Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3, 4  Następna

Jaki jest twoj stosunek do szkoly? [bez kszty ironii ;p]
Kocham szkole! 5%  5%  [ 1 ]
Uwielbiam szkole!! 5%  5%  [ 1 ]
Za szkole oddam zycie!!! 0%  0%  [ 0 ]
Szkola jest lepsz niz Jagged Alliance!!!!!! 5%  5%  [ 1 ]
Pytanie jest tendencyjne. 36%  36%  [ 8 ]
Wiem, ze to niezrozumiale, ale nie lubie szkoly... 41%  41%  [ 9 ]
Nie wiem, co to szkola. rzauje... 9%  9%  [ 2 ]
Liczba głosów : 22
Autor Wiadomość
Pavcio
Post : 26 mar 2008 21:28
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 252
  • Dołączył: 17.07.2007


no tak trzeba przyznać- czteroletnie LO bije na głowę obecne. No i jest różnica- kiedyś to pierwsze piwo to LO, teraz podstawówka.


*
 
nemrod
Post : 27 mar 2008 05:57
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 603
  • Dołączył: 28.07.2006


Pavcio pisze:
kiedyś to pierwsze piwo to LO, teraz podstawówka.


Nie tylko. Dzisiaj 8-latkowie tak przeklinaja, ze az mi sie glupio robi. Ja w wieku 11-12 lat nawet nie myslalem zeby sie tak odzywac. O uzywkach juz nie wspomne, bo 5-klasisci juz zalewaja pale. Co to bedzie za 10-15 lat?

_________________
.


*
 
lukasamd
Post : 27 mar 2008 14:16
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


To się nazywa bezstresowe wychowywanie, nie wiem czy nie jestem za młody aby coś takiego mówić ale... gdybym odzywał się tak albo korzystał z używek w takim wieku nie skończyłoby to się dla mnie dobrze ;) Dlatego cieszę się że rodzicie wychowali mnie jak wychowali, jeżeli będę miał dzieci to raczej będę kontynuował ich metody ;)


*
  WWW
momo78
Post : 27 mar 2008 14:49
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1415
  • Dołączył: 05.11.2007


Moje zdanie na temat szkoły?
Liczenie, pisanie, czytanie - takie rzeczy są pozyteczne i nie szkoda mi tego, ze się nauczyłem, ale pytam się na cholerę do dorosłego życia mi jest wiedzieć ILE JEST ELEKTRONÓW W JĄDRZE JAKIEGOS ATOMU ??? powiedzcie mi na co mi się to przyda??
Jasne jak ktos chce isc na chemika, czy cos takiego to nieh sie uczy tego, ale mi to niby po co?? oczywiscie to jądro to tylko przykład.
B E Z S E N S !
Takie jest moje zdanie.

_________________
I'm afraid.
I'm afraid, Dave.
Dave, my mind is going. I can feel it.
I can feel it. My mind is going. There is no question about it.
I can feel it. I can feel it. I can feel it.
I'm a... fraid.


*
 
Len
Post : 27 mar 2008 14:51
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Nie chcę nic mówić ale Nemrod, zaczynasz gadać jak stary dziad xD :D Chociaż, masz oczywiście rację. Ja w wieku 10 lat nie potrafiłem wymówić słowa na "k". Nie znaczy to, że byłem jakimś odrzuconym do konta ale powstrzymywałem się od przekleństw.

Dzisiaj 10 latkowie nie bawią się w chowanego bo "siara". Chcą być jak ich 18 letni koledzy.


A co do szkoły. Macie rację, że LO bije na głowę poprzednie szkoły, tam się wszystko zaczyna, całe dorosłe życie. Ale wada jest jedna - trzy lata to za mało. Dlatego zawsze mówię, trzeba było iść do technikum :P Jest trudniej ale chyba warto. Chociaż... jak się postaracie to możecie mieć i pięcioletnie LO :-D


*
  WWW
lukasamd
Post : 27 mar 2008 15:00
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Albo i dziesięcioletnie technikum xD U nas są żarty w stylu: do Euro 2012 może już wyjdziemy (a wg. planów powinno być to w 2010 ;) ).

@momo78 - tak to już jest i nic się na to niestety nie poradzi :/ Takie informacje najczęściej mogą się przydać tylko w teleturnieju ale trzeba się chyba przemęczyć... W LO to się ciągnie, w technikum przynajmniej z czasem odpadają te "całkiem niepotrzebne" przedmioty.


*
  WWW
Len
Post : 27 mar 2008 15:09
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


lukasamd pisze:
w technikum przynajmniej z czasem odpadają te "całkiem niepotrzebne" przedmioty.

I dochodzą takie i tyle ich, że zaczynasz tęsknić za tymi "niepotrzebnymi".


*
  WWW
Pavcio
Post : 27 mar 2008 15:27
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 252
  • Dołączył: 17.07.2007


Cytuj:
ale pytam się na cholerę do dorosłego życia mi jest wiedzieć ILE JEST ELEKTRONÓW W JĄDRZE JAKIEGOS ATOMU ??? powiedzcie mi na co mi się to przyda??
Jasne jak ktos chce isc na chemika, czy cos takiego to nieh sie uczy tego, ale mi to niby po co?? oczywiscie to jądro to tylko przykład.
B E Z S E N S !




Po to się tego uczysz, że jak złapiesz do tego smykałkę, to sie tym zajmiesz i zostaniesz tym chemikiem. Młodzi ludzie, np. gimnazjaliści, nie wiedzą zazwyczaj kim chcą być w przyszłości, więc trzeba im pokazać że to może ich zaciekawić. To jest jedyna druga, by w państwie żyli naukowcy, albo inni specjaliści. Inaczej się nie da. Ja w tym widzę sens.

Btw., popełniasz masę błędów jak piszesz ortograficznych, stylistycznych- zdaje mi się że nie sprawdzasz poprawności pisowni.


*
 
nemrod
Post : 27 mar 2008 15:33
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 603
  • Dołączył: 28.07.2006


momo78 pisze:
na cholerę do dorosłego życia mi jest wiedzieć ILE JEST ELEKTRONÓW W JĄDRZE JAKIEGOS ATOMU ??? powiedzcie mi na co mi się to przyda??
Jasne jak ktos chce isc na chemika, czy cos takiego to nieh sie uczy tego, ale mi to niby po co?? oczywiscie to jądro to tylko przykład.
B E Z S E N S !


To teraz kontra.
Uczysz sie tej chemii, fozyki, biologii i innych pozornie bezsensownych przedmiotow, aby miec jakiekolwiek pojecie na dany temat. Nawet jezeli 90% lekcji przespisz lub przewagarujesz to i tak cos z tego zostanie. Na zachodzie jest tak, ze dzieciaki ucza sie tego, czego chca i faktycznie zanja sie na tym czego sie ucza. Na inne tematy jednak nie maja nic do powiedzenia. Operuja tak glupimi i prymitywnymi stereotypami ze wlasciwie nie ma o czym z nimi rozmawiac. Wiesz co jest cenione u czlowieka? Wszechstronnosc.
Jeszcze jedna wazna sprawa. 5-10% z uczniow pewnie zostanie chemikami, fizykami itp. wiec im te przedmioty sie przydaja, a uwierzmi, tobie to nie zaszkodzi. Zreszta jeszcze nie wiesz co bedziesz robil za 5-10 lat.

Len pisze:
Dlatego zawsze mówię, trzeba było iść do technikum


Dokladnie tak. W razie niedostania sie na studia po LO sa problemy zeby sie na kopanie rowow dostac. To tez, wbrew pozorom tzreba umiec.

_________________
.


*
 
momo78
Post : 27 mar 2008 15:41
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1415
  • Dołączył: 05.11.2007


Pavcio pisze:
Btw., popełniasz masę błędów jak piszesz ortograficznych, stylistycznych- zdaje mi się że nie sprawdzasz poprawności pisowni.

masz racje. Poza lekcjami polskiego nie zwracam uwagę na takie rzeczy. BTW. z dyktand mam same 5 (sam sie dziwię)
nemrod pisze:
Jeszcze jedna wazna sprawa. 5-10% z uczniow pewnie zostanie chemikami, fizykami itp. wiec im te przedmioty sie przydaja, a uwierzmi, tobie to nie zaszkodzi

Tak, tak co nas nie zabijeto nas wzmocni, czyż nie?
nemrod pisze:
Na inne tematy jednak nie maja nic do powiedzenia. Operuja tak glupimi i prymitywnymi stereotypami ze wlasciwie nie ma o czym z nimi rozmawiac.

Ja jednak wątpię, abym z kimś miał rozmawiać o chemii.
moim zdaniem kazdy powinien miec wybór czego chce się uczyć.

_________________
I'm afraid.
I'm afraid, Dave.
Dave, my mind is going. I can feel it.
I can feel it. My mind is going. There is no question about it.
I can feel it. I can feel it. I can feel it.
I'm a... fraid.


*
 
nemrod
Post : 27 mar 2008 15:44
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 603
  • Dołączył: 28.07.2006


momo78 pisze:
moim zdaniem kazdy powinien miec wybór czego chce się uczyć.


No i w tym sek. Im wiecej mozliwosci ma mlodziez tym bardziej jest rozpuszczona. To prawa ucznia doprowadzily do demoralizacji mlodziezy

_________________
.


*
 
GrU
Post : 27 mar 2008 17:32
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 258
  • Dołączył: 04.03.2008


przedszkole - nie pamiętam
1-6 - wszystko pierwsze, alkohol, dziewczyny, zielone, fajki, imprezy, zadymy itd, jednym słowem - super gówniarskie czasy szkoła zawsze na końcu, byle z klasy do klasy
gim - ta sama szkoła co 1-6, ci sami nauczyciele, ta sama ekipa, tyle coraz więcej i więcej tego co w 1-6 było tym "pierwszym"
technikum - chyba najlepszy okres szkolnictwa, mimo ze moje technikum miało/ma najwyższy poziom nauczania w mieście i okolicach, były to 4-letnie wakacje, a klasa maturalna to już totalna zlewka na wszystko co ze szkolą związane (mimo to matura zdana za 1 razem przez 95% klasy, z mianem ""naj-naj-...-gorszej", i to na czysto bez pomocy pana Giertycha)
studia - zaocze (w toku) nie to ci dzienne, ale tez sie dzieje


ogólnie szkole wspominam milo i moja nauczycielka miała racje
cytat dosłowny: "dłużej zapamiętasz nauczycieli którzy ci dopierdalali, niż tych OK"

EDIT:
"niech każdy uczy sie tego czego chce"
pewno w podst tez tak myślałem, po co mi biologia, chemia czy fizyka, tylko ze wtedy obywatel Polski (o ile w ogóle zechciałby sie uczyć) nadawałby sie tylko do jednego zawodu, jak mawiał Pan od PO:
"polak weźmie młotek i poprzybija gwoździe na wszystkich ścianach, a anglik tylko na jednej, bo na innej to już mu słonie inaczej świeci, a w szkole go tak nie uczyli"
I taka prawda, Polacy są wszechstronni, w innych państwach ludzie są szkoleni na dany zawód i (bez własnej woli) przez cale życie tylko to potrafią wykonywać, u nas wszystkiego po trochu (mimo ze to wydaje sie bezsensowne)
Podczas okupacji, szwaby walczyły z polskimi inteligentami (tymi wykształconymi) zakazywali szkolnictwa wyższego, żeby zrobić Polski naród, narodem roboczym, głupim itd

Dlatego IMO obecna forma szkolnictwa jest do du.., ale narazie nic lepszego nie ma

_________________
Jeżeli historia nas czegoś uczy, to tego, że każdego można zabić


*
 
Len
Post : 28 mar 2008 12:00
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


momo78 pisze:
na cholerę do dorosłego życia mi jest wiedzieć ILE JEST ELEKTRONÓW W JĄDRZE JAKIEGOS ATOMU ??? powiedzcie mi na co mi się to przyda??
Jasne jak ktos chce isc na chemika, czy cos takiego to nieh sie uczy tego, ale mi to niby po co?? oczywiscie to jądro to tylko przykład.
B E Z S E N S !

Nawet jeśli zapomnisz z tego 99% bo Cię nie zainteresuje to i tak Ci się przyda. Tu chodzi również o sam fakt, że się uczysz, ćwiczysz umysł. Jak myślisz, dlaczego starszych ludzi tak trudno nauczyć czegoś nowego? Im Ty dłuższą przerwę sobie zrobisz tym trudniej będzie Ci potem szło.

Nemrod pisze:
Dokladnie tak. W razie niedostania sie na studia po LO sa problemy zeby sie na kopanie rowow dostac. To tez, wbrew pozorom tzreba umiec.

Tak, tylko że teraz jest trudniej niż kiedyś bo na zakończenie szkoły licealiści uczą się na maturę. Z kolei uczniowie techników uczą się i na maturę i na technika bo na ten tytuł muszą sobie zapracować. Efekt jest taki, że wielu chcąc zdać oba, nie zdają nic.


*
  WWW
lukasamd
Post : 28 mar 2008 17:56
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Z tego co mi wiadomo, niezdanie egzaminu zawodowego w większości wypadków NIE OZNACZA utraty możliwości pracy nawet po samej szkole. Oczywiście trzeba się jednak liczyć z mniejszym wynagrodzeniem.

Maturę to raczej trzeba zdać ;)


*
  WWW
Len
Post : 28 mar 2008 18:43
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


lukasamd pisze:
Maturę to raczej trzeba zdać ;)

A to już zależy kto co planuje. Jeśli ktoś nie zamierza iść na studia to matura nie jest mu specjalnie potrzebna, ale technika musi zdać. Z kolei jeśli ktoś zamierza iść na studia po technikum to ten technik nie będzie mu specjalnie potrzebny, za to matura niezbędna.


*
  WWW
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3, 4  Następna