Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 209 ]  Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Następna
Autor Wiadomość
M'cin
Post : 14 kwie 2010 15:33
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 775
  • Dołączył: 18.11.2009


@Beowulf: w płni sie z tobą zgadzam.
@Len: Nie zgadzasz się z nimi - i ja to szanuję, tak samo jak ich opinię. Ale mógłbyś swoje zdanie wyrazić mniej wulgarnie. Do czego powinieneś się chyba czuć zobowiązany ze względu na funkcje pełnioną na forum.


*
 
GrU
Post : 14 kwie 2010 16:36
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 258
  • Dołączył: 04.03.2008


Rodzina wybiera miejsce pochowania bliskiego, a z tego co słyszałem to nie familia prezydenta pchała się pod Wawel tylko dostali "zaproszenie", zresztą co za różnica skoro rodzina tak chce i ma sposobność nie widzę sensu wtrącania się w to, ale Polacy to Polacy.

_________________
Jeżeli historia nas czegoś uczy, to tego, że każdego można zabić


*
 
spiryt
Post : 14 kwie 2010 18:10
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Młodszy chorąży
Młodszy chorąży
  • Posty: 446
  • Dołączył: 27.03.2008


Szkoda że dopiero po śmierci zobaczyliśmy jakim był człowiekiem wcześniej był wyśmiewany przez media a i był chyba jedynym normalnym prezydentem po upadku komuny w Polsce

_________________
"Szczęście okazało się dziwką, a ja klientem bez portfela"
Max Payne

Tak. Da się zauważyć, że ten świat od jakiegoś dłuższego czasu działa w systemie Pay-to-win.


*
 
GrU
Post : 14 kwie 2010 18:29
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 258
  • Dołączył: 04.03.2008


Taka trochę propaganda, przed śmiercią często wyśmiewanym po śmierci gdy cały świat patrzy nikt nawet złego słówka nie piśnie, pytanie ile czasu minie zanim ktoś odwży się Go rozliczyć z prezydentury.

PS:
jednak nie cały świat aż tak bardzo współczuje.
http://www.tvn24.pl/-1,1652194,0,1,sprz ... omosc.html

_________________
Jeżeli historia nas czegoś uczy, to tego, że każdego można zabić


*
 
Stridingshadow
Post : 14 kwie 2010 18:49
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


GrU pisze:
@Len: Nie zgadzasz się z nimi - i ja to szanuję, tak samo jak ich opinię. Ale mógłbyś swoje zdanie wyrazić mniej wulgarnie. Do czego powinieneś się chyba czuć zobowiązany ze względu na funkcje pełnioną na forum.

Nie zamierzam nikogo bronić.
Uważam, że popełniliśmy podstawowy błąd zaczynając rozmowę o polityce przy tej okazji.

_________________
Obrazek


*
 
Jaahquubel
Post : 14 kwie 2010 18:49
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1155
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


spiryt pisze:
był chyba jedynym normalnym prezydentem po upadku komuny w Polsce

1. Towarzysz generał
2. TW Bolek
3. TW Alek
4. Prof. Lech Kaczyński

Która z powyższych osób nie pasuje do pozostałych?


*
  WWW
Len
Post : 14 kwie 2010 18:55
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


djt pisze:
Skoro nie wiesz jak skomentować, to tego nie rób.
Ja się poddaję.

Dokładnie wiem jak to skomentować. Nie wiem czy słyszeliście taki żart o tonącym rybaku (pewnie w różnych wersjach ale przekaz ten sam):

Cytuj:
Rybak tonie, nie ma się czego złapać i coraz trudniej mu się utrzymać na powierzchni. Podpływa łódź i mówi
- "Daj rękę, pomogę ci",
Na co rybak odpowiada
- "Nie, nie, Bóg mnie uratuje"
Łódź odpływa.
Po chwili przypływa kolejna i znów mówi
- "Daj rękę, pomogę ci",
Na co rybak znów odpowiada
- "Nie, nie, Bóg mnie uratuje"
Rybak w końcu tonie, trafia do nieba i pyta Boga
- "Dlaczego mnie nie uratowałeś? Przecież wierzyłem w ciebie"
Na co Bóg odpowiada
- "Sam nie chciałeś. Wysłałem ci na pomoc dwie łodzie, idioto."


Jeśli komuś się wydaje, że prawie 100 osób ginie, bo "Bóg tak chciał" to mogę tylko życzyć powodzenia w życiu. Jedna z telewizji odważyła się powiedzieć w jakim stanie jest większość ciał i nie będę tego powtarzał, wolelibyście tego nie wiedzieć gdybyście byli członkami rodzin ofiar. No ale to pewnie też było życzeniem Boga...


