Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 209 ]  Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna
Autor Wiadomość
Aver
Post : 10 kwie 2010 16:31
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 259
  • Dołączył: 07.04.2010


deidrannarulez pisze:
Masz na myśli szczyt europejski, czy coś w tym rodzaju? A wydawało mi się, że lecieli dwoma samolotami z tego powodu, że miał lecieć tylko premier jednak prezydent zdecydował się przyłączyć, decyzja zapadła późno więc nie miał wyboru i poleciał drugim. Nie wiedziałem, że to ze względów bezpieczeństwa.


W tej sytuacji akurat było tak że nie mogli się pogodzić kto powinien być na szczycie (Tusk nalegał aby tylko on był) i premier pierwszy poleciał i potem nie odesłał samolotu z powrotem (tłumacząc że będzie mu potrzebny na miejscu) żeby Prezydent nie mógł przylecieć, więc dla niego wynajęto samolot.

Dyskusja o której wspominałem była kiedy indziej też w związku z jakimś szczytem europejskim i zgodzili się że będą we dwoje na szczycie i tym razem prezydent poleciał rządowym samolotem, a premier wynajął samolot. Sporo to kasy kosztowało i "opinia publiczna" uznawała to za marnowanie kasy.

Ogólnie w procedurach bezpieczeństwa jest zapisane że razem nie może lecieć nikt z trójki Prezydent-Premier-Marszałek Sejmu.


*
 
djt
Post : 10 kwie 2010 17:06
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 132
  • Dołączył: 14.03.2007
  • Skąd: Północna DOKP :)


http://wiadomosci.wp.pl/kat,119674,title,Oto-najnowsza-lista-odprawionych-pasazerow-samolotu,wid,12160197,wiadomosc.html

Na pokładzie znajdowali się następujący pasażerowie:

1. Kaczyński Lech prezydent RP

2. Kaczyńska Maria Małżonka Prezydenta RP

3. Kaczorowski Ryszard b. Prezydent RP na uchodźstwie

4. Agacka-Indecka Joanna Przewodniczący Naczelnej Rady Adwokackiej

5. Bąkowska Ewa wnuczka Gen. bryg. Mieczysława Smorawińskiego

6. Błasik Andrzej Dowódca Sił Powietrznych RP

7. Bochenek Krystyna wicemarszałek Senatu RP

8. Borowska Anna Maria przedstawiciel Rodzin Katyńskich i innych organizacji

9. Borowski Bartosz przedstawiciel Rodzin Katyńskich i innych organizacji

10. Buk Tadeusz Dowódca Wojsk Lądowych RP

11. Chodakowski Miron Prawosławny Ordynariusz Wojska Polskiego

12. Cywiński Czesław Przewodniczący Światowego Związku Żołnierzy AK

13. Deptuła Leszek przedstawiciel Parlamentu RP (PSL)

14. Dębski Zbigniew osoba towarzysząca

15. Dolniak Grzegorz przedstawiciel Parlamentu RP (PO)

16. Doraczyńska Katarzyna osoba towarzysząca

17. Duchnowski Edward Sekretarz Generalny Związku Sybiraków

18. Fedorowicz Aleksander tłumacz języka rosyjskiego

19. Fetlińska Janina senator RP

20. Florczak Jarosław funkcjonariusz BOR

21. Francuz Artur funkcjonariusz BOR

22. Gągor Franciszek Szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego

23. Gęsicka Grażyna przedstawiciel Parlamentu RP (PIS)

24. Gilarski Kazimierz Dowódca Garnizonu Warszawa

25. Gosiewski Przemysław przedstawiciel Parlamentu RP (poseł PiS)

26. Gostomski Bronisław ks. prałat

27. Handzlik Mariusz Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP

28. Indrzejczyk Roman Kapelan Prezydenta RP

29. Janeczek Paweł funkcjonariusz BOR

30. Jankowski Dariusz Biuro Obsługi Kancelarii Prezydenta RP

31. Jaruga-Nowacka Izabela przedstawiciel Parlamentu RP (SLD)

32. Joniec Józef Prezes Stowarzyszenia Parafiada

33. Karpiniuk Sebastian przedstawiciel Parlamentu RP (PO)

34. Karweta Andrzej Dowódca Marynarki Wojennej RP

35. Kazana Mariusz Dyrektor Protokołu Dyplomatycznego MSZ

36. Kochanowski Janusz Rzecznik Praw Obywatelskich

37. Komornicki Stanisław Przedstawiciel Kapituły Orderu Virtutti Militari

38. Komorowski Stanisław Jerzy Podsekretarz Stanu w MON

39. Krajewski Paweł funkcjonariusz BOR

40. Kremer Andrzej Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych

41. Król Zdzisław Kapelan Warszawskiej Rodziny Katyńskiej 1987-2007

42. Krupski Janusz Kierownik Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych

43. Kurtyka Janusz Prezes Instytutu Pamięci Narodowej

44. Kwaśnik Andrzej Kapelan Federacji Rodzin Katyńskich

45. Kwiatkowski Bronisław Dowódca Operacyjny Sił Zbrojnych RP

46. Lubiński Wojciech lekarz prezydenta RP

47. Lutoborski Tadeusz przedstawiciel Rodzin Katyńskich i innych organizacji

48. Mamińska Barbara Dyrektor w Kancelarii Prezydenta RP

49. Mamontowicz-Łojek Zenona przedstawiciel Rodzin Katyńskich i innych organizacji

50. Melak Stefan Prezes Komitetu Katyńskiego

51. Merta Tomasz Podsekretarz Stanu w MKiDN

52. Mikke Stanisław Wiceprzewodniczący ROPWiM

53. Natalli-Świat Aleksandra przedstawiciel Parlamentu RP (PiS)

54. Natusiewicz-Mirer Janina osoba towarzysząca

55. Nosek Piotr funkcjonariusz BOR

56. Nurowski Piotr szef PKOL

57. Orawiec-Loeffler Bronisława przedstawiciel Rodzin Katyńskich i innych organizacji

58. Osiński Jan Ordynariat Polowy Wojska Polskiego

59. Pilch Adam Ewangelickie Duszpasterstwo Polowe

60. Piskorska Katarzyna przedstawiciel Rodzin Katyńskich i innych organizacji

61. Płażyński Maciej Prezes Stowarzyszenia "Wspólnota Polska"

62. Płoski Tadeusz Ordynariusz Polowy Wojska Polskiego

63. Potasiński Włodzimierz Dowódca Wojsk Specjalnych RP

64. Przewoźnik Andrzej Sekretarz ROPWiM

65. Putra Krzysztof wicemarszałek Sejmu RP

66. Rumianek Ryszard Rektor UKSiW

67. Rybicki Arkadiusz przedstawiciel Parlamentu RP

68. Sariusz-Skąpski Andrzej Prezes Federacji Rodzin Katyńskich

69. Seweryn Wojciech przedstawiciel Rodzin Katyńskich i innych organizacji

70. Skrzypek Sławomir Prezes Narodowego Banku Polskiego

71. Solski Leszek przedstawiciel Rodzin Katyńskich i innych organizacji

72. Stasiak Władysław szef Kancelarii Prezydenta RP

73. Surówka Jacek funkcjonariusz BOR

74. Szczygło Aleksander szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego

75. Szmajdziński Jerzy wicemarszałek Sejmu RP

76. Szymanek-Deresz Jolanta przedstawiciel Parlamentu RP

77. Tomaszewska Izabela osoba towarzysząca

78. Uleryk Marek funkcjonariusz BOR

79. Walentynowicz Anna osoba towarzysząca

80. Walewska-Przyjałkowska Teresa Fundacja "Golgota Wschodu"

81. Wasserman Zbigniew przedstawiciel Parlamentu RP

82. Woda Wiesław przedstawiciel Parlamentu RP

83. Wojtas Edward przedstawiciel Parlamentu RP

84. Wypych Paweł Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP

85. Zając Stanisław senator RP

86. Zakrzeński Janusz wybitny polski aktor

87. Zych Gabriela przedstawiciel Rodzin Katyńskich i innych organizacji

88. Michałowski Dariusz poseł RP

89. Pogródka-Więcławek Agnieszka funkcjonariusz BOR



Lista członków załogi

90. Protasiuk Arkadiusz Kapitan

91. Grzywna Robert członek załogi

92. Michalak Andrzej członek załogi

93. Ziętek Artur członek załogi

94. Maciejczyk Barbara stewardessa

95. Januszko Natalia stewardessa

96. Moniuszko Justyna stewardessa

_________________
http://www.michalkiewicz.pl


*
 
GrU
Post : 10 kwie 2010 17:30
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 258
  • Dołączył: 04.03.2008


Wnerwia mnie to pisanie na serwisach że samolot niedawno był na remoncie w Rosji, albo że lotnisko złe czy brak jakiegoś systemu, przecież prezydent Rosji też tam lądował, wszystko wskazuje na hmm "brawurę" Polskiego pilota, ale poczekajmy na zapiski czarnych skrzynek.

