Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 90 ]  Przejdź na stronę   1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
nemrod
Post : 09 sie 2006 05:06
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 603
  • Dołączył: 28.07.2006


Gry jakze popularne i w moim mniemaniu niezwykle wazne dla przemyslu gier. Czy graliscie w jakies? Czy ktos wciaz sadzi ze Diablo to RPG :P ,czy Jagged Alliance to RPG?
Po prostu wszystko co wiecie o grach fabullarnych..


*
 
Bartek0511
Post : 09 sie 2006 06:31
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Porucznik
Porucznik
  • Posty: 1043
  • Dołączył: 11.07.2006


Jeżeli chodzi o Diablo II lub Diablo II LoD to są bardzo ale to bardzo wciągajęce gry polecam wszystkim jak ktoś lubi klimaty rycerzy i barbarzyńców.


*
 
Popuś
Post : 09 sie 2006 12:42
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Młodszy chorąży
Młodszy chorąży
  • Posty: 382
  • Dołączył: 01.06.2006
  • Skąd: I tak tu nie trafisz


Ogolnie średnio mi przypadają do gustu rpg typu Diablo II, które po pewnym czasie po prostu jest nudne... :/ Tak więc nie grywam specjalnie w takie gry.


*
  WWW
lukasamd
Post : 09 sie 2006 14:38
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Ja widziałem w życiu Diablo 1/2 raz może dwa - grałem raz i wogóle mi się nie spodobało. Podobnie Baldurs' Gate. Hiciory może i są ale nie dla mnie.

Całkiem miłe RPeGi w jakie grałem to np. Revenant (chyba tak się pisze, było kiedyś w CDA), Fallout 1, 2 i Tactics (ale to mieszanina RPG i strategii/RTSa) oraz Gothic 1 i 2 (Noc Kruka już mi się nie podoba).


*
  WWW
Grizzli
Post : 09 sie 2006 18:16
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 267
  • Dołączył: 02.08.2006
  • Skąd: że :)


Najlepsze RPG według mnie to zwykłe sesje DND prowadzone z kumplami przy piwie. A tak szczerze to moim ulubionym RPG na komp to baldurs gate 2 i morrowind

_________________
"Losing my sight Losing my mind Wish somebody would tell me I'm fine"


*
  WWW
nemrod
Post : 09 sie 2006 18:31
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 603
  • Dołączył: 28.07.2006


Sesje to osobna sprawa, choc wciageja bardziej niz gra na kompie i sa zdrowsze :P . Chetnie bym sobie pogral z ludzmi w Cyberpunka, ale to tak na marginesie.
Jezeli chodzi o komputerowe RPG to Knights Of The Old Republic jest gra wysmienita i wciagajaca, swietnie oddajaca realia Star Wars, Oblivion to jeszcze swieza produkcja z ogromnym swiatem i niezliczona iloscia questow, Nevervinter Nights to gra juz kilkuletnia, wydano do niej 2 dodatki i planowana jest kontynuacja, ale w momencie wyjscia byla jedna z najbardziej oczekiwanych gier w historii i gralo sie w nia przyjemnie. Wspominacie tu sporo o Dialblo jako RPG, a ja bym nie mieszal tego gatunku gier z gra Blizzarda, bo to zwykly hack'n'slash, gdzie najwazniejsze jest nabijanie poziomow i siekanie coraz wiekszej liczby niemilcow, a nie fabula, ktora jest ostoja dobrego RPG. Ja Diablo nigdy nie lubilem, ale z gier jemu podobnych wysmienity jest Dungeon Siege i polecam w niego zagrac. Na koniec powiem o Jagged Alliance, ktore na dobra sprawe jest RPG-iem, bo i rozwoj postaci mamy i fabule (choc ta bywala wtorna), tylko swiat bardzo nietypowy dla RPG. Oczywiscie na tym forum nikomu nie musz polecac JA :P

_________________
.


*
 
Rafadan_PL
Post : 10 sie 2006 13:13
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 278
  • Dołączył: 11.07.2006
  • Skąd: Łódź


Zacznijmy od prostego wyjaśnienia - RPG to gra na żywo - cRPG to gra komputerowa udająca sesję PnP (Pencil and Paper). W tym temacie rozmawiamy o cRPG, czy ogólnie o erpegach wszystkich rodzajów? :)


*
 
nemrod
Post : 10 sie 2006 20:27
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 603
  • Dołączył: 28.07.2006


Whatever...wszystko jedno. To prawda ze sie tak rozdziela, ale przeczytaj moj pierwszy post. Nie powiedzialem ze chodzi konkretnie o te czy o te, wiec mozna rozmawiac o kazdych erpegach :)

_________________
.


*
 
Rafadan_PL
Post : 11 sie 2006 12:20
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 278
  • Dołączył: 11.07.2006
  • Skąd: Łódź


Dobrze - porozmawiajmy więc o cRPG :P

Cytuj:
Jeżeli chodzi o Diablo II lub Diablo II LoD to są bardzo ale to bardzo wciągajęce gry polecam wszystkim jak ktoś lubi klimaty rycerzy i barbarzyńców.


Lol! Jakie klimaty rycerzy i barbarzyńców? :lol: Owszem klimacik w tej grze może się podobac (choc bardziej w pierwszej części), ale to raczej sprawa drugorzędna. Liczy się rodosna, niczym nie skrępowana RZEŹ i SIECZKA :twisted:
Z prawdziwym cRPG niewiele ma to wspólnego ... :wink: Czemu więc równacie słowo RPG z Diablo? :shock:

Prawdziwe, rasowe cRPG to Fallouty (1 i 2), Planescape Torment, Baldury (wszystkie części i dodatki), Seria Elder Scrolls (Morrowind, Oblivion, Daggerfall) i ewentualnie Gothici (choc za specjalnie za nimi nigdy nie przepadałem). Neverwinter Nights niestety ociera się zbyt mocno o zwykłe hack&slash ... w drugiej części ma się to zmienic - podobno :)

We wszystkie powyżej grałem i znaczną częśc przeszedłem w całości :mrgreen:

_________________
Jak to dobrze że mamy moderatorów...


*
 
nemrod
Post : 11 sie 2006 20:13
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 603
  • Dołączył: 28.07.2006


Rafadan_PL pisze:
Czemu więc równacie słowo RPG z Diablo?


Przeczytaj uwaznie moj poprzedni post, gdzie rowniez wyrazalem swoja dezaprobate na ten temat i zgadzam sie, to zwykly hack&slash. Z tego typu gie Dungeon Siege, w szczegolnosci pierwsza czesc, bije Diablo na glowe i jak ktos lubi nie widziec swiata poza komputerem - polecam Dungeon Siege.

Kiedys uwazalem rpg za gry nie warte mojego zachodu i zanim zaczalem grac w te gry na pc zaczely sie sesje D&D, ktore byly troche amatorskie i to niewypalilo, ale gra w Cyberpunka, to juz czysta przyjemnosc. Jak ma sie mistrza gry, ktory podrecznik ma w glowie, to sesja moze byc ciekawa. Dawno nie gralem i nie predko sie zanosi abym zagral a mam wielka ochote. Czy wy graliscie kiedys w jakies, np. Wampir, Warhammer itp. :?:

_________________
.


*
 
Rafadan_PL
Post : 11 sie 2006 23:53
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 278
  • Dołączył: 11.07.2006
  • Skąd: Łódź


Cytuj:
Przeczytaj uwaznie moj poprzedni post, gdzie rowniez wyrazalem swoja dezaprobate na ten temat i zgadzam sie, to zwykly hack&slash. Z tego typu gie Dungeon Siege, w szczegolnosci pierwsza czesc, bije Diablo na glowe i jak ktos lubi nie widziec swiata poza komputerem - polecam Dungeon Siege.


Nie zarzucałem tego tobie Nemrod :) Chodziło mi raczej o te pierwsze trzy odpowiedzi.

Cytuj:
Dawno nie gralem i nie predko sie zanosi abym zagral a mam wielka ochote. Czy wy graliscie kiedys w jakies, np. Wampir, Warhammer itp.


Pytanie! :D Można powiedziec że jestem Warhammerowym weteranem 8) Prowadzę sesje już od kilku ładnych lat :mrgreen:

_________________
Jak to dobrze że mamy moderatorów...


*
 
nemrod
Post : 12 sie 2006 00:02
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 603
  • Dołączył: 28.07.2006


hmmm mozna by zrobic sesje rpg na forum, ale z kolei musialo by byc wiecej chetnych a tutaj wszyscy wola ja. Z kolei ja to tez rpg, ale nie mam pomyslu jak grac w ja sesjami :P

_________________
.


*
 
snick
Post : 13 sie 2006 21:37
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 686
  • Dołączył: 17.07.2006
  • Skąd: Zabrze


Szczerze mówiąc nie gram w żadne RPG. Po prostu nie podobają mi się takie gry. Co innego strategie turowe z elementami RPG - takie gry mają moje pełne poparcie :one:


*
  WWW
nemrod
Post : 14 sie 2006 04:42
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 603
  • Dołączył: 28.07.2006


snick pisze:
Co innego strategie turowe z elementami RPG - takie gry mają moje pełne poparcie


Tak naprawde kazdy RPG rozgrywa sie w turach, tylko (w przeciwienstwie do fallout, ja, silent storm, UFO itp.) nie masz na te tury wplywu. Widziales jak jest rozgrywana walka np. w Neverwinter Nights? Twoj bohater uderza, pokazane sa obrazenia jakie zadal, badz ich brak w razie pudla. Potem wrog i on tez moze trafic lub nie. System ten opiera sie na walce np w D&D, gdzie rzucasz koscmi od tego co wypadnie zalezy powodzenie ataku badz innych czynnosci (wlamywania sie, perswazji itp.).

_________________
.


*
 
Grizzli
Post : 14 sie 2006 18:30
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 267
  • Dołączył: 02.08.2006
  • Skąd: że :)


nemrod pisze:
Tak naprawde kazdy RPG rozgrywa sie w turach, tylko (w przeciwienstwie do fallout, ja, silent storm, UFO itp.) nie masz na te tury wplywu. Widziales jak jest rozgrywana walka np. w Neverwinter Nights? Twoj bohater uderza, pokazane sa obrazenia jakie zadal, badz ich brak w razie pudla. Potem wrog i on tez moze trafic lub nie. System ten opiera sie na walce np w D&D, gdzie rzucasz koscmi od tego co wypadnie zalezy powodzenie ataku badz innych czynnosci (wlamywania sie, perswazji itp.).


Najlepsze odzwierciedlenie "papierowego" RPG ma Świątynia pierwotnego zła :diabel2: :diabel: :diabel: Szkoda tylko że jest taka krótka :(

_________________
"Losing my sight Losing my mind Wish somebody would tell me I'm fine"


*
  WWW
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna