Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 112 ]  Przejdź na stronę   Poprzednia   1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
hasan_talib
Post : 04 lis 2010 22:31
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 328
  • Dołączył: 25.08.2010


Jeśli już koniecznie chcesz się czepiać, rób to w pełni poprawnie. Prawidłowo byłoby: "Z okazji pierwszego pełnego udziału w Eucharystii" albo "Z okazji przystąpienia do pierwszej Komunii Świętej". Samo słowo "komunia", nawet napisane wielką literą może oznaczać nie tylko sakrament w Kościele Katolickim, ale także społeczność świętych, nawiasem mówiąc pojęcie również wywodzące się z chrześcijaństwa, albo ruch ekumeniczny, też zresztą w obrębie tego samego Kościoła. Więc jeśli tego nie sprecyzujesz, Twoja wypowiedź może mieć różne znaczenie. Możesz oczywiście obstawać przy swoim twierdząc, że potocznie to mówi się w pokazany przez Ciebie sposób, ale jako, że chciałeś pokazać poprawny - nie udało Ci się ;-)

I tu przechodzimy do czegoś, co z kolei denerwuje w życiu mnie. Czyli kiedy ktoś ma dużo do powiedzenia na jakiś temat, ale wie o nim troszkę mniej niż twierdzi i niż usilnie stara się pokazać. Bez obrazy ;-)


*
 
Len
Post : 05 lis 2010 16:36
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Olinka pisze:
Nie mam nic przeciwko rowerzystom. Mam natomiast do ludzi, którzy nie sa konsekwentni.

Jeśli denerwuje cię brak konsekwentności to może zacznij od siebie i patrz przed siebie, a wychodząc ze sklepu na prawo i lewo zamiast bawić się w torebce. Chodnik chodnikiem, dla pieszych, co nie zwalnia z "zasady ograniczonego zaufania" o której pisał Lukas. A ta dopuszcza wszystko, w tym możliwość w której czując się zbyt bezpiecznie pakujesz się wprost pod koła samochodu, którego kierowca miał zawał i nie wie, że wjeżdża na chodnik.

To tak odnośnie ludzi, którzy są zbyt zajęci dzieckiem, komórką, torebką itp. itd., żeby zauważyć, że nie są sami w okolicy. A z tego, co pisałaś wcześniej wynika, że się do nich zaliczasz.

lukasamd pisze:
No to ja mam nie chodzić pieszo wcale? Przecież równie dobrze mogę iść... i nagle "wejdzie na mnie" jakaś "święta krowa" (czy to rodzaju męskiego czy żeńskiego, nie ograniczajmy głupoty do jednej ze stron). Zdarza się? Ano zdarza, a wszystko przez to, że ludzie się nie patrzą, nie myślą, nie szanują innych... są egoistami.

To zdarza się wcale nierzadko. Jednak idąc pieszo co najwyżej się przewrócisz, kiedy ktoś nagle na ciebie wyskoczy ze sklepu ze wzrokiem w reklamówkach. Specjalnie opisałem przykład z rowerem, bo na nim można zrobić większą "ałe" :D

A skoro o rowerze - stare górale można kupić już za kilkadziesiąt złotych.


*
  WWW
Jaahquubel
Post : 05 lis 2010 23:12
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1154
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


Jaahquubel pisze:
"z okazji pierwszego pełnego udziału w Eucharystii"

hasan_talib pisze:
"Z okazji pierwszego pełnego udziału w Eucharystii"

Jeśli już koniecznie chcesz się czepiać, rób to w pełni uważnie. :P

Teraz przez chwilę poważnie:
hasan_talib pisze:
"Z okazji przystąpienia do pierwszej Komunii Świętej"

Pierwsza jest Komunia Święta, czy pierwsze jest przystąpienie?

Z powrotem niepoważnie:
hasan_talib pisze:
ale jako, że chciałeś pokazać poprawny - nie udało Ci się

Chciałem się tylko powymądrzać. Jak napisałem, byłem (jestem?) w zaczepnym nastroju. Jak granat.

