Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
Lothar
Post : 16 wrz 2007 19:31
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 31
  • Dołączył: 14.09.2007
  • Skąd: Gdańsk


U mnie na Avira AntiVir mniej więcej to samo:

lvl 0 - 183 wykryte i usunięte, 1 podejrzany, 11 ostrzeżeń
lvl 1 - 183 wykryte i usunięte, 1 podejrzany, 1 ostrzeżenie, chciał usunąć rar'a
lvl 2 - 183 wykryte i usunięte, 1 podejrzany, 1 ostrzeżenie, chciał usunąć rar'a

455VIREN.ZIP - 587 plików wykrytych i usuniętych, 1 ostrzeżenie, chciał usunąć rar'a :okulary:

==========EDIT==========
Dorzuciłem jeszcze jedną paczuszkę w poprzednim poście - dla chcących spróbować - zapraszam do ściągania :okulary:

_________________
Gry, recenzje, zapowiedzi, kody, poradniki, fora
Dragon Age 2, Dragon Age, Toolset, Poradniki, Fora
Skyrim


*
 
lukasamd
Post : 19 wrz 2007 17:33
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Zainstalowałem NODa32 (kolega używa i polecał) i oto wyniki:

lvl 0 - 183 wykryte i usunięte, 1 podejrzany
lvl 1 - 183 wykryte i usunięte, 1 podejrzany
lvl 2 - 183 wykryte i usunięte, 1 podejrzany

455VIREN.ZIP - 590 plików wykrytych i usuniętych

hacker - 279 znalezionych, 1 prawdopodobny, w kilkunastu prosił o wysłanie do laboratorium ESET (bardzo podejrzane).

Na koniec dodam że pierwsze 4 skany trwały po 1 sekundzie, ostatni ze względu na foldery trwał 18 sekund. W ogóle każdego rara chciał wywalić od razu po ściągnięciu na dysk (skaner rezydentny daje o sobie znać). Szybko... do tego skutecznie...

zobaczymy w praktyce ale NIE MULI kompa zaleta jak w Avirze a jak widać jest nieco lepszy, na razie zostaję przy NODzie.

EDIT:
Sprawdzałem dużą paczkę KISem 7 i Avastem

KIS7: wykrytych i zneutralizowanych - 563
Avast - brak info więc kazałem przenosić wiry do kwarantanny, przeniósł ich 45...


*
  WWW
lukasamd
Post : 31 paź 2007 18:05
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Dzisiaj kupiłem sobie KŚ:Ekspert a tam 90 dniowa wersja F-Secure Internet Security 2008 to przetestować postanowiłem ;) oto wynik:

Obrazek

587... spodziewałem się czegoś lepszego tym bardziej że program NIEMIŁOSIERNIE mulił mi calutkiego kompa a aktualizacje to było chyba ze 30 mb bo ściągały się bardzo długo. Zaraz po teście wyleciał.


EDIT:

Zrobiłem test w BitDefender 10 Free Edition:

Obrazek

O CHOLERCIA :) 597 plików... antywir w tej wersji nie ma skanera rezydentnego ale kiedy dałem na skanowanie tego archiwum to zakończyło ono swój los, skan był szybszy niż w NODzie...


*
  WWW
Wigen
Post : 03 lis 2007 15:18
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1324
  • Dołączył: 30.01.2007
  • Skąd: Warszawa


Lukas, ja używam avasta!. Moim zdaniem najlepiej chroni komputer i sam się aktualizuje.


*
 
nemrod
Post : 21 lip 2008 00:18
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 603
  • Dołączył: 28.07.2006


A ja mam do was pytanie jaki antywirus polecacie na dzien dzisiejszy?


*
 
Wigen
Post : 21 lip 2008 00:27
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1324
  • Dołączył: 30.01.2007
  • Skąd: Warszawa


nemrod pisze:
A ja mam do was pytanie jaki antywirus polecacie na dzien dzisiejszy?


Avast! Chyba jeden z najlepszych antywirusów. Chociaż jest może trochę stary to i tak uważany za najlepszy antywirus jaki kiedykolwiek powstał. Sam wyszukuje wirusy. Mam go od zawsze więc polecam. Może trochę mulić Ci kompa ale i tak jest niezawodny. Oczywiście jest Twoją prywatną sprawą jaki program antywirusowy jest dla Ciebie odpowiedni bo tak naprawdę programów które chronią komputery jest od cholery dużo i na prawdę jest w czym przebierać i wybierać.


*
 
zadra666
Post : 21 lip 2008 09:03
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 796
  • Dołączył: 23.11.2007
  • Skąd: Rozpoznanie


A ja z antywirusów polecam nie ściągać podejrzanych plików ;p

_________________
...


*
 
lukasamd
Post : 21 lip 2008 11:03
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


nemrod pisze:
A ja mam do was pytanie jaki antywirus polecacie na dzien dzisiejszy?


Za darmo:
- Avast (ale jak nie skonfigurujesz odpowiednio to zapomnij o tym że to w ogóle antywirus)
- Avira Free

Płatne:
- Avira Premium
- NOD32

Ja bym radził wejść na polski support aviry a potem na specjalną stronę - podasz tylko email a dostaniesz na 6 miesięcy klucz do wersji Premium, do tego w pełni legalnie :)

http://forum.antivir-polska.info/avira- ... t-283.html


*
  WWW
nemrod
Post : 25 lip 2008 20:11
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 603
  • Dołączył: 28.07.2006


lukasamd pisze:
Ja bym radził wejść na polski support aviry a potem na specjalną stronę - podasz tylko email a dostaniesz na 6 miesięcy klucz do wersji Premium, do tego w pełni legalnie :)


Na razie zainstalowalem sobie wersje free, bo z linku na forum nic nie mam. Chyba juz usuneli strone.


