Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 209 ]  Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14  Następna
Autor Wiadomość
Stridingshadow
Post : 11 kwie 2010 16:41
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


ArtiR2 pisze:
Szkoda że ciało Marii Kaczyńskiej nie towarzyszyło Lechowi w podruży powrotnej do kraju. :okulary2:

Ano szkoda, wydaje mi się, że jedynym ku tego powodem była informacja, jakoby ciało Pierwszej Damy nie zostało jednak zidentyfikowane.

_________________
Obrazek


*
 
lukasamd
Post : 11 kwie 2010 17:00
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Też to słyszałem oglądając TV. Hm.. ciekawe więc, jak jest w istocie.
Jeżeli rzeczywiście nie było pewności, to dobrze zrobili, gdyby zaszła jakaś pomyłka... ehh, lepiej nie mówić :okulary2:


*
  WWW
Olinka
Post : 11 kwie 2010 17:15
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 958
  • Dołączył: 26.08.2008
  • Skąd: A.I.M


spiryt pisze:
To zapal prawdziwą nie [*]

dzieki za rade, bezcenne

_________________
Pozdrawiam, Olinka

Moja mała "pasja"


*
 
Len
Post : 11 kwie 2010 19:01
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Ja również w swoim otoczeniu spotykałem się z osobami, które wykazywały kompletną ignorancję na to, co się stało. Strasznie denerwuje mnie takie coś.

Z kolei Rosjanie obawiają się czy teraz świat ich nie obarczy winą. Bo wiadomo, 70 lat temu wymordowali elitę Polską, a teraz w drodze na to miejsce znów ginie elita, na terytorium Rosji, w rosyjskim samolocie. Ciekaw jestem jak teraz będą wyglądały wybory prezydenckie. PIS musi szybko kogoś znaleźć i mam nadzieję, że nie będzie nim Jarosław. Nie tylko dlatego, że go politycznie nie popieram, ale także dlatego że jeśli wygra (a to po wczorajszej tragedii jest możliwe) to przez następne 5 lat wszyscy za jego plecami będą szeptali "To ten co wykorzystał śmierć brata, żeby zostać prezydentem".


*
  WWW
Olinka
Post : 11 kwie 2010 19:21
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 958
  • Dołączył: 26.08.2008
  • Skąd: A.I.M


Na Krakowskim Przedmiesciu wczoraj i dzisiaj mase ludzi, zniczy, kwiatów... łez

Len..."Nie tylko dlatego, że go politycznie nie popieram, ale także dlatego że jeśli wygra (a to po wczorajszej tragedii jest możliwe) to przez następne 5 lat wszyscy za jego plecami będą szeptali "To ten co wykorzystał śmierć brata, żeby zostać prezydentem"." nie mam pojecia skad masz takie pomysły ale... nie wierze by ktos tak pomyslał

_________________
Pozdrawiam, Olinka

Moja mała "pasja"


*
 
Wigen
Post : 11 kwie 2010 20:40
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1324
  • Dołączył: 30.01.2007
  • Skąd: Warszawa


Mam teraz nadzieję, że i Rosja i Polska będą miały przyjacielskie stosunki. Osobiście chciałbym aby oba kraje wyszły w końcu z impasu w którym tkwi od dziesięcioleci.
Myślę że, w obliczu tej Narodowej Tragedii byłby to dobry moment.


*
 
nemrod
Post : 12 kwie 2010 05:56
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 603
  • Dołączył: 28.07.2006


PiS musi teraz znaleźć kandydata i SLD, bo Jerzy Szmajdziński zwany od niedawna "Superszmają" też zginął. Myślę, że ta kampania prezydencka będzie dość skromna ze względu na wiadome okoliczności.
Moim zdaniem Jarosław Kaczyński nie będzie kandydatem PiS-u, bo to jest człowiek od rządzenia, a prezydent jest w Polsce bardziej figuralną postacią. Ciężko określić jak wyborcy zachowają się przed urnami, ale uważam, że i tak prezydentem zostanie Bronisław Komorowski, który w tym momencie jest p.o. prezydenta bez możliwości rozwiązania parlamentu.
Co do Rosji, to na tym etapie ciężko jest cokolwiek powiedzieć. Już spotkałem się z opiniami, że to była doskonale zaplanowana akcja terrorystyczna Rosjan, a ściślej mówiąc - komunistów. Jestem bardzo daleki od takich twierdzeń, ale niestety sądzę, że znajdzie się więcej osób, które zaczną propagować takie teorie.

