Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 198 ]  Przejdź na stronę   1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna
Autor Wiadomość
Sid
Post : 14 gru 2006 19:03
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 72
  • Dołączył: 14.12.2006
  • Skąd: Ostrowiec Św.


No więc zależy mi na tym, żeby jakże rzadką niestety umiejętność czytania zaszczepić w narodzie, uprzejmie zapytując o wasze ulubione książki.

Ja osobiście preferuję fantastykę, a do moich ulubionych woluminów należą:
- Cała seria o Świecie Dysku, pisana przez wielkiego, wspaniałego i jakże niedocenianego przez młodzież na rzecz "Harych Potruf" Terrego Pratchetta.
- "Władca Pierścieni", J.R.R. Tolkien
- Wszelakie powieści w świecie Forgotten Realms

Więcej nie wymienię, gdyż zajęło by to wiele czasu, teraz Wy się wypowiedzcie.

_________________
There's a time to live and a time to die
When it's time to meet the maker
There's time to live but isn't it strange
That as soon as you're born you're dying...


Ostatnio zmieniony 01 sty 1970 01:00 przez Sid, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
lukasamd
Post : 15 gru 2006 18:03
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Ja najczęściej czytam lektury szkolne :D (ale i to dobre że je chociaż czytam ;) ). Z tych nie-przymusowych to nie mam ulubionego gatunku ale raczej nie czytam i nie lubię sci-fi oraz fantasy, z ciekawszych książek ktore przeczytałem to wymienię kilka:

- Zsyłka
- Zaginiony w Himalajach
- Kremlowska Zabawka
- T. Clancy Czerwony Sztorm
- T. Clancy Czas Patriotów
- T. Clancy Polowanie na Czerwony Październik
- T. Clancy Kardynał z Kremla
- T. Clancy Stan Zagrożenia
- T. Clancy OP-Centrum Polityka
- Rok 1984 G. Orwell

no i coś by tam jeszcze się znalazło...


Ostatnio zmieniony 08 gru 2007 09:30 przez lukasamd, łącznie zmieniany 1 raz

*
  WWW
snick
Post : 16 gru 2006 15:22
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 686
  • Dołączył: 17.07.2006
  • Skąd: Zabrze


Sid... Zgadzam się z Tobą w pełni, fantastyka wymiata :D

Cytuj:
- Cała seria o Świecie Dysku, pisana przez wielkiego, wspaniałego i jakże niedocenianego przez młodzież na rzecz "Harych Potruf" Terrego Pratchetta.
- "Władca Pierścieni", J.R.R. Tolkien
- Wszelakie powieści w świecie Forgotten Realms


I do tego dorzuciłbym też mojego ukochanego "Wiedźmina" Andrzeja Sapkowskiego, którego stawiam przed wszystkimi zacytowanymi tytułami. :P

No i trzy książki: "Narrenturm", "Boży bojownicy", "Lux perpetua" tego samego autora (niestety tej ostatniej jeszcze nie czytałem, ale mam zamiar) też są godne uwagi.


*
  WWW
Sid
Post : 16 gru 2006 20:46
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 72
  • Dołączył: 14.12.2006
  • Skąd: Ostrowiec Św.


Sapkowskiego nie czytałem, ale chyba sięgne po niego, bo bardzo wiele osób mnie namawia. Ale muszę jeszcze przeczytać Piątego Elefanta.

_________________
There's a time to live and a time to die
When it's time to meet the maker
There's time to live but isn't it strange
That as soon as you're born you're dying...


*
 
Lemur
Post : 13 sty 2007 20:40
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 361
  • Dołączył: 11.01.2007


Jak dla mnie "Diuna" Franka Herberta, dobre sci-fi, przynajmniej pierwszy tom. Sapkowski jest ok, dobre fantasy. Tolkien, wiadomo to juz klasyka. Ze "zwyklej" beletrystyki polecam: "Sto lat samotnosci", "Paragraf 22", "Cienka Czerwona Linia", "Bezludne Wyspy" Lysiaka i....itd.!:-D.


*
 
Fireox
Post : 26 mar 2007 16:50
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 201
  • Dołączył: 04.06.2006
  • Skąd: Zamość


Władca Pierścieni nie muszę pisać o tej książce każdy ją zna :P powiem jedno drugiej takiej książki nie znajdziecie :)

btw. lektur szkonych nie czytam :P


*
 
lukasamd
Post : 05 maja 2007 18:51
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Ostatnio dorwałem się do "Czeronego Sztormu" Toma Clancyego (nie wiem czy dobrze napisałem) - pierwsza moja książka tego autora.

Cholercia jak to wciąga :D Przeczytałem w niecały tydzień bo przez 3 dni mnie nie było i czytać nie mogłem. Teraz czytam "Politykę" również tegoż autora. Podobnie jak tamta wymiata :D


*
  WWW
Paweł
Post : 05 maja 2007 19:27
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 6
  • Dołączył: 04.05.2007


zazdroszczę wam tego,że wam się chce czytać cokolwiek co nazywa się książką

ja mogę się pochwalić jedynie tym, że od jakiegoś miecha biorę się za Potop i jakoś mi nie podchodzi czytanie tego, ale lektura to lektura.... od czego są streszczenia ;)

pozdro


*
 
Lemur
Post : 05 maja 2007 22:15
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 361
  • Dołączył: 11.01.2007


@Paweł
Nie masz raczej czym sie chwalic. Nikt cie nie zmusza do czytania ksiazek, twoja sprawa. Mysle ze jednak duzo tracisz.

_________________
http://www.taktykazone.pl/


*
 
lukasamd
Post : 06 maja 2007 10:23
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


No tak, to jest duża strata co się widzi w szczególności porównując książki z filmami. Kiedy skończę "Politykę" to się biorę za "Polowanie na Czerwony Październik" - zobaczymy czy film czy książka jest lepsza choć chyba już teraz znam odpowiedź ;)

Powrócę jednak do tego porównania jako takiego - oglądając nie poczujemy się jak główny bohater a nasza wyobraźnia się nie wysili. Książka to... "szał zmysłów" ? :D


*
  WWW
Len
Post : 07 maja 2007 12:34
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Ja nic nie czytam i żałuję, nie mam czasu a jak już mam to nie mam książki, która mnie interesuje. Jestem bardzo wybredny, a książki które mnie ciekawią są za drogie :]


*
  WWW
emanuel
Post : 07 maja 2007 14:48
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 209
  • Dołączył: 29.04.2007
  • Skąd: Warszawa/Zabrze


zawsze można poczytać Biblię do poduszki hyhy... ja tak przynajmniej robię i mówię wam, 10-15 minut i się zasypia błogim snem :lol:

_________________
interiesno o czem dumajet kamandir... ;)
Obrazek
Obrazek


*
  WWW
lukasamd
Post : 07 maja 2007 15:29
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Lepeij nie wchodźmy na te tematy ponieważ są równie złe do dyskusji co polityka (chodzi mi o religię itp.) ;) Niech każdy czyta co chce lub nie czyta wcale, ja jednak uważam że niektóre ksiązki wymiatają ;)

PS: Kurde, "Polowanie na Czerwony Październik" z mojej biblioteki ktoś wypożyczył a jest 1 egzemplarz, trzeba czekać.


*
  WWW
Below
Post : 16 maja 2007 22:46
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 26
  • Dołączył: 15.05.2007
  • Skąd: Roanapur


lukasamd pisze:
PS: Kurde, "Polowanie na Czerwony Październik" z mojej biblioteki ktoś wypożyczył a jest 1 egzemplarz, trzeba czekać.


Polecam "Czas Patriotów" Toma Clancyego.

Co do mnie to ja wole książki sensacyjne , moim ulubionymi pisarzami są Alister MacLean("Złote Wrota", "Godbay California", "HMS Ulises" i oczywiście seria Komandosów z Navarony) i Jack Higgins ("Kryptonim Walhalla", "Orzeł Wylądował", "Cold Harbour" ). Ogólnie to jeszcze czytam wszelkie pozycje dotyczące II wojny światowej jakie mam do załatwienia. Czytam sobie "Fakt" codziennie (dziadek kupuje :!!:) , Cd-Action jak od kumpla pożycze :mikolaj:, co jakiś czas sobie "Broń i Amunicje" nabywam i czytam.


*
 
Popers
Post : 16 maja 2007 23:13
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 596
  • Dołączył: 31.01.2007


łeeee Clancy. przeczytałem 3 tytuły Tomka. Wszystkie niezłe ale wnerwia to uwielbienie dla hamerykańskiej potęgi i przekonanie o wyższości moralnej panów spod gwiaździstego sztandaru. Co jak co ,ale czasem przegina....

Sam w życiu przekopałem dużo fantastyki.
A teraz "1984" Orwella <wbija w ziemie ,polecam wszystkim> i "Dyplomacja" H.Kissingera <ciężkie , dla zainteresowanych tematem>

Dla przeciwwagi dla Tomka Clancyego - Przeczytajcie "Akwarium" Suworowa . O służbach wywiadowczych ZSRR. Napisane przez dezertera tychże służb. Do tej pory w Rosji obowiązuje kara śmierci dla Suworowa za zdrade tajemnic państwowych , a to dla mnie najlepszy wyznacznik autentyczności opowiedzianej historii.


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna


cron