Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę   1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
GrU
Post : 13 sty 2011 23:02
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 258
  • Dołączył: 04.03.2008


po kilku głębszych dochodzę do wniosku, patrząc na przykład tej 14-latki i jej "kuzyna" (o ile to on), kara śmierci powinna wrócić, nie wzrusza mnie śmierć chłopaka na ustawce kibiców bo sam tam szedł, ale dzieci ... ewentualnie zamiast kary śmierci, kastracja, elektrowstrząsy, wykroić funkcje myślące z mózgu i pozostawić jednostkę do kopania rowów, pociesza fakt że dziecio-luby są dobrze traktowani w więzieniu przez zdrowych więźniów.

_________________
Jeżeli historia nas czegoś uczy, to tego, że każdego można zabić


*
 
Stridingshadow
Post : 13 sty 2011 23:19
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


GrU pisze:
ale dzieci ... ewentualnie zamiast kary śmierci, kastracja, elektrowstrząsy, wykroić funkcje myślące z mózgu i pozostawić jednostkę do kopania rowów, pociesza fakt że dziecio-luby są dobrze traktowani w więzieniu przez zdrowych więźniów.

Sęk w tym, że nieważne jak się to potępia, to pedofilia jest chorobą.
Nie mówię tego po to, żeby kogokolwiek tłumaczyć.
Mówię to dlatego, że ze względu na chorobową naturę pedofilii, i zw. z nią popędu do dzieci, pedofile NIE BOJĄ SIĘ żadnej kary.
A nawet jeśli się boją, to ich to nie powstrzymuje.

Pedofilów można straszyć śmiercią, torturami, ogniem piekielnym, ale ich to nie powstrzyma przed tym co robią.
Tak samo jak w państwach, w których cudzołóstwo jest karane prawnie (nierzadko śmiercią), ludzie i tak łamią prawo.
To jest po prostu silniejsze.

Pedofilów nie ma sensu karać, bo nic z tego nie wyniknie.
Ich trzeba jak najszybciej odnajdować, i neutralizować ich zły wpływ, m.in przez kastrację.

_________________
Obrazek


*
 
hasan_talib
Post : 13 sty 2011 23:20
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 328
  • Dołączył: 25.08.2010


GrU pisze:
po kilku głębszych dochodzę do wniosku, patrząc na przykład tej 14-latki i jej "kuzyna" (o ile to on), kara śmierci powinna wrócić, nie wzrusza mnie śmierć chłopaka na ustawce kibiców bo sam tam szedł, ale dzieci ... ewentualnie zamiast kary śmierci, kastracja, elektrowstrząsy, wykroić funkcje myślące z mózgu i pozostawić jednostkę do kopania rowów, pociesza fakt że dziecio-luby są dobrze traktowani w więzieniu przez zdrowych więźniów.



Kolego, mógłbyś mnie oświecić? Bo chyba nie wiem, o czym mowa, niestety...


*
 
Stridingshadow
Post : 13 sty 2011 23:24
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


hasan_talib pisze:
Kolego, mógłbyś mnie oświecić? Bo chyba nie wiem, o czym mowa, niestety...

Dwudziestosześcioletni mężczyzna został ujęty w związku z podejrzeniem zabójstwa i zgwałcenia 14 letniej dziewczyny (niekoniecznie w tej kolejności).
Przyznał się do winy.
Inna sprawa, że to pod względem medycznym nie jest żadna pedofilia, tylko zwykły gwałt i morderstwo.
Pedofilia to pociąg do dzieci.
Czternastolatka, choć chroniona przez prawo, jest zazwyczaj rozwiniętą kobietą, i może sama urodzić dziecko).

Tymczasem pedofile są pociągani jedynie przez DZIECI, które nie mają żadnych oznak dojrzewania płciowego.
Ofiarami pedofilów padają zwykle dzieci do 10-12 roku życia.

_________________
Obrazek


*
 
Killer Kira
Post : 14 sty 2011 23:32
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 41
  • Dołączył: 02.01.2011
  • Skąd: Tixa


No niby pedofilia = choroba. Równie dobrze taki człowieczek [bo u kobiet też się podobno (choć rzadziej) zdarza] może być po prostu walnięty, albo też skrzywdzony w dzieciństwie i tak to się teraz odbija.

Z drugiej strony, jeśli to przypadłość niezależna od "nosiciela" to niekoniecznie neutralizacją jest kastracja. Podobno można jakoś odblokować popęd na dorosłych i zniwelować ten na dzieci. Chociaż nie darowałabym takiemu, który skrzywdził w ten sposób dziecko...


*
 
Wigen
Post : 15 sty 2011 00:25
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1324
  • Dołączył: 30.01.2007
  • Skąd: Warszawa


Ja pomimo tego że nasz wymiar sprawiedliwości jest nadal niedoskonały jestem za przywróceniem kary śmierci w przypadkach które nie budzą wątpliwości. Zwróćcie uwagę na to że u nas górne granice kar (jakie by one nie były) wymierzane są rzadko, nawet w przypadku tych przestępstw które były niezbicie udowodnione. Z karą śmierci byłoby podobnie - to górna granica i tylko ci którzy dokonali najcięższych przestępstw byli by tym obdarowywani.


*
 
Stridingshadow
Post : 15 sty 2011 02:04
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


hasan_talib pisze:
powoływanie się w takim wypadku na tzw. niepoczytalność jest dla mnie zupełnie niezrozumiała

Nie rozumiesz.
Nikt nie uniewinnia pedofilów.
Sęk w tym, że oni nie potrafią inaczej.
To ich nie tłumaczy, ale dopóki tego nie zrozumiemy, nie będziemy w stanie zwalczać problemu.
Gdyby za pedofilię były chińskie tortury, to nie zniechęciłoby to ani jednego pedofila więcej niż obecne kary.

hasan_talib pisze:
trzeba hamować w sobie negatywne popędy

Łatwiej powiedzieć niż zrobić.
Nasze społeczeństwo akceptuje seks bez małżeństwa, ponieważ uchodzi za w miarę nieszkodliwy społecznie i odbywa się ze zgodą obojga (bądź wszystkich) uczestników.
Z drugiej strony pedofilia uchodzi za bardzo szkodliwą społecznie, i jako taka nie jest tolerowana.
W niektórych społeczeństwach seks bez małżeństwa nie jest tolerowany, co nie oznacza, że do niego nie dochodzi.
Choroba polega na tym, że sobie z tym nie radzisz.
Nie radzisz sobie z alkoholem, z obżarstwem, z odchudzaniem się, z popędem do dzieci, zwierząt, czy gwałcenia.
Oczywiście w.wym. zjawiska nie mają jednego podłoża ani podobnej (przynajmniej całościowo) patofizjologii.
Mimo wszystko zastanów się, czy sam byłbyś w stanie powstrzymać się od jakiejkolwiek aktywności seksualnej z tym, co stanowi dla Ciebie obiekt seksualny (załóżmy, że chodzi o zdrowego i udanego genetycznie przedstawiciela rasy ludzkiej i płci odmiennej niż Twoja w wieku podobnym do Twojego), i dlaczego u pedofila ma być inaczej.

Ja nie tłumaczę pedofilów, nie usprawiedliwiam ich.
Sęk w tym, że traktując to jako zwykłe zboczenie czy słaby charakter nie dotykamy istoty problemu, i nie potrafimy chronić przed nim dzieci.

_________________
Obrazek


*
 
Killer Kira
Post : 15 sty 2011 14:18
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 41
  • Dołączył: 02.01.2011
  • Skąd: Tixa


Nikogo nie usprawiedliwiam - jeśli zbrodnia to zbrodnia. Nie człowieka wina, co go w przeszłości spotkało, ale za własne czyny, czy pod wpływem nerwów czy nie, odpowiedzialność i konsekwencje ponosić trzeba.

Nie jestem znawczynią jeśli chodzi o choroby psychiczne, inne tego typu niedyspozycje i zwykłe pomieszanie zmysłów, dlatego trudno mi ocenić. Po prostu nie chce być stronnicza.

Choć jeśli chodzi o pedofilię... oni tym dzieciom robią krzywdę... dla mnie to nie jest coś co można zaakceptować... raczej coś co trzeba wykorzenić... niekoniecznie drastycznie, ważne by skutecznie i przed czasem.


*
 
Olinka
Post : 16 sty 2011 14:25
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 958
  • Dołączył: 26.08.2008
  • Skąd: A.I.M


Wigen pisze:
Ja pomimo tego że nasz wymiar sprawiedliwości jest nadal niedoskonały jestem za przywróceniem kary śmierci w przypadkach które nie budzą wątpliwości. Zwróćcie uwagę na to że u nas górne granice kar (jakie by one nie były) wymierzane są rzadko, nawet w przypadku tych przestępstw które były niezbicie udowodnione. Z karą śmierci byłoby podobnie - to górna granica i tylko ci którzy dokonali najcięższych przestępstw byli by tym obdarowywani.

No dobrze, mielibysmy kare smierci i co z tego?
Nie ze jestem przeciw, nie jestem za.
Ale dzisiaj Sady majac jakies tam narzedzia gwałcicieli skazuja na zawiasy "e wzgledu na niska szkodliwosc społeczna" w wiekszosci pedofili jest tak samo.
Myslisz, że nagle zaczeto by zasadzac kare smierci?

Pedofilia jest nieuleczalna i dlatego nalezałoby posunac sie do usuniecia "narzedzia zbrodni" w tym wypadku pełna kastracja.
To o czym wspomniała Kira, leczenie wymaga przyjmowania leków (stale) z tym bardzo róznie bywa.
W wypadku słabo działajacego systemu niestety radzenie sobie z problemem powinno byc radykalne.

Stridingshadow pisze:
[
Gdyby za pedofilię były chińskie tortury, to nie zniechęciłoby to ani jednego pedofila więcej niż obecne kary.


Ja nie tłumaczę pedofilów, nie usprawiedliwiam ich.
Sęk w tym, że traktując to jako zwykłe zboczenie czy słaby charakter nie dotykamy istoty problemu, i nie potrafimy chronić przed nim dzieci.

dokładnie, pedofile sami mówia "nie wypuszczajcie nas na przepustki"

maja swiadomosc tego co robia ale ówniez wiedza, ze przestac nie potrafia

_________________
Pozdrawiam, Olinka

Moja mała "pasja"


Ostatnio zmieniony 16 sty 2011 14:28 przez Olinka, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
emanuel
Post : 16 sty 2011 15:56
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 209
  • Dołączył: 29.04.2007
  • Skąd: Warszawa/Zabrze


ja cie normalnie topik się zrobił w stylu spam offtop max terror na forumie :-D

hm, hm, o czym by tu zagaić. jeśli jest tu ktoś z Zabrza, to zapraszam na swój akustyczny koncercik 3 lutego we zabrskim Deja vu :D

i chciałem powiedzieć że nie jestem rasistą ale cyganów i pedofilii to sami się domyślcie co

_________________
interiesno o czem dumajet kamandir... ;)
Obrazek
Obrazek


*
  WWW
GrU
Post : 16 sty 2011 22:10
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 258
  • Dołączył: 04.03.2008


do kastracji trzeba by dołączyć obcięcie dłoni i języka jako "potencjalne" narzędzia zbrodni, dlatego kastracja za to co zrobił a izolacja żeby w żaden sposób nie mógł tego robić, bo bez genitaliów dłoni języka nadal może rozpowszechniać w internecie dziecięcą pedofilię co dalej jest przestępstwem. Czy dużym nietaktem byłoby założenie getta pedofilskiego ?

_________________
Jeżeli historia nas czegoś uczy, to tego, że każdego można zabić


*
 
Stridingshadow
Post : 16 sty 2011 23:49
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


GrU pisze:
do kastracji trzeba by dołączyć obcięcie dłoni i języka jako "potencjalne" narzędzia zbrodni,

Dramatyzujesz.
Chodzi o kastracje chemiczną, aby stracili popęd płciowy.

_________________
Obrazek


*
 
Killer Kira
Post : 17 sty 2011 01:31
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 41
  • Dołączył: 02.01.2011
  • Skąd: Tixa


Stridingshadow pisze:
Chodzi o kastracje chemiczną, aby stracili popęd płciowy.



Eee lajtowo... za taką to ja jestem w 100%... na początku miałam wizję mojej rodzicielki typu "Kroić członki po kawałku i posypywać solą!" ^^"

P.S. Kara śmierci... kara śmierci... trudno mi to przetworzyć... nie jestem kimś, kto mógłby decydować o czyimś życiu. Z drugiej strony zaś... jeżeli ktoś odbierze życie innemu, powinien za to pocierpieć, a nie odlatywać w spokoju na drugą stronę... bo jeśli ktoś zabił wielu, to jego życie nie jest równowarte... umrze i co? Co to zmieni lub rozwiąże? Też nie jestem za tym, żeby żyli sobie w luksusowych więzieniach... do 'kamieniołomu', albo coś w ten deseń... torturować, męczyć, dręczyć... śmierć za śmierć... to taka bezkarność - jak ktoś jest psychiczny, to mu nie zależy.


*
 
hasan_talib
Post : 17 sty 2011 10:45
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 328
  • Dołączył: 25.08.2010


Nie jestem taki pewien, czy mu nie zależy. Pomyśl sobie - żyć a nie żyć? Osobiście nie jestem za karą śmierci, ale ze względów, powiedzmy, praktycznych. Bo może to dla niego i kara. Ale właściwie, skoro już został osądzony, to może by tak przysłużył się społeczeństwu. Osobiście jestem zwolennikiem, żeby takich ludzi wysyłać do ciężkich albo niebezpiecznych prac - tak jak właśnie powiedziałaś o kamieniołomie.


*
 
Stridingshadow
Post : 17 sty 2011 14:08
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Killer Kira pisze:
P.S. Kara śmierci... kara śmierci... trudno mi to przetworzyć... nie jestem kimś, kto mógłby decydować o czyimś życiu.

O swoim decydujesz codziennie.
Mając rodzinę, za którą się odpowiada, podejmuje się takie decyzje codziennie.

Killer Kira pisze:
Z drugiej strony zaś... jeżeli ktoś odbierze życie innemu, powinien za to pocierpieć, a nie odlatywać w spokoju na drugą stronę... bo jeśli ktoś zabił wielu, to jego życie nie jest równowarte... umrze i co?

Pytanie brzmi: na czym nam zależy?
Kara śmierci to na pewno nie warunkowanie.
Nikt nic nie wyciągnie z własnego wyroku, a z cudzego czasem tak.
Inna sprawa, że osoby takie jak pedofile nie będą się sugerować grożącymi im konsekwencjami.
Nie ma sensu ich zabijać, czy zamykać w więzieniu.
Trzeba ich po prostu odizolować od społeczeństwa, tak aby mogli żyć nie szkodząc innym.
Mówię coś niepoprawnego politycznie?
A gwałcenie dzieci jest polityczne?
Można ich jeszcze kastrować, żeby nie mieli potrzeby gwałcenia dzieci.

Killer Kira pisze:
Też nie jestem za tym, żeby żyli sobie w luksusowych więzieniach... do 'kamieniołomu', albo coś w ten deseń...

Uważam, że jak każdy człowiek powinni mieć prawo do życia w jakichś tam warunkach.
Nie zamierzam nikogo uniewinniać, ale aplikowanie im jakiejkolwiek kary nie przyniesie żadnego skutku, a zemsta nie ma sensu, jest tylko wyrazem bezradności osoby skrzywdzonej (bezpośrednio bądź pośrednio).

hasan_talib pisze:
Bo może to dla niego i kara. Ale właściwie, skoro już został osądzony, to może by tak przysłużył się społeczeństwu.

Ideał jest taki, żeby po kastracji żyli w społeczeństwie nie będąc dla niego szkodliwymi.
Jest też taka możliwość, żeby ich izolować, a w miejscu izolacji umożliwić im normalną pracę i płacenie podatków.

_________________
Obrazek


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   1, 2, 3  Następna


cron