Tak nawiasem mówiąc, to w tym momencie wciąż ciężko jest mi uwierzyć w to, co się stało.

_________________
.


*
 
Olinka
Post : 12 kwie 2010 09:17
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 958
  • Dołączył: 26.08.2008
  • Skąd: A.I.M


Wigen pisze:
Mam teraz nadzieję, że i Rosja i Polska będą miały przyjacielskie stosunki. Osobiście chciałbym aby oba kraje wyszły w końcu z impasu w którym tkwi od dziesięcioleci.
Myślę że, w obliczu tej Narodowej Tragedii byłby to dobry moment.
Tego to jestem pewna, jak i tego, że nasze stosunki z Niemcami tez beda wiecej niz przyjacielskie.

_________________
Pozdrawiam, Olinka

Moja mała "pasja"


*
 
Jaahquubel
Post : 12 kwie 2010 12:46
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1154
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


Nie wiedziałem, gdzie to wstawić, to wstawiam tu.
W najnowszym numerze "Gościa Niedzielnego" jest dodatek na temat zbrodni katyńskiej przygotowany przez redakcję "GN" i pracowników IPN.
Numer ten dostępny jest do czwartku (w piątek wychodzi nowy).
Artykuł wprowadzający do dodatku napisał Janusz Kurtyka - być może to jego ostatnia publikacja.
Członkiem redakcji GN jest Andrzej Grajewski, historyk, były członek kolegium IPN. Tego typu dodatków było już kilkanaście. Polecam.


*
  WWW
Len
Post : 12 kwie 2010 12:47
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Olinka pisze:
Len..."Nie tylko dlatego, że go politycznie nie popieram, ale także dlatego że jeśli wygra (a to po wczorajszej tragedii jest możliwe) to przez następne 5 lat wszyscy za jego plecami będą szeptali "To ten co wykorzystał śmierć brata, żeby zostać prezydentem"." nie mam pojecia skad masz takie pomysły ale... nie wierze by ktos tak pomyslał

Skąd? Stąd, że do tej pory Lech Kaczyński jakieś tam poparcie miał na poziomie kilkunastu procent, ale miał. A Jarosław? Prawie żadne, co zapewne się zmieni po tej tragedii.

Pamiętacie, gdy kilka miesięcy temu zaatakowano prezydenta Włoch, Silvio Berlusconiego? Gazety czepiały się go o wszystko, społeczeństwo domagało się dymisji ale wystarczyły zdjęcia krwawiącego prezydenta, żeby w sposób magiczny poparcie mu wróciło. To samo z Jarosławem, ludzie zrozumieli że jest tylko człowiekiem, jak każdy z nas, i mu współczują. Jeśli wykorzysta ten fakt to za rok, za dwa, wrócą wszystkie oskarżenia a społeczeństwo uzna, że on wykorzystał tą tragedię do osiągnięcia własnych celów. Ale to tylko takie political-fiction, bo nie sądzę, żeby miał na to ochotę. Niemniej, musi się podnieść i to w ciągu miesiąca, bo wybory prezydenckie już w czerwcu.

Teraz i PIS i SLD muszą szukać kandydatów. Z kolei nie sądzę, aby Komorowski powinien rezygnować ze startu w wyborach. Należy pamiętać, że on nie jest prezydentem, a marszałkiem sejmu z większością uprawnień prezydenta. Nasza konstytucja różni się od konstytucji USA wg której wiceprezydent zostaje zaprzysiężony na prezydenta zaraz po śmierci samego prezydenta. W sumie to Komorowski będzie miał teraz cholernie trudne zadanie, bo jednocześnie będzie musiał wykonywać funkcje marszałka, prezydenta i jeszcze prowadzić kampanię wyborczą. Domyślam się, że on najchętniej powiedziałby "dość" (pracowanie od świtu po zmrok strasznie wyczerpuje i fizycznie i psychicznie) ale partia go wybrała, zaufało mu kilkadziesiąt tysięcy członków PO.

