Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę   1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
Bartek0511
Post : 31 lip 2006 08:41
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Porucznik
Porucznik
  • Posty: 1043
  • Dołączył: 11.07.2006


Temat o programach antywiruowych, zaporach, antispyware itd.

Chciałem was się spytać jakich używacie i jakie proponujecie programy, miałem ostatni problem musiałem cały system reinstalować bo miałem u siebie 15 wirósów!! i straciłem całego nowego moda.
Ja używałem BitDefendera.


Ostatnio zmieniony 31 lip 2006 11:22 przez Bartek0511, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
Lecter
Post : 31 lip 2006 09:04
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 158
  • Dołączył: 31.05.2006


NOD 32, Hijackthis, CWShredder, anti rookit, Panda Active Scan, Adaware SE, Countre Spy :wink:


*
 
lukasamd
Post : 31 lip 2006 09:09
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Ja mam BitDefendera 9 Professional Plus i nie mam ŻADNYCH problemów, czasami sprawdzam jakimś innym i nic nie znajduje :D


*
  WWW
Bartek0511
Post : 31 lip 2006 09:23
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Porucznik
Porucznik
  • Posty: 1043
  • Dołączył: 11.07.2006


A mi przepuścił 15 wirósów.


*
 
snick
Post : 31 lip 2006 11:22
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 686
  • Dołączył: 17.07.2006
  • Skąd: Zabrze


Temat można właściwie przemianować na wszystkie programy dotyczące zabezpieczeń. Aktualnie większość antywirów zawiera firewalle i inne moduły, więc można dyskutować i o nic.

Osobiście korzystam z Kasperskyego Personal Pro. Miałem dawno temu nortona (2003), później bitdefendera (8), noda, pandy, antywirusa firmy f-secure, ale nic nie było w stanie przebić wykrywalności Kasperskyego i szybkości działania. Po prostu ten antywir rządzi. Nie zawiera on co prawda żadnych dodatkowych bajerów, jak wbudowany firewall ani antyspyware, ale między innymi za to go cenię. Używam zwykle lepszych zapór i antyspyów niż te dokładane przez producentów, więc pewnie musiałbym i tak wyłączać je w opcjach antywirusa.

Firewall to oczywiście Outpost Firewall Pro. To moim zdaniem najlepsza zapora. Mnóstwo możliwośći grzebania w konfiguracji, różne formy ochrony, świetny filtr przeciw reklamom. Ogólnie - spełnienie marzeń. :) Ma też wbudowany skaner antispyware.

Do tego korzystam też od czasu do czasu ze Spybota.


*
  WWW
Lecter
Post : 31 lip 2006 11:28
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 158
  • Dołączył: 31.05.2006


snick pisze:
Outpost Firewall Pro
muli :wink:

co do szybkości to NOD32 na testach wypadł szybciej od Kacpra :mrgreen:

btw
ale to wszystko zależy w końcu od config'u :wink:


*
 
snick
Post : 31 lip 2006 11:44
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 686
  • Dołączył: 17.07.2006
  • Skąd: Zabrze


Cytuj:
muli


Nie tak jak Kerio 4. Jak włączyłem Azureusa i otworzyłem okno zapory, to się zapora wywaliła. :mrgreen: Poza tym Outpost zawiera masę innych ciekawych opcji i funkcji. I wcale nie muli aż tak mocno. :) Wolę mulącą zaporę niż mulącego antywira.


*
  WWW
Bartek0511
Post : 31 lip 2006 11:50
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Porucznik
Porucznik
  • Posty: 1043
  • Dołączył: 11.07.2006


To już nie wiem co wybrać.


*
 
Lecter
Post : 31 lip 2006 12:32
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 158
  • Dołączył: 31.05.2006


@Snick
niby tak :wink:

@Bartek
NOD32 [viry] + AdAware SE [spyware] + Kerio / Outpost [firewall] + HijackThis [procesy]
+
+ ew. CWShredder i ajkiś anty rookit, a jak jesteś w LAN'ie to anti netcut


*
 
snick
Post : 31 lip 2006 13:13
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 686
  • Dołączył: 17.07.2006
  • Skąd: Zabrze




*
  WWW
Lecter
Post : 31 lip 2006 13:29
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 158
  • Dołączył: 31.05.2006


Cytuj:
December 2005


NOD32 jest najczęściej aktualizowanym antyvirem, a na dzień dzisiejszy ma najsilniejszą heurystykę

:mrgreen:


*
 
Popuś
Post : 02 sie 2006 09:00
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Młodszy chorąży
Młodszy chorąży
  • Posty: 382
  • Dołączył: 01.06.2006
  • Skąd: I tak tu nie trafisz


Ja chronię mój komputer tak:
Przede wszystkim zamykam drzwi od pokoju na klucz, w oknach spuszczam rolety i pozostawiam niewielki otwór do patrzenia co się dzieje na dworze. Obudowę komutera przytwierdzam łańcuchem do biurka, wokół którego rozmieszczone są mikro ładunki wybuchowe wystarczące, aby ranić człowieka, ale nie zabić go od razu (niech się meczy skurczybyk). Poza tym myszka i klawiatura działają tylko na moje odciski palców, a jak dotknie ich ktoś inny poczęstują go prądem o napięciu 20 000 V i natężeniu 10 amperów co wystarcza, aby z kolesia został węgiel drzewny... w najlepszym wypadku oczywiście... Jeśli komuś uda się sforsowac drzwi do pokoju w czasie mojej obecności zawsze mam przy fotelu strzelbę kaliber 12 oraz dwa uzi, gdyby było więcej zainteresowanych moim kompem. Oprócz tego jestem podłączony do aparatury, która sprawdza czy bije mi serce - jeśli ktoś mnie sprzątnie w trakcie walki komputer zostanie wysadzony, aby nie dostał się w ręce wroga.

A tak serio to używam Avasta, a główne zabezpieczenia są na kompie robiącym za router sieci, więc raczej się niewiele dostaje do mnie :wink:


*
  WWW
lukasamd
Post : 06 sie 2006 19:12
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Ja chyba wypróbuję w miarę nowego (rodzimego?) produktu - Arcavir. Musze się przekonać czy ten antywir jest wart swojej (niewysokiej) ceny.


*
  WWW
snick
Post : 06 sie 2006 20:15
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 686
  • Dołączył: 17.07.2006
  • Skąd: Zabrze


Moim zdaniem nie jest. Miałem go kiedyś, ale zupełnie nie spełnił moich oczekiwań. Raczej mała wykrywalność, sporo przez niego przechodziło śmieci. Poza tym pewnego razu przestał pobierać aktualizacje z powodu jakiegoś błędu, musiałem sporo maili wysłać do pomocy technicznej, by dowiedzieć się, że problem leży gdzieś w ustawieniach... IE, z którego w ogóle nie korzystałem.


*
  WWW
PeseiK
Post : 07 sie 2006 07:02
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 126
  • Dołączył: 11.06.2006
  • Skąd: Zewsząd


Ech tam...

Ja mam Kaspersky'ego (jakiegośtam :D ) z aktualizowaną baząwirusów.

Oprócz tego mam jeszcze Kerio Pro Firewall. Żaden wirus nie przeszedł jeszcze przez tą kombinację, a jeśli przeszedł, to był natychmiast likwidowany :)


Ale do samego skanowania dysków w poszukiwaniu wirusów używam skanerów online - szybsze i wydajniejsze.


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   1, 2, 3, 4, 5  Następna


cron