Koniec off-topa.
hasan_talib pisze:
Czyli kiedy ktoś ma dużo do powiedzenia na jakiś temat, ale wie o nim troszkę mniej niż twierdzi i niż usilnie stara się pokazać.

Też tego nie lubię.

Nie lubię też jak ludzie pchają się do wsiadania do środka transportu zbiorowego, zanim wszyscy chętni wysiądą. I gdy stoją w drzwiach lub blisko nich i utrudniają wejście/wyjście.

I gdy zapalają papierosa zaraz po wyjściu z pojazdu. Wysiadasz za takim i wpadasz w chmurę dymu.
I gdy idą z zapaloną fają przez przejście podziemne.

I gdy palą na klatce schodowej.

W ogóle, papierosy powinny być zakazane.


Dodano: 05 lis 2010, 23:12

I jeszcze mnie denerwuje to, że już od początku listopada zaczynają obchodzić "śfinta" z grubasem w czerwonym kaftanie, elfami, dzwoneczkami, świeczkami, jakąś magią, lansowaniem się światełkami i nie wiadomo jeszcze czym. Potem nagle 25 grudnia skończą i przez 2-3 tygodnie okresu Bożego Narodzenia będą gadać, że jest już po...


*
  WWW
Stridingshadow
Post : 06 lis 2010 09:26
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Jaahquubel pisze:
elfami

Pieprzony rasista!
Zajmą się Tobą chłopaki Yaevinna! :D

_________________
Obrazek


*
 
Jaahquubel
Post : 06 lis 2010 17:46
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1154
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


Te elfy, o których Ty piszesz i te, o których ja, mają ze sobą tyle wspólnego, co coca-colowy grubas w czerwonym kaftanie ze świętym Mikołajem.


*
  WWW
Olinka
Post : 06 lis 2010 17:58
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 958
  • Dołączył: 26.08.2008
  • Skąd: A.I.M


Len pisze:
Olinka pisze:
Nie mam nic przeciwko rowerzystom. Mam natomiast do ludzi, którzy nie sa konsekwentni.

Jeśli denerwuje cię brak konsekwentności to może zacznij od siebie i patrz przed siebie, a wychodząc ze sklepu na prawo i lewo zamiast bawić się w torebce. Chodnik chodnikiem, dla pieszych, co nie zwalnia z "zasady ograniczonego zaufania" o której pisał Lukas. A ta dopuszcza wszystko, w tym możliwość w której czując się zbyt bezpiecznie pakujesz się wprost pod koła samochodu, którego kierowca miał zawał i nie wie, że wjeżdża na chodnik.
:one: hehehe nie pisałam o sobie :) nie uzywam torebek :)

Zasade ograniczonego zaufania stosuje (teraz pisze o sobie, nie musisz wyciagac wniosków) zawsze i do każdej sytuacji.

Len pisze:
To tak odnośnie ludzi, którzy są zbyt zajęci dzieckiem, komórką, torebką itp. itd., żeby zauważyć, że nie są sami w okolicy. A z tego, co pisałaś wcześniej wynika, że się do nich zaliczasz.
:one: jak zwykle :okulary2:
przeczytaj raz jeszcze co napisałam moze zauwazysz, że wnioski od czapy, pomysl chwile :)


Dodano: 06 lis 2010 17:58

Jaahquubel pisze:
hasan_talib pisze:
Czyli kiedy ktoś ma dużo do powiedzenia na jakiś temat, ale wie o nim troszkę mniej niż twierdzi i niż usilnie stara się pokazać.

Też tego nie lubię.
Tu mam odczyny alergiczne wrecz :)

Jaahquubel pisze:
Nie lubię też jak ludzie pchają się do wsiadania do środka transportu zbiorowego, zanim wszyscy chętni wysiądą. I gdy stoją w drzwiach lub blisko nich i utrudniają wejście/wyjście.

I gdy zapalają papierosa zaraz po wyjściu z pojazdu. Wysiadasz za takim i wpadasz w chmurę dymu.
I gdy idą z zapaloną fają przez przejście podziemne.

I gdy palą na klatce schodowej.

W ogóle, papierosy powinny być zakazane.


