Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 85 ]  Przejdź na stronę   1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Czy Polska i Ukraina podolaja organizacji EURO 2012?
Tak 67%  67%  [ 12 ]
Nie 33%  33%  [ 6 ]
Liczba głosów : 18
Autor Wiadomość
nemrod
Post : 18 kwie 2007 11:17
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 603
  • Dołączył: 28.07.2006


Niesamowita wiadomość!!!

Polska wraz z Ukrainą zorganizuje Euro wraz z Ukrainą!!! :kosci:

Czy podołamy?
Czy nie zawiedziemy całej Europy i nie zrobimy sobie wstydu przed całym światem :P ?

Teraz jestem taki podekscytowany, że nie jestem w stanie myśleć

Do komentarza panowie!!!

Teraz Polska!!!

_________________
.


Ostatnio zmieniony 20 kwie 2007 09:59 przez nemrod, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
lukasamd
Post : 18 kwie 2007 15:48
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


NO ja powiem tyle że dobrze bo może będą pieniądze aby coś zbudować, w końcu zagrać w euro no i złupić odpowiednio bogatych turystów :D

Z drugiej stroni ci ostatni sporo wydadzą na dentystów - na naszych drogach odpadną im i plomby i same zęby :D - a tak na serio... jeżeli teraz odpowiednie organizacje nie wezmą się do pracy to będzie raczej z Polski pośmiewisko a nie promocja


*
  WWW
Len
Post : 19 kwie 2007 10:26
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Bardzo dobra wiadomość, Polska stoi teraz przed ogromnym wyzwaniem ale korzyści jakie z tego wynikną są warte świeczki. Mamy szansę na podwyższenie swojego statusu, może wreszcie inne kraje przestaną mysleć o polakach jak o złodziejach i nieudacznikach.

Nareszcie będziemy mieli stadiony z prawdziwego zdarzenia. Na początku kwietnia tego roku w moim mieście rozpoczęto modernizację stadionu, w projektach wygląda wspaniale ale on ma pomieścić nieco ponad 20 tys. ludzi to jak te do ME mają mieć ok. 50 tys. miejsc to nie wyobrażam sobie jakie muszą być wielkie. A co najważniejsze oprócz stadionów rozwinie się cała infrastruktura, może to ME wymusi na nas szybsze wybudowanie autostrat których miało już tyle być a wciąż jest nie wiele.

Jednak jak znam życie - ciekaw jestem ile wykradną pieniędzy przeznaczonych na ME.


*
  WWW
snick
Post : 19 kwie 2007 14:37
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 686
  • Dołączył: 17.07.2006
  • Skąd: Zabrze


Wiadomość świetna... Nie spodziewałem się naszego zwycięstwa.

Co do korzyści - na pewno zyska infrastruktura. Skoro przez tyle lat nie dało się zbudować autostrad, to może organizacja Euro 2012 będzie odpowiednim bodźcem, by to w końcu wykonać...


*
  WWW
lukasamd
Post : 19 kwie 2007 16:32
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Len pisze:
może wreszcie inne kraje przestaną mysleć o polakach jak o złodziejach i nieudacznikach.


No co do tego drugiego to ja mam spore zastrzeżenia - całkiem możliwe przecież że turyści w Polsce nie zostaną dobrze potraktowani (a tego bardzo można się spodziewać) ;)

Tak jak pisałem wcześniej wszystko w rękach odpowiednich służb - miejmy nadzieję że i policja będzie w gotowości.


*
  WWW
nemrod
Post : 20 kwie 2007 10:11
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 603
  • Dołączył: 28.07.2006


Euro to doskonala wiadomosc dla nas, bo mysle, ze jest to prawdziwy test i jesli podolamy, pokazemy ze do Europy zachodniej sie nadajemy. Nie zapominajmy tez o Ukrainie, dla ktorej to wielka szansa zblizenia sie do UE.
Latem 2012 w ciagu 2 tygodni przez nowe :D polskie i ukrainskie autostrady i drogi glowne przewina sie miliony kibicow i turystow, ktorzy zostawia miliardy euro. Zwykle tak jest, ze kraj, ktory organizuje tak wielka impreze poraz pierwszy poznie ma sie znacznie lepiej. Po pierwsze popularnosc takiego kraju sie zwiekszy i zwykle tez wzrasta PKB, a co to oznacza dla rozwoju panstwa, to chyba nie trzeba tlumaczyc.
Pilka nozna jest wielka. To juz nie tylko sport, to kultura i sposob na zycie, szczegolnie w Europie, a jak historia pokazala w Salwadorze i Hondurasie 35 lat temu staje sie powodem wojen :P . Tego w Polsce jeszcze nie bylo i teraz czuje sie naprawde dumny, ze jestem Polakiem, co ostatnio rzadko mi sie zdarza.
Hotele, drogi, stadiony, promocja regionow - koniunktura bedzie sie nakrecac i obysmy tego nie zmarnowali, bo biada nam.

