Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 83 ]  Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Z jakiej korzystasz przeglądarki?
Opera 24%  24%  [ 16 ]
Firefox 55%  55%  [ 36 ]
Maxthon 2%  2%  [ 1 ]
Internet Explorer 11%  11%  [ 7 ]
Netscape 0%  0%  [ 0 ]
K-Meleon 3%  3%  [ 2 ]
Korzystam z innej przeglądarki 6%  6%  [ 4 ]
Liczba głosów : 66
Autor Wiadomość
Jaahquubel
Post : 03 lip 2009 08:46
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1155
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


Firefoksa uzywam od czasu do czasu, zazwyczaj z ciekawości zmian. No i odpaliłem go przed chwilą. Wersja 3.0.6 ściągnęła się i poprosiła o restart. Po restarcie sprawdziłem dostępność aktualizacji. Ściągnęła się wersja 3.0.11 i poprosiła o restart. Po restarcie sprawdziłem dostępność aktualizacji. Ściągnęła się wersja 3.5.0 i poprosiła o restart. Po restarcie okazało się, że dodatek All-in-One Gestures nie działa. I to jest ta słynna aktualizacja automatyczna Firefoksa, która jest używana jako argument na rzecz wyższości Firefoksa nad Operą. Opera uaktualnia się od razu do najnowszej wersji. Gesty myszy działają w standardzie. Argument obalony.

Nowy Firefox działa faktycznie szybko, mniej więcej tak szybko, jak Opera 10 beta.

_____________________
Chorąży zawsze zdąży. ;-)


*
  WWW
lukasamd
Post : 03 lip 2009 10:02
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Na stronie wtyczki masz przecież informację o tym, że jest zgodna DO FF 3.0.x
https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/12

Po co więc jeździsz po aktualizacji firefoxa, skoro to nie ma nic do rzeczy? FF 3.5 to nowa odsłona - coś jakby skok z 2 na 3: nowy silnik javascript, poprawa wydajności, tryb prywatny i wiele innych dupereli. Nie można mieć pretensji do autorów Firefoxa za to, że ktoś nie dopasował wtyczki do najnowszej wersji (zresztą, w poprzednim poście podałem, jak wyłączyć sprawdzanie kompatybilności, co w większości wypadków usuwa problem).

Opera ma dużo rzeczy w standardzie. W sumie ma ich za dużo, firefoxa każdy może dostosować do własnych potrzeb, chyba dlatego jest popularniejszy (pomijam już idealną wtykę jaką jest Adblock, w Operze też niby jest, ale nie ma takiej funkcjonalności).


*
  WWW
Jaahquubel
Post : 03 lip 2009 11:09
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1155
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


Mieszasz dwie rzeczy. Nie mam pretensji do twórców Firefoksa, że dodatek nie działa. Ustawiłem zmienną, jak napisałeś, i działa. Ale uwaga o dodatku to tylko dygresja.
Ta podobno rewelacyjna aktualizacja Firefoksa nie działa sensownie i na to zwracam uwagę.

Co ma AdBlock, czego nie ma Opera? Nie używam, to nie wiem.


*
  WWW
Olinka
Post : 06 lip 2009 09:46
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 958
  • Dołączył: 26.08.2008
  • Skąd: A.I.M


Jaahquubel pisze:
Len pisze:
Nic nowego, jak jakiś znajomy ma problem z działaniem przeglądarki i się pytam jakiej używa to zwyczajnie nie wie. I zazwyczaj kończy się na tłumaczeniu, że codziennie z tego korzysta.

Taaaa.... A do internetu wchodzi się przez to niebieskie "e" na pulpicie. Jak do Narnii przez szafę.
przperaszma, ze nie merytorycznie sie wypowiem ale... padłam :ok:

_________________
Pozdrawiam, Olinka

Moja mała "pasja"


*
 
Jaahquubel
Post : 14 sie 2009 13:31
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1155
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


Od wczoraj możemy cieszyć się Operą w wersji 10 beta 3.
http://www.opera.com/browser/download/?ver=10.00b3
Z nowości istotnych dla zwykłego luda jest tłumaczenie aplikacji na polski (i wiele innych języków) oraz obsługa polskiego (i wielu innych) języków w sprawdzaniu pisowni w locie.
No i chodzi jeszcze szybciej. :-D


*
  WWW
lukasamd
Post : 14 sie 2009 14:28
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Skoro jest taka szybka, to muszę sobie popróbować (choć pewnie Chrome 3 dev nadal szybsze).
W wypadku Firefoxa uruchomiono natomiast program Test Pilot - każdy może przyłączyć się do akcji testowania nowych technologi, jakie będą zawarte w wersji oznaczonej jako 3.6

Program jest anonimowy, choć wiadomo, że niektóre informacje muszą być wysłane do nich. Strona programu:
http://testpilot.mozillalabs.com/


*
  WWW
Jaahquubel
Post : 01 wrz 2009 09:35
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1155
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


Spier... wszym września Opera 10.00 osiągnęła status stabilnej.
Brać i się cieszyć!


*
  WWW
Wigen
Post : 01 wrz 2009 10:35
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1324
  • Dołączył: 30.01.2007
  • Skąd: Warszawa


I tak zawsze i wszędzie Mozilla królem będzie. :D


*
 
Jaahquubel
Post : 01 wrz 2009 10:37
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1155
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


Obecnie nie ma takiej przeglądarki. :-D


*
  WWW
lukasamd
Post : 01 wrz 2009 10:44
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


No tak, jest Mozilla Firefox a nie sama Mozilla :D
No ja ostatnio próbowałem po raz kolejny zmienić, no ale nie idzie... obecnie mam dodatki, których nie znajdę w innych przeglądarkach:

- DigitalPersona -> od czytnika linii papilarnych, niesamowicie wygodne przy trudnych hasłach - zapamiętywanie w przeglądarce to natomiast niezbyt bezpieczna metoda, której nie stosowałem i stosować nie zamierzam.
- AdBlock Plus -> ok, są inne rozwiązania, ale nie tak samo wygodne, nie umożliwiają selektywnego wybierania co chcemy blokować, brakuje również automatycznych subskrypcji.
- NoScript -> coś jak ABP, ale służy do selektywnego blokowania / odblokowywania skryptów JavaScript
- Gmail Manager -> chyba nie trzeba tłumaczyć?
- Colorizlla + Firebug + SearchStatus + Google PageSpeed -> wszystkie używam do webmasterki / pozycjonowania, bardzo ułatwiają pracę.

Do dodatków jestem na tyle przyzwyczajony, że uniemożliwia mi to zmianę przeglądarki na inną :)
U mnie więc Opera króluje póki co tylko na telefonie, w wersji Mini oczywiście. Spisuje się dobrze i pozwala zaoszczędzić nieco transferu (w porównaniu do wbudowanej w telefon przeglądarki), choć brakuje mi obsługi flash / javascript (a wbudowana to z kolei obsługuje, jak tu dojść do kompomisu? :D).


*
  WWW
momo78
Post : 12 wrz 2009 14:27
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1415
  • Dołączył: 05.11.2007


Z Chroma przesiadłem się na OPERĘ, zwabiony numerkiem
"10", ale jakoś nie odczułem różnicy w szybkości(opcja TURBO).
Jak dla mnie to całe TURBO to takie jakby PLACEBO na które ludzie się nabierają :P

_________________
I'm afraid.
I'm afraid, Dave.
Dave, my mind is going. I can feel it.
I can feel it. My mind is going. There is no question about it.
I can feel it. I can feel it. I can feel it.
I'm a... fraid.


*
 
Jaahquubel
Post : 12 wrz 2009 15:34
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1155
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


Jeśli masz szybkie łącze, to nie ma szans, żebyś skorzystał z Turbo.
Turbo nie polega na tym, żeby przeglądarka działała szybciej, tylko na tym, żeby miała do przerobienia mniej danych.
Gdy Turbo jest włączone, żądana strona jest wysyłana na serwery Opery Mini, tam jest zmniejszana (silna kompresja obrazków, wywalenie zbędnych elementów w kodzie strony itp.) i dopiero wtedy wysyłana do komputera w użytkownika. Jak widać, jest to droga na około. Poza tym, kompresja strony też trwa pewną ilość czasu. W przypadku wolnego łącza (modem, publiczne wi-fi) się to opłaca. W przypadku szybszego już nie. Może to nawet spowolnić ładowanie stron (no i oczywiście powoduje straty jakości).
Turbo nie ma żadnego związku z szybkością działania silnika przeglądarki, a to chciałeś odczuć.
To, że Opera Turbo działa, wie każdy użytkownik Opery Mini. Strona główna JACenter ma ponad 500 kB, w Operze Mini miałaby pewnie najwyżej 20 kB.


*
  WWW
lukasamd
Post : 12 wrz 2009 15:48
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Przy średniej jakości obrazków JACenter ma na Operze mini około 140 kb.
Gdy obrazki nie są ładowane, wynik to 25 kb.

Efekty Opery Turbo widać, w szczególności gdy korzystamy z internetu przy użyciu moblnym (np. telefon) no i pozwala to zaoszczędzić nieco na transferze. W takich wypadkach czas ładowania i tak nie jest istotny, więc się nim nie przejmujemy, inna sprawa rachunki za pakiety danych :D


*
  WWW
lukasamd
Post : 15 wrz 2010 19:34
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Dzisiaj po głośnych zapowiedziach pojawiła się wersja beta Internet Explorer 9, jest już do pobrania polska wersja:
http://www.dobreprogramy.pl/Internet-Ex ... 20403.html

Chwile używałem i muszę powiedzieć, że jest znacznie bardziej komfortowy niż IE 7 czy nawet 8, naprawdę poszli do przodu.
Nie podoba mi się natomiast to, że nadal olewają niektóre elementy CSS, przez co JAC pod IE wygląda dziwnie :)


*
  WWW
GrU
Post : 15 wrz 2010 19:40
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 258
  • Dołączył: 04.03.2008


to istnieją inne przeglądarki poza ff? hmm ciekawe

_________________
Jeżeli historia nas czegoś uczy, to tego, że każdego można zabić


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna