Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Andrew Vysotsky
Post : 17 sty 2011 16:20
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 82
  • Dołączył: 21.10.2010


Pedofilia to bardzo śliski temat, zwłaszcza przy generalizowaniu.

Kastracja czy KS dla Polańskiego?

Co innego pedofil w naszym sensie prawnym, a co innego medycznym, jak słusznie zauważył Stridingshadow. To dwa różne zwierzęta.

Nie można karać za pedofilię. W Konstytucji mamy wolność przekonań, a więc i upodobań. Tak samo nie można karać za faszyzm i kleptomanię. Karać można tylko za czyny. Za czynności seksualne zabronione przez prawa, za propagowanie faszyzmu, za kradzież.

Karać można tylko zdrowego, który może oceniać swoje czyny i je kontrolować. Jeśli uznajemy pedofilię za chorobę i jednocześnie domagamy się kary to łamiemy podstawowe zasady prawa. To tak jakby karać za używanie słów wulgarnych osobę z Zespołem Tourette'a (jeden z objawów - koprolalia). Chorych należy leczyć. Jeśli trzeba dla dobra ogółu, to przymusowo, ale leczyć, a nie karać.

Jest jeszcze jedna sprawa. To co w jednych kulturach pedofilią jest, w innych nią nie jest. Wbrew temu co się oficjalnie u nas głosi, w ramach poprawności politycznej, nie ma praktycznie uniwersalnych praw moralnych. Zawsze jest jakieś ale.

Żenujące jest, że inteligentni ludzie chcą kastrować pedofilów w kraju, gdzie za pobicie ze skutkiem śmiertelnym, a więc jeden z mniej humanitarnych rodzajów pozbawienia życia, nie można dostać nie tylko dożywocia, ale w ogóle poważnej odsiadki. O pozbawieniu możliwości popełniania następnych podobnych przestępstw nie mówi się nawet w przypadku morderców.

_________________
Obrazek
Ignorancja jest pychą, a pycha ignorancją.


Ostatnio zmieniony 17 sty 2011 16:21 przez Andrew Vysotsky, łącznie zmieniany 1 raz

*
  WWW
Stridingshadow
Post : 17 sty 2011 16:26
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Andrew Vysotsky pisze:
Żenujące jest, że inteligentni ludzie chcą kastrować pedofilów w kraju, gdzie za pobicie ze skutkiem śmiertelnym, a więc jeden z mniej humanitarnych rodzajów pozbawienia życia, nie można dostać nie tylko dożywocia, ale w ogóle poważnej odsiadki. O pozbawieniu możliwości popełniania następnych podobnych przestępstw nie mówi się nawet w przypadku morderców.

Mówisz to, jakbyś miał pretensje do zwolenników kastracji, że uznają tę metodę (i opowiadają się za nią).
Tymczasem mam wrażenie, że patologią jest fakt, że m.in zabójcy nie są skutecznie eliminowani ze społeczeństwa.

_________________
Obrazek


*
 
Andrew Vysotsky
Post : 17 sty 2011 17:01
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 82
  • Dołączył: 21.10.2010


Patologią jest fakt, że w tym kraju wszystko robi się na "hurra!". Dziś bierzemy się za pedofilię, i tracimy z oczu to, że problemy jeszcze poważniejsze są nierozwiązane. W miarę sprawny i spójny system prawa i stosowania prawa odziedziczony po komunie jest coraz bardziej niespójny, niesprawny i nieprzystający do oczekiwań. Między innymi przez doraźnie, miejscowe gmeranie w przepisach bez ogólnej wizji całości. Bez kompleksowej poprawy nie da się zrobić nic w poszczególnych kategoriach przestępstw.

W dzisiejszych czasach represja nie rodzi nadziei na poprawę stanu bezpieczeństwa. Raczej skuteczność, szybkość i nieuchronność reakcji systemu może dać nadzieję. Szkoda, że my nie idziemy w tym kierunku. A o tym, co najważniejsze, czyli eliminowaniu przyczyn, w ogóle nie mówimy.

Miałem możliwość porównania praktyki odbywania kary pozbawienia wolności i jej skuteczności w Szwecji i w Polsce. Dwa światy. Resocjalizacja i degeneracja...

_________________
Obrazek
Ignorancja jest pychą, a pycha ignorancją.


*
  WWW
Killer Kira
Post : 17 sty 2011 17:26
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 41
  • Dołączył: 02.01.2011
  • Skąd: Tixa


Czego byśmy nie wymyślili i tak to nic nie da... sprawiedliwości nie ma... a całego świata się nie uszczęśliwi.
Nawet jeśli "rozwiążemy" jeden problem, to pojawi się kolejny - może nawet gorszy, o ile już się nie pojawił niezauważony.

Prawo mamy jakie mamy. Wiele kwestii bym zmieniła, ale tylko ze względu na własne poglądy, które dla kogoś innego mogą być niezrozumiałe - wręcz śmieszne.

W dodatku łatwo mówić o czymś, co nie dotyczy nas bezpośrednio. Matkę, której dziecko skrzywdził pedofil, nie będzie interesowało: czy on był chory, walnięty, zboczony, czy pijany... zemsta = bezradność? To powiedz mi, co ta kobieta ma zrobić w takiej sytuacji? Udawać, że nic się nie stało? Koleś musi zostać ukarany, nie ważne w jakim jest stanie zdrowotnym, bo za niezdrowe fascynacje go karać nie będzie, tylko za to co zrobił. Żadne motywy jej nie będą obchodzić. Dopiero potem będzie mógł sobie płacić te swoje podatki. Chociaż w gruncie rzeczy... zadośćuczynienie w tej kwestii jest nieosiągalne.


*
 
Dudus
Post : 17 sty 2011 18:35
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 50
  • Dołączył: 27.12.2010


Jak dla mnie to pedofili powinno się poprostu kajstrować i .... koniec ( ewentualnie tam z rok posiedzieć o lajtowym rygorze ). Jeżeli zdarzy się taka sytuacja, że kogoś zgwałcą, a potem uśmiercą to powinni znaleść się przed sądem, odpowiedzieć normalnie jak za morderstwo .... + kastracja. Pedofilia to jest choroba to nie powinna być tak surowo karana (przynajmniej nie tak jak piszą niektórzy nade mną), ale jeśli dochodzi do morderstwa ..... do dożywocie najlepiej. (Jak dla mnie ogólnie za morderstwa powinno być dożywocie )


*
 
Stridingshadow
Post : 17 sty 2011 20:14
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Killer Kira pisze:
Czego byśmy nie wymyślili i tak to nic nie da... sprawiedliwości nie ma... a całego świata się nie uszczęśliwi.

Jest, ale jak powiedział Twój przedmówca, nie w RP.

Killer Kira pisze:
To powiedz mi, co ta kobieta ma zrobić w takiej sytuacji? Udawać, że nic się nie stało?

Wysłać dziecko na terapię, żeby się w miarę normalnie rozwijało, i zadbać o to, żeby pedofilem zajął się wymiar sprawiedliwości.

Najpierw narzekasz, że nie ma sprawiedliwości, a potem wychodzisz z założenia, że należy a priori rozwiązywać sprawy samosądem.
W ten sposób nie dajesz sprawiedliwości (ani polskiej ani żadnej innej) jakiejkolwiek szansy.

Killer Kira pisze:
Chociaż w gruncie rzeczy... zadośćuczynienie w tej kwestii jest nieosiągalne.

Dokładnie o to chodzi.
Jaki jest sens męczenia kogoś (w dowolny sposób), jeżeli to nie zresocjalizuje go, nie powstrzyma przed recydywą, i nie zadośćuczyni pokrzywdzonym?

Andrew Vysotsky pisze:
Między innymi przez doraźnie, miejscowe gmeranie w przepisach bez ogólnej wizji całości. Bez kompleksowej poprawy nie da się zrobić nic w poszczególnych kategoriach przestępstw.

Prawo jest durne, do kwadratu.
Prawo ma sprzeczności, jest niespójne.
A to dlatego, że nasza wizja doskonałego państwa to wizja, w której jest więcej ustaw niż obywateli.

Andrew Vysotsky pisze:
Raczej skuteczność, szybkość i nieuchronność reakcji systemu może dać nadzieję. Szkoda, że my nie idziemy w tym kierunku

Prawda.
W Polsce procesy ciągną się przez miesiące i lata.
W niektórych krajach za zabójstwo człowieka niewynikające z sytuacji obrony koniecznej bądź wypadku jest czapa, i tyle.

_________________
Obrazek


*
 
Killer Kira
Post : 17 sty 2011 22:35
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 41
  • Dołączył: 02.01.2011
  • Skąd: Tixa


Nie mówię, żeby wymierzać sprawiedliwość na własną rękę... ale przy pomocy naszego prawa... przy czym to i tak niemożliwe...

On mi skrzywdzi dziecko, a ja mam teraz na terapię wykładać... jakby to było takie proste i efektowne.


*
 
Stridingshadow
Post : 17 sty 2011 22:36
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Killer Kira pisze:
Nie mówię, żeby wymierzać sprawiedliwość na własną rękę... ale przy pomocy naszego prawa... przy czym to i tak niemożliwe...

Trzeba zmienić prawo, na skuteczne.

Killer Kira pisze:
On mi skrzywdzi dziecko, a ja mam teraz na terapię wykładać... jakby to było takie proste i efektowne.

Nie tyle proste i efektowne, co konieczne.

_________________
Obrazek


*
 
Killer Kira
Post : 17 sty 2011 22:42
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 41
  • Dołączył: 02.01.2011
  • Skąd: Tixa


Skoro konieczne... to on mi ma teraz to zapewnić... nie tyle mi, co mojemu dziecku. Pokryć wszystkie ewentualne koszty... chociaż tyle to by się chyba dało. To i tak nic... z resztą nie wiem, jak by to miało wyglądać. Na moje oko i tak wspomnienia zostaną. W ogóle to rozpatrujemy przypadek, w którym dziecko przeżyje, a nie zawsze tak jest...

Niby jak zmienimy prawo... słabo mi to brzmi i wygląda. To wszystko jest zepsute... a tak od podstaw... mało realne. W każdym razie... ja się do polityki nie nadaję, więc nie wiem...


*
 
GrU
Post : 18 sty 2011 17:01
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 258
  • Dołączył: 04.03.2008


lepiej zapobiegać niż leczyć, czytając biografie seryjnych morderców, psycholi, gwałcicieli zdecydowana większość przeżywała jakieś traumy w dzieciństwie, nawet jak terapia zamaskuje efekt molestowania to gdzieś głęboko w psychice jest to wyryte i odezwie się po kilkunastu latach od zdarzenia. Tak wielką stratą dla kilku miliardowej ludzkości by było odizolowanie kilkuset tysięcy pedofil ?

A co do zmian w prawie, jedynie rewolucja może coś zmienić, bo przy błysku flaszy nic się nie zmieni a "szychy" i tak są mocno kryte

edit:
zamiast kolejnego durnego show w tvn/polsacie/tvp czemu nie ma takich programów"
https://www.youtube.com/watch?v=dZhsfT9wGp0
https://www.youtube.com/watch?v=G96obGiy ... re=related

_________________
Jeżeli historia nas czegoś uczy, to tego, że każdego można zabić


Ostatnio zmieniony 18 sty 2011 18:16 przez GrU, łącznie zmieniany 3 razy

*
 
Killer Kira
Post : 18 sty 2011 19:34
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 41
  • Dołączył: 02.01.2011
  • Skąd: Tixa


Czyli tak jak u oswojonego, dzikiego zwierzątka - instynkt siedzi głęboko i w każdej chwili może się obudzić. W sumie racja...
Ludzi i tak jest za dużo... ześlijmy ich gdzieś... i zróbmy rewolucję prawną... szkoda, że to tak łatwo powiedzieć i na owych słowach się kończy. Kogoś tam na górze musiałoby oświecić, albo ktoś "oświecony" musiałby się na tą górę dostać.