Len pisze:
Jednak jak znam życie - ciekaw jestem ile wykradną pieniędzy przeznaczonych na ME


To juz jest osobna sprawa i niestety bardzo smutna. Taka jest juz mentalnosc Polakow i jak sie ktos tam dopcha do zrodelka, to niechetnie od niego odchodzi, a tak wielka ilosc kasy niestety kusi. Moze i nadzieja matka glupich, ale ja i tak jestem dobrej mysli. Zreszta my to z Ukraina MUSIMY zrobic i kropka.

_________________
.


*
 
vai1987
Post : 20 kwie 2007 15:53
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 109
  • Dołączył: 13.10.2006
  • Skąd: Sucha Beskidzka


To ze nas wybrali to dobrze....
Ale mam przeczucie ze nasz polski "rząd idiotów" spierniczy totalnie sprawe...
No i nasze mistrzostwa zostaną okrzykniete najgorszymi w historii.
Mam nadzieje ze tak nie bedzie, ale aby uniknąc kompromitacji nalezało by zmienic zarząd PZPN to jedno, a drugie zmienic polityków. Bo przy giertychu, lepperze, kaczkach to cos mi sie wydaje ze moze byc nieciekawie. (nazwiska polityków celowo napisane mała literą)

_________________
You never know


*
 
lukasamd
Post : 20 kwie 2007 16:03
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


No nie będzie źle jeżeli z PZPNu wylecą "starzy wyjadacze" - korupcja w tej organizacji była jeszcze do niedawna... hm... "wysoka" a nie wiem jak jest teraz.

Jeżeli wszystko by się udało to i rzeczywiście - będzie dobrze, będą pieniądze, będzie promocja dla Polski. Tylko za dużo jak na razie tego całego "będzie" (jak zwykle zresztą).


*
  WWW
Pavcio
Post : 27 lip 2007 15:09
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 252
  • Dołączył: 17.07.2007


a ja myślę że wszystko zbudujemy, :D dla zagranicznych inwestorów to świetna okazja żeby zarobić.Jak sprawy urzędowe będą się przeciągać to dadzą łapówkę gdzie trzeba i wszystko pójdzie znacznie szybciej-taka nasza rzeczywistość (niestety) :( .Stadiony będą na pewno zapełnione-oby nie było burd pseudokibiców. :>


*
 
lukasamd
Post : 27 lip 2007 15:35
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


A ja zagłosowałem na NIE - dlaczego? Pomimo że jestem młody dosyć się na słuchałem i nie wierzę aby się wyrobili. Zobaczę to uwierzę, nie prędzej :]

Co do pseudokibiców - nie tak dawno dali piękny pokaz, moim zdaniem osoby takie powinny dostać po 5000zł grzywny i DOŻYWOTNI zakaz wchodzenia na trybuny. Sam nie jestem fanem piłki i nie interesują mnie mecze ale wiem że w Anglii był podobny problem, ujmę to tak - wzięli ludzi za gęby to się uspokoili, u nas też powinni tak postąpić.


*
  WWW
Popers
Post : 27 lip 2007 19:15
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 596
  • Dołączył: 31.01.2007


Cóż , jako piłkarz <od 5 roku życia , grywałem pół-zawodowo> i wielki fan <Jagiellonia Białystok> czuję się zobligowany wypowiedzieć.

