Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
Van
Post : 10 cze 2011 08:34
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 159
  • Dołączył: 05.04.2011


Jest dobrze. Ale tylko tyle. Przy odrobinie wysiłku ze strony twórców Back In Action może być kawałkiem solidnej, taktycznej gry, niestety trudno spodziewać się rewelacji.

Jest dobrze, tylko... Fatalne animacje. Niska spostrzegawczość przeciwników. Obrzydliwe avatary postaci. Utrata sporej części klimatu. Znikające ciała...


*
 
Aver
Post : 10 cze 2011 10:41
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 259
  • Dołączył: 07.04.2010


Przecież mówili że spostrzegawczość jest ustawiona nisko na potrzeby filmiku.


*
 
Svean
Post : 10 cze 2011 14:04
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Młodszy chorąży
Młodszy chorąży
  • Posty: 389
  • Dołączył: 13.03.2009


Moja opinia jest taka że jeśli w końcu ktoś doprowadzi do końca przeniesienie Jaggeda do 3D i aktywnej pauzy, tak żeby to było grywalne to ja to kupię. I wali mnie nawet jeśli nie będzie latających rąk czy nóg, karabin poleci razem z ciałem po wybuchu granatu, albo postacie będą poruszały się sztywno, a animacje są drętwe. Zostawiając na marginesie czy to jest beta bety czy wczesna alfa - poczekam do jesieni żeby sprawdzić jaka jest grywalność Back in Action. Bo tak na prawdę teraz przy JA2 nie trzyma mnie wcale grafika, ani nawet muzyka czy inne efekty - ta gra ma "coś" co chciałbym zobaczyć też w BiA - jeśli będzie, to Bit Composer może liczyć też na moje zakupy JA3.

A jeśli gra będzie miała to "coś" to liczę też że zostanie otwarta furtka dla moderów i wyjdzie coś w rodzaju nowego 1.13 ;)

Tak na marginesie - napaliłem się na The Expendables jako na ekranizację czegoś w stylu JA2 (zwłaszcza patrząc na skład aktorski) i się moooocno przeliczyłem. Teraz się nie napalam - zobaczę i przetestuję samemu efekty to wydam opinię

_________________
Obrazek


*
 
lukasamd
Post : 10 cze 2011 14:19
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Wygląda całkiem nieźle to wszystko, tyle że w kwestii oceny oprawy to nadal kilka lat do tyłu. Warto byłoby zastosować takie tandetne triki jakie są używane w np. CoD'ach, tzn. jak się gra to wszystko wygląda ok, ale jak dokładnie przyglądamy się szczegółom, to jednak widać, że wcale nie jest to jakieś powalająca grafika.
Dla nas to nie ma większego znaczenia, bo JA2 już nieźle trąci myszką pod tym względem, no ale co z nowymi graczami? Będzie jak z Hired Guns? Jak z Brygadą i z 7.62? Niestety tłum chce chleba podanego na tacy i igrzysk.


*
  WWW
Len
Post : 10 cze 2011 15:58
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


lukasamd pisze:
Wygląda całkiem nieźle to wszystko, tyle że w kwestii oceny oprawy to nadal kilka lat do tyłu. Warto byłoby zastosować takie tandetne triki jakie są używane w np. CoD'ach, tzn. jak się gra to wszystko wygląda ok, ale jak dokładnie przyglądamy się szczegółom, to jednak widać, że wcale nie jest to jakieś powalająca grafika.

Albo jak w NFS, czyli tekstury niskiej rozdzielczości zakryć jakimś motion blurem i gotowe.


*
  WWW
lukasamd
Post : 10 cze 2011 16:09
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Dokładnie. Tyle że wszystkie te kolorowe nfsiki, nowe battlefieldy itp. nie mają za grosz klimatu i wcale nie chodzi tu o gatunek gry, tylko podejście producenta, oryginalność. Gdyby zrobić dobrego Jaggeda (albo jakąś inną grę taktyczną) w sensie klimatu gry, a przy okazji dla szarej masy dać nieco uproszczeń (ale tak, aby weteran nie poczuł się jak w przedszkolu) i "wysoką jakość graficzną" to być może i wilk byłby syty i owca cała ;)


*
  WWW
TheZerter
Post : 10 cze 2011 17:21
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Szeregowy
  • Posty: 6
  • Dołączył: 10.11.2010
  • Skąd: Wrocław


Czyli jednak bez mgły:/ szkoda. Ja jestem za realnym polem widzenia ale tylko tyle i nic więcej. Ciekawe ile pracy by kosztowało zrobienie abym nie wiedział nawet jakie przedmioty są za budynkiem dopóki za niego nie zajrzę;p a patrząc na te filmiki już wiem że nim szarpnę się i kupię grę będę musiał się szarpnąć na nowego kompa;p Wygląda smacznie ale "nie chwal kamienia zanim go nie porąbiesz" jak to mawiają moje Wigglesy;) zagramy-będziemy wiedzieć...


*
 
Van
Post : 10 cze 2011 21:46
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 159
  • Dołączył: 05.04.2011


Aver pisze:
Przecież mówili że spostrzegawczość jest ustawiona nisko na potrzeby filmiku.

Widocznie umknęło to mojej uwadze.

Len pisze:
Albo jak w NFS, czyli tekstury niskiej rozdzielczości zakryć jakimś motion blurem i gotowe.

No, leci granat i nagle cały ekran trzęsie się i zostaje pokryty motion blurem. Co się dzieje? Twórcy będą tłumaczyć, ze najemnikowi nagle całe życie przeleciało przed oczami :P


*
 
Premislaus
Post : 13 cze 2011 16:37
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 291
  • Dołączył: 14.02.2008
  • Skąd: zachodnia Małopolska


Nie wygląda to źle. Zauważyliście, że nie będzie chyba kopalń ale podatki, czy zmuszanie ludności do pracy? Mamy taki suwak z procentami :). A te duże kwadraty to chyba regiony i będziemy musieli je całe zdobyć i obsadzić, by osiągnąć taki sam efekt jak w JA2 zdobywając miasta. Tak myślę...

_________________
„Myśl, że państwo jest potrzebne do tworzenia prawa, jest tak samo mitem jak to, że jest potrzebne do dostarczania usług pocztowych lub policyjnych.”

prof. Murray Newton Rothbard


Ostatnio zmieniony 13 cze 2011 16:37 przez Premislaus, łącznie zmieniany 1 raz

*
  WWW
lukasamd
Post : 13 cze 2011 16:46
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Przydałoby się coś takiego jak w JA2 v1.13 tzn. jakiegoś z najemników odmeldowujemy do jakichś robótek no i mamy dodatkowe fundusze, np. gdy trenujemy innymi samoobronę, naprawiamy sprzęt itp.


*
  WWW
GruzdiX
Post : 23 lip 2011 11:01
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 6
  • Dołączył: 01.05.2008


mi się nie podoba to, w jaki sposób stoją postacie. w JA2 zwykłym jak zostawiasz najemnika to on stoi prosto i do tego ma jakieś ruchy typu "rozglądanie się", wyplucie śliny i przydeptanie, poruszanie ciałem i rękoma.
A tutaj? Stoją sztywno jak pionki.
Może to jeszcze starsza wersja ale jak tego nie dopracują to będzie mnie to strasznie irytowało. Szczegół bo szczegół ale jednak...

_________________
Obrazek


*
  WWW
Len
Post : 23 lip 2011 19:41
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Zauważmy, że żadna z gier wzorowanych na JA2 nie posiadała takich szczegółów. W JA2 było ich całe mnóstwo, i to nie tylko animacje postaci których równie dobrze mogło nie być, ale także takie szczegóły, jak gnijące zwłoki, kruki czy nawet ukryta postać na wypadek, gdyby komuś przyszło do głowy zabić magazyniera w Drassen.


*
  WWW
lukasamd
Post : 24 lip 2011 19:28
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Po ostatnim newsie w teaserem na naszą skrzynkę redakcyjną trafiła wiadomość z linkiem do innego filmu datowanego na 20 czerwca i z GamersGlobal.
Szczerze jakoś go sobie nie przypominam - trwa ponad 10 minut, pokazuje dosyć sporo. Niemal cały lipiec miałem urwanie głowy, więc mogę się mylić:

https://youtu.be/BZkkIW9rKrM


*
  WWW
Wigen
Post : 24 lip 2011 19:55
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1324
  • Dołączył: 30.01.2007
  • Skąd: Warszawa




*
 
Kushin
Post : 25 lip 2011 14:19
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 136
  • Dołączył: 27.12.2006
  • Skąd: San Mona


W tym temacie właśnie z wypowiedzi różnych graczy można wywnioskować że jest sporo błędów o których nie warto by było zapomnieć przy już fazie końcowej JA:BIA. Myślę że producenci wzięli by to pod uwagę gdyby ktoś od nas wysłał im jakąś dobrze ułożoną listę. Ze względu na to że Len ma duże wtyki (przynajmniej tak sądzę :D) bo i prowadzi ten jedyny w Polsce portal, ogarnia te wszystkie newsy jak i grupę Iron Squad, to i by wiadomość od niego wzięta by została pod uwagę.

_________________
Obrazek


*
  WWW
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3, 4  Następna


cron