Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
lukasamd
Post : 17 maja 2008 09:57
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Na większość polskich dróg sportowe samochody jeszcze się nie nadają, ale z tego co widać jak się jedzie gdzieś daleko może wywnioskować, że chyba coś się zmienia - wszędzie budują nowe drogi :)

Ja sam jeszcze nie prowadzę, choć w tym roku mam zamiar zrobić prawko. Moja rodzinka zaś jeździ Oplem Zafira II:

Obrazek

Ostatnio samochód był "przetestowany" na trasie Lubin - Brzesko i wypadł naprawdę dobrze, średnie spalanie to ok. 6,5l ropy na 100km przy naprawdę różnej jeździe (od stania w korkach po jazdę ok. 180 km/h na autostradzie).


*
  WWW
Len
Post : 17 maja 2008 11:14
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


djt pisze:
Calibra jest paliwożerna, chyba że przerobisz na gaz (ale wtedy silnik dostaje trochę no i osiągi już nie te). Druga rzecz - ponieważ jest to coupe z mocnym silnikiem, egzemplarze jeżdżące w Polsce najczęściej są niemalże zarżnięte i mają duży przebieg. Jedyna rozsądna opcja - jeśli koniecznie chcesz, kupuj samochód od jakiegoś gościa z fanklubu Opla, u takich najszybciej znajdziesz auto w miarę zadbane.

Zdaję sobie z tego sprawę. Ale i tak nie kupię hatchbacka :D Nie wiem jak u Ciebie Wigen ale u mnie sporo jeździ tych modeli, może jest tu jakiś fanklub, kto wie. Wiem jak sprawdzić czy samochód jest wart swojej ceny.


*
  WWW
nemrod
Post : 28 maja 2008 04:07
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 603
  • Dołączył: 28.07.2006


Ja sie na samochodach nie za bardzo znam. Nawet nie mam prawa jazdy, bo oblalem egzamin. Moze do konca roku uda mi sie je zrobic. W kazdym razie ostatnio przykul moja uwage limitowany model Lamborghini: Reventon. Maszyna ta zostala wyprodukowana w 20 egzemplazach. Jeden egzemplarz jest dostepny w Polsce za jedyne 6 mln zlotych (po przecenie ;) ). Jest stylizowany na mysliwcu F 22

http://www.zcars.com.au/images/lamborgh ... ghter1.jpg

http://www.mojeauto.net/wp-content/uplo ... nton17.jpg

Zawsze mialem slabosci do takich zamochodow.

_________________
.


*
 
lukasamd
Post : 28 maja 2008 04:38
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Wygląda nieźle - kurde, jak to brzmi przy samochodzie za taką kasę :lol:

Tylko dlaczego wzorowali samochód na myśliwcu? Poza tym, ciekawe czy koszt zakupu jest wyższy od kosztu produkcji, w wypadku Verona ten pierwszy jest mniejszy (tak, producent na nim tracił).


*
  WWW
nemrod
Post : 28 maja 2008 06:53
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 603
  • Dołączył: 28.07.2006


lukasamd pisze:
Poza tym, ciekawe czy koszt zakupu jest wyższy od kosztu produkcji


Tu chyba jednak dziala zasada podobna jak w RR: Placisz za marke, samochod dorzucamy za darmo ;) .

_________________
.


*
 
Len
Post : 28 maja 2008 14:56
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


O tak, samochód świetny. Na myśliwcu wzorowali się zapewne dlatego, że wygląda strasznie dynamicznie :)


*
  WWW
nemrod
Post : 28 maja 2008 18:17
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 603
  • Dołączył: 28.07.2006


Len pisze:
wygląda strasznie dynamicznie


Heh nie tylko wyglada. Do setki w 3.4 sek. to juz nie tak duzo :P .

_________________
.


*
 
Len
Post : 28 maja 2008 18:26
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Cytuj:
Heh nie tylko wyglada. Do setki w 3.4 sek. to juz nie tak duzo :P .

