Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3, 4  Następna

Co sądzisz o polskiej wersji głosów w Ja 2
Śmieszne 14%  14%  [ 6 ]
Gorzej tego nie mozna było zrąbac 31%  31%  [ 13 ]
Może byc 14%  14%  [ 6 ]
Fajne 12%  12%  [ 5 ]
Nie mam zdania 2%  2%  [ 1 ]
Denerwujące 26%  26%  [ 11 ]
Liczba głosów : 42
Autor Wiadomość
Lemur
Post : 11 mar 2007 16:25
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 361
  • Dołączył: 11.01.2007


No właśnie, ja mam oryginał UB (głosy to porażka, ale nie o to chodzi) i coś mi SOG nie chce chodzić, ale jeszcze raz spróbuję z nową instalką i tym sektorem.

_________________
http://www.taktykazone.pl/


*
 
lukasamd
Post : 11 mar 2007 17:49
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


U mnie też nie chodziło i dopiero sektor podesłany przez Jazza pomógł i jest już ok (chodzi mi o sektor H7). A co do głosów - moteel chciał wrzucić głosy z angielskiej wersji na jakiegoś hosta ale nie wiem czy to zrobił.

@Moteel jeżeli to czytasz daj znać czy da się skądś wykombinować dobre głosy.


*
  WWW
mtl
Post : 11 mar 2007 18:14
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 954
  • Dołączył: 12.06.2006


@Lukas, niestety, ale podmiana glosow nie jest taka prosta jak przewidywalem (a przewidywalem zamienic polski SPEECH.SLF na angielski ;P). Narazie nie mam czasu na zaglebianie sie w ten temat, ale postaram sie jak najszybciej to zrobic.

_________________
"There are two kinds of people in the world, my friend.
Those who have a loaded gun and those who dig. You dig!"


*
 
Len
Post : 11 mar 2007 18:25
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Eee... a nie wystarczy wypakować plik Speech.slf (ten z angielskiego UB) do katalogu Speech (w Data/Speech)?


*
  WWW
Jaahquubel
Post : 28 maja 2007 23:54
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1155
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


Grałem najpierw w JA2UB, potem w JA2 i nie mam zastrzeżeń do głosów najemników, których werbuję. Nie wiem jak brzmiał Ice w JA2, bo go nie werbowałem. Te "niedobre chłopaki" były dla mnie jednym z elementów humorystycznych.

Dla mnie mistrzowskie są teksty Stogie'go. po prostu REWELACJA!!! Charakter jak się patrzy! I jeszcze to, że koleś, który go podkładał, to podkładał też Reapera i każdego zagrał inaczej.
Podoba mi się też Gus i ostatni głos kobiecy, który zawsze wybierałem. Niekiepski jest też Numb, Blood, Thor i Nails. No i jeszcze Ivan, taki... klimatyczny. :)

Na pewno stanął na drodze tutaj budżet. Z tych pieniędzy to i tak chyba jest niezła średnia.


*
  WWW
lukasamd
Post : 29 maja 2007 05:11
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


No tak tylko że jeżeli ktoś grał najpierw w JA2 będzie uważał że w JA2 są lepsze glosy :P

Dla przykładu:
- Ivan mówi po rosyjsku (i to niesamowicie brzmi)
- Reaper brzmi jak... morderca?
- Głos Shadowa to głos jakby z otchłani (co za porównanie) :D
- Ice mówi: "Bad guys!"


*
  WWW
Rafadan_PL
Post : 29 maja 2007 12:17
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 278
  • Dołączył: 11.07.2006
  • Skąd: Łódź


Cytuj:
Ice mówi: "Bad guys!"
- i to głosem maksymalnie wyluzowanego murzyna z Bronxu, a nie emeryta z kartoflami w gębie :-D

Tłumaczenie na polski głosów postaci było gwałtem na kontynuacji niemal idealnej gry. Chociaż faktycznie, niektóre głosy (niestety - bardzo niektóre ;-) ) są rzeczywiście świetne. Na przykład Tex z zajefajnym dżapańskim akcentem ("Czułkiem kooleś!", "Baandziory na hoooryzoncie, koleś!").
Właściwie głos każdego najemnika który nie był w JA2 jest nienajgorszy... ale resztą sknocili na całej linii :

_________________
Jak to dobrze że mamy moderatorów...


*
 
Len
Post : 29 maja 2007 13:37
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Zdecydowanie więcej osób najpierw grało w JA2, potem w JA2UB. Stad też to niezadowolenie z polskich głosów w tej drugiej. Ogólnie rzecz biorąc fani Jagged Alliance to konserwatyści a przynajmniej w sprawach ich ulubionej gry i nie lubią gdy coś zmienia się za bardzo. Świetnym przykładem są polskie głosy w UB. Niedobre chłopaki!


