Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
konefka
Post : 17 wrz 2011 19:47
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 14
  • Dołączył: 26.10.2008
  • Skąd: Kraków


Witam planuje kupić nowy sprzęt do gry mam już coś na oku, nie wiedziałem dokładnie w którym dziale to zamieścić, ten wydaje się trafny:

Płyta główna MSI P67A-C45 - 404zł
Procesor Intel Core i5 2500K 3.3 GHz BOX - 797zł
Dysk Samsung SpinPoint F3 HD103SJ (1TB, 7200RPM, 32MB, SATA/300) - 199zł
Napęd Samsung SH-222AB/BEBE czarny OEM - 73zł
Karta graficzna Sapphire Radeon HD 6870 1GB DDR5 PCI-E LBOX - 698zł
Zasilacz OCZ Stealthxstream 2 500W - 208zł
Obudowa Cooler Master Elite 430 czarna - 200zł
Klawiatura Razer Arctosa - 175zł
Słuchawki Creative Labs Fatal1ty Gaming - 99zł
Pamięć Corsair DDR3 2x4096MB 1600MHz CL9.0 XMP Vengeance - 195zł
Chłodzenie Procesora SilentiumPC Fortis HE1225 - 129zł
Mysz Asus GX800 - 49zł

Razem 3226zł miał być do 2500zł no ale cóż tak wyszło:p

Wszystko na agito.pl

Jeśli ktoś jest teraz na czasie i mógłby się podzielić swoim doświadczeniem w tej dziedzinie, to byłbym wdzięczny.
Mam na myśli to, czy ten zestaw to dobry wybór czy raczej średni ewentualnie co można by tu wymienić, będzie on przeznaczony przede wszystkim do gier z windowsem 7 64bit.Najwyższa pora wymienić swojego staruszka 7-letniego:)

Edit: Zmieniona myszka i pamięć dodano chłodzenie procesora:p Do poniedziałku można jeszcze kombinować:)


Ostatnio zmieniony 18 wrz 2011 12:54 przez konefka, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
Starchris
Post : 17 wrz 2011 22:18
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2054
  • Dołączył: 25.06.2010


konefka pisze:
Płyta główna MSI P67A-C45 - 404zł

Płyta główna ma to co powinna mieć i jest bardziej przyszłościowa. Ma chipset P67, który nadaje płycie większe możliwości niż chipset H67. Przede wszystkim jest dostosowana do procesorów z literką K i od razu bardziej gotowa na przyjęcie najnowszych procesorów 22 nm Ivy Bridge( 6 i 8 rdzeni). Pamięci możesz włożyć do 32 GB więc sporo. Ma interfejs USB 3.0. Płyta jest ok.

konefka pisze:
Procesor Intel Core i5 2500K 3.3 GHz BOX - 797zł

Tutaj bardzo dobry wybór. Moim zdaniem dobrze, że nie wybrałeś Core i7 2600K ponieważ wybór ten byłby nie celowy w stosunku do Twojego zestawu jak i nie celowy w stosunku do przyszłości. Core i7 2600k jest raczej skierowany dla entuzjastów i zapalonych graczy i maniaków podkręcania, a nie dla zestawów, które mają się cechować jak najniższą ceną. Zresztą i tak przekroczyłeś budżet i to sporo.

Słuchaj, jeśli nie zamierzasz się bawić w żaden sposób w podkręcanie procesora to nie kupuj Core i5 2500K tylko kup Core i5 2500 (bez literki K). Wydajnością się absolutnie nie różnią, procesor z literką K ma jedynie odblokowany mnożnik do podkręcania. Tutaj możesz zaoszczędzić do 200 zł.

Poza tym najnowsze procesory Intela Ivy Bridge 22 nm (6 i 8 rdzeniowe) będą na tę samą podstawkę co Core i5 2500 czyli LGA 1155, więc w przyszłości będziesz mógł wymienić procesor na znacznie szybszy dlatego tym bardziej jest to bardzo dobry wybór. Zastanów się dobrze czy na pewno będziesz się bawił w podkręcanie. Jeśli kupujesz procesor z literką K tylko po to by mieć procesor z literką K to uważam, że jest zły pomysł i strata pieniędzy.

konefka pisze:
Pamięć Kingston DDR3 2x4096MB 1333MHz CL9 BOX - 162zł

Tutaj każdy powtarza i ja też się z tym zgadzam liczy się ilość, a nie prędkość. 8 GB 1333 MHz w zupełności Ci wystarczy. Firma też bardzo dobra.

konefka pisze:
Dysk Samsung SpinPoint F3 HD103SJ (1TB, 7200RPM, 32MB, SATA/300) - 199zł

Seria F3 cieszy się bardzo dobrym uznaniem w opiniach internautów. Dlatego nie mam zastrzeżeń i polecam ten dysk.

konefka pisze:
Napęd Samsung SH-222AB/BEBE czarny OEM - 73zł

Nagrywarka DVD. Tutaj praktycznie każdy wybór byłby dobrym wyborem byle był nowy napęd nie używany.

konefka pisze:
Karta graficzna Sapphire Radeon HD 6870 1GB DDR5 PCI-E LBOX - 698zł

Karta graficzna jest znakomita i dokładnie wymaga markowego zasilacza 500W. Tylko cena jest za wysoka. Trzeba trafić na promocję i można ją kupić za 598 zł. Wiem, że wszystko kupujesz wszystko na Agito ale sprawdź inne portale np Allegro. Jak ktoś wie jak kupować to Allegro nie boli. Radeon HD 6870

konefka pisze:
Zasilacz OCZ Stealthxstream 2 500W - 208zł

Tutaj również bardzo dobry wybór. OCZ jest drogi ale za to ma rewelacyjną jakość. Jest to markowy zasilacz, który bez problemu uciągnie Twój zestaw. Jak pisze, że ma 500W to na pewno tyle ma. Na lini 12v (nie pamiętam dokładnie) ale ma chyba około 400W dlatego jest wart polecenia.

konefka pisze:
Obudowa Cooler Master Elite 430 czarna - 200zł

No cóż tutaj to już według własnego uznania i poczucia gustu powinieneś wybierać. Dla mnie jest bardzo fajna.

konefka pisze:
Klawiatura Razer Arctosa - 175zł
Słuchawki Creative Labs Fatal1ty Gaming - 99zł
Mysz A4-TECH EVO XGame Laser X750 Red Fire - 85zł
Podkładka pod mysz Steelseries QCK Mini - 34zł

Tutaj jak wiadomo im wyższa cena tym w zdecydowanej większości przypadków sprzęt jest lepszy. Tutaj sprzęt też jest fajny.



Na koniec mała rada na odleglejszą pszyszłość. Twój zestaw będzie miał wysoką moc obliczeniową i będzie szybki jeśli nie bardzo szybki. Ale jeśli chcesz naprawdę poczuć wzrost szybkości swojego komputera wraz z rewelacyjną płynnością w codziennej pracy z programami oraz systemem operacyjnym to zalecam kupno dysku twardego SSD. Wiem, że są drogie ale bezsprzecznie są warte swojej ceny.

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
konefka
Post : 17 wrz 2011 23:20
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 14
  • Dołączył: 26.10.2008
  • Skąd: Kraków


Właśnie nie zamierzam za bardzo podkręcać ale znajomy zapewnia, że spokojnie podkręci mi go to przynajmniej 4ghz.

Ale co do tego nie jestem przekonany owszem to jest gigantyczna różnica, ale mogą być kłopoty z temperaturą oraz stabilnością systemu.

W sumie to po co podkręcać na ten czas nie będzie mi to potrzebne komp będzie dawał rade.

Procek 2500 w ceno jest prawie tyle samo wart 20zł taniej, sprawdzałem w porównaniach cen na ceneo najtaniej 720zł ten model jak i 2500k.

Co do karty to tak samo ceny też sprawdzałem nie znalazłem tańszej może o 10zł musiałaby być rzeczywiście jakaś promocja:)

Ps. Teoretycznie mógłbym wziąć lepszą kartę, ale nie wiem czy jest sens zyska na wydajności pewnie nie wiele, to jest tylko o jeden stopień wyżej w hierarchi amd. Radek 6950 to są już koszta 150zł drożej:)


Dodano: 17 wrz 2011 23:20


Ostatnio zmieniony 17 wrz 2011 23:26 przez konefka, łącznie zmieniany 2 razy

*
 
Starchris
Post : 17 wrz 2011 23:49
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2054
  • Dołączył: 25.06.2010


konefka pisze:
Właśnie nie zamierzam za bardzo podkręcać ale znajomy zapewnia, że spokojnie podkręci mi go to przynajmniej 4ghz.

Ale co do tego nie jestem przekonany owszem to jest gigantyczna różnica, ale mogą być kłopoty z temperaturą oraz stabilnością systemu.

W sumie to po co podkręcać na ten czas nie będzie mi to potrzebne komp będzie dawał rade.

Jak nie musisz podkręcać to absolutnie nie podkręcaj. Jeśli rzeczywiście Twoje zadowolenie z płynności w grach spadnie na tyle, że będziesz odczuwał dyskomfort w postaci braku mocy w Twoim komputerze to wtedy podkręć ale nie u znajomego tylko w profesjonalnym serwisie (no chyba, że kolega to profesjonalny serwis).

konefka pisze:
Procek 2500 w ceno jest prawie tyle samo wart 20zł taniej, sprawdzałem w porównaniach cen na ceneo najtaniej 720zł ten model jak i 2500k.

Tutaj rzeczywiście miałem zaległości informacyjne. Maksymalna kwota do zaoszczędzenia to 70 zł. Jak możesz tyle dodatkowo wydać to kup Core i5 2500k.

konefka pisze:
Co do karty to tak samo ceny też sprawdzałem nie znalazłem tańszej może o 10zł musiałaby być rzeczywiście jakaś promocja:)

Sprawdź tutaj, może cię to zainteresuje: http://allegro.pl/listing.php/search?st ... ce82fe39d8

konefka pisze:
Ps. Teoretycznie mógłbym wziąć lepszą kartę, ale nie wiem czy jest sens zyska na wydajności pewnie nie wiele, to jest tylko o jeden stopień wyżej w hierarchi amd. Radek 6950 to są już koszta 150zł drożej:)

Radeon HD 6870 to optymalna dla Ciebie karta. Jeśli chciałbyś mieć zauważalną różnicę to musiałbyś się pokusić o GTX 570 (około 1100 zł) lub jeszcze wyżej Radeon HD 6970 (ok 1200 zł)

W teście 3D MARK 11 różnice nie są takie duże.

Radeon HD 6990 (punkty: 8850)
GeForce GTX 590 (punkty: 8600)
Radeon HD 5970 (punkty: 6800)
GeForce GTX 580 (punkty: 6000)
Radeon HD 6970 (punkty: 5450)
GeForce GTX 570 (punkty: 5000)
Radeon HD 6950 (punkty: 4800)
GeForce GTX 560 Ti (punkty: 4270)
GeForce GTX 480 (punkty: 5200)
Radeon HD 5870 (punkty: 4550)
GeForce GTX 470 (punkty: 4400)
Radeon HD 6870 (punkty: 4400)

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
lukasamd
Post : 18 wrz 2011 10:30
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Starchris pisze:
Jeśli rzeczywiście Twoje zadowolenie z płynności w grach spadnie na tyle, że będziesz odczuwał dyskomfort w postaci braku mocy w Twoim komputerze to wtedy podkręć ale nie u znajomego tylko w profesjonalnym serwisie (no chyba, że kolega to profesjonalny serwis).


Podkręcać w profesjonalnym serwisie? Pierwsze słyszę... To nie są czasy, że łatwo coś zepsuć jak się nie wie co robi. W najgorszym wypadku trzeba resetować BIOS, reszę teraz za człowieka robią czujniki i zabezpieczenia. Poza tym overclocking to niesamowita frajda, często znacznie większa niż niejedna gra, w której testuje się jego efekty :) Do podkręcania może zabrać się każdy nieco rozgarnięty, kto poświęci chwilę na zapoznanie się z poradnikami i opiniami bardziej doświadczonych.




Ogólnie cały zestaw jest ok, wszystko "mocne" i nowoczesne, nie licząc dysku, który należy do niemalże stojącej w miejscu technologii. Gdybyś mógł jeszcze przekroczyć budżet i gdybyś nie miał dużych potrzeb co do ilości wolnego miejsca na dysku, to bardzo polecam dysk SSD. Sam posiadam takowy i powiem tak: można wymienić proca na 6 rdzeniowca po 3.6 GHz, można wpakować 16 GB RAMu a nie odczujemy tego tak bardzo, jak zmiany HDD na SSD. Ta technologia zapewnia zupełnie inną responsywność jakiegokolwiek systemu i wszystkich aplikacji, chociaż oczywiści w grach FPSów od niej nie przybędzie. Gdybyś się decydował, odradzam wszelkie produkty OCZ - są mocno przereklamowane, mają ogromne transfery na papierze, w rzeczywistości jest dużo gorzej a i awaryjność spora. Jeżeli brać SSD, to z tanich Kingston, zaś z lepszych Crucial (polecam M4 jakiego posiadam) lub też Intel.


*
  WWW
Starchris
Post : 18 wrz 2011 21:33
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2054
  • Dołączył: 25.06.2010


lukasamd pisze:
To nie są czasy, że łatwo coś zepsuć jak się nie wie co robi.

Ja własnie uważam inaczej. Dzisiaj są takie czasy, że jak nie wie co się robi, to łatwo coś zepsuć. Jeśli kolega nie zna się kompletnie na podkręcaniu, a będzie chciał tego typu zabawy wykonywać to poradziłem mu, żeby poprosił o pomoc osób znających się na tym (może z tym profesjonalnym serwisem to rzeczywiście przesadziłem :wall: ).

Myślę, że wystarczy
lukasamd pisze:
zapoznanie się z poradnikami i opiniami bardziej doświadczonych.

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
Jaahquubel
Post : 19 wrz 2011 22:24
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1154
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


lukasamd pisze:
Ogólnie cały zestaw jest ok, wszystko "mocne" i nowoczesne, nie licząc dysku, który należy do niemalże stojącej w miejscu technologii. Gdybyś mógł jeszcze przekroczyć budżet i gdybyś nie miał dużych potrzeb co do ilości wolnego miejsca na dysku, to bardzo polecam dysk SSD. Sam posiadam takowy i powiem tak: można wymienić proca na 6 rdzeniowca po 3.6 GHz, można wpakować 16 GB RAMu a nie odczujemy tego tak bardzo, jak zmiany HDD na SSD. Ta technologia zapewnia zupełnie inną responsywność jakiegokolwiek systemu i wszystkich aplikacji, chociaż oczywiści w grach FPSów od niej nie przybędzie. Gdybyś się decydował, odradzam wszelkie produkty OCZ - są mocno przereklamowane, mają ogromne transfery na papierze, w rzeczywistości jest dużo gorzej a i awaryjność spora. Jeżeli brać SSD, to z tanich Kingston, zaś z lepszych Crucial (polecam M4 jakiego posiadam) lub też Intel.

A jak wygląda sprawa laptopów z SSD? Coś nie widzę takich w necie.


*
  WWW
lukasamd
Post : 19 wrz 2011 23:06
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006




*
  WWW
Jaahquubel
Post : 21 wrz 2011 09:55
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1154
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


Gdyby to zależało tylko ode mnie, też bym kupił dysk oddzielnie, ale taki manewr chyba nie przejdzie.
Te laptopy, które są na Allegro i mi pasują parametrami, kosztują zdecydowanie więcej, niż wynosi budżet. No i nie wiem, czy przeboleć i poczekać, czy jednak kupić sprzęt z HDD 7200 rpm.


*
  WWW
lukasamd
Post : 21 wrz 2011 12:00
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Laptopy z już fabrycznie wrzuconymi SSD niestety zbyt szybko nie stanieją. Niemniej jeżeli do tej pory miałeś cały czas 5400 RPM, to zmiana na coś z większą prędkością obrotową również będzie odczuwalna (nie tak jak SSD, ale pewne przyśpieszenie jest).


*
  WWW
Nowy temat Odpowiedz w temacie


cron