Uważam że to jedyna szansa by zbliżyć nasz futbol do takich wzorców jak czechy , belgia czy szkocja. O systemie futbolowym w największych krajach futbolowych nie mamy co marzyć. Nie ma co się oszukiwać - dziś futbolem rządzi szmal. Kasa kasa kasa. NA stadiony , na szkolenie piłkarzy , ośrodki treningowe , na gaże dla najlepszych trenerów i wiele innych rzeczy. EURO pozwoli część środków skierować właśnie w tym kierunku. Jest to szansa na rozwój nie tylko dla futbolu ale dla całego kraju. No dobra, powiecie , to wiemy. Ale jakie mamy szanse na zorganizowanie dobrej imprezy ? No cóż , moim zdaniem impreza będzie , będzie dobra , ale na pewno nie będzie to jakiś szał. Stać nas na to by rozkręcić fajne euro , tak jak było stać portugalię. Tak , portugalia to kraj bogatszy ale jednak jeden z biedniejszych w starej Unii. Boję sięoczywiście arogancji , ignorancji , partykularyzmów wśród dzisiejszych decydentów , ale jednak wierzę że po pierwszych niepowodzeniach <za które uznaje na przyklad powołanie Jakubiak na koordynatora> uda nam się coś uzyskać . Polacy to taki naród który potrafi się zmobilizować tylko w trudnych chwilach. Dlatego tez mój scenariusz jest taki - Najpierw gówno będzie wychodzić. Będą kłótnie i niezły burdel ALE po paru reprymendach od EUFA i groźbie przeniesienia EURO JAKOŚ uda się zebrać do kupy , przełamać nasze narodowe negatywne cechy i zorganizować fajną imprezę. TAK NAM DOPOMÓZ BÓG. AMEN :)


*
 
nemrod
Post : 07 sie 2007 19:11
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 603
  • Dołączył: 28.07.2006


Ja zakladalem temat moj komentarz byl przepelniony hurraoptymizmem i mocno podszyty emocjami. Po prawie 4 miesiacach ochlonalem i wypowiem sie na "trzezwo" w tej sprawie, bo juz mnie kusi zeby sobie poprzeklinac ;-) .
Patrze w TV, czytam jakies analizy, wykresy czy artykuly w prasie. Ostatnio nawet widzialem na CNN, jak amerykanie pokazywali swoim rodakom jak wyglada obecnie miejsce, gdzie w przyszlosci ma stanac stadion narodowy (10-lecia ofkz). Probujac wyciagnac troche wnioskow moja aktualna opinia bedzie dosc podobna do nastepujacej:

Popers pisze:
Polacy to taki naród który potrafi się zmobilizować tylko w trudnych chwilach. Dlatego tez mój scenariusz jest taki - Najpierw gówno będzie wychodzić. Będą kłótnie i niezły burdel ALE po paru reprymendach od EUFA i groźbie przeniesienia EURO JAKOŚ uda się zebrać do kupy , przełamać nasze narodowe negatywne cechy i zorganizować fajną imprezę. TAK NAM DOPOMÓZ BÓG. AMEN :)


Z tym, ze ja do sprawy podchodze znacznie bardziej pesymistycznie. Kiedy Portugalia zostala wybrana na gospodarza EURO, w 2 miesiace po wyborze wszystkie ustawy i zarzadzenia regulujace sprawna organizacje imprezy byly juz w parlamencie i ich rozpatrzenie, poprawienie, czy zatwierdzenie bylo kwestia czasu. My po 4 miesiacach nie mamy nic w sejmie, a poslowie z senatorami i calym rzadem wlasnie sie wybieraja na wakacje :lol2: . Mamy jeszcze wybudowac autostrady i drogi ekpresowe. Ostatni zachwyt premiera, jakoby dzieki jego dzialaniom powstalo ok.800 czy 900 km autostrad byl troche przesadzony :P . Wiekszosc z decyzji o budowie tychze odcinkow podjeli poprzedni rzadzacy, a czesc bodajrze wybudowali prywaciarze, a premierowi zostalo rzeczywiscie "zasluzonych" ok. 100 km, czy cos takiego. Biurokracje mamy taka, ze zanim budowa ma prawo sie zaczac, to trzeba podpisac mase dokumentow, zatwierdzic niepoliczalna ilosc pozwolen i odczekac wieki zanim jakeis sprawy zostana rozpatrzone przez kosmiczna wrecz liczbe instytucji, urzedow itp. Gotuje sie z wscieklosci na sama mysl o tych wszystkich fanaberiach, a my sie tego przez lata nie pozbedziemy, bo w takich instytucjach pracuja ludzie za kosmiczne pieniadze, a sa ich dziesiatki tysiecy. Czy ktorys przy zdrowych zmyslach dalby sie odciagnac od takiego koryta? No Way.
Nie jestem politologiem, ale juz pewien czas staram sie pojac mechanizmy dzialajace polityka. Bylem w wielu krajach, slyszalem o wielu przepisach, sposobach zalatwiania spraw. W wiekaszosci panstw zachodnich, czy oceanem ich rozwiazania maja sens i dadza sie ulozyc w calosc. W Polsce wszystko pasuje jak piernik do wiatraka i krzty sensu w tym nie ma. Dlaczego, dlaczego no dlaczego? :wall: Polskich wiadomosci juz nie ogladam, bo to o czym tam mowia jest bardziej przerazajace niz azjatyckie horrory i moda na sukces w jednym (chyba ze ktos lubi to przepraszam - ja nie cierpie).
Polska to kraj walczakow, owszem ale cos ostatnio ta walka prowadzona jest w zlym kierunku i raczej nie dla dobra narodu. Albo ktos nas tak kopnie w dupe, ze skulimy sie pokornie i wykonamy szybko to, co do nas nalezy, albo w 2012 ze wstydu sami wystapimy z Unii Europejskieji rezta Europy odetchnie z ulga. Nam wtedy pozostanie rola outsaidera.
Oczywiscie tego nie chce i chetnie bym widzial dobrze zorganizowane EURO w Polsce i na Ukrainie.
Zeby nie bylo cala wypowiedz jest rzecz jasna IMO (tak profilaktycznie, bo jest troche idiotow, ktorzy tego skrotu nie pojmuja, lub nie chca go widziec, ale to nie tutaj :P ).