*
  WWW
lukasamd
Post : 30 maja 2007 17:20
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Co do Texa to jeżeli mam być szczery to najpierw słyszałem go po polsku bo w JA2,5UB. Dopiero kiedy przechodziłem Urban Chaos usłyszałem jak mówi po angielsku i przyznam że w JA2,5UB ten głos nie był aż tak sknocony jak reszta, mimo to EN speech rulz ;)


*
  WWW
Popuś
Post : 30 lip 2007 11:03
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Młodszy chorąży
Młodszy chorąży
  • Posty: 382
  • Dołączył: 01.06.2006
  • Skąd: I tak tu nie trafisz


Wybaczcie nekropost, ale co mi tam... po takiej nieobecności mogę trochę powyciągać stare tematy ;)

Jeśli chodzi o Tex'a to wybaczcie, ale głos w UB jest dla mnie o wiele lepszy niż jego angielska wersja.. naprawdę ;]
Steroid - jak dla mnie w UBeku brzmi lepiej - przynajmniej nie mówi jak umięśniona ameba, ale bardziej coś w stylu cwaniaczka, a tekst "O w mordę, koniec postek!" wymiata :-D Jerry też miał nienajgorszy głos - nawet pasował do postaci, ten dziadek pilnujący wejścia do kopalni (Biggins?) też... a tygrysy wiały w kierunki najbliższego zooo... ;)
Co do reszty głosów - masakra, ten co dobrał głos dla"Raven" powinien się w piekle smażyć... O głosach dla IMPowców nie wspomnę, po prostu o gorsze to naprawdę trudno....


*
  WWW
Len
Post : 30 lip 2007 11:38
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


A tam, na naszym forum nie jest zabronione ożywianie starych tematów. Bo to idiotyczne rozwiązanie, potem ludzie zakładają takie same tematy tylko dlatego, że tamte się przeterminowały. Ale do rzeczy...

Te głosy podobają ci się bo usłyszałeś je pierwszy raz właśnie w polskiej wersji, a przynajmniej większość. Ja też tak mam ale utrzymuje, że są gorsze bo mam wrażenie, że aktorzy za bardzo się starali.


*
  WWW
Popuś
Post : 30 lip 2007 11:48
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Młodszy chorąży
Młodszy chorąży
  • Posty: 382
  • Dołączył: 01.06.2006
  • Skąd: I tak tu nie trafisz


Len pisze:
Te głosy podobają ci się bo usłyszałeś je pierwszy raz właśnie w polskiej wersji, a przynajmniej większość. Ja też tak mam ale utrzymuje, że są gorsze bo mam wrażenie, że aktorzy za bardzo się starali.

Uogólniasz, moim zdaniem nie mozna skazywać całości na opinię całkowitej porażki, bo większość zje*** swoja robotę - owszem denerwuje trochę ugrzecniony jezyk najemników i większość głosów, ale będę się upierał przy tym, że głos Steroida w JA2 był o wiele, wiele gorszy niż w UB


*
  WWW
lukasamd
Post : 30 lip 2007 13:08
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


W sumie zgadzam się co do tego że głosy których się nie słyszało w JA2 były 2 JA2,5UB PL dobre. Ja najpierw słyszałem Texa w JA2,5UB PL i zgadzam się z Popusiem - jest ok. Później grałem w Urban Chaos i wielkiej różnicy nie było, też bardzo mi pasował.

No pewno jedna postać ma po prostu idealny głosy - Betty Fung :lol: brzmi jak niektórzy sprzedawcy na polskich targowiskach :D

Głosy najemników (IMP, AIM oraz MERC) po polsku są po prostu... ciosem dla kogoś kto grał w JA2 (a przynajmniej dla mnie).


*
  WWW
Jerzu
Post : 02 sie 2007 20:24
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Szeregowy
  • Posty: 7
  • Dołączył: 03.09.2006


Czy wy jesteście kastratami ze wam się podobają te polskie głosy? :P Ja przez nie straciłem ochotę na grę. Pierwsyzm razem odrzuciło mnie (pierwsze spotkanei z Jagged Alliance), drugi raz już po zapoznaniu z JA2 odrzuciło trochę później ale odrzuciło. Za trzecim podejsciem wpadłem na genialny pomysł skopiowania głosów z JA2. Udało się no ale były i błędy u niektórych postaci. W koncu za czwartym razem zbawienie, angielskie JA z gold packu. Żyć nie umierać, od razu człowiekowi chce się grać!
Polskie JA no more...

_________________
Obrazek


*
 
momo78
Post : 16 lis 2007 16:49
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1415
  • Dołączył: 05.11.2007


najlepszy głos ma barry posłuchajcie sobie co gada, gdy długo sie nic nie naciska gdy się go werbuje lol

_________________
I'm afraid.
I'm afraid, Dave.
Dave, my mind is going. I can feel it.
I can feel it. My mind is going. There is no question about it.
I can feel it. I can feel it. I can feel it.
I'm a... fraid.


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3, 4  Następna