Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1670 ]  Przejdź na stronę   Poprzednia   1 ... 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112  Następna

W najbliższych wyborach swój głos oddam na
Czas głosowania minął 10 paź 2007 20:16
Prawo i Sprawiedliwość (PiS) 8%  8%  [ 1 ]
Platforma Obywatelska (PO) 69%  69%  [ 9 ]
Lewica i Demokraci (LiD) 8%  8%  [ 1 ]
Polskie Stronnictwo Ludowe (PSL) 8%  8%  [ 1 ]
Liga Polskich Rodzin (LPR) 8%  8%  [ 1 ]
Samoobrona 0%  0%  [ 0 ]
Liczba głosów : 13
Autor Wiadomość
hasan_talib
Post : 06 paź 2011 09:26
Offline
Awatar użytkownika
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 328
  • Dołączył: 25.08.2010


Nie Ty jeden masz ten problem, micand.


*
 
Perry
Post : 06 paź 2011 15:48
Offline
Awatar użytkownika
Chorąży
Chorąży
  • Posty: 571
  • Dołączył: 09.09.2008
  • Skąd: Old York


micand1989 pisze:
Ja mam problem z tym czy iść czy nie iść na wybory
Bo jak pójdę to będe musiał wybrać "mniejsze zło". Bo żadna partia mnie swoimi obiecankami nie przekonała. A jak nie pójdę to będzie że nie mam prawa krytykować innych.



Każdy kto ma polski dowód osobisty ma prawo krytyki, czy idzie na wybory czy nie...
Ja osobiście nie idę na wybory i nie mam zamiaru iść, tylko po to żeby wybrać "mniejsze zło", a krytykować mam zamiar. I nie jest to szczytem bezczelności czy arogancji z mojej strony.. Jestem polakiem, który się nie zgadza z ustrojem państwa, a co dopiero z jego przedstawicielami (politykami).

Bo w demokracji, masz dwa wyjścia: albo idziesz i głosujesz na partię, której program ci odpowiada i jest ok, albo nie idziesz, bo uważasz, że nie ma dla ciebie partii, z której programem się zgadzasz. Oczywiście możesz iść i zakreślić krzyżyk na "chybił-trafił", albo tylko po to, żeby nie wygrał ktoś kogo naprawdę nie lubisz.. Co jest nonsensem, bo i tak marnujesz swój głos..

Dlatego demokracja nie jest dobrym systemem, bo z jednej strony daje ci wolność wyboru, a z drugiej ci ten wybór ogranicza...

A co by się stało, gdyby nikt nie poszedł na wybory, oprócz rodzin członków partii i samych kandydatów??? W/g mnie powinny zostać unieważnione, bo to społeczeństwo ma wybierać, a nie sami zainteresowani, kandydujący nie powinni mieć prawa głosu.. Tak jak np. pracownicy "lotto" nie mogą brać udziału w grze. W ten sposób unikają spekulacji, że losowanie było ukartowane, tak samo jak w przypadku polityków wybory.

_________________
Obrazek
"Na jednego zwycięzcę przypada jeden przegrany"


*
 
micand1989
Post : 06 paź 2011 17:53
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


Perry pisze:
A co by się stało, gdyby nikt nie poszedł na wybory, oprócz rodzin członków partii i samych kandydatów??? W/g mnie powinny zostać unieważnione, bo to społeczeństwo ma wybierać, a nie sami zainteresowani, kandydujący nie powinni mieć prawa głosu..

Chyba jakaś minimalna frekfencja poniżej której wybory nie są ważne? :|
To znaczy ja nie jestem pewien tego, bo odkąd żyje to frekfencja nie schodziła poniżej 40%.
Gdyby powtórzyła się sytuacja z wyborów prezydenckich i "5 mln polaków powiedziało by że ich głos nic nie zmieni" i przekonaliby do tego kogoś z rodziny albo znajomego żeby też nie szedł na wybory to byłaby...dokładnie to nie wiem, ale może coś by to politykom uświadomiło. Z drugiej strony to oni robią własne kampanie z pieniędzy podatników, jeżdżą autokarami po Polsce, zaśmiecają kraj bezsensownymi ulotkami wyborczymi które ważne są tylko do wyborów a potem leżą na ulicach. I pewnie nie obchodzi ich to czy wygrają przy niskiej czy wysokiej frekfencji...ważne że wygrają :|

_________________
Obrazek
Obrazek


*
 
Aver
Post : 06 paź 2011 18:08
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 259
  • Dołączył: 07.04.2010


micand1989 pisze:
Len pisze:
Powiedzcie mi jak wybrnąć z tej sytuacji :\


Pójdź oddać nieważny głos. Tylko nie przez dwa krzyżyki bo wezmą to za fałszowany głos. Narysuj penisa albo coś na kartce. ;)

Taki głos wlicza się do frekwencji, ale zarazem na nikogo nie głosujesz.


Ostatnio zmieniony 06 paź 2011 18:08 przez Aver, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
micand1989
Post : 06 paź 2011 18:19
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


Aver pisze:
Pójdź oddać nieważny głos. Tylko nie przez dwa krzyżyki bo wezmą to za fałszowany głos. Narysuj penisa albo coś na kartce. ;)
Taki głos wlicza się do frekwencji, ale zarazem na nikogo nie głosujesz.

No przepraszam bardzo, ja tu zastanawiam się czy pójść a ty mi piszesz że mam iść i narysować ch... .
Dla mnie jest to równoważne z tym jakbym wogóle nie wychodził z domu. A mam do lokalu wyborczego ponad 2km i nie chce mi się zapitalać po to tylko żeby zachować się jak dziecko z podstawówki i robić sobie jaja za pieniądze podatników.

micand1989 pisze:
I pewnie nie obchodzi ich to czy wygrają przy niskiej czy wysokiej frekfencji...ważne że wygrają :|

Przecież ja nigdzie nie pisałem że mi zależy na frekfencji. To chyba politykom na tym zależy?

Pozdrawiam ale nie skorzystam z twojej rady Aver :|

_________________
Obrazek
Obrazek


*
 
Perry
Post : 06 paź 2011 18:25
Offline
Awatar użytkownika
Chorąży
Chorąży
  • Posty: 571
  • Dołączył: 09.09.2008
  • Skąd: Old York


Kiedyś była rewolucja, którą zaczął Wałęsa i dobrze wyszliśmy na tym, obalona została komuna...Bezkrwawo..
Teraz mamy demokrację i trzeba kolejnej rewolucji żeby ją obalić...
Ten system musi upaść "teraz" i "zaraz" - nie przyniesie on niczego dobrego, nie zostaną spełnione obietnice polityków, nie łudźmy się...

_________________
Obrazek
"Na jednego zwycięzcę przypada jeden przegrany"


*
 
Aver
Post : 06 paź 2011 18:30
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 259
  • Dołączył: 07.04.2010


micand1989 pisze:
No przepraszam bardzo, ja tu zastanawiam się czy pójść a ty mi piszesz że mam iść i narysować ch... .Dla mnie jest to równoważne z tym jakbym wogóle nie wychodził z domu. A mam do lokalu wyborczego ponad 2km i nie chce mi się zapitalać po to tylko żeby zachować się jak dziecko z podstawówki i robić sobie jaja za pieniądze podatników.


To co napisałem było z przymrożeniem oka. Przez "penisa" zażartowałem z tekstów różnych partii które obstawiają że większość głosów nieważnych to głosy sfałszowane.

Chodziło mi oddanie nieważnego głosu, w jakikolwiek sposób chcesz. Możesz napisać na kartce "NIE", napisać "Złodzieje" czy też wielki X. Po prostu głos nieważny wlicza się do frekwencji.

Nie widzę w tym robienia sobie żartów, bo widząc że do wyborów poszło np. tylko 30% Polaków, politycy sobie pomyślą że "i tak mają kraj w dupie", a gdyby powstał jakiś ruch oddawania głosów nieważnych i np. 20% oddanych głosów by było nieważnych, to myślę że i do polityków i do kraju by doszło przesłanie że coś jest nie tak.


*
 
micand1989
Post : 06 paź 2011 18:31
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


Perry pisze:
Teraz mamy demokrację i trzeba kolejnej rewolucji żeby ją obalić...
Ten system musi upaść "teraz" i "zaraz" - nie przyniesie on niczego dobrego, nie zostaną spełnione obietnice polityków, nie łudźmy się...

