Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę   1, 2  Następna
Autor Wiadomość
lukasamd
Post : 18 maja 2007 16:16
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Instalował ktoś już może Windows Vista w pełnej wersji albo na próbny okres 30 dni? Zastanawiam się czy zainstalować bo naprawdę nie lubię ciągłego instalowania programów a coś takiego będzie miało miejsce jeżeli Vista okaże się dla mnie szajsowata. Prosiłbym o jakieś opinie - ja widziałem kiedyś betę i niezbyt mnie do siebie przekonywała :|


*
  WWW
vai1987
Post : 18 maja 2007 18:52
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 109
  • Dołączył: 13.10.2006
  • Skąd: Sucha Beskidzka


U mnie "Viśta" zagosciła na dysku na około 3 godziny. System moze i ładnie wygląda ale jest dziurawy, zasobozerny, kiepsko ze sterami i co najwazniejsze jest niestabilny. U mnie sie wysypywał co 20-30 min. Wiec ja osobiscie nie polecam.
Poczekaj na SP1 albo najlepiej cos koło SP100 bo cos mi sie wydaje ze po jednym SP to i tak nie bedzie do uzytku. Jedynym plusem jest DX10 na którym gry nawet nie korzystające oficjalnie z tej technologi(są za stare) wyglądają sporo lepiej

_________________
You never know


*
 
Len
Post : 18 maja 2007 19:47
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Człowieku, wiesz o co ty pytasz? O Windowsa, a wiesz co to oznacza :D


*
  WWW
XBARTEKX
Post : 15 cze 2007 13:44
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 629
  • Dołączył: 12.05.2007
  • Skąd: Kurów


Ja uważam że jeżeli ktoś nie wie czy kupywać czy nie kupywać to polecam strone http://www.google.ocom.pl i wpiszta se tam Vista transformation pack. I zobaczycie jak to wygląda i czy to jest warte uwagi. :).


*
  WWW
lukasamd
Post : 15 cze 2007 14:18
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Ehhh...vista transformation pack zmienia tylko wygląd i nie stanowi całego systemu i nowości jakie ze sobą on niesie. Wygląd mnie zaś nie interesuje :P


*
  WWW
XBARTEKX
Post : 15 cze 2007 14:20
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 629
  • Dołączył: 12.05.2007
  • Skąd: Kurów


:) Wygląd to podstawa zresztą jeśli chodzi o coś pozatym to gówno to zmienia. Wiem bo mój brat ma w laptopie viste. :) Więc bardziej sie opyla zmienić wygląd bo i tak za dużo zmian poza wyglądem nie uświadczysz.

A i większość tych opcji takich jak ten Vistowy player i zegarek taki duży także jest w Vista Transformerze.


*
  WWW
Kyle-Simmons
Post : 18 cze 2007 20:13
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 49
  • Dołączył: 31.07.2006
  • Skąd: Otwock


XBARTEKX pisze:
:) Wygląd to podstawa zresztą jeśli chodzi o coś pozatym to gówno to zmienia. Wiem bo mój brat ma w laptopie viste. :) Więc bardziej sie opyla zmienić wygląd bo i tak za dużo zmian poza wyglądem nie uświadczysz.


Oczywiście, wygląd to podstawa;) napisz do BG, wtedy zamiast kombinować nad nowymi Windowsami będzie za kupę kasy wypuszczał skiny na windowsa;)

Co do Visty, to kumpel ma na laptopie - nie narzeka, wszystkie filmy, gry chodzą, programy z netu również (wyszukiwarki, odtwarzacze, komunikatory itp.), wygląd bardzo atrakcyjny, w szczegóły jeszcze nie miałem możliwości się zagłębić

_________________
www.ironsquad.xt.pl


*
  WWW
lukasamd
Post : 09 lip 2007 20:34
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Dzisiaj skusiłem się i postanowiłem wyprobować Vistę, do tego najbardziej zasobożerną bo w wersji Ultimate. Oto moje spostrzeżenia:

1. Bardzo zautomatyzowana choć nieco długo instalacja (pomimo dysku SATA2 i NCQ), chwilami bardzo niepewna - komp nic nie robi a po dłuższym czasie dopiero zaczyna.

2. System jest naprawdę bardzo szybki, windows wystawił mojemu komputerowi ocenę 4,3 - najsłabszy był proces i on dostał 4,3. Biorąc pod uwagę podkręcenie powinno być moim zdaniem 4,9-5,2.

3. Oprócz tego że system jest szybki jest on bardzo ładny i wygodny - duże ikonki przypominają nieco MACa i nie stanowią wady, sidebar i gadżety za to mnie wkurzały więc zostały wyłączone.

4. System bardzo a nawet za bardzo dba o bezpieczeństwo i wygodę użytkownika - przy każdej instalacji pyta się czy na pewno ją uruchomić, jak dla mnie to już lekka paranoja.

5. Częśc programów (a w tym antywirus z którego korzystam - BitDefender 9 Pro Plus) nie jest zgodna z Vistą i nie da się ich zainstalować - jak dla mnie bardzo duży minus i powód ostatniego wniosku.

6. Podsumowanie - moim zdaniem Vista to idelany system dla początkujących użytkowników, jest wygodny i wiele opcji zostało zautomatyzowany, nie wiem dlaczego ale brakuje mi tutaj tej... tandetności i zaawansowanych funkcji, za bardzo jestem przyzwyczajony do XPka ;)

Po 2-3 godzinach na dysku ponownie znalazł się na nim Windows XP SP2... VIsta jest dobra ale ja wolę XPka ;)


*
  WWW
momo78
Post : 16 gru 2007 20:40
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1415
  • Dołączył: 05.11.2007


Ja mam Viste i szczerze powiem to gówno jak narazie.
Dla początkujących wysmienity ale jak dla mnie to się trochę gubi.
Aha mam ją cięgle ponieważ zaczyna się "era" fajnych gierek [shadow=red]TYLKO[/shadow] na vistę i jakby co to sobie siedzi. Uzywam jej bo na niej lepiej chodzi internet bo na xp mi się całkiem jeb**.
Aha mam Vista ULTIMATE full oryginałka :P

_________________
I'm afraid.
I'm afraid, Dave.
Dave, my mind is going. I can feel it.
I can feel it. My mind is going. There is no question about it.
I can feel it. I can feel it. I can feel it.
I'm a... fraid.


*
 
Nemeczek
Post : 17 gru 2007 15:44
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 17
  • Dołączył: 04.06.2007


Phi ja wolę 100 x moje Ubuntu 7.10... Nie dość że szybko działa to wygląda wspaniale... XPka też niby mam - jeśli mnie najdzie chętka na te super gierce "tylko na Viste" to zainstaluje je na xp i uruchomię z pomocą modyfikacji.... Jak na razie to większość gier działa na xp - i trzeba pamiętać że Vista to coś w rodzaju wersji przejściowej (tak jak Milenium) więc według mnie kategorycznie nie opłaca się inwestować w ten syf...


*
 
momo78
Post : 17 gru 2007 17:21
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1415
  • Dołączył: 05.11.2007


Nemeczek pisze:
Phi ja wolę 100 x moje Ubuntu 7.10... Nie dość że szybko działa to wygląda wspaniale... XPka też niby mam - jeśli mnie najdzie chętka na te super gierce "tylko na Viste" to zainstaluje je na xp i uruchomię z pomocą modyfikacji.... Jak na razie to większość gier działa na xp - i trzeba pamiętać że Vista to coś w rodzaju wersji przejściowej (tak jak Milenium) więc według mnie kategorycznie nie opłaca się inwestować w ten syf...

Ja niby tez gram na XPku w te gierki co to niby na viste only np.HALO2
Zawsze tak jest że na początku nie lubi się nowego systemu operacyjnego microsoftu, a później większość ma :P (przynajmniej w mojej okolicy). Z wistą też tak będzie raczej :P :>

_________________
I'm afraid.
I'm afraid, Dave.
Dave, my mind is going. I can feel it.
I can feel it. My mind is going. There is no question about it.
I can feel it. I can feel it. I can feel it.
I'm a... fraid.


*
 
Wigen
Post : 17 gru 2007 23:15
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1324
  • Dołączył: 30.01.2007
  • Skąd: Warszawa


Nie przepadam za Vistą. Ten system Microsoftowi się nie udał powiem tak szczerze. Większość nowszych gier nie jest z nią kompatybilna, a co gorsza jest bardzo druga i aby ją ruszyć trzeba mocny komputer i trochę wolnego miejsca na dysku. Wiele opcji skopiowano z systemu Macintosha. Niestety również najnowszy DirectX 10 jest jedynie dostępne przy tym systemie.
Dobrze że już niedługo miejsce Windows Vista zajmie nowy system operacyjny Windows 7 (Seven).


*
 
Fireox
Post : 18 gru 2007 00:46
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 201
  • Dołączył: 04.06.2006
  • Skąd: Zamość


Wigen pisze:
aby ją ruszyć trzeba mocny komputer

Bez przesadyzmu...

Wigen pisze:
Dobrze że już niedługo miejsce Windows Vista zajmie nowy system operacyjny Windows 7 (Seven).


No i będzie kolejnym szajsem który zrobi M$...Już za kilka lat open source będzie górowało jęśli chodzi o systemu, np takie Ubuntu bardzo prosty w obsłudze, spokojnie poradzi sobie z nim początkujący, a jakie ma mozliwości no i najwazniejsze za darmo (nie mówie że i produktów M$ nie można mieć za darmo :mikolaj: ) :)

Używałem Visty na wakacjach przez miesiąc. Mogę więc śmiało stwierdzić, że Vista to koljny produkt który w sumie mało zmienia(chodzi mi o wszystkie sytemy Linuxy Windy, Mac'i etc.) i ma na celu tylko powiększenie portfela Billa.Inne ich produkty typu IE 7 które są standartowo w Viscie są tak samo na niskim poziomie. IE często się zaczina, albo po prostu odmawia współpracy...

Podsumowanie: Radze każdemu kto ma dość Xp, Windy lub Billa :-< przynajmniej spróbować uruchomić LiveCD jakiejś dystrybucji Linuxa (PcLinuxOs, Ubuntu najlepiej poszukać na jakilinux.org)


*
 
nemrod
Post : 18 gru 2007 17:52
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 603
  • Dołączył: 28.07.2006


Fireox pisze:
Podsumowanie: Radze każdemu kto ma dość Xp, Windy lub Billa :-< przynajmniej spróbować uruchomić LiveCD jakiejś dystrybucji Linuxa (PcLinuxOs, Ubuntu najlepiej poszukać na jakilinux.org)


JA chyba z xp nieszybko sie rusze, bo do systemu tak sie przyzwyczailem, ze nie wiem jak sie przestawie na jakies nowosci. Jezeli chodzi o wady windy, to mi one nie przeszkadzaja, bo ustawiam system pod wlasne potrzeby - przeciez przy swoim kompie to ja jestem panem, system nie bedzie mi dyktowal co mam robic, a jak ma jakies wonty to ja juz znajduje na niego sposoby :kosci: .
Tez slyszalem o tych LiveCD, o systemach odpalanych z plyty jak Ubuntu, czy Kubuntu czy jak im tam, o ich latwosci obslugi. Moze kiedys wyprobuje.

_________________
.


*
 
lukasamd
Post : 19 gru 2007 09:13
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Wigen pisze:
Większość nowszych gier nie jest z nią kompatybilna, a co gorsza jest bardzo druga i aby ją ruszyć trzeba mocny komputer i trochę wolnego miejsca na dysku.


???

Przecież NOWE gry pod DX10 chodzą w sumie tylko pod Vistą, nie może być niekompatybilna, no chyba że uruchamiasz gry na Vista 64bit ale i wtedy system może emulować środowisko 32bitowe.

Mi XP pasuje, czekam na SP3 PL. Próbowałem kilku linkusów ale albo miały problemy z grafą albo bluetoothem (mysz i klawiatura) więc dałem sobie spokój :P


*
  WWW
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   1, 2  Następna