Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
Perry
Post : 12 wrz 2010 18:21
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Chorąży
Chorąży
  • Posty: 571
  • Dołączył: 09.09.2008
  • Skąd: Old York


Stridingshadow pisze:
To że temat jest szeroki, nie znaczy że masz pisać nie na temat.

A kto o tym decyduje ze jest nie na temat??? - Komisja...

_________________
Obrazek
"Na jednego zwycięzcę przypada jeden przegrany"


*
 
lukasamd
Post : 13 wrz 2010 15:33
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Ja chciałbym tylko przypomnieć że:

Cytuj:
Posty piszemy na temat i możliwie bezbłędnie aby każdy nas zrozumiał. Do rozmów o wszystkim jest dział HydePark.


a ten temat nazywa się:

Teorie Spiskowe


Oczywiście nie zabraniam ciągnąć tego dalej, ale żeby potem nie było, to jak widać, uprzedzam i wyraźnie daję do zrozumienia co o tym sądzę :]
Rzecz jasna nie zabraniam również założenia topicu typu "Nie potrafię dostosować się - wina administracji!", w którym można to obgadać.


*
  WWW
aszek
Post : 13 wrz 2010 17:59
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 260
  • Dołączył: 13.11.2009


Cytuj:
Ale ja już w pierwszym swoim poście na ten temat napisałem to samo co piszę teraz. Napisałem, że to nie szczepionka jest groźna (jako taka) tylko może zostać podana osobie, która odpowie na nią w sposób niebezpieczny dla siebie (co jest absolutnie prawdziwe dla każdego leku na rynku farmaceutycznym).

Zgadza się, podkreślałeś tą kwestię. Ja chciałem dowieść że są przypadki kiedy szczepienia wyrządziły szkody osobą poza prawdopodobieństwem błędu statystycznego (ach, tych kilku lekarzy się pomyliło - a to oki), bo trudno mówić o błędzie lekarza w przypadku kiedy znaczna cześć szczepionych zaczyna chorować. Oznacza to po prostu że szczepionka była zła. W trakcie dyskusji wałkowaliśmy takie przypadki, choć wraz z rozwojem medycyny częstość będzie spadała, to mimo to zapewne podobna sytuacja zdarzy się jeszcze nie raz. Oczywiście nie oznacza to że należy zrezygnować z prac badawczych i stosowania nowych wynalazków - po prostu wiedzmy że jednym się uda a innym nie.

Cytuj:
ale cały czas mam wrażenie, że pomimo tego, że cały czas piszę to samo, mieliśmy na początku upośledzony przekaz.


Może dlatego, że rzadko używasz emotek, trudno zgadnąć czy ironizujemy czy przekaz idzie na serio :D

Cytuj:
Przyjmowanie łapówek nie jest dla mnie opcją, tak samo jak nie jest opcją pracowanie 60h tygodniowo z pełną odpowiedzialnością ORAZ wysłuchiwanie mądrych komentarzy w stylu "nie zasługuje Pan na godne zarobki, bo taki Pan sobie zawód wybrał".

Właśnie dlatego nie do końca jestem przeciwko korupcji, choć tutaj nazwałbym to premią motywacyjną, bo uważam że za dobrą pracę należy się dodatkowa gratyfikacja. Powinno to być dozwolone, w końcu niektóre instytucję nie mają oporów w przyjmowaniu dowodów wdzięczności a społeczeństwo to toleruje (kościół, fundację charytatywne czy policja/straż). Wiem jaka jest sytuacja wśród młodych lekarzy choć pierwsze lata pracy zawodowej mają chyba za zadanie zweryfikować czy kandydat się nadaje do zawodu (przetrzyma presję) i upewnić go w tej decyzji. Reszta sama przyjdzie z czasem.

Cytuj:
Nie przyznawaj się, bo ja mam kolegów psychiatrów


Żartowałem, jakiś czas temu znieśli tą instancję (koledzy na pewno wiedzą) :P

_________________
Obrazek kogo by tu jeszcze sprać, no kogo... ? - Wojmił (brat księcia Mirmiła)


*
 
Stridingshadow
Post : 13 wrz 2010 18:57
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


lukasamd pisze:
Teorie Spiskowe

Chodzi o konkretną teorię spiskową, jakoby producenci szczepionek wciskali społeczeństwu trefne produkty farmaceutyczne celem uzyskania zysku materialnego kosztem zdrowia konsumenta.
Choć przyznam, że dyskusja przeciągnęła się na tyle, by zasłużyć sobie na oddzielny temat.