Mi marzy się prezydent Olechowski ale teraz pewnie jego szanse jeszcze bardziej zmaleją.


*
  WWW
Jaahquubel
Post : 12 kwie 2010 12:50
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1154
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


Len pisze:
Mi marzy się prezydent Olechowski ale teraz pewnie jego szanse jeszcze bardziej zmaleją.

Jak już jesteśmy przy założycielach PO, to ja miałem nadzieję na powrót na szerokie wody polityki Macieja Płażyńskiego...
Nadzieje na przyszłość w polityce wiązałem też z Władysławem Stasiakiem.


*
  WWW
spiryt
Post : 12 kwie 2010 15:59
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Młodszy chorąży
Młodszy chorąży
  • Posty: 446
  • Dołączył: 27.03.2008


Mam pytanie czy Sikorski będzie kandydował ?

_________________
"Szczęście okazało się dziwką, a ja klientem bez portfela"
Max Payne

Tak. Da się zauważyć, że ten świat od jakiegoś dłuższego czasu działa w systemie Pay-to-win.


*
 
Len
Post : 12 kwie 2010 16:05
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Lepiej nie, jego słowa "Były prezydent Lech Kaczyński" już w marcu były niefortunne, teraz podwójnie.


*
  WWW
GrU
Post : 12 kwie 2010 16:17
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 258
  • Dołączył: 04.03.2008


Może chociaż w tym temacie o polityce nie rozkminiać, kto za kogo kto z kim, kto kogo wykorzysta a jeszcze nie wszystkie ciała ostygły.

_________________
Jeżeli historia nas czegoś uczy, to tego, że każdego można zabić


*
 
lukasamd
Post : 12 kwie 2010 17:35
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Dokładnie, od polityki jest inny temat, ten dotyczy samej katastrofy w Smoleńsku i nie powinniśmy mieszać tych spraw, choć oczywiście w rzeczywistości bardzo wiele się przez to zmieniło.
Wszyscy podają, że głównym powodem była pogoda, oraz pośrednio i już bardziej teoretycznie, upór naszego prezydenta i nakaz prób lądowania, pomimo takich a nie innych warunków. W sumie to mu się nie dziwię, oficjalnego zaproszenia itp. nie było, rocznica bardzo ważna, a stosunki z Rosją niezbyt przyjemne. Gdybym był na miejscu prezydenta (zakładam, że nie każdy zna się na lataniu) i słyszał, że z powodu pogody trzeba lądować gdzie indziej, chyba bym nie uwierzył no i nakazał pilotowi kolejną próbę... skąd miałbym wiedzieć, czy np. w Mińsku nie odeślą mnie z powrotem do Smoleńska? Jeszcze pewności co do takiego scenariusza nie ma, ale z jego temperamentem wydaje mi się dosyć prawdopodobny, tym bardziej, że w Gruzji miała miejsce podobna sytuacja, ale tam pilot sprzeciwił się rozkazowi, z czego zostały wyciągnięte później konsekwencje.
Oczywiście nikogo tu o umyślne / nieumyślne spowodowanie tej katastrofy nie oskarżam. Zbieg nieszczęśliwych okoliczności, no i tyle.

Tak w ogóle to nikt jeszcze nie wspomniał o tym, że wczoraj w rządowej i zarazem największej rosyjskiej telewizji wyemitowano polski film "Katyń", mogła go więc obejrzeć większość społeczeństwa. Odpada więc motyw, jakoby Rosjanie chcieli odsunąć świat od tej sprawy, jawnie pokazują, że nie mają niczyjej krwi na rękach. De facto więc Kaczyński "dopiął swego", no ale za jaką cenę?


*
  WWW
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14  Następna


cron