*
 
wierzba
Post : 19 sty 2011 15:06
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 209
  • Dołączył: 06.02.2010
  • Skąd: Legnica


Co do kary śmierci to widzę pare argumentów za:
1. Zlikwidowanie przepełnienia więzień
2. Zaoszczędzenie sporej sumy pieniędzy
3. Zlikwidowanie ryzyka wyjścia mordercy-pedofila i ponownej jego działalności

Ale jest jeden problem: kto ich będzie zabijał?
Zabicie człowieka (mimo że pedofila) może ciązć na psychice całe życie


Ostatnio zmieniony 19 sty 2011 15:07 przez wierzba, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
hasan_talib
Post : 19 sty 2011 15:12
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 328
  • Dołączył: 25.08.2010


Zawodowi żołnierze. Ja wiem, że zabicie bezbronnego człowieka a człowieka, który do nas strzela to ponoć zupełnie inna bajka... Ale jeśli już ktoś bardziej nadaje się do wykonywania egzekucji niż inni, to będą to właśnie oni.


*
 
wierzba
Post : 19 sty 2011 15:19
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 209
  • Dołączył: 06.02.2010
  • Skąd: Legnica


Chybe, żeby im podawać truciznę.


*
 
Andrew Vysotsky
Post : 19 sty 2011 16:27
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 82
  • Dołączył: 21.10.2010


wierzba pisze:
Co do kary śmierci to widzę pare argumentów za:
1. Zlikwidowanie przepełnienia więzień


Trochę dziwna teoria. W krajach stosujących KS z reguły jest problem przepełnienia więzień.

wierzba pisze:
2. Zaoszczędzenie sporej sumy pieniędzy


Jeszcze dziwniejsza teza. W USA jako jeden z najważniejszych argumentów przeciw KS podnosi się koszty prawomocnego skazania w procesie zagrożonym KS i pozostałych procedur.

wierzba pisze:
3. Zlikwidowanie ryzyka wyjścia mordercy-pedofila i ponownej jego działalnoś


Uciec można z każdej celi. Procesy o KS ciągną się latami, a motywacja do nawiania jeszcze większa. No i nic do stracenia.

Nie wiem o czym jest ta dyskusja. Mam wrażenie, że gdyby zapytać Was o definicję pedofilii, to byłoby tyle propozycji, ile osób w dyskusji. No chyba, że część by rżnęła z Wiki albo ze słownika.

Polecam temat szwedzkiego wymiaru sprawiedliwości: kary na pewno nie surowe, skuteczność wykrywcza wcale nie rewelacyjna, a całość jakoś działa. Podstawa to prewencja i resocjalizacja. U nas brak i jednego, i drugiego. Podobnie jak w USA.

Te dyskusje o KS powracające na kilka chwil po kolejnej nagłośnionej zbrodni są takie polskie. Hurra - zróbmy coś, bo jest źle. A jak się nie da od razu, od ręki, w jednym zrywie, to nic mądrego się nie zwojuje. Bo na rozsądne pomysły i długofalowe działanie brak wszystkiego, a przede wszystkim chęci.

Nawet dyskusja przy piwku albo na forum powinna mieć jakiś poziom :(

Ostatni kamyczek. Sprawa sprzed kilku tygodni. Zabójcę dziecka i matki (żony) wypuszczono na wolność, gdyż "sprawca był niepoczytalny, ale tylko w momencie zdarzenia, a jego czyn miał charakter incydentalny i jak orzekli biegli, nigdy się nie powtórzy, co wyklucza skazanie (niepoczytalność) i leczenie przymusowe (incydentalność)". Czy miało jakieś znaczenie, że w Polsce nie ma KS?

_________________
Obrazek
Ignorancja jest pychą, a pycha ignorancją.


Ostatnio zmieniony 19 sty 2011 16:37 przez Andrew Vysotsky, łącznie zmieniany 3 razy

*
  WWW
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3  Następna


cron