_________________
Obrazek


*
 
Olinka
Post : 14 wrz 2010 23:03
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 958
  • Dołączył: 26.08.2008
  • Skąd: A.I.M


Stridingshadow pisze:
lukasamd pisze:
Teorie Spiskowe

Chodzi o konkretną teorię spiskową, jakoby producenci szczepionek wciskali społeczeństwu trefne produkty farmaceutyczne celem uzyskania zysku materialnego kosztem zdrowia konsumenta.
Choć przyznam, że dyskusja przeciągnęła się na tyle, by zasłużyć sobie na oddzielny temat.

O nie zgodze sie... podałam równiez link do Teorii Spiskowej dot 11 wrzesnia miedzyinnymi :):):)

_________________
Pozdrawiam, Olinka

Moja mała "pasja"


*
 
Ormus n2o
Post : 14 wrz 2010 23:53
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 163
  • Dołączył: 10.10.2009


Może nie teoria spiskowa ale dziwne spojrzenie na media. Nie mówię, że tam tylko masoni są czy coś.
Temat jaki chcę poruszyć to liczba 28 tysięcy. Mianowicie od 2006 roku w wojnach narkotykowych w meksyku zginęło 28 tysięcy ludzi. Głównie cywili. A także 28 tysięcy dzieci na całym świecie ginie codziennie z powodu biedy i chorób którym można zapobiec.
Pytanie brzmi:
-Czemu w mediach nic się o tym nie mówi?
O meksyku można przeczytać w gazetach na przykład albo na WP.pl ale w telewizji nigdy nie widziałem o tym informacji. Share you opinions.

https://www.youtube.com/watch?v=ql98PYpoDcg
Link dałem na samym początku. Podpisy są całkowicie oparte na domyśle. Ignorujcie te podpisy i powiedzcie co o tym sądzicie. Sam się zdziwiłem jak pokazałem ten film mojej mamie i zauważyła w 10.52 znak kajdanek. Sam nawet o tym nie pomyślałem. Oczywiście to może oznaczać cokolwiek. Sami zdecydujcie w co wierzycie.
Kawałek przy 5.30 jest dość porażający. Można też znaleźć mnóstwo jego filmików na YT jako dowód jego "Cudownej odmiany".


Ostatnio zmieniony 15 wrz 2010 00:05 przez Ormus n2o, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
Len
Post : 15 wrz 2010 22:39
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Ormus n2o pisze:
Może nie teoria spiskowa ale dziwne spojrzenie na media. Nie mówię, że tam tylko masoni są czy coś.
Temat jaki chcę poruszyć to liczba 28 tysięcy. Mianowicie od 2006 roku w wojnach narkotykowych w meksyku zginęło 28 tysięcy ludzi. Głównie cywili. A także 28 tysięcy dzieci na całym świecie ginie codziennie z powodu biedy i chorób którym można zapobiec.
Pytanie brzmi:
-Czemu w mediach nic się o tym nie mówi?
O meksyku można przeczytać w gazetach na przykład albo na WP.pl ale w telewizji nigdy nie widziałem o tym informacji. Share you opinions.

A dlaczego ogłasza się żałobę narodową, gdy kilku górników ziemia przysypuje, a nikt nie reaguje gdy w tym samym czasie kilkadziesiąt osób ginie w wypadkach samochodowych?

Dlaczego niektórzy domagają się budowy pomników i setek tablic upamiętniających prezydenta, który nic nie zrobił, a nikt nie chce złożyć hołdu temu, który wprowadził nas do NATO, UE i rozpoczął proces transformacji w Polsce?

Odpowiedź na oba pytania jest prosta - bo zginęli bardziej efektowną śmiercią.


*
  WWW
Ormus n2o
Post : 15 wrz 2010 23:21
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 163
  • Dołączył: 10.10.2009


Wydaje mi się, że wojny narkotykowe i ludobójstwa mogły by być interesujące dla mediów. Albo może i dobrze, że nie ma takich informacji. W USA (w mediach) mówi się ciągle o gwałcicielach, mordercach i zagrożeniu a w Polsce się tego zbytnio nie rozgłośnia (Mafie przecież mamy). Może dzięki temu nie mamy takiego poje**nego kraju.