*
 
lukasamd
Post : 26 lip 2008 08:31
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006




*
  WWW
mtl
Post : 26 lip 2008 11:37
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 954
  • Dołączył: 12.06.2006


A ja od dawien dawna używam Kasperskiego. Najpierw jeszcze na starszym kompie Kaspersky Internet Seciurity 7, działał bardzo dobrze, nie mulił kompa i nigdy nie miałem problemów z wirusami. Teraz jakoś tak się złożyło że po wymianie kompa wyszedł Kaspersky Internet Seciurity 2009 (czyli wersja 8) - jak do tej pory również sprawuje się wyśmienicie. Co prawda nie jest darmowy, jednak ze znalezieniem odpowiedniego klucza nie ma problemów. Osobiście jakoś nie mam zaufania do darmowych programów zabezpieczających.

_________________
"There are two kinds of people in the world, my friend.
Those who have a loaded gun and those who dig. You dig!"


*
 
lukasamd
Post : 26 lip 2008 18:28
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Pakietów internet security to się wolę wystrzegać. Pożerają tyle zasobów że to szok, jedyny do zaakceptowania to ESET Smart Security.

Jak ktoś chce za darmo i całkowicie legalnie zabepieczyć to polecam:
- Avira Free / Avast
- Comodo Firewall / Kerio
- Spybot S&D

Od czasu do czasu sprawdzić hijackthis i mamy system czysty.


*
  WWW
mtl
Post : 26 lip 2008 19:04
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 954
  • Dołączył: 12.06.2006


lukasamd pisze:
Pakietów internet security to się wolę wystrzegać. Pożerają tyle zasobów że to szok, jedyny do zaakceptowania to ESET Smart Security.


Nie powiedział bym. KIS zajmuje w pamięci ~25 MB, użycie procesora praktycznie zerowe. Nawet na starszym kompie działał dobrze i nie mulił. Poza tym, dzięki KIS nie muszę używać właśnie ww programów od czasu do czasu - po prostu mam spokój. BTW. KIS blokuje nawet reklamy na stronach WWW (ostatnio się dziwiłem dlaczego mimo wyłączonego AdBlocka dalej 0 śladu reklam ;>

Może masz taką opinie po np. Nortonie, który zżera więcej zasobów niż sam Windows ;p

_________________
"There are two kinds of people in the world, my friend.
Those who have a loaded gun and those who dig. You dig!"


*
 
lukasamd
Post : 27 lip 2008 08:44
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Norton 360 to już parodia całkowita, tak samo Panda. Skoro mówisz że nie muli, to postaram się w najbliższym czasie przetestować najnowszego KISa, zobaczymy jak wypadnie w porównaniu do oddzielnych programów.

Aha, druga sprawa to skuteczność - looknij sobie na:

http://www.av-comparatives.org

Robią regularne testy, silnik KAV nie wypada w nich tak elegancko jak go reklamują :)


*
  WWW
lukasamd
Post : 11 sie 2009 12:41
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Odświeżę nieco temat, bo sporo się u mnie zmieniło przez ten czas :)

W wypadku darmowego oprogramowania polecam pakiet CIS - Comodo Internet Security. Ma w sobie bardzo dobrego firewalla, moduł ochrony proaktywnej defense+ oraz antywirusa z pokaźną liczbą wirusów w bazie. Antywir niestety dosyć często sypie fałszywymi alarmami, więc muszą go nieco udoskonalić. Jeżeli ustawimy pakiet na wysoki poziom ochrony to jesteśmy naprawdę dobrze zabezpieczeni, lecz Defense+ może wiele osób denerwować: ten HIPS baaardzo często zwraca uwagę na to, że jakiś program chce coś zrobić (np. pyta, czy openoffice może odczytywać to co piszemy na klawiaturze, bo wg. niego to działanie podobne do keyloggera). Jeżeli jednak nie zmieniacie często softu to po ustawieniu macie święty spokój.

Ja u siebie mam aktualnie Kaspersky Internet Security 2010 z którego wywaliłem:
- antywirusa plików
- antywirusa poczty
- antywirusa komunikatorów
- ochronę rodzicielską
- antyspam

Został więc firewall + proaktywna + piaskownica. Dzisiaj antywirusy i tak nie mają za bardzo racji bytu, bo w wypadku nieznanego zagrożenia nic nie są w stanie zrobić, a heurystyka często nie skutkuje. Lepiej mocna zapora sieciowa oraz kontroler aplikacji (HIPS). Pakiet na rok na 3 komputery kupiłem za zaledwie 75zł (licencja elektroniczna). Wyszło więc po 25zl na komputer... pierwotnie miały być u taty i u siostry (w wersji 2009, bo 2010 jeszcze po polsku nie ma), ale ostatecznie sam się skusiłem. No i na razie nie narzekam - bez AV chodzi bardzo szybko ;)


*
  WWW
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3, 4, 5  Następna