Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
Stridingshadow
Post : 29 cze 2009 13:54
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Len pisze:
Aha, lepiej odpowiednio się przygotujcie ;) Zadałem stosunkowo mało pytań ale i tak jest to mój najdłuższy wywiad :)

Mój też, czasem dostawałem białej gorączki kiedy dochodziły odpowiedzi od Normana (: to jak zbieranie wywiadu z pacjentem z encefalopatią (łac. -uszkodzeniem mózgu): zadajesz proste pytanie a on gada i gada i gada.... :D

_________________
Obrazek


*
 
Len
Post : 08 lip 2009 18:13
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Już jest! Wywiad z Normanem Olsenem - twórcą Jagged Alliance 2!
Kiedy kanadyjska firma Sir-Tech ogłosiła bankructwo kilka lat temu, wydawało się że to już koniec. Jednak niedługo potem nadzieja odżyła. Prawa do marki Jagged Alliance wykupiło przedsiębiorstwo (również kanadyjskie) Strategy First. I wszystko, co jest nam wiadome o tych wydarzeniach to tylko ogólniki. Nie znamy żadnych szczegółów. Z tamtego też okresu pochodzą ostatnie wywiady z twórcami serii, zanim każdy członek zespołu poszedł w swoją stronę i niemal niemożliwe stało się skontaktowanie z nimi. Nam się udało, stwierdzamy to z dumą.

Po długich poszukiwaniach i bezowocnych próbach nawiązania kontaktu, odpowiedziała jedna osoba - Norman Olsen. Człowiek, który pracował w firmie Sir-tech przez kilka lat, biorąc udział w tworzeniu m.in. gry Jagged Alliance 2. Przepraszając za spóźnioną odpowiedź, od razu zgodził się na wywiad, który jest naszym najdłuższym i zapewne jednym z lepszych jakie udało nam się przeprowadzić. Jednak ten wywiad spośród innych wyróżnia jedno - zamiast wybiegać w przyszłość, cofniemy się w przeszłość. Do czasów, kiedy w siedzibie Sir-Tech trwały prace nad kolejnymi odsłonami serii, w tym Jagged Alliance 3 z 2001r. A i o tej grze Norman Olsen nieco nam zdradził, co pozwoli wyobrazić sobie jak mogła wyglądać trzecia część w wykonaniu zespołu odpowiedzialnego za wcześniejsze części serii.

Tak więc, jeśli jesteś fanem serii, zastanawiałeś się kiedyś jak wyglądały prace nad JA2, dlaczego JA2: Unfinished Business jest takie krótkie bądź interesują cię rozwiązania, których ostatecznie nie wdrożono to znaczy, że ten artykuł nie może Cię ominąć! Nie będziemy tutaj podsumowywali tego, co jeszcze Norman powiedział. Po prostu musisz to przeczytać! No a poza tym to jest strasznie długi ;) Wywiad z Olsenem dostępny jest w dwóch wersjach językowych: polskiej oraz angielskiej.

Wybierz język wywiadu:
Obrazek Obrazek


A po lekturze zapraszam do wspólnej dyskusji. Norman sporo zdradził, trzeba tylko umieć to wyłapać :-D Ja na razie wstrzymam się z komentarzami bo przy tym wywiadzie spędziłem niejedną godzinę ;)


*
  WWW
Lenon
Post : 08 lip 2009 19:48
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 62
  • Dołączył: 28.07.2006
  • Skąd: zza pieca


Az się łezka w oku kreci jak czytam końcówkę. Wspaniała gra, wspaniali ludzie.

Świetna robota! :ok:

_________________
Nie chciałem Cie zastrzelić, ale w mojej broni mieszka ktoś kogo słucham.


*
 
Cell
Post : 09 lip 2009 01:03
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Chorąży
Chorąży
  • Posty: 500
  • Dołączył: 25.03.2008
  • Skąd: Świdnik


Przeczytałem.

I...

Ach.

Och.