Chyba mało, nie tak mało :D


*
  WWW
lukasamd
Post : 28 maja 2008 18:26
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Szybko, ale Veyron ma 2.5s, a aktualnie najszybszy samochód 2.7s:

Obrazek

Ale co tu porównywać, dla mnie 10-11s z dobrym momentem obrotowym potrafi naprawdę wbić w fotel, nie chcę wiedzieć co tam się dzieje :D


*
  WWW
nemrod
Post : 28 maja 2008 19:00
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 603
  • Dołączył: 28.07.2006


Cytuj:
Chyba mało, nie tak mało :D


Wiem, specjalnie tak napisalem ;) .

lukasamd pisze:
nie chcę wiedzieć co tam się dzieje :D


A ja bym chetnie sprobowal. Choc do prowadzenia lambo, bugatti czy innego maserati to trzeba naprawde dobrych umiejetnosci i raczej nie jest to samochod do zdawania prawa jazdy :D .

_________________
.


*
 
Len
Post : 28 maja 2008 19:10
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


nemrod pisze:
Choc do prowadzenia lambo, bugatti czy innego maserati to trzeba naprawde dobrych umiejetnosci i raczej nie jest to samochod do zdawania prawa jazdy :D .

To zależy czy chcesz jeździć normalnie czy wariować :]. Mój kolega prowadził Astona Martina DB9 i nie miał z nim większych problemów (ale Malucha rozwalił xD).


*
  WWW
Len
Post : 01 cze 2008 00:02
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Pamiętacie Fiata 500? Samochód produkowany jest w polsce, teraz na jego płycie podłogowej również u nas produkowany będzie nowy Ford Ka. Zdjęcia możecie obejrzeć poniżej. Jak na mój gust, czegoś mu brakuje. Prototyp wyglądał fajnie ale ten jest przeciętny.
Obrazek Obrazek


*
  WWW
GrU
Post : 01 cze 2008 00:22
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 258
  • Dołączył: 04.03.2008


za dzieciaka oglądałem Drużynę A, można powiedzieć ze sie na niech wychowałem i od tamtego czasu zakochałem sie w .. busach i do tej pory wole śmigać po ulicach busami niż osobówkami

_________________
Jeżeli historia nas czegoś uczy, to tego, że każdego można zabić


*
 
Len
Post : 04 lip 2008 13:17
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Veno Automotive - Czyli Polskie Lamborghini!

Zapewne wielu z Was zdziwi tytuł tematu posta. Polskie Lamborghini? Co ja gadam? Ano, gadam mądrze. Przed kilkoma tygodniami polska firma Veno Automotive zaprezentowała swój pierwszy projekt - super samochód, którego konstrukcja jest w stanie utrzymać silnik o mocy 1000 KM! Z kolei prędkość maksymalna nie wiele większa od Malucha, bo zaledwie 300-330 km/h :) Pewnie wielu z Was wciąż ma mnie za kompletnego idiotę. Cóż... ja też czasem tak uważam :D Wiec czytajcie dalej...

Niedawno w tym temacie podniecaliśmy się wspaniałym Lamborghini Reventon. Samochód jest piękny ale ma konkurenta, którego wyżej opisałem. Samochód jest bowiem bardzo podobny i nie bez powodu porównywany. Polski Veno Automotive zostanie wyprodukowany w ilości 50 sztuk, więc nie wiem jak wy ale ja odkładam pierwsze żółtaki xD Zresztą, co ja będę Wam gadał. Oglądajcie:

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek Obrazek


Filmik: http://pl.youtube.com/watch?v=1eCIUyh6cbE
Więcej informacji...


*
  WWW
Popers
Post : 04 lip 2008 13:56
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 596
  • Dołączył: 31.01.2007


słyszałem o tej furze. No cóż, uwierzę jak zobaczę to na drodze, a nie tylko parę obrazków w necie.


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3, 4, 5  Następna


cron