Jagged Alliance Center - Forum

Dzisiaj jest 19 lip 2018 21:35

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 194 ]  Przejdź na stronę   Poprzednia   1 ... 9, 10, 11, 12, 13
Autor Wiadomość
lukasamd
Pułkownik
Pułkownik
  • Na JAC od: 31.05.2006

Od tamtego czasu przeczytałem dwie kolejne książki Wolffa:

Czerwona Apokalipsa - opis kryzysu gospodarczo-politycznego na Ukrainie, który przy pewnej pomocy Rosji przemienia się w wojnę domową. Reagują Amerykanie, a także Unia Europejska ze szczególnym naciskiem na Polskę. Są pewne związki ze Stalową Kurtyną

Piaski Armagedonu - rewolucja w Egipcie i innych krajach północnej Afryki doprowadza do przejęcia władzy przez fundamentalistów. W efekcie ponownie zagrożony jest Izrael, lecz różnica w sprzęcie nie jest już tak wielka jak kiedyś. Dochodzi do kolejnej wojny na Bliskim Wschodzie pomiędzy Ligą Arabską a Izraelem, w wojnę mniej lub bardziej miesza się Rosja oraz USA. W samym środku tego chaosu kilku polskich komandosów (na czele z jednym z bohaterów poprzednich książek).

Polecam teraz wszystkie trzy pozycje, czekam na kolejne książki Vladimira :)
Tymczasem zabieram się do lektury Rebelii M. Gawędy, która mieszając wydarzenia autentyczne z fikcją, przenosi nas do polskiego kontyngentu w Iraku.

*
Andrew Vysotsky
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Na JAC od: 21.10.2010

Teraz czytam Przez wojenną zawieruchę Borysa Gorbaczewskiego - interesujące. Subiektywny punkt widzenia, ale bardzo ciekawa rzecz.
Ponieważ ostatnio trochę poczytałem, nie będę wymieniał, tylko zaproszę na mój blog:
vysotsky.blox.pl. Jest osobna strona dla najwyżej ocenionych książek.

*
Kynio
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Na JAC od: 16.12.2011

Andrew Vysotsky pisze:
Teraz czytam Przez wojenną zawieruchę Borysa Gorbaczewskiego - interesujące. Subiektywny punkt widzenia, ale bardzo ciekawa rzecz.

Też mi się podobała. Przeszkadzały mi w sumie tylko dwie rzeczy:
1. Walk frontowych prawie nie ma - bohater szybko zostaje (już nie pamiętam dokładnie) politrukiem i wojnę opisuje z tyłów.
2. Książka jest zbyt grzeczna. Może to specyfika miejsc, w których służył bohater, ale jakoś tak brudu i kurzu nie czuć...

Ja polecam książki Antonego Beevora, zwłaszcza Berlin 1945. A z lżejszej literatury - wszystkie książki Waltera Moersa.

*

lukasamd
Pułkownik
Pułkownik

Jakiś czas temu przeczytałem Metro 2033 oraz Metro 2034, które po prostu rozsadziły mój mózg...
W ostatnim czasie sięgnąłem po kolejne dwie pozycje.

Listonosz - książka, na podstawie której powstał film Wysłannik przyszłość z Costnerem w roli głównej. USA lata po wojnie atomowej, główny bohater jest jednym z wielu wędrowców. Cały czas szuka miejsca dla siebie, gdzie jest jakaś na tyle rozwinięta cywilizacja i etyka, że chciałby tam zostać. Przypadkowo odnajduje rozbity wóz poczty, zabiera strój listonosza oraz nieco listów. Brnie w kłamstwo, co powoduje budowę w ludziach nowej nadziei, na to, że jeszcze istnieje lepszy świat, na to, że da się to wszystko dźwignąć i odbudować. Na horyzoncie czai się jednak wróg, przez którego świat upadł na kolana.

Apokalipsa według Pana Jana - początek XXI wieku, Polska jest w bardzo trudnej sytuacji gospodarczej, ale postanawia rzucić wyzwanie Ukrainie i na powrót wcielić wschodnie rubieże w granice kraju. Cały rząd sądzi, że Ukraińcy w obawie przed NATO nie użyją pozostawionych im przez Rosjan ładunków atomowych. Nikt jednak nie pomyślał o tym, że nie pozostawimy im wyjścia... Odpowiedź Ukrainy oraz kilka innych wydarzeń na arenie międzynarodowej zmienia większość ludzkości w popiół a cywilizacje w zgliszcza, na terenie samej tylko Polski dochodzi do eksplozji ponad 180 ładunków nuklearnych.
To jednak nie jest w stanie zupełnie zniszczyć życia. Przed rozpoczęciem konfliktu w schronach ulokowane zostały oddziały "na wszelki wypadek". Po kilku latach wychodzą one na powierzchnię i biorą udział w budowaniu potęgi Czwartej Rzeczypospolitej...

Jak widać po Metrze i tych dwóch kolejnych książkach, ostatnio zaczytuję się w klimaty postapokaliptyczne.
Jeżeli możecie coś takiego polecić, będę dozgonnie wdzięczny :)
Obie powyższe książki sam bardzo polecam, z tym, że zdobycie tej drugiej czasami graniczy z cudem.

*
Ronnie
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Na JAC od: 05.03.2012

lukasamd pisze:
Jak widać po Metrze i tych dwóch kolejnych książkach, ostatnio zaczytuję się w klimaty postapokaliptyczne.
Jeżeli możecie coś takiego polecić, będę dozgonnie wdzięczny :)

Cudze chwalicie itd. :) "Głowa Kasandry" Marka Baranieckiego - polecam.
Ja obecnie zacząłem czytać "Kantyczkę dla Leibowitza" Waltera M. Millera

*

M'cin
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Na JAC od: 18.11.2009

Polecam twór autora metra "Czas zmierzchu" (bez związku z TYM Zmierzchem :D). Klimat ciut inny, ale słowiańskie podejście i gruba filozofia, mieszanie 2 różnych światów... jak dla mnie nawet lepsze od "Metra".

*

Kynio
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Na JAC od: 16.12.2011

Wstyd się przyznać, ale dopiero teraz przeczytałem Grę Endera Orsona Scotta Carda i... świetna rzecz! Rys psychologiczny "starych maleńkich" (dzieci szybko dojrzałe) zwija kapcie w rulon. Spodziewałem się badziewnego SF, dostałem jedną z ciekawszych książek jakie czytałem w ogóle.

A tak z innej beczki - polecam książki Waltera Moersa (mam Miasto Śniących Książek, Rumo i Kota Alchemika) - niby bajki dla dzieci, ale jednak wcale nie dla dzieci... ;).

*

Sir_Cactoos
Awatar użytkownika
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Na JAC od: 13.04.2012

A ja polecam, może trochę na przekór wszystkim, powieść czarnogórskiego autora, Miodraga Bulatovicia, pod tytułem Bohater na ośle, która opowiada o okupacji pewnej czarnogórskiej właśnie wioski przez Włochów w czasie II wojny światowej. Jak ktoś lubi realizm magiczny, to doskonale się odnajdzie w tej nieco pokręconej narracji. :-)

A z innej szerokości geograficznej - polecam również powieści gościa rodem z Belfastu, Roberta McLiama Wilsona, czyli Zaułek łgarza oraz Ulicę marzycieli. Spojrzenie na irlandzkie bolączki (m.in. Konflikt na Północy) z mocnym przymrużeniem oka. ;-)

*

lukasamd
Pułkownik
Pułkownik

W wolnym czasie siadam do kolejnych książek. Ostatnio był nim tytuł otwierający bardzo dobrą serię, a przynajmniej takie mam wrażenia po pierwszej części - Gambit Michała Cholewy, tradycyjnie już Warbook :)

Książka naprawdę świetna, tym więc przyjemniej mi ogłosić pewien konkurs, który organizuję na osobistym blogu:
http://lukasztkacz.com/konkurs-wygraj-g ... a-cholewy/
Każdy ma szansę wygrać jeden z dwóch egzemplarzy Gambita, książki jeszcze ciepłej :)

*
micand1989
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Na JAC od: 30.12.2010

*

Andrew Vysotsky
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Na JAC od: 21.10.2010

*
Tectneantot23
Szeregowy
  • Na JAC od: 17.02.2014

Dobre z tą encyklopedią XD

A teraz czytam Jo Nesbo "Pierwszy śnieg". Całkiem, całkiem kryminał.

*

M'cin
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Na JAC od: 18.11.2009

Pana proponuje usunąć, spamkonto sklepu z frajerwerkami.

*

Faramir
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Na JAC od: 15.02.2014

Trylogia Władca Pierścieni Tolkena .Niesamowita powieść .

*

Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   Poprzednia   1 ... 9, 10, 11, 12, 13

Przejdź do:  

Dzisiaj jest 19 lip 2018 21:35