Co do prezydenta, nawet jeżeli większość z tych co się wypowiada nie przepadała za Leszkiem, ale o zmarłych źle się nie mówi więc wszystko ok, a na ocenę prezydentury przyjdzie jeszcze czas.

I jakby nie patrzeć kim byli to 96 istniej ludzkich

_________________
Jeżeli historia nas czegoś uczy, to tego, że każdego można zabić


*
 
Len
Post : 10 kwie 2010 19:28
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Ja dowiedziałem się o tym o 10:40, brat wszedł do pokoju mówiąc, żebym włączył telewizję, bo samolot się rozbił. Skoro mi o tym mówił to uznałem, że chodzi o polski samolot, telewizor włączyłem a tam akurat poszarzałe i zwolnione nagrania Lecha Kaczyńskiego. To był dla mnie szok, coś nierealnego. Nie sądziłem, że takie coś może kiedykolwiek się wydarzyć, w pierwszych chwilach nie chciałem w to uwierzyć ale zdjęcia szczątków samolotu były bardzo wymowne.

Lecha Kaczyńskiego nie popierałem, co doskonale wiedzą wszyscy, którzy w przeszłości brali udział ze mną w dyskusjach o polityce. Nie popierałem go, ale to tylko poglądy. On był przede wszystkim człowiekiem, takim jak my, z rodziną i przyjaciółmi dla których teraz świat się zawalił. Mam nadzieję, że będzie tak jak powiedział Komorowski - dziś nie ma prawicy i lewicy, dziś jesteśmy wszyscy razem. Marszałek sejmu z kolei chciał zostać prezydentem i już nim jest, ale nie trudno się domyślić, że wcale nie jest mu z tym wygodnie, bo nie tak miało to wyglądać.


Co do użytkownika deidrannarulez: Twoje pierwsze słowa w tym temacie to wykłócanie się, zupełnie tak jakby nic się nie stało. Odnoszę wrażenie, że nie jesteś w stanie dostrzec granicy pomiędzy polityką a ludzką tragedią, więc jeśli od pierwszych chwil masz pisać takie bzdety, to lepiej nic nie pisz.


*
  WWW
momo78
Post : 10 kwie 2010 19:51
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1415
  • Dołączył: 05.11.2007


No tragedia, ale takie rzeczy się zdarzają - życie.
Nie lubiłem Kaczyńskiego, ale nikomu śmierci nie życzyłem...
Najgorsze jest to, że za jednym zamachem znaczna część najważniejszych ludzi w Polsce poszła się jeb**.
Na pewno prędzej czy później to odczujemy....

_________________
I'm afraid.
I'm afraid, Dave.
Dave, my mind is going. I can feel it.
I can feel it. My mind is going. There is no question about it.
I can feel it. I can feel it. I can feel it.
I'm a... fraid.


*
 
lukasamd
Post : 10 kwie 2010 20:13
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Fakt, skutki tego co dzisiaj zaszło mogą być poważne. Nie potraktujcie źle, tego co za chwilę przeczytacie, bo to tylko przykład, a nie moje zdanie. Ktoś uparty powie: "nie ma kaczki, będzie lepiej" - to byłaby prawda z politycznego punktu widzenia, gdyby prezydent odszedł po wyborach, ale nie w taki sposób. Był kryzys, przez który mocno dostało się Europie Zachodniej a w konsekwencji i Polska coraz mocniej to odczuwa, tymczasem taka katastrofa rodzi istny chaos... Zresztą, nie tylko głowa naszego państwa zginęła - sześć osób z listy ofiar to najwyższe dowództwo wojskowe, praktycznie w każdym typie wojsk... pomimo, że nasza armia jakoś w świecie się znacząco nie liczy, jest to bardzo duży cios.
Jak to powiedział dziś nasz premier, pomimo tragedii Polska nadal jest państwem i musi funkcjonować. Niemniej jednak, z całą pewnością dzień 10 kwietnia zostanie zapamiętany, podobnie jak prezydent Lech Kaczyński. Po tym co się stało mogę nawet stwierdzić, że i podejście do jego osoby się zmieni - co prawda przyjdzie i czas na rozliczenia, ale to zalety wezmą górę (tak, to piszę ja, który wcześniej pokazałem, co mi się w polityce naszego prezydenta nie podobało), a i sam fakt tragicznej śmierci na służbie robi tu swoje. Jak pisałem już wcześniej, nikomu nie życzę śmierci, a już na pewno nie tylu osobom, pełniącym jakby nie patrzeć, naprawdę ważne funkcje w państwie, w którym przyszło mi funkcjonować.

Tak nawiasem powiem raz jeszcze, że nie wierzę, że Rosja "maczała w tym palce" i to pomimo tego, że na forum jeszcze nikt z teorią spiskową nie wyskoczył. Zobaczcie jak zareagował Putin (o prezydencie nie piszę, bo wiadomo kto trzyma sznurki, no warto wspomnieć o mowie skierowanej do Polaków) - póki co tylko zobligowali się do pomocy w śledztwie, złożyli kondolencje, ale żałoba narodowa to już coś naprawdę poważnego. Szczerze to nie chciałbym być w ich skórze, wszyscy będą patrzeć się im na ręce, bo wypadek wydarzył się w bardzo niefortunnym miejscu i czasie... niemniej jednak wszystko wskazuje na błąd pilota.


*
  WWW
Olinka
Post : 10 kwie 2010 22:58
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 958
  • Dołączył: 26.08.2008
  • Skąd: A.I.M


Ja chce tylko zapalic swieczke dla tych co zgineli.



[*]

_________________
Pozdrawiam, Olinka

Moja mała "pasja"


*
 
spiryt
Post : 10 kwie 2010 23:41
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Młodszy chorąży
Młodszy chorąży
  • Posty: 446
  • Dołączył: 27.03.2008


To zapal prawdziwą nie [*]

_________________
"Szczęście okazało się dziwką, a ja klientem bez portfela"
Max Payne

Tak. Da się zauważyć, że ten świat od jakiegoś dłuższego czasu działa w systemie Pay-to-win.


*
 
nemrod
Post : 11 kwie 2010 09:18
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 603
  • Dołączył: 28.07.2006


Kurczę, miałem nadzieje, że się od tych bzdurnych zniczy opanujecie :/ . Debat takich jak ta odbywają się w Polsce w tej chwili setki. I każda prowadzi do tego samego, czyli nigdzie.
Jedna tylko rzecz mnie boli. Mianowicie taka, że podczas ostatniego dnia musiałem napotkać osoby, które traktowały ostatnie wydarzenia z obojętnością tudżież traktowały to jako głupstwo.
Nóż mi się w kieszeni otwiera, kiedy słyszę ludzi którzy traktują politykę jako zło wcielone. Porównują tą katastrofę do każdej innej. Spekulują bez choćby elementarnej wiedzy na takowe tematy.
Przepraszam, ale naprawdę większość ludności świata ma słomę zamiast mózgu.

_________________
.


*
 
Cichacz_32
Post : 11 kwie 2010 10:20
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 16
  • Dołączył: 23.03.2010
  • Skąd: Cicha Wieś


Byłem dzisiaj w kościele i modliłem się za dusze ludzi którzy zginęli.
[*]

Historia zatoczyła koło.

_________________
"Frank Zappa and the Mothers
were at the best place around.
But some stupid with a flare gun
burned the place to the ground."
Smoke on the Water


*
 
Zbychu
Post : 11 kwie 2010 10:32
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 103
  • Dołączył: 07.11.2007
  • Skąd: Bytom


Nie będę tworzył teori spisokwych bo nie ja od tego jestem , ani pisał o tym jakim politykiem był nasz prezydent , bo do tej pory nie interesowałem się poltyką , powiem tylko pokój ich duszom .

Źle że potrzeba tragedii , żeby ludzie coś zrozumieli , ale jeszcze gorzej kiedy ludzie nie wyciągają żadnych wniosków , nadchodzące wybory są moimi pierwszymi wyborami i zdałem sobie sprawę że źle robiłem nie interesując się polityką :wall: .


*
 
Stridingshadow
Post : 11 kwie 2010 10:35
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Wczoraj przed południem siedziałem z koleżankami na konferencji we Wrocku, gdzie mieliśmy się produkować z naszą pracą.
Komisja była dość czepliwa, a my przygotowani nieco 'po partyzancku'.
Zastanawialiśmy się, co się stanie, jeżeli nas zapytają, gdzie jeszcze w Polsce (oprócz Wawy) przeszczepia się wątroby.
Więc Ania sms'uje do brata, i po chwili ma odpowiedź: "... a i prezydent zginął, samolot się rozbił".
Przyznam, że to niecodzienna informacja, choć przyzwyczaiłem się do tego, że politycy giną w dziwnych okolicznościach.
Dziwnie się poczułem, dowiadując się, że zginęła Pierwsza Dama... bo to dobra kobieta była, i z klasą.