Jestem pod ogromnym wrążeniem. Zaj***ty wywiad : ) (wybaczcie wulgarny język, ale po prostu mówię to, co myślę, naprawdę), wasz najlepszy, definitywnie. Z treści wynika, że to był naprawdę świetny i zgrany zespół. Aż mi się zrobiło szkoda tej straty:(


*
 
Cell
Post : 09 lip 2009 15:14
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Chorąży
Chorąży
  • Posty: 500
  • Dołączył: 25.03.2008
  • Skąd: Świdnik


Yyyy, w bannerze na stronie jest błąd ^^ literówka. "jedynm"

//moteel edit: już jest ok ;)


*
 
Zhenia
Post : 09 lip 2009 17:42
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 175
  • Dołączył: 09.05.2009


No, zobaczymy co z kontynuacją. W sumie tyle się to ciągnie, że już przestałem czekać i nie pozostaje nic innego jak granie w mody.


*
 
Paker111
Post : 10 lip 2009 00:42
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 79
  • Dołączył: 07.07.2008
  • Skąd: Kraków/Słupsk


Miotacze ognia :diabelek: Jeny, jak szkoda, że ich nie ma- już widzę te przypalone robale :D

Len koniecznie walcz o nowe wywiady! Może z ruskim nt. JA3 też coś się uda.

Jak tak to czytałem to aż mi się wczesna młodość przypomniała. JA 2 to jedna z pierwszych (także oryginalnych) gier w jakie namiętnie grałem i nie traci uroku do dziś. Czuję się dzięki temu wszystkiemu członkiem niezapomnianej wspólnoty, nieszablonowych ludzi.

Takie gry jak seria JA to najlepsza esencja i prawdziwa pasja. Za to wszystko dziękuję twórcom.

_________________
Polska nie ma przyjaciół, Polska ma interesy.


*
  WWW
Zhenia
Post : 11 lip 2009 00:27
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 175
  • Dołączył: 09.05.2009


Brakuje mi jednego pytania, skąd się wzięła tradycja czerwonych koszulek na wrogach :) No a wywiad fajny, sporo się można dowiedzieć.


*
 
Len
Post : 12 lip 2009 00:15
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Cieszy mnie to, że Wam się podoba. Na Gg też posypały się podobne opinie, sporo czasu spędziłem przy tym wywiadzie i dobrze wiedzieć, że nic nie zepsułem :-) Ale pamiętajcie, że Stridingshadow też w tym maczał palce. To dzięki niemu Norman wiedział o co mi chodzi xD

Zhenia pisze:
Brakuje mi jednego pytania, skąd się wzięła tradycja czerwonych koszulek na wrogach :)

Pewnie odpowiedziałby, że nie on się tym zajmował :] Ale pomyślę o tym, kiedy dorwę jeszcze kogoś, kto tworzył serię JA. A jeśli mi się uda i będzie to ktoś, kto zajmował takie stanowisko, że będzie w posiadaniu dużej wiedzy to może zrobimy jakieś wspólne propozycje pytań? ;) Myślę, że sporo się tego posypie :)

Paker111 pisze:
Len koniecznie walcz o nowe wywiady! Może z ruskim nt. JA3 też coś się uda.

Oczywiście, że będę walczył, choć kolejne wywiadu już pewnie nie będą takie ważne. Ten był zaskoczeniem :] Ale jak wspomniałem w końcówce wywiadu - jeszcze zanim Norman mi odpisał, rozmawiałem ze Scotem Lovingiem. Pewnie go kojarzycie z creditsów, ale nie bardzo wiecie kto to taki, więc już wyjaśniam. To Miguel we własnej osobie, nie dość że Miguelowi podkładał głos to jeszcze użyczył twarzy, zobaczcie sami:

Obrazek Obrazek

Niestety, kontakt się urwał zanim zdążyłem rozpocząć wywiad. Pamiętam, że był bardzo szczęśliwy móc wziąć udział w wywiadzie, dał mi nawet swojego prywatnego maila. Dodał na końcu nawet, że odpowie na tyle pytań na ile będzie mógł i że z niecierpliwością czeka na pierwsze.