Ja się nie łudzę, ale nie wymyślono jeszcze nic takiego po demokracji co by się ludności "spodobało". Nikt nie chce wracać do czasów komuny, ani też nikt nie chce dyktatora który by rządził naszym krajem. Bez demokracji nie bylibyśmy w UE.

@Aver
Przepraszam, nie zrozumiałem żartu :)

_________________
Obrazek
Obrazek


Ostatnio zmieniony 06 paź 2011 18:32 przez micand1989, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
Perry
Post : 06 paź 2011 18:37
Offline
Awatar użytkownika
Chorąży
Chorąży
  • Posty: 571
  • Dołączył: 09.09.2008
  • Skąd: Old York


micand1989 pisze:
Nikt nie chce wracać do czasów komuny, ani też nikt nie chce dyktatora który by rządził


Kiedyś mieliśmy króla i źle na tym nie wychodzilismy, byliśmy mocarstwem, to nas słuchano, a nie tak jak teraz, my słuchamy wszystkich, prosimy sie o dotacje z UE, o zniesienie wiz do USA, jak przesyłaja nam zardzewiałe F16 cieszymy sie jak dzieci, jak przyjeżdża Bruce Willis robimy z tego halo takie, że aż w Chinach słychać... A świat drze z nas łacha...

micand1989 pisze:
Bez demokracji nie bylibyśmy w UE.



A po co nam Unia?? Dla euro?? Jak w Polsce wejdzie euro to dopiero będzie bieda... Dajemy soba rzadzic i pomiatać na własne życzenie, poprzez właśnie - głosowanie.

_________________
Obrazek
"Na jednego zwycięzcę przypada jeden przegrany"


Ostatnio zmieniony 06 paź 2011 18:42 przez Perry, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
micand1989
Post : 06 paź 2011 18:45
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


Perry pisze:
A po co nam Unia?? Dla euro?? Jak w Polsce wejdzie euro to dopiero będzie bieda... Dajemy soba rzadzic i pomiatać na własne życzenie, poprzez właśnie - głosowanie.

Zgodzę się z tobą.
Euro naszą gospodarką "dupnie" że W.Pawlak nie będzie wiedział co się dzieje.
Jeśli nadal Grecja będzie tak samo oddziaływać na Unię, to szybko się ciotce Unii kapucha skończy i Euro upadnie. Ktoś z przedstawicieli państw już wypowiadał się w Euro Parlamencie, że Grecja albo ogłosi bankructwo albo pociągnie Euro jako walutę na dno. Giełdy światowe już odczuwają każdą decyzję Grecji.

_________________
Obrazek
Obrazek


*
 
Perry
Post : 06 paź 2011 18:50
Offline
Awatar użytkownika
Chorąży
Chorąży
  • Posty: 571
  • Dołączył: 09.09.2008
  • Skąd: Old York


micand1989 pisze:
Zgodzę się z tobą.
Euro naszą gospodarką "dupnie" że W.Pawlak nie będzie wiedział co się dzieje.
Jeśli nadal Grecja będzie tak samo oddziaływać na Unię, to szybko się ciotce Unii kapucha skończy i Euro upadnie. Ktoś z przedstawicieli państw już wypowiadał się w Euro Parlamencie, że Grecja albo ogłosi bankructwo albo pociągnie Euro jako walutę na dno. Giełdy światowe już odczuwają każdą decyzję Grecji.


A zauważ @micand, ze jeszcze długo, długo przed Grecją, niemcy, holendrzy, francuzi, włosi (prawie wszyscy), pluli sobie w brodę, że wprowadzili euro..
Anglicy pomyśleli i nie weszli w strefę euro i najlepiej na tym wyjdą...

_________________
Obrazek
"Na jednego zwycięzcę przypada jeden przegrany"


*
 
micand1989
Post : 06 paź 2011 19:01
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


I właśnie dla tego jeśli będzie referendum w tej sprawie to chętnie pójdę :) Chociaż Polska też teraz miesza ze "złotówką"...a głównie J.Rostowski (PO). Ostatnio to cały czas złoty się osłabia w stosunku do Euro (EUR), Dolara (USD) i Funta (GBP). Frank (CHF) się uspokoił po ostatnich szarżach.

_________________
Obrazek
Obrazek


*
 
Perry
Post : 06 paź 2011 19:11
Offline
Awatar użytkownika
Chorąży
Chorąży
  • Posty: 571
  • Dołączył: 09.09.2008
  • Skąd: Old York


micand1989 pisze:
I właśnie dla tego jeśli będzie referendum w tej sprawie to chętnie pójdę Chociaż Polska też teraz miesza ze "złotówką"...a głównie J.Rostowski (PO). Ostatnio to cały czas złoty się osłabia w stosunku do Euro (EUR), Dolara (USD) i Funta (GBP). Frank (CHF) się uspokoił po ostatnich szarżach.


To, akurat, że sie złoty osłabia względem innych walut, to dobrze dl emigrantów (a jest ich trochę). Jeśli waluty obcych krajów będą stały wysoko, to polska emigracja będzie mogła wracać z zachodu i inwestować w gospodarkę... Np. przywieźć kupę funtów kiedy stoi on po 5 zł jest różnica, niż kiedy stoi on poniżej 4 zł.
Tusk obiecywał "zieloną wyspę", że będą wracać do Polski, ale nie ma perspektyw póki co, sam wiem po sobie, nawet jeśli funt idzie w górę i można by było zainwestować te pieniądze na polskim rynku, to nie mogę jeszcze wrócić (choćbym chciał), bo jest ogromna blokada - biurokracja urzędnicza... To co bym zainwestował w cokolwiek, przy zatrudnieniu pracowników, ZUS zdarłby ze mnie bez sumienia...

_________________
Obrazek
"Na jednego zwycięzcę przypada jeden przegrany"


*
 
micand1989
Post : 06 paź 2011 19:17
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


Polska potrzebuje zmian gospodarczych i ekonomicznych.


Na dziś to mi wystarczy, koledzy.
Aż mi średnia dziennych postów na forum poszła ostro w górę.

Życzę dobrej nocki i spadam. Naraska ;)

_________________
Obrazek
Obrazek


*
 
Jaahquubel
Post : 06 paź 2011 23:44
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1154
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


M'cin pisze:
@Jaahquubel - Wiem, że zwykło się traktować przysłowia i cycaty jako dogmaty albo odrzucać zupełnie, ale sam podałeś przykład, jak można wykorzystać cyferki w niecnym celu ;)

"Kłamstwa, wierutne kłamstwa i statystyka."
Wykorzystanie cyferek to nie matematyka.

Co do Jarka i Angeli Merkel.
Jarek palnął, jak to ma w zwyczaju, ale dziennikarze ile palnęli...
O Stasi było, o różnych innych cudach, a tego Jarek nie powiedział.

Dlaczego ludzie chcą głosować na PiS?
Powodów jest wiele, przedstawię kilka.
1. PiS lansuje się na jedyną partię, dla której ważna jest polityka historyczna, tradycja, patriotyzm itd.
2. PiS jest anty-PO.
3. Gdy z PiSu zabrać Jarka, Hofmana, Kurskiego, Ziobrę, Błaszczaka itp. osoby, to tam jeszcze zostanie parę przyzwoitych osób.
4. Z list PiSu startuje sporo fachowców, profesorów itp.

Dla mnie Pis jest partią czwartego wyboru. Partie pierwszego i drugiego wyboru nie wystawiają w moim zad****stym okręgu żadnych kandydatów do sejmu, ani do senatu, a partia trzeciego wyboru do senatu. Więc o ile w wyborach do sejmu zostaje mi partia trzeciego wyboru, o tyle w wyborach senackich muszę wybierać między partią czwartego a piątego wyboru. Wypas.
W następnych wyborach sam wystartuję, przynajmniej będę miał na kogo głos oddać. Z mojej miejscowości startują 3 osoby, na ok. 1000 uprawnionych do głosowania. To chyba taki okręg, że bardzo łatwo wejść na listę.


*
  WWW
Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów. Przejdź na stronę   Poprzednia   1 ... 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112  Następna


cron