Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
yahooo
Post : 07 sie 2008 20:18
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 46
  • Dołączył: 05.07.2008


Witam!
Mój problem brzmi następująco: włączam grę i gdy chce wczytać save'a pokazuje sie ekran sektoru gdzie zapisałem i wtedy gra sie zawiesza... czasami wczytuje do końca, ale gdy zaczynam grać to również sie zawiesza... pomaga tylko wprowadzenie kompa w stan uśpienia i obudzenie. wtedy wyskakuje jakiś błąd i gra sie wyłącza. po ponownym uruchomieniu wszystko działa idealnie :| jak sie pozbyć tego problemu?? próbowałem już reinstalki i nic...

mój komp:
procesor AMD Athlon 64 3500+ 2,21 GHz
karta graficzna GeForce 6200
1 GB RAM
dysk 200 GB
win XP

dodam że u szwagra również na windowsie XP ta sama gra działa ok....


Ostatnio zmieniony 10 kwie 2009 12:58 przez yahooo, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
Cell
Post : 07 sie 2008 20:32
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Chorąży
Chorąży
  • Posty: 500
  • Dołączył: 25.03.2008
  • Skąd: Świdnik


Hmm, a czy czekałeś aż się naprawi? Bo mi się odwieszało po pewnym czasie. Problem zniknął gdy uaktualniłem sterowniki do karty graficznej. Spróbuj :]


*
 
yahooo
Post : 07 sie 2008 20:44
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 46
  • Dołączył: 05.07.2008


spróbuje z tymi sterownikami bo w tym błędzie który sie pojawiał było chyba coś o grafice :] jak nagram to dam znać jakie efekty :)


*
 
Premislaus
Post : 07 sie 2008 21:08
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 291
  • Dołączył: 14.02.2008
  • Skąd: zachodnia Małopolska


Ja napiszę o swoim problemie. W polskim JA2 czegoś takiego nigdy nie miałem, a le na JA2 Gold 1.12 mam. Mianowicie jak wychodzę z gry do pulpitu, klikam wyjście, to wyskakuje mi, takie okienko o jakimś błędzie - to systemowe) i że program musi zostać zamknięty :-). Że "JA2Demo" - a mam pełną wersję, wykonał jakąś operację z błędem. Wiecie o co mi chodzi? Jak nie to posuzkam podobnego błędu gdzieś na necie i dam obrazek.

Jak walnę 1.13 to ten problem znika, ale ciekawi mnie dlaczego tak się dzieje, czy ktoś to miał?

_________________
„Myśl, że państwo jest potrzebne do tworzenia prawa, jest tak samo mitem jak to, że jest potrzebne do dostarczania usług pocztowych lub policyjnych.”

prof. Murray Newton Rothbard


*
  WWW
Cell
Post : 07 sie 2008 21:21
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Chorąży
Chorąży
  • Posty: 500
  • Dołączył: 25.03.2008
  • Skąd: Świdnik


Premislaus pisze:
Że "JA2Demo"


Te "JA2Demo" To o ile dobrze się orientuje pomyłka. Ja mam w opisie ja2.exe Jagged Alliance 2 demo" i w opisie produktu też. :]


*
 
mtl
Post : 07 sie 2008 22:15
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 954
  • Dołączył: 12.06.2006


Dokładnie - "JA2Demo" to tylko nazwa procesu, ktoś się po prostu zagapił przy kompilacji :P.

Co do problemu yahoo - masz to tylko przy konkretnym zapisie, czy przy wszystkich? Jak przy jednym konkretnym, to możliwe że jest po prostu uszkodzony.

_________________
"There are two kinds of people in the world, my friend.
Those who have a loaded gun and those who dig. You dig!"


*
 
yahooo
Post : 07 sie 2008 22:29
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 46
  • Dołączył: 05.07.2008


moteel pisze:
Co do problemu yahoo - masz to tylko przy konkretnym zapisie, czy przy wszystkich? Jak przy jednym konkretnym, to możliwe że jest po prostu uszkodzony.


przy wszystkich... moje ja tez ma nazwe "JA2Demo" chociaż to pełna wersja wiec to chyba normalne :)


*
 
yahooo
Post : 22 sie 2008 11:24
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 46
  • Dołączył: 05.07.2008


witam troszke mnie tu nie było ale wracam :D sory za posta pod postem ale temat troche nieruszany więc go odświeże ;-) co do mojego problemu to nagrałem nowe sterowniki karty graficznej, nagrałem SP2 na Windowsa i nic nie pomogło.... gra zacina sie tak samo i dopiero po stanie uśpienia działa poprawnie :-< POMOCY!!