_________________
Obrazek


*
 
Ormus n2o
Post : 11 kwie 2010 10:50
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 163
  • Dołączył: 10.10.2009


Pierwszy raz się dowiedziałem od chłopaka mojej siostry. Wbija do mnie i mówi do mnie (śpiący bardzo bylem) że była katastrofa lotnicza 80 osób nie żyje w tym prezydent. Pierwsza myśl to "Który kwiecień mamy? 1?" a potem myślałem że sobie normalnie jaja robi. Ale idę zobaczyć w TV i wszędzie na wszystkich kanałach o tym gadają. Nie myślcie że jakiś okrutny jestem ale tylko to skwitowałem i poszedłem dalej spać ...

Aha i witamy z powrotem Stridingshadow.


*
 
Jaahquubel
Post : 11 kwie 2010 11:19
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1155
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


Cały świat będzie teraz znał dobrze sprawę Katynia. Nie jest więc władzom rosyjskim na rękę ten wypadek, o ile chcą sprawę Katynia wyciszać.

Moja znajoma miała na gg najpierw opis w stylu "pie*** rosja, znów będą zacierać ślady", a potem "zrobili to, czego nie udało się 70 lat temu, zabili prezydenta i dowództwo wojska". Z takimi stwierdzeniami się zdecydowanie nie zgadzam.
Jednak w piątek przeczytałem artykuł o Rosji, który mnie poruszył. Oto link: http://goscniedzielny.wiara.pl/?grupa=6&art=1270235042&dzi=1207812935. O ile nie wierzę, żeby władze Rosji chciały coś ukryć, o tyle obawiam się, że każdy, kto będzie miał cokolwiek do zrobienia w sprawie zbadania okoliczności, zamiast robić swoje, będzie się oglądał na przełożonych, żeby się domyśleć jaka jest "prawda" oczekiwana, jedynie słuszna. Nie ze złej woli, a z powodu psychozy.

Lech Kaczyński nie był idealnym prezydentem, brak mu było pewnych cech i umiejętności, które pozwoliłyby mu mieć wizerunek medialny zgodny z tym, jaki był na co dzień wobec współpracowników, dziennikarzy. Świetne były choćby wspomnienia red. Andrzeja Stankiewicza w Trójce czy gen. Romana Polko w TVP(1/Info). Był patriotą, człowiekiem o głębokiej wrażliwości historycznej (co niektórych zniechęcało do niego). Był jednym z niewielu polityków, którzy zwracali uwagę na sprawy rodzin katyńskich, weteranów itp. Myślę, że o ile polityka zagraniczna była jego słabą stroną (choć i tu coś dobrego zrobił), o tyle zrobił rzeczy ważne i pomijane przez innych, w innych dziedzinach.

Mamy byłego prezydenta Jaruzelskiego, byłego prezydenta Wałęsę i byłego prezydenta Kwaśniewskiego. Nie będziemy mieli byłego prezydenta Kaczyńskiego - i tego bardzo żałuję, nie będzie mógł komentować rzeczywistości z dystansem właściwym komuś, który coś osiągnął i nie musi dbać o słupki popularności.

Na miejscu Bronisława Komorowskiego wycofałbym się z kandydowania na prezydenta.

Po pięciu latach znów straciliśmy kogoś ważnego w przeddzień Niedzieli Miłosierdzia Bożego. Ludzie mówią w telewizji, że to Bóg chciał tej śmierci. Ciekawe skąd to wiedzą. Ale tak czy inaczej, pamiętajmy o tym, że:
  • wobec śmierci jesteśmy bezradni
  • cała nasza nadzieja na to, co po śmierci, jest w Bogu, którego największym przymiotem jest miłosierdzie
  • śmierć nie jest karą (ani końcem życia)


*
  WWW
ArtiR2
Post : 11 kwie 2010 16:13
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 35
  • Dołączył: 14.09.2008
  • Skąd: Łódź


Szkoda że ciało Marii Kaczyńskiej nie towarzyszyło Lechowi w podruży powrotnej do kraju. :okulary2:

_________________
Obrazek


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna


cron