Dodano: 05 lis 2010, 23:12

I jeszcze mnie denerwuje to, że już od początku listopada zaczynają obchodzić "śfinta" z grubasem w czerwonym kaftanie, elfami, dzwoneczkami, świeczkami, jakąś magią, lansowaniem się światełkami i nie wiadomo jeszcze czym. Potem nagle 25 grudnia skończą i przez 2-3 tygodnie okresu Bożego Narodzenia będą gadać, że jest już po...
Pod kazdym punktem sie podpisuje :) a obchodzenia w Listopadzie Swiat nie widze (szczesciara) bo nie jezdze po skelpach :) i miescie :)

_________________
Pozdrawiam, Olinka

Moja mała "pasja"


Ostatnio zmieniony 06 lis 2010 17:55 przez Olinka, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
Kelly
Post : 06 lis 2010 18:09
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 269
  • Dołączył: 25.03.2007
  • Skąd: Warszawa




*
  WWW
Olinka
Post : 06 lis 2010 19:07
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 958
  • Dołączył: 26.08.2008
  • Skąd: A.I.M



_________________
Pozdrawiam, Olinka

Moja mała "pasja"


*
 
Len
Post : 06 lis 2010 19:15
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Olinka pisze:
:one: hehehe nie pisałam o sobie :) nie uzywam torebek :)

Zasade ograniczonego zaufania stosuje (teraz pisze o sobie, nie musisz wyciagac wniosków) zawsze i do każdej sytuacji.

To, co pisałaś 3 listopada temu przeczy:

Olinka pisze:
Kiedy widze połączone chodnik i droge dla rowerów, bardzo przestrzegam trzymania sie swojego pasa ruchu.
To dla mnei jasne ale w momencie kiedy jestem w miescie, na zakupach itd wychodze ze sklepu i porzadukuje jeszcze to co kupiłam, torebke i mysli to rowerzysta w tym wszystkim jest na koncu listy jesli w ogóle.

Choć mogę się mylić, bo czasem piszesz tak niezrozumiale (przykładem jest cytat powyżej), że ciężko z tego wyciągnąć jakieś jednoznaczne wnioski.


Co do papierosów to również uważam, że powinny być zakazane. Ja w życiu nie zapaliłem ani jednego tylko co z tego skoro przez cały dzień wdycham ten dym? Gdziekolwiek bym nie poszedł, to wszędzie czuję ten szajs.


*
  WWW
Olinka
Post : 06 lis 2010 19:41
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 958
  • Dołączył: 26.08.2008
  • Skąd: A.I.M


Len pisze:
Olinka pisze:
:one: hehehe nie pisałam o sobie :) nie uzywam torebek :)

Zasade ograniczonego zaufania stosuje (teraz pisze o sobie, nie musisz wyciagac wniosków) zawsze i do każdej sytuacji.

To, co pisałaś 3 listopada temu przeczy:

Olinka pisze:
Kiedy widze połączone chodnik i droge dla rowerów, bardzo przestrzegam trzymania sie swojego pasa ruchu.
To dla mnei jasne ale w momencie kiedy jestem w miescie, na zakupach itd wychodze ze sklepu i porzadukuje jeszcze to co kupiłam, torebke i mysli to rowerzysta w tym wszystkim jest na koncu listy jesli w ogóle.

Choć mogę się mylić, bo czasem piszesz tak niezrozumiale (przykładem jest cytat powyżej), że ciężko z tego wyciągnąć jakieś jednoznaczne wnioski.
Co w tym co tu zacytowałes jest dla Ciebie niezrozumiałe? To, że kiedy wiem, że chodnik jest połaczony z droga rowerowa wzmagam swoja uwage czy to, że kiedy wychodze ze sklepu (na chodnik przecez) nie spodziewam sie rowerzysty? (bo ten jest mądry i jedzie przy krawęzniku)

Czy jest dla Ciebie róznica: ide ulica i "nie ufam wszystkim, wszystkiemu i jestem czujna ciagle" czy "wychodze ze sklepu i chociaz w sklepie uwazam na swoje kieszