Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
mtl
Post : 29 kwie 2010 11:24
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 954
  • Dołączył: 12.06.2006


Dobrze, że Lukas przypomniałeś jak się ten dodatek zowie, bo po ostatniej aktualizacji AQQ gdzieś mi go wcieło ;-)

_________________
"There are two kinds of people in the world, my friend.
Those who have a loaded gun and those who dig. You dig!"


*
 
Jaahquubel
Post : 29 kwie 2010 18:48
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1155
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


Tlen 7, 28MB RAM, 0 reklam, można rozmawiać z użytkownikami AQQ.


*
  WWW
lukasamd
Post : 29 kwie 2010 20:03
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Domyślnie chyba ma reklamy, ale jest od tego banner killer... no chyba że w wersji 7, która jest jeszcze póki co w fazie beta reklam nie ma.

A rozmawiać można nie tylko z użytkownikami AQQ, bo od wersji 7 tlena jego protokół jest zgodny z xmpp, a więc można rozmawiać z bardzo wieloma kontaktami (gtalk, aqq.eu, jid.pl, chrome.pl, jabber.org, oj długo by wymieniać serwery jabber/xmpp :) ).


*
  WWW
Jaahquubel
Post : 30 kwie 2010 07:51
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1155
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


Zgodny jest od zawsze, tyle, że do wersji 6 włącznie miał blokadę na wyjście poza sieć tlenową.
A to co wymieniłeś to sieci i serwery jabbera.

W każdym razie, nie ma co dyskutować na temat tego co lepsze, co bardziej jabberowe, co mojsze.
Mamy realny wybór dobrego polskiego komunikatora, który obsłuży co trzeba i tyle.


*
  WWW
lukasamd
Post : 30 kwie 2010 15:17
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Nie no nie zrozum mnie źle - nie narzucam niczego i nie twierdzę, jakoby tlen był w czymś gorszy.
Podobnie jak Pidgin, WTW, Miranda, AQQ, Psi czy Konnekt, jest on jak najbardziej cywilizowanym programem do komunikacji :)

Gadu-Gadu od kilku wersji nie zalicza się do tej grupy, a przynajmniej takie jest moje zdanie :)


*
  WWW
aszek
Post : 05 maja 2010 09:20
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 260
  • Dołączył: 13.11.2009


Się lekko wqrwiłem na AQQ, dziś odkryłem że inwigilują ciastkami... nie używam IE toteż z rzadka zaglądam mu do cacheu, ale dziś była czystka na dysku i spojrzałem co tam AQQ rysuje za pomocą ActiveX i jakie gemiósowskie gówno u mnie składuje... nie ładnie, toteż zbanowałem mu te ciacha :/

_________________
Obrazek kogo by tu jeszcze sprać, no kogo... ? - Wojmił (brat księcia Mirmiła)


*
 
lukasamd
Post : 05 maja 2010 13:24
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


U nas na forum i w serwisie też otrzymujesz ciasteczko i wcale nie oznacza to, że Cię w jakikolwiek sposób inwigilujemy. Po prostu w wielu przypadkach jest to niezbędne, aby zapewnić daną funkcjonalność. Może AQQ też coś takiego potrzebuje? Trzeba by spytać u źródła.


*
  WWW
aszek
Post : 05 maja 2010 19:37
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 260
  • Dołączył: 13.11.2009


Z małego śledztwa które przeprowadziłem wynika, że taka 'funkcjonalność' jest spowodowana umową licencyjną, user zgadza się na monitorowanie swojej aktywności ze strony gemiusa i oglądaniem (niezbyt nachalnych) reklam. Aplikacja darmowa, ale adware'owa. AQQ sama dla siebie tworzy tylko ciastka dla IE pozwalająca wygenerować listę kontaktów w engine przęglądarki (poprzez ActiveX wykorzystuje engine IE do rysowania interfejsu), poza tym ma wszytą komunikację z gemiusem, który zbiera dane statystyczne o popularności aplikacji na hdd usera - niby nic wielkiego, ale ludzie i tak blokują te ciacha, o reklamach nie wspominając (formalnie to złamanie umowy licencyjnej).

_________________
Obrazek kogo by tu jeszcze sprać, no kogo... ? - Wojmił (brat księcia Mirmiła)


*
 
Jaahquubel
Post : 05 maja 2010 19:51
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1155
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


aszek pisze:
formalnie to złamanie umowy licencyjnej

Tak jak używanie do sieci Gadu-Gadu komunikatora innego niż oficjalnego.


*
  WWW
Zigory100
Post : 06 maja 2010 00:26
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 18
  • Dołączył: 30.04.2010


Ja używam AQQ ponieważ jest oparte na XMPP(Jabber) gdyż jest bardziej funkcjonalny od GG. Na dodatek do AQQ można za pomocą wtyczki lub transportu ustawić GG oraz inne sieci XMPP, więc jest uniwersalny.
W PPC używam za to uniwersalnego komunikatora: Palringo. Obsługuje chyba wszystkie metody komunikacji: GG, XMPP, MSN, GTalk, iChat, ICQ, Facebok chat, AIM, Yahoo + swój własny. Niestety funkcji nie ma za wiele. Ogranicza się do wysyłania wiadomości, obrazków i nagranej mowy, no i jak ktoś ma wbudowany GPS to na życzenie będzie wyświetlana nasza lokalizacja. Za taki bajer jak archiwum czy wyświetlanie avatarów w kontaktach trzeba płacić.
Na dodatek dużo używam jeszcze IRC (choć nie jest jako tako komunikatorem) to jednak jest to niezastąpiona forma komunikacji.


*
 
lukasamd
Post : 16 maja 2010 17:38
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Zigory100 pisze:
Na dodatek do AQQ można za pomocą wtyczki lub transportu ustawić GG oraz inne sieci XMPP, więc jest uniwersalny.


Transporty zależą nie tylko od komunikatora ale i od sieci. Samej sieci xmpp aqq.eu nie polecam, bo "korkuje" im wiadomości no i nie zawsze dochodzą.

Zigory100 pisze:
Palringo


Polecam, również używam :ok:

--- Dodano: 16 maja 2010 18:38 ---

W ogóle ostatnio parę razy wspominałem o WTW, ale jakoś tylko tak "mimochodem", a komunikator bardzo ciekawy.
Podobno autor wcale nie używał Konnekta, ale wszyscy mówią, że jest do niego bardzo podobny - uproszczony (wręcz ascetyczny), ale jednak bardzo funkcjonalny i wygodny.
Jakiś czas temu zainstalowałem no i... został na stałe. To chyba jedyny komunikator, jaki ma natywną wersję x64, a który NIE MA w standardzie ani emotek, ani dźwięków.
Aktualizacje są często, ale i regularnie - raz w tygodniu. Do tego wszystkiego dochodzi nieco humorystyczny changelog i komunikaty samego programu.

No i ta nazwa, bo jest nazywany nie tylko jako WTW, ale i WTF :lol:


*
  WWW
lukasamd
Post : 02 lis 2010 13:05
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


WTW pojawił się w wersji stabilnej - świat zmierza chyba ku końcowi :D


*
  WWW
Kushin
Post : 02 lis 2010 13:15
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 136
  • Dołączył: 27.12.2006
  • Skąd: San Mona


GG , MSN, no i komunikator na facebooku jak jestem online ; )

_________________
Obrazek


*
  WWW
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3, 4


cron