*
 
Jaahquubel
Post : 22 sie 2008 11:45
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1154
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


Zainstaluj Linuksa na odrębnej partycji i uruchom grę przez Wine. ;-)
Trochę to jak strzelanie z armaty do muchy, ale przy okazji będziesz miał armatę. Znaczy Linuksa. :P


*
  WWW
yahooo
Post : 24 sie 2008 20:46
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 46
  • Dołączył: 05.07.2008


a nie ma jakiegos innego rozwiązania?? niezbyt widzi mi sie instalowanie Linuksa...


*
 
djt
Post : 24 sie 2008 23:16
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 132
  • Dołączył: 14.03.2007
  • Skąd: Północna DOKP :)


Może przeczesanie dobrym antywirusem wystarczy?
Pozdrowienia.

_________________
http://www.michalkiewicz.pl


*
 
yahooo
Post : 25 sie 2008 15:29
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 46
  • Dołączył: 05.07.2008


wirusów nie mam żadnych bo o to dbam. a nawet jeśli bym miał to problem powinien zniknąć po formacie który miałem ale nie zniknął :/


*
 
snick
Post : 25 sie 2008 18:10
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 686
  • Dołączył: 17.07.2006
  • Skąd: Zabrze


A jaką wersję JA2 masz? Może spróbuj ściągnąć inną, np. wspomniane już JA2 Gold.


*
  WWW
Jaahquubel
Post : 26 sie 2008 09:33
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1154
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


yahooo pisze:
a nie ma jakiegos innego rozwiązania?? niezbyt widzi mi sie instalowanie Linuksa...

Wirtualizacja?
Albo zrób jakiś downgrade jakichś sterowników. Może z nowymi nie chodzi, a ze starymi pójdzie?

Instalacja Ubuntu 8.04 HH jest bardzo szybka. Pierwszą wersją, jaką instalowałem, była 6.06 i robiło się szybciej od instalki WinXP, a teraz jeszcze poupraszczali, ulepszali itp.
Instalkę Linkusa warto przemyśleć, bez wzgędu na problemy z chodzeniem JA pod Win.


*
  WWW
Perry
Post : 25 wrz 2008 00:08
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Chorąży
Chorąży
  • Posty: 571
  • Dołączył: 09.09.2008
  • Skąd: Old York


Premislaus pisze:
Ja napiszę o swoim problemie. W polskim JA2 czegoś takiego nigdy nie miałem, a le na JA2 Gold 1.12 mam. Mianowicie jak wychodzę z gry do pulpitu, klikam wyjście, to wyskakuje mi, takie okienko o jakimś błędzie - to systemowe) i że program musi zostać zamknięty . Że "JA2Demo" - a mam pełną wersję, wykonał jakąś operację z błędem. Wiecie o co mi chodzi? Jak nie to posuzkam podobnego błędu gdzieś na necie i dam obrazek.

Jak walnę 1.13 to ten problem znika, ale ciekawi mnie dlaczego tak się dzieje, czy ktoś to miał?

No muszę stwierdzić, że mam ten sam problem. Rozumiem, że chodzi o Jagged Alliance Gold Pack (v1.12). Musze powiedziec że dzieje mi się dokładnie tak samo, z jedna małą różnica. Informacja o problemie wyskakuje mi tylko i wyłącznie przy wychodzeniu z JA2, natomiast nie ma takiej informacji przy wyjściu z JA2,5UB. (Zakładam że w Twoim JA2 Gold, masz obie części - zarówno JA2 jak i JA2,5 UB).
Próbowałem dojść do tego i myslę, że (w moim przypadku) jest to wina systemu Vista, który jest troszeczke za nowy jak na JA2. :/

_________________
Obrazek
"Na jednego zwycięzcę przypada jeden przegrany"


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie