Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę   1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
Ormus n2o
Post : 06 wrz 2010 21:49
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 163
  • Dołączył: 10.10.2009


Co sądzicie o teoriach spiskowych? Myślicie, że tym światem rządzą masoni?
Illuminati, Masoni, Bankierzy, Rockefellerowie, Rothchildowie, NWO, New World Order lub Nowy Porządek Świata, Rząd Światowy, Globalizacja. Czy słyszycie często te słowa? Z czym się wam kojarzą?
Zamieszczajcie filmiki, artykuły, zdjęcia.
https://www.youtube.com/watch?v=EewGMBOB4Gg Zeitgeist Addendum - Druga część filmu Zeitgeist. To jest 1/3 tej drugiej części :P. Mówi ona o systemie pieniężnym. "It will destroy our economy. Economy that is fake anyway"

https://www.youtube.com/watch?v=0hewX7RMgV0 Obozy koncentracyjne i krematoria FEMA (Agencja Zarządzania Kryzysowego). Co prawda sam filmik jest dość stronniczy ale co widać to się nie ukryje. Jako, że te obozy są puste na razie to można sobie je (większość z nich) spokojnie zwiedzać więc informacji w internecie jest mnóstwo.

https://www.youtube.com/watch?v=ql98PYpoDcg

Jest tego trochę. Podzielcie się swoimi spostrzeżeniami.
Oczywiście nie chodzi o to, czy tam jest sama prawda czy to czy oni się mylą czy nie. Pomyślcie sami czy to jest możliwe. Sami dochodźcie do wniosków. Na podstawie suchej prasy nawet można samemu wyciągać wnioski. Te filmy tylko powinny zwrócić uwagę na to.


*
 
GrU
Post : 06 wrz 2010 22:36
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 258
  • Dołączył: 04.03.2008


Jedyny spisek w moim życiu to spisek Żydowsko-bankierski na moje fundusze, a tak to światem rządzi pieniądz a nie massoni, ba wtc był zamach Osamy a nie amerykanów, Sikorski zginął w katastrofie a nie w zamachu, amerykanie pojechali po ropę a nie walczyć z terroryzmem i tak można by wymieniać a jakiś guru świata co pociąga za sznurki jest na półce pomiędzy Matrixem i Wampirami.

_________________
Jeżeli historia nas czegoś uczy, to tego, że każdego można zabić


*
 
Starchris
Post : 06 wrz 2010 23:04
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2054
  • Dołączył: 25.06.2010


Ja nie wierzę w teorie spiskowe. Po co komu teorie spiskowe w dzisiejszym świecie, w którym rządzi pieniądz i informacja. Można by się uczepić na siłę, że pieniądz jest jedną wielką teorią spiskową. Banknot o wartości 200 zł w rzeczywistości jest wart kilku kilkudziesięciu groszy (powiedzmy jednej maleńkiej kruszynce złota). Natomiast w wyniku umowy czy teorii pomiędzy odpowiednimi ludźmi przyjmujemy, że papierek na którym jest napisane 200 zł ma wartość powiedzmy dwustu kruszynkom złota.

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
Olinka
Post : 06 wrz 2010 23:16
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 958
  • Dołączył: 26.08.2008
  • Skąd: A.I.M


trudno nie wierzyc kiedy np oglada sie film o zamachu 11 wrzesnia

mam link na innym kompie, obiecuje wkleic jutro

_________________
Pozdrawiam, Olinka

Moja mała "pasja"


*
 
Stridingshadow
Post : 06 wrz 2010 23:28
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Starchris pisze:
Można by się uczepić na siłę, że pieniądz jest jedną wielką teorią spiskową. Banknot o wartości 200 zł w rzeczywistości jest wart kilku kilkudziesięciu groszy (powiedzmy jednej maleńkiej kruszynce złota).

Właściwie produkcja pieniądza kosztuje.
Specjalny papier i wszystkie zabezpieczenia sprawiają, że produkcja banknotów kosztuje więcej niż się wydaje.
W zw. z tym co wyżej, niektóre banknoty o niskich nominałach (niższych niż polskie 10zł) mogą kosztować więcej niż są warte, co tyczy się także niektórych monet, szczególnie jeżeli bite są z +/- cennego metalu.

Po II WŚ wprowadzono system Bretton Woods, który polegał na tym, że wartość sumy banknotów wydanych przez bank danego kraju wynosiła wartość rezerwy złota tego kraju.
Jeżeli polska miała 1 tonę złota, i wydała 10 banknotów, to każdy był wart 100kg złota, a jeżeli wydała tych banknotów miliardy, to każdy był wart odpowiednio mniej.

Obecnie system Bretton Woods już nie funkcjonuje, a wartość dewizy zależy od sytuacji ekonomicznej danego kraju, tak jakby banknoty były akcjami spółki, jaką jest jego PKB.

Więc spisku nie ma :)

_________________
Obrazek


*
 
GrU
Post : 06 wrz 2010 23:57
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 258
  • Dołączył: 04.03.2008


Olinka takie filmy są robione z "perspektywy" tak samo mogę powiedzieć "trudno nie wierzyć nazistom gdy ogląda się film Goebbelsa", film dokumentalny też przedstawia czyjś punkt widzenia, jedne są bliższe prawdy inne bliże wyobrażeniom autora. Podobno wysadzono WTC, jeżeli tak to wysadzili żeby runął w dół a nie na bok bo miał np wady w konstrukcji i było ryzyko że nie ustoi tyle ile powinien i rozpieprzy pół miasta = to takie proste, ale teoria o wielkim spisku masonów i biznesmenów jest o wiele ciekawszy niż tłumaczenie "mniejszego zła"

Dodano: 07 wrz 2010 00:57
ciekawe w tym filmie jest tylko to (o ile to prawda) że banki robiące hajs, sprzedają np 1$, rządowi USA za 1.20$

_________________
Jeżeli historia nas czegoś uczy, to tego, że każdego można zabić


Ostatnio zmieniony 06 wrz 2010 23:58 przez GrU, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
Ormus n2o
Post : 07 wrz 2010 00:05
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 163
  • Dołączył: 10.10.2009


GrU to poco ładunki podłożono przed walnięciem samolotów w budynki?
A z tymi pieniędzmi to nie jest jakieś dane z tajnych dokumentów. To wszystko jest dostępne publicznie tylko te dokumenty są tak skomplikowane, że trudno je samemu zrozumieć. Sam osobiście się dorwałem do tego dokumentu z filmu ale przestałem go czytać po 5 minutach męki. Angielskiego tak dobrze nie znam i tam jest dużo słów z jakimi się nigdy nie spotkałem.
Jak już mówiłem większość tych filmów jest stronniczych ale samemu można dojść do wniosków po obejrzeniu takiego filmu. W wiadomościach czasami coś tam przebąkuje (polecam oglądanie FOX NEWS) i można samemu na coś wpaść.

Nie ufaj nikomu na słowo. Sam się zastanów nad tym co dana osoba mówi. To takie moje motto powiedzmy :P


*
 
Aver
Post : 07 wrz 2010 02:10
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 259
  • Dołączył: 07.04.2010


GrU pisze:
ciekawe w tym filmie jest tylko to (o ile to prawda) że banki robiące hajs, sprzedają np 1$, rządowi USA za 1.20$


Faktem jest to że to są normalne rzeczy ubrane w brutalne słowa, aby brzmiało niebezpiecznie. Każdy bank "tworzy" wirtualne pieniądze dając kredyty (tylko pewien % pieniędzy przekazanych kredytobiorcy bank tak na prawdę ma, reszta jest wykreowana wirtualnie zgodnie z prawem. Jaki % pieniędzy bank musi mieć ustala bank centralny). Tak więc groźne banki robią dolary i sprzedają je po 1.2$ rządowi, w normalnie brzmi "Rząd USA zaciąga kredyt na 20% w bankach komercyjnych". Choć ogólnie podejrzewam że trochę zawyżyli ten procent i jest to coś w okolicy 15%. To też jest zła sytuacja, ale nie od dziś wiadomo że rząd USA jest mega zadłużony, a jego obligacje są coraz mniej warte, więc trzeba się ratować kredytami.


Ostatnio zmieniony 07 wrz 2010 02:11 przez Aver, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
Olinka
Post : 07 wrz 2010 10:01
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 958
  • Dołączył: 26.08.2008
  • Skąd: A.I.M


GrU pisze:
Olinka takie filmy są robione z "perspektywy" tak samo mogę powiedzieć "trudno nie wierzyć nazistom gdy ogląda się film Goebbelsa", film dokumentalny też przedstawia czyjś punkt widzenia, jedne są bliższe prawdy inne bliże wyobrażeniom autora. Podobno wysadzono WTC, jeżeli tak to wysadzili żeby runął w dół a nie na bok bo miał np wady w konstrukcji i było ryzyko że nie ustoi tyle ile powinien i rozpieprzy pół miasta = to takie proste, ale teoria o wielkim spisku masonów i biznesmenów jest o wiele ciekawszy niż tłumaczenie "mniejszego zła"

Dodano: 07 wrz 2010 00:57
ciekawe w tym filmie jest tylko to (o ile to prawda) że banki robiące hajs, sprzedają np 1$, rządowi USA za 1.20$



http://video.google.com/videoplay?docid ... 051038290#

Obiecany link, z muzyczka z KillBilla (wlasnie sobie uprzytomnilam :) )

Tak, tak chce zaznaczyc, ze podchodze do tematu tylko i wylacznie jako ciekawostki.
Nie buduje na tym swojego swiatopogladu.

_________________
Pozdrawiam, Olinka

Moja mała "pasja"


Ostatnio zmieniony 07 wrz 2010 10:03 przez Olinka, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
Len
Post : 07 wrz 2010 12:03
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


O Jezu, teorie spiskowe, ŁAAAAAŁ! Mój ulubiony temat! xD

A tak na poważnie, teorie spiskowe są zawsze, gdy sprawa dotyka kogoś lub coś bardzo ważnego. Na przykład, gdy w katastrofie samolotu ginie prezydent, natomiast nigdy nikt nie ma wątpliwości gdy w katastrofie samolotu ginie tyle samo ludzi, ale zwyczajnych obywateli. Teorie spiskowe biorą się z nieścisłości, które są i zawsze będą, bo niestety nie mamy maszyny czasu, która pomogłaby rozwikłać każdy szczegół. Ja aby w coś uwierzyć, potrzebuję trochę więcej niż dwie lub trzy wątpliwości, które i tak najczęściej można usprawiedliwić na kilkadziesiąt różnych sposobów, wiec dlaczego miałbym wybrać ten jeden jedyny?

I tak samo uważam, że ludzie którzy nachalnie wierzą w różne teorie spiskowe są nieracjonalni. To proste, racjonalizm to branie pod uwagę wielu czynników a nie upieranie się przy jednym, np. bo jest bardziej widowiskowy czy bardziej mi odpowiada.


*
  WWW
Ormus n2o
Post : 07 wrz 2010 12:16
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 163
  • Dołączył: 10.10.2009


Ale mi chodzi o konkretne rzeczy a nie ogólnie o teoriach spiskowych. Większość to jest głupota albo teorie nie poparte dowodami. Ale chemitrails na przykład posiada mnuuuuuustwo dowodów a wciąż jest uznawane za teorię spiskową.


*
 
Aver
Post : 07 wrz 2010 12:45
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 259
  • Dołączył: 07.04.2010


Bo teoria że smugi które zostawiają samoloty odrzutowe są specjalnie po to aby nas truć brzmi kretyńsko. Wszyscy przewoźnicy by się zgadzali rozpylać broń biologiczną i nikt by nie puścił pary? Wiadomo spaliny samolotów to nie jest samo zdrowie, ale nie sądze aby dodawali do paliwa truciznę, ot tak aby potruć szarych ludzi bez celu ;)


*
 
lukasamd
Post : 07 wrz 2010 13:45
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


A efekty działania tych chemikaliów to równie dobrze może być placebo.
Ileż to osób wyzdrowiało z ciężkich chorób czy nawet raka, gdy pojechało zobaczyć miejsce lądowania kosmitów - kręgi w zbożu
:lol2:


*
  WWW
aszek
Post : 07 wrz 2010 13:50
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 260
  • Dołączył: 13.11.2009


Coś tam pylą, od jakiegoś czasu sam patrzę w niebo i są dni kiedy nie ma smug a są dni kiedy jest szachownica na niebie. Ostatnio widziałem w tym samym czasie dwa pasażerskie (a że mieszkam daleko od lotniska to były na wysokości przelotowej) i jeden kopcił a drugiemu smuga kondensacyjna się rozwiewała po kilkunastu cm (tak z dołu widać). Co do chemtrialsów to nie wydaje mi się aby nas celowo truli, po prostu rozpylają drobno zmielony glin + coś tam jeszcze na chmurki, który ma za zadanie odpijać promieniowanie cieplne i ogólnie chyba to o to właśnie chodzi.

Choć jak oglądałem na YT to niektóre materiały mówią o jakiś aerozolach z borem, polimerami czy czymśtam, w sumie pokazywali gdzieś ludzi co im się w organiźmie tworzą kolorowe, polimerowe włókna - a o ile mi wiadomo coś takiego w naturze nie występuje. Niektóre materiały posuwają się nawet do tezy że mamy wojnę z ufo - dla rozrywki polecam wyjść od 'tajne transmisje nasa' :D Nie twierdze, że w to bezgranicznie wierze, ale coś się tam na pewno dzieje.

_________________
Obrazek kogo by tu jeszcze sprać, no kogo... ? - Wojmił (brat księcia Mirmiła)


*
 
Aver
Post : 07 wrz 2010 13:53
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 259
  • Dołączył: 07.04.2010


Ja czytałem że to jak szybko się smugi rozwiewają zależy od pewnej prozaicznej przyczyny. Od siły wiatru na wysokości na której leci samolot. Podejrzewam że odpowiedź jest po prostu zbyt prosta dla fanów teorii spiskowych :P.


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna


cron