Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
Aver
Post : 06 paź 2011 18:18
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 259
  • Dołączył: 07.04.2010


Pewnie każdy z was już wie o tym że Steve Jobs nie żyje. Bardzo szkoda mi faceta, był niezwykle charyzmatyczny i osiągnął sukces mimo przeciwności losu. Jednak nie rozumiem czemu wszyscy piszą że "zmienił świat". Albo ja mam zbyt ambitną definicję zmieniania świata, albo czegoś o jego dokonaniach nie wiem.

Jak kwestionuję gdziekolwiek że zmienił świat, to od razu pojawia się masa przeciwników moich wypowiedzi. Piszą że jego technologia była bardzo innowacyjna itp. Jednak, jak mogę się zgodzić że wynalezienie telefonu zmieniło świat, wynalezienie telefonu komórkowego też, to nie mogę się zgodzić że wynalezienie smartphone'a zmieniło świat, a i to nie jest dokonanie Apple. Apple jedynie ulepszyło (choć wielu kwestionuje że iPhone można uznać za coś lepszego od smarthphonów z tamtych lat) i spopularyzowało smartphone'y poprzez iPhone. Tak mniej więcej jest z każdym ich produktem tabletem, czy też iPodem. Jedyne co na prawdę było rewolucyjne to iTunes, ale jak dla mnie to za mało żeby uznać za zmienienie świata.

Jaka jest wasza opinia?


*
 
micand1989
Post : 06 paź 2011 18:26
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


Ja uważam że zmienił...

Gdzyby nie wynaleziono samrtfonów to nie było by niektórych smiesznych filmików na youtube , którymi zostały nakręcone. Wydaje mi się, że rówież nie byłoby paneli dotykowych jakie mamy dziś w komórkach, tablet-ach, itp. Dzięki niemu i korporacji z logiem jabuszka świat poszedł technologicznie do przodu.

_________________
Obrazek
Obrazek


*
 
Aver
Post : 06 paź 2011 18:32
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 259
  • Dołączył: 07.04.2010


micand1989 pisze:
Ja uważam że zminił...Gdzyby nie wynaleziono samrtfonów to nie było by niektórych smiesznych filmików na youtube , którymi zostały nakręcone. Wydaje mi się, że rówież nie byłoby paneli dotykowych jakie mamy dziś w komórkach, tablet-ach, itp. Dzięki niemu i korporacji z logiem jabuszka świat poszedł technologicznie do przodu.


Jak napisałem w swojej wypowiedzi wcześniej, to nie oni wynaleźli smartphone, i to nie w smartach były pierwsze kamery, a pierwszy telefon z ekranem dotykowym powstał w 1991 roku i był produkcji IBM. Apple swój pierwszy telefon z ekranem dotykowym stworzyło ponad 10 lat później.


Ostatnio zmieniony 06 paź 2011 18:32 przez Aver, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
micand1989
Post : 06 paź 2011 18:37
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


Aver pisze:
Jak napisałem w swojej wypowiedzi wcześniej, to nie oni wynaleźli smartphone, i to nie w smartach były pierwsze kamery, a pierwszy telefon z ekranem dotykowym powstał w 1991 roku i był produkcji IBM. Apple swój pierwszy telefon z ekranem dotykowym stworzyło ponad 10 lat później.

A ja pisałem o Polskich realiach a nie o USA. Ja w Stanach nie byłem to nie będe wypowiadał się kiedy co tam wynaleźli. W Polsce w 2000r to dzieciaki jeszcze rowery dostawały na pierwszą komunię (sam dostałem :P ).

_________________
Obrazek
Obrazek


*
 
Aver
Post : 06 paź 2011 18:39
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 259
  • Dołączył: 07.04.2010


micand1989 pisze:
A ja pisałem o Polskich realiach a nie o USA. Ja w Stanach nie byłem to nie będe wypowiadał się kiedy co tam wynaleźli. W Polsce w 2000r to dzieciaki jeszcze rowery dostawały na pierwszą komunię (sam dostałem ).


Kurcze, nie rozumiem teraz o co Ci chodzi :P. W Polsce tym bardziej iPhone rewolucji nie zrobił. Bardzo mało użytkowników tego telefonu jest w Polsce ;).


*
 
micand1989
Post : 06 paź 2011 18:54
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


Aver pisze:
W Polsce tym bardziej iPhone rewolucji nie zrobił. Bardzo mało użytkowników tego telefonu jest w Polsce ;).

Chodzi mi o to, że Apple nie produkował...a w sumie to nadal produkuje...tylko iPhone-ów ale i tablety, laptopy, odtwarzacze MP4, iPod-y, itp.
Apple jako firma wprowadziła na rynek dużo nowinek technicznych-bajerów.

_________________
Obrazek
Obrazek


*
 
Aver
Post : 06 paź 2011 18:59
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 259
  • Dołączył: 07.04.2010


micand1989 pisze:
Chodzi mi o to, że Apple nie produkował...a w sumie to nadal produkuje...tylko iPhone-ów ale i tablety, laptopy, odtwarzacze MP4, iPod-y, itp.Apple jako firma wprowadziła na rynek dużo nowinek technicznych-bajerów.


Tak, ale żadnej z nich nie wynaleźli. Dlatego jak dla mnie powiedzenie że Jobs zmieniło świat jest na wyrost.


*
 
micand1989
Post : 06 paź 2011 19:11
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


Aver pisze:
Tak, ale żadnej z nich nie wynaleźli.

Po części tak.
Wynalazł to może i IBM, ale kiedyś nie było takiej sprzedaży i dystrybucji jak dziś. I dlatego te bajery nie dotarły np. do Polski.

A jak tylko Apple opatentował produkty to był już XXI wiek i nie było problemów z dystrybucją na cały świat. Czysty marketing dla wtajemniczonych :D

_________________
Obrazek
Obrazek


*
 
aszek
Post : 07 paź 2011 04:20
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 260
  • Dołączył: 13.11.2009


Przyznam że ja też nie rozumiem tych achów nad dokonaniami Jobs'a, choć chwila.. słyszałem pewną anegdotę jak to Steven raz restrukturyzował firmę (kiedy się ponownie dorwał do zarządu po fuzji ze swoją Next), wtedy to (jak głosi owa anegdota) wywalał na zbity pysk całe pietra, również pojedynczy pracownicy którzy nawinęli mu się gdzieś w biurowcu (np. windzie) i jeśli niedostatecznie przekonywająco się tłumaczyli ze swojej obecności w danym miejscu to również byli restrukturyzowani (czyt. zwalniani). Miły faciu, nie ? :D

_________________
Obrazek kogo by tu jeszcze sprać, no kogo... ? - Wojmił (brat księcia Mirmiła)


*
 
M'cin
Post : 07 paź 2011 13:36
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 775
  • Dołączył: 18.11.2009


Kiedyś sam powiedział na konferencji coś w stylu: "musimy sprawić, żeby ludzie korzystając z naszych produktów pomyśleli << łał, jak jak mogłem wcześniej bez tego żyć!?>>", poszukajcie sobie też wypowiedzi amerykańskich fanatyków czekających w kilkugodzinnych kolejkach na premierę ipada. Technologie nie były jego, on tylko (lub "aż") był dobrym manipulatorem, czyli specem od marketingu :p


*
 
Len
Post : 07 paź 2011 14:25
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


M'cin pisze:
Kiedyś sam powiedział na konferencji coś w stylu: "musimy sprawić, żeby ludzie korzystając z naszych produktów pomyśleli << łał, jak jak mogłem wcześniej bez tego żyć!?>>", poszukajcie sobie też wypowiedzi amerykańskich fanatyków czekających w kilkugodzinnych kolejkach na premierę ipada. Technologie nie były jego, on tylko (lub "aż") był dobrym manipulatorem, czyli specem od marketingu :p

Nawet jeśli był tylko specem od marketingu, jak mówisz, to nie umniejsza to jego dokonań. Trzeba mieć odpowiednie umiejętności, charyzmę i dar przekonywania, aby sprawić, że coś osiąga sukces. Trzeba mieć nieprawdopodobnie rozwinięte te umiejętności, aby sprawić, że ten sukces, będzie sukcesem międzynarodowym. Ludzie nie doceniają speców od marketingu, choć tak naprawdę są ojcami tych sukcesów. Nie wystarczy bowiem zrobić świetny produkt i wrzucić go do sklepów, trzeba go pokazać ludziom, ale przede wszystkim - trzeba wiedzieć jak to zrobić, aby nie spoglądali na to z obojętnością.

Ale to tak troszkę poza tematem, bo nie sądzę, żeby był tylko paprotką Apple'a. Szczególnie, że czasy świetności tej firmy zaczęły się właśnie, gdy Steve Jobs do nich dołączył. Ja sam niewiele o nim wcześniej słyszałem, ale doceniam jego dokonania. Nie tylko przez pryzmat produktów tej jednej marki, bo przecież cała masa innych producentów kopiuje ich rozwiązania.


*
  WWW
Van
Post : 08 paź 2011 14:15
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 159
  • Dołączył: 05.04.2011


To nie był tylko "spec" od marketingu. To był absolutny hipnotyzer, za którym szły tłumy. A dodatkowo geniusz branży informatycznej. Nigdy nie używałem produktów Apple i najprawdopodobniej nie będę. Mogłem nie zgadzać się z poglądami Steve'a Jobsa. Ale klasy i wielkości w tym, czego dokonał, nie da się mu odmówić.

Mawiają "o zmarłych wypada mówić dobrze lub wcale". Nie zgadzasz się z tym, że faceta wywyższają po śmierci, to chociaż bądź cicho i nie tańcz na jego grobie, przynajmniej zanim nie upłynie trochę więcej czasu. Internet ma to do siebie, że nie ma dla niego świętości. W tym kontekście nieco mnie to irytuje.


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie


cron