*
  WWW
spiryt
Post : 14 kwie 2010 18:55
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Młodszy chorąży
Młodszy chorąży
  • Posty: 446
  • Dołączył: 27.03.2008


4 nie pasuję przynajmniej nie był alkoholikiem, kłamcą i nie był szpiegiem KGB oraz nie był marionetką a i do 3 pasuję bardziej Towarzysz Stoltzman ok ale skończmy ten temat

_________________
"Szczęście okazało się dziwką, a ja klientem bez portfela"
Max Payne

Tak. Da się zauważyć, że ten świat od jakiegoś dłuższego czasu działa w systemie Pay-to-win.


*
 
GrU
Post : 14 kwie 2010 19:06
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 258
  • Dołączył: 04.03.2008


Stridingshadow pisze:
GrU pisze:
@Len: Nie zgadzasz się z nimi - i ja to szanuję, tak samo jak ich opinię. Ale mógłbyś swoje zdanie wyrazić mniej wulgarnie. Do czego powinieneś się chyba czuć zobowiązany ze względu na funkcje pełnioną na forum.

Nie zamierzam nikogo bronić.
Uważam, że popełniliśmy podstawowy błąd zaczynając rozmowę o polityce przy tej okazji.

lub przypisując komuś cudze słowa :D

Jaahquubel pisze:
spiryt pisze:
był chyba jedynym normalnym prezydentem po upadku komuny w Polsce

1. Towarzysz generał
2. TW Bolek
3. TW Alek
4. Prof. Lech Kaczyński
Która z powyższych osób nie pasuje do pozostałych?


nr 4 bo nie wykazuje podstawowych funkcji życiowych ?
a tak serio to wizerunek L.Kaczyńskiego mógłby być zupełnie inny gdyby nie jego brat no i do końca pozostał wierny swojej rodzinie (czyt. blokował wszystko co wychodziło od PO a nie pasowało prezesowi PiS), a co do samych "TW" to nie wiem czy każdy kto powiedział "dzień dobry" oficerowi bezpieki był odnotowywany jako tajny, bo żeby takie tłumy ludzi z nimi razem, niewyobrażalne.

_________________
Jeżeli historia nas czegoś uczy, to tego, że każdego można zabić


*
 
lukasamd
Post : 14 kwie 2010 19:22
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Co do miejsca pochówku pary prezydenckiej, to byłem wyraźnie zaskoczony, gdy usłyszałem o tym. Również i moim zdaniem, nie za bardzo to miejsce jest dobre: co prawda król kiedyś był jak prezydent teraz (nie licząc uprawnień, konstytucji itp), ale czy to ma w obecnej chwili sens? To Warszawa jest stolicą, to dla stolicy Kaczyński zrobił najwięcej i tam powinien spocząć.

Aha, dzisiaj mówiono już, że najprawdopodobniej była jednak tylko jedna próba lądowania.
Dziwnie to brzmi i wkurza mnie jak ktoś tak mówi, ale inaczej się aktualnej sytuacji nie da ująć: prezydent Lech Kaczyński dopiął swego, wyciągnął zapomnianą a ważną historię na oczy całego świata. Film "Katyń" ma być emitowany w wielu krajach i choć premierę miał dosyć już jakiś czas temu, producenci są zawalani ofertami współpracy. Nie traktuję tego jako robienia pieniędzy na katastrofie, bo to niejako "zło konieczne". Liczy się fakt, że nareszcie wiele osób pozna prawdę.

Wtrącę się do dyskusji na temat "Bóg tak chciał": jeżeli kogoś zabiję / spowoduję jego śmierć i powiem "bo tak chciałem" to jestem mordercą. Tak, jasno stwierdzam, że takie gadanie to nazywanie Boga mordercą. Nie jestem ateistą (choć z kościołem nie chcę mieć nic wspólnego) i dla mnie takie rozumowanie jest bez sensu - niemal wszystkie religie świata przyjmują, że Bóg jest miłosierny, a "przedwczesne zabieranie do siebie" ludzi z rąk innych ludzi, bynajmniej czymś łaskawym nie jest.


*
  WWW
GrU
Post : 14 kwie 2010 19:50
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 258
  • Dołączył: 04.03.2008


lukasamd pisze:
Wtrącę się do dyskusji na temat "Bóg tak chciał": jeżeli kogoś zabiję / spowoduję jego śmierć i powiem "bo tak chciałem" to jestem mordercą. Tak, jasno stwierdzam, że takie gadanie to nazywanie Boga mordercą. Nie jestem ateistą (choć z kościołem nie chcę mieć nic wspólnego) i dla mnie takie rozumowanie jest bez sensu - niemal wszystkie religie świata przyjmują, że Bóg jest miłosierny, a "przedwczesne zabieranie do siebie" ludzi z rąk innych ludzi, bynajmniej czymś łaskawym nie jest.


Dlatego prosiłem o wytłumaczenie dlaczego duchowni na każdym kroku mówią
"Bóg tak chciał"
"taka wola Boska"
"Bóg na swój plan dla każdego z nas"
wychodzi że to tylko głupia gadka dla złagodzenia bólu dla katolików ? choć dla takiego człowieka który uważa że coś jest w celu sprawowania pewniej funkcji a nie tylko dla bycia, religia katolicka dobrze spełnia swoją funkcję, co było widać choćby dzisiaj na lotnisku przy tych 30 trumnach.

Jeszcze mnie zastanawia kwestia, te żałoby narodowe w dniu pogrzebu prezydenta, są bo miały tak być, bo są dlatego że np, Czesi nie byli pewni czy wypada od razu ogłosić żałobę, i dopiero patrząc na resztę świata się zdecydowali.
I dlaczego prezydent Ukrainy przylatuje na pogrzeb, wszyscy pamiętamy Kaczyńskiego w pomarańczowym szaliku przed wyborami na Ukrainie, i sugestie żeby się pan Lech nie wtrącał, od człowieka który teraz przyleci oddać mu szacunek.

_________________
Jeżeli historia nas czegoś uczy, to tego, że każdego można zabić


*
 
Jaahquubel
Post : 14 kwie 2010 20:02
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1155
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


Byłem dzisiaj w okolicach Pałacu Prezydenckiego. Szedłem od przystanku Uniwersytet Warszawski. Z początku wydawało mi się, że ludzi jest jakoś mało, nie tyle, ile się spodziewałem. Myślałem nawet, że wejdę do Pałacu.
Ale przeszedłem dalej, w stronę Placu Zamkowego. Szedłem wzdłuż kolejki czekających na wejście do Pałacu z 10-15 minut. Ciągnęła się wzdłuż Krakowskiego, koło kościoła Św. Anny (tam jakoś dziwnie się zawijała, że się pogubiłem), robiła dwa zawijasy na Placu Zamkowym i wzdłuż murów ciągnęła się do pomnika Jana Kilińskiego.
Ludzi mnóstwo.

Co do "Bóg tak chciał" to zapraszam do tematu "Co Ci w duszy gra". Tam się na ten temat wypowiedziałem, bo i tam jest na to miejsce. Nie róbmy wątku wszystkomającego.


*
  WWW
Len
Post : 15 kwie 2010 11:58
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


lukasamd pisze:
To Warszawa jest stolicą, to dla stolicy Kaczyński zrobił najwięcej i tam powinien spocząć.

Kaczyński był nie tyle prezydentem Warszawy ale i warszawiakiem, tam się urodził. Ja nie chciałbym, żeby mnie pochowano w jakimś mieście 200 km od rodzinnego w którym się wychowałem i w którym są wszystkie moje wspomnienia.

Druga rzecz, wszyscy znajomi Kaczyńskiego mówią, że był człowiekiem bardzo skromnym, a tymczasem chcą go pochować wśród królów, którzy ze skromnością raczej nie mieli zbyt wiele wspólnego.

To już jest decyzja nieodwołalna, ale dla mnie to i tak wpychanie go na Wawel na siłę.


*
  WWW
djt
Post : 15 kwie 2010 16:12
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 132
  • Dołączył: 14.03.2007
  • Skąd: Północna DOKP :)



_________________
http://www.michalkiewicz.pl


*
 
GrU
Post : 20 maja 2010 18:27
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 258
  • Dołączył: 04.03.2008


Nie wiem czy to fakty okleione dziennikarską papką dla mas czy same fakty ale coś mówią:
http://www.tvn24.pl/12690,1657127,0,1,t ... omosc.html

Ostatnio rozbawił mnie Polsat gdy ogłosił że "brakło 5 sekund" duży napis, potem dziennikarz opowiadał że na kilka sekund przed uderzeniem silniki pracowały na 60% a do osiągnięcia 100% potrzebowali 5 sekund co znaczy że te 5 sekund brakło do uniknięcia katastrofy, tak się zaśmiałem że chyba sąsiedzi mnie usłyszeli bo takich bzdur jako "bardzo oficjalnych sprawdzonych danych dla tv Polsat" jeszcze nie słyszałem

_________________
Jeżeli historia nas czegoś uczy, to tego, że każdego można zabić


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Następna


cron