*
 
nemrod
Post : 16 wrz 2010 07:13
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 603
  • Dołączył: 28.07.2006


IMO temat tu otworzony jest jak najbardziej na czasie i warto się nim zajmować. Jest kilka tego przyczyn.

Abstrahując od waszych poprzednich dysput.
Od jakiegoś już czasu pojęcie teorii spiskowej wywołuje wiele kontrowersji niż kiedykolwiek wcześniej. Min. za sprawą takich filmów jak "Zeitgeist", "Loose Change", czy publikacji Davida Icke i publicystyki Alexa Jonesa, co z kolei za sprawą internetu jest powszechnie dostępne.
Martwi mnie jednak, że dziś pojęcie teorii spiskowych ma wydzwiek komiczny i jak wiele osób się z nim spotyka to myśli sobie: "ciekawe, bo ciekawe, ale jednak to są bzdury, BO TO PRZECIEŻ TEORIA SPISKOWA!"
Ja zauważyłem (możecie się z tym zgodzić lub nie), że gdy ktoś poddaje tzw. oficjalną wersję w wątpliwość, to takiemu osobnikowi często przypisuje się łatkę poszukiwacza konspiracji w niby oczywistych sprawach. W tegorocznym sierpniowym "Focusie" zaraz za spisem treści znajduje się artykuł, polecam przeczytać, o "negacjonizmie", czyli jakimś nowym pojęciu tyczącym sie ludzi, którzy zapewne z powodu jakichś zaburzeń psychicznych negują oficjalną stronę tzw. wiarygodnch badaczy. Artykuł ma wydżwięk taki, że te osoby potrzebują pomocy, bo są po prostu nienormalni i autorka tegoż wywodu dowodzi, że trzeba tego zaprzestać i sprowadzić tych ludzi na dobrą drogę. Artykuł pochodzi pierwotnie z "New Scientist" o ile dobrze pamiętam. Jeżeli ktoś zna tenv artykuł, bądż ma zamiar go przeczytać, to bardzo ważna dla mnie będzie wasza ocena, bo może się w tym wszystkim pogubiłem.

Pewne pojęcia przytoczone w pierwszym poście to nie są na pewno teorię.
NEW WORLD ORDER
To nie jest teoria.
To jest fakt. Pojęcie wypowiedziane przez wielu możnych tego świata i powtarzane do dziś. Jeżeli mam być maistreamowym widzem i wyborcą, to nie mogę dążeniu do tzw. NWO zaprzeczyć. Mogłem (i zapewne tak się stało) zapomnieć o tym między serialami tv i reality show (cóż za obłudna nazwa).
I teraz; broniąc się przed niektórymi:
wiem że NWO jest faktem, ale czy jest to pojęcie negatywne, czy pozytywne; zostaje to do rozstrzygnięcia.
Z kolei pytaniem jest, czy ludzie, którzy ten porządek ogłaszają mają dobre intencje? Odpowiedź można znaleźć tylko dzięki wnikliwości. Ja sam jej do końca nie znalazłem, ale szukam.
Są jeszcze ataki z 11 września. Ale o tym może poźniej, jak znajdą się chętni do polemiki. Też warto poszperać w tych sprawach.

I na koniec posta mam pewne pytanie.
Jeżeli ktoś zna jasną odpowiedź, to byłaby mile widziana.
Dlaczego ktoś tworzy teorie spiskowe i czemu one mają służyć.
Nie pytam się o to jako obrońca, bo sam pewne teorie uważam za bzdury.

_________________
.


*
 
aszek
Post : 16 wrz 2010 13:36
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 260
  • Dołączył: 13.11.2009


Idąc tokiem myślenia tego artykułu w Focusie to można konkludować że negowanie utartych poglądów zamyka drogę postępowi, a same społeczeństwo, dla swojego dobra powinno pozostać konserwatywne (aby ich nie pozamykali w wariatkowie).

Tymczasem sceptycyzm aka negacja zmusza ludzi (niektórych) do samodzielnego myślenia, dzięki temu od przypadku do przypadku następuje rozwój cywilizacyjny bo te większe skoki były skutkiem negacji utartych poglądów. Tu przytoczę choćby zmiany ustrojowe czy narodzenie się nowożytnej nauki (obserwacja/eksperyment). Człowiek jako gatunek ma naturę badacza (wrodzoną ciekawość) i szuka alternatywnych rozwiązań. Powoduje to różnorodność poglądów (wymiana idei inspiruje) i wymusza poniekąd tolerancję (nikt nie ma ostatecznego monopolu na prawdę o czymkolwiek).

Analogicznie, kiedy dziś możemy śmiać się z głupoty i barbarzyństwa średniowiecznego społeczeństwa (np. tortury w imię wiary), tak za kilka stuleci ludzie w przyszłości będą śmiać się z naszego, dzisiejszego podejścia do niektórych spraw.

W wymiarze samych teorii spiskowych sprawa wygląda podobnie, choć nie twierdzę że jakakolwiek teoria, jako usystematyzowany związek przyczynowo-skutkowy + próba wytłumaczenia powodów zjawiska - jest zupełnie prawdziwa, to na pewno zawiera w sobie elementy prawdziwe. Wraz z pojawiającymi się dowodami/relacjami świadków, mówienie że niektóre teorię spiskowe są zupełnie pozbawione prawdy a opierają się tylko na zbiorowej fantazji chorego umysłu, jest już ignorancją i myśleniem życzeniowym.

Osobiście mam problemy z obojętnym przejściem np. obok: ufo, chemtrialsów czy CO2 - w których (wg. oficjalnego stanowiska) są niewytłumaczalne nieścisłości. Obserwacja jest podstawowym czynnikiem weryfikującym daną teorię/oficjalną(objawioną) wersję zdarzeń. Kiedy widzę/słyszę, że ileś tam ludzi doświadczyło sprzeczności, które wg. oficjalnego stanowiska nie mogły mieć miejsca - to podobnie jak w przypadku dowolnej (oficjalnie uznanej) teorii naukowej, kiedy nie opisuje ona, lub nie tłumaczy w pełni zjawiska, skutkuje to wymogiem zastąpienia ją lepszym modelem. Dlatego kiedy spostrzegam sprzeczność, zakładam konieczność rewizji poglądów, i nie wydaje mi się aby to świadczyło o ociężałości umysłowej - jak stara się argumentować ten artykuł w Focusie.

_________________
Obrazek kogo by tu jeszcze sprać, no kogo... ? - Wojmił (brat księcia Mirmiła)


*
 
Aver
Post : 18 wrz 2010 00:15
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 259
  • Dołączył: 07.04.2010


Wracając do Chemitrials:

Cytuj:
Prokuratura w Mediolanie oddaliła skargę na UFO, podejrzane o wywoływanie katastrof naturalnych, w tym tsunami.

Mężczyzna, który złożył skargę, twierdził, że niezidentyfikowane obiekty latające na pewno źle wpływają na klimat. W swym doniesieniu o popełnieniu przestępstwa mężczyzna napisał, że "pojazdy koloru białego, których nie wychwytują radary", pozostawiają na niebie "chemiczną smugę", ta z kolei może wpłynąć na sytuację w atmosferze, przyczyniając się do rozmaitych kataklizmów, "jak tsunami i huragany". Innymi słowy, nie można wykluczyć, że ufo dopuszcza się "zbrodni przeciwko ludzkości".

Prokurator bardzo poważnie potraktował tak sformułowaną skargę i zainteresował sprawą krajową agencję ochrony środowiska. Okazało się, że od 60 lat zajmuje się ona owymi "chemicznymi smugami" i doszła do wniosku, że pochodzą one ze spalin, jakie pozostawiają w atmosferze samoloty. Na tej podstawie prokurator doszedł do wniosku, że UFO jest niewinne.


:D


*
 
Ormus n2o
Post : 18 wrz 2010 00:44
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 163
  • Dołączył: 10.10.2009


Lol. To ile samoloty paliwa palą, że ta smuga się rozciąga na całe niebo?
A co do tej agencji ochrony środowiska to popatrz jak wyglądają inne agencje.
Cia handlujące narkotykami.
Bank Światowy i Bank Federalny. Nigdy wcześniej nie było takiej dużej inflacji. W dzisiejszych czasach jest wiesze niewolnictwo niż kiedykolwiek. Ludzie muszą ciężko pracować, są wykorzystywani, zarabiają tylko tyle, żeby się utrzymać. Normalne niewolnictwo wymaga utrzymywania takiego niewolnika. Finansowe niewolnictwo zmusza niewolnika, żeby utrzymywał się sam.

A wracając do CIA to teraz walczą z własnymi tworami. Osama bin Ladden był szkolony przez CIA oraz dostawał wielkie ilości broni. Myślicie, że w iraku z kąd biorą tyle broni. IED są tak popularne bo CIA tyle broni dawali talibom, że nie byli oni w stanie jej użyć.

A jeśli ktoś nie wierzy to może sobie poczytać o wojnie w Afganistanie. Cała potęga Rosji męczyła się 10 lat z talibami. W końcu przegrała(sic!) i przyczyniło się to do upadku ZSRR. W sumie amerykanie wydali na broń i szkolenie dla talibów 3 Miliardy dolarów.


Ostatnio zmieniony 18 wrz 2010 00:52 przez Ormus n2o, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
Aver
Post : 18 wrz 2010 00:50
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 259
  • Dołączył: 07.04.2010


Czyli jednak UFO Ormus? ;-)


*
 
Ormus n2o
Post : 18 wrz 2010 02:05
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 163
  • Dołączył: 10.10.2009


Czemu nie. Dużo państw ma pojazdy latające które nie są oficjalnie pokazywane. Pamiętajcie, że UFO to nie kosmici tylko Unidentified flying object czyli niezidentyfikowany obiekt latający. W latach 50 to były na przykład balony zwiadowcze oraz samoloty zwiadowcze. Teraz nie wiadomo co wymyślili. Pewnie testują to co będzie w armii za 20-30 lat.
Ale bardziej bym stawiał na samoloty NATO albo prywatne ale bez oznaczeń. A technologia STEALTH ma już ma duuuuużo latek na karku. Pewnie rozpoczęto od razu po 2 wojnie światowej badania albo i podczas.
http://pl.wikipedia.org/wiki/F-117_Nighthawk
Sam nie wierze w kosmitów ale wiem, że rząd prowadzi badania nad technologiami które można wziąć za UFO. Jak dodać do tego zjawiska paranormalne to wiadomo.
Aha i przeczytajcie sobie definicje zjawisk paranormalnych zanim obrzucicie mnie błotem :P.

A tak nawiasem to zauważyliście, że ostatnio dużo o UFO jest w chinach? Coś tam się dzieje. Pierwsza moja myśl: Chińczycy się zbroją.


Ostatnio zmieniony 18 wrz 2010 02:07 przez Ormus n2o, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
GrU
Post : 18 wrz 2010 08:56
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 258
  • Dołączył: 04.03.2008


Czy po 2-3 samochody w garażu to jest niewolnictwo finansowe, czy to że zwykły robol zarabiający 1300zł i jednocześnie mogący iść na studia, robić kursy, kształcić się i rozwijać żeby dostać lepiej płatom pracę to jest niewolnictwo czy lenistwo ?, a niewolnikami sami się robimy gdy zdobywanie kasy staje się najważniejszą rzeczą w życiu.

gdy ZSRR/Rosja walczy/walczyłą z Afganem to głównym dostarczycielem broni było ZSRR/Rosja i każdy inny kto chciał zarobić bo taki np

Wiktor But
"Sprzedawał broń wszystkim, którzy mu płacili, bez względu na ich powiązania polityczne. Zwracały się do niego zarówno rządy, jak i rebelianci porzuceni przez Moskwę oraz Zachód, które wraz zakończeniem zimnej wojny zamroziły toczone przez siebie wojny o wpływy na całym świecie. But sprzedawał broń m.in. w Angoli, Mozambiku, Etiopii, Libanie. W Afganistanie sprzedawał broń talibom i walczącej z nimi antysowieckiej partyzantce. Brytyjski MSZ nazwał go "sprzedawcą śmierci" oraz "łamaczem blokad", bo celował w dostawach dla armii oraz partyzantek objętych międzynarodowym embargiem. Najnowsze zarzuty dotyczą dostaw broni dla rebeliantów w Kolumbii."

On chyba nie liczy ilu Rosjan zginie tylko ile hajsu zarobi.


Mam pytanie to wyznawców teori spiskowych:
Czy teorie spiskowe nie są same w sobie teorią spiskową którą wymyślają masoni w celu trzymania społeczeństwa w napięciu, sztuka dla sztuki?

_________________
Jeżeli historia nas czegoś uczy, to tego, że każdego można zabić


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna


cron