*
  WWW
Paker111
Post : 12 lip 2009 10:58
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 79
  • Dołączył: 07.07.2008
  • Skąd: Kraków/Słupsk


jeżeli chciał to da się to zrobić gdy będzie mógł. No chyba, że umarł albo coś w tym stylu, co tłumaczyłoby brak kontaktu.

szokiem byłby wywiad z szefem projektu ;)

_________________
Polska nie ma przyjaciół, Polska ma interesy.


*
  WWW
Len
Post : 13 lip 2009 15:14
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


OK, to teraz mała lektura, a dokładniej linki do newsów o naszym wywiadzie, które pojawiły się na najróżniejszych portalach:

Gram.pl - http://www.gram.pl/news_8gnlG,,5_Tworca ... pytki.html
Gry.Gery.pl - http://gry.gery.pl/newsy/8704,norman_ol ... nce_2.html
Sztab.com - http://www.sztab.com/news,%20Tw%C3%B3rc ... ,4002.html
Gieromaniak.pl - http://www.gieromaniak.pl/news_1372__Wy ... ce_2!.html
Tacticular Cancer - http://www.tacticularcancer.com/archives.php?id=2865

Oczywiście, to jeszcze nie koniec. Angielską wersję też trzeba zareklamować, bo na razie news pojawił się tylko na jednej zagranicznej stronie. Ale już i tak pojawiły się pierwsze opinie, oto niektóre z nich:

Thor z Bear's Pit pisze:
Bardzo interesujący artykuł, który rzuca więcej światła na JA2 i proces jego tworzenia. Dzięki, Len, dobra robota!

Lockie z Bear's Pit pisze:
Dzięki Len, miła lektura. Choć było by dobrze usłyszeć cokolwiek od reszty zespołu.

Scorpion (twórca Renegade Republic pisze:
Oni użyli w wywiadzie naszego screenshota z trybu Multiplayer :)


*
  WWW
Paker111
Post : 13 lip 2009 17:36
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 79
  • Dołączył: 07.07.2008
  • Skąd: Kraków/Słupsk


gram.pl
Cytuj:
Na łamach jagged-alliance.pl, polskiej oficjalnej strony gier z serii Jagged Alliance,


to jacenter jest oficjalną stroną JA w Polsce?
Ale na sztabie to mają PRowców- skopiowali tekst z gery.pl (albo na odwrót- tak czy siak źle to świadczy o sprawcach). Na gieromaniaku to samo. Ciekawe kto od kogo zrzynał:>

Bardzo dobrze, że JAC trochę się opromieni :D

_________________
Polska nie ma przyjaciół, Polska ma interesy.


*
  WWW
mtl
Post : 13 lip 2009 19:24
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 954
  • Dołączył: 12.06.2006


Raczej wszyscy zerżnęli z podesłanego tekstu :P Oprócz samej reklamy wywiadu, dodatkowo to świetna reklama dla strony.

_________________
"There are two kinds of people in the world, my friend.
Those who have a loaded gun and those who dig. You dig!"


*
 
Len
Post : 13 lip 2009 19:30
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Paker111 pisze:
to jacenter jest oficjalną stroną JA w Polsce?

Oficjalną polską stroną całej serii ;) Nie musicie pytać kto załatwiał :one: Gdyby nie ten tytuł, to pewnie moglibyśmy pomarzyć o newsach na komercyjnych portalach z linkiem do naszej strony. Naczelni (redaktorzy) choć też człekokształtni to z reguły nieco inni i dość niechętnie podchodzą do umieszczania linków do fanowskich stronek na łamach ich portalu.

Powtarzam to od półtora roku i bez efektów. Trzeba wyraźnie zaznaczyć, że JAC to oficjalna strona. Bo na razie można to wywnioskować jedynie z opisu strony.

Paker111 pisze:
Ale na sztabie to mają PRowców- skopiowali tekst z gery.pl (...) Ciekawe kto od kogo zrzynał:>

No ciekawe kto :diabel2:


*
  WWW
Paker111
Post : 14 lip 2009 09:02
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 79
  • Dołączył: 07.07.2008
  • Skąd: Kraków/Słupsk


czyli zerżnęli z tekstu wzorcowego. To ja już bym mógł im te newsy pisać.
A jak to się stało (z oficjalną stroną)?

wrzuciłem niusa na eufi.org

_________________
Polska nie ma przyjaciół, Polska ma interesy.


*
  WWW
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3, 4  Następna