_________________
.


*
 
Popers
Post : 07 sie 2007 19:38
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 596
  • Dołączył: 31.01.2007


Absurdy prawne istnieją też za granicą , czego akurat sam doświadczam. O polityce sie wypowiadać nie będę bo to nie czas i miejsce na to , a zresztą nie chce mi się tracić czasu tylko i wyłącznie na wymyślanie inwektyw. Mimo wszystko wciąż jestem optymistą. Nie zapominajmy że Polska to także kraj niewiarygodnych pesymistów i to całe pi*******e w wiadomościach rzekomych "znawców i specjalistów" jest nie do końca prawdą. Wiadomości raportują o niepowodzeniach i skandalach bo to woda na młyn dziennikarzy. Poczekajmy . Jak za rok dalej nic się dziać nie będzie to dopiero usiądę w kącie i zapłaczę.


*
 
nemrod
Post : 07 sie 2007 20:21
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 603
  • Dołączył: 28.07.2006


Popers pisze:
Absurdy prawne istnieją też za granicą , czego akurat sam doświadczam.


To jest oczywiste i na pewno nie ma takiego kraju, gdzie takowe nie istnieja. W tym rzecz, ze w niektorych krajach doskwiera to bardziej, a w niektorych mniej. Poza tym takie absurdy dotycza zwykle okreslonych dziedzin zycia dotykajac pewna grupe osob (oczywiscie nie znaczy to, ze nie warto tego zmienic). IMO u nas te absurdy przeszkadzaja w sprawie, ktora zapewne trwale wplynie na ksztalt naszego panstwa, czyli calego narodu.

Popers pisze:
to całe pi*******e w wiadomościach rzekomych "znawców i specjalistów" jest nie do końca prawdą. Wiadomości raportują o niepowodzeniach i skandalach bo to woda na młyn dziennikarzy


Wiem o tym. Sensacja zawsze byla w cenie i awsze podaja te zle wiadomosci w pierwszej kolejnosci, sukcesami zajmujac sie pozniej. Z kolei czy jakas tam seksafera dotyczaca osobiscie kilku osob warto zajmowac polowe ramowki w newacg w TV i polowe konferencji prasowej ministra itp.?

Popers pisze:
Jak za rok dalej nic się dziać nie będzie to dopiero usiądę w kącie i zapłaczę.


Ja jeszcze nie siedze i nie placze, tylko widze, ze dzieje sie to, co zwykle, czyli nic. Plakac nie bede, bo to juz bylo. Smiac tez nie, bo to wszyscy ciagle robia i tematy wyczerpali. Chyba trzeba bedzie wymyslec jakies nowe reakcje ;) .

_________________
.


*
 
XBARTEKX
Post : 08 sie 2007 16:27
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 629
  • Dołączył: 12.05.2007
  • Skąd: Kurów


Niestety przez paru głupich murzynów i żółtków (nie żebym był rasistą) możemy nie zdążyć. Mianowicie każdy wie chyba a jak nie wiesz to ci podpowiem. STADION DZIESIĘCIOLECIA TAMTEJSI HANDLARZE NIE CHCĄ SOBIE PÓJŚĆ :].

Ale co tam miejmy nadzieje że sie uda bo jak sie uda to może jakiegoś jelenia sie obrobi z 500 euro :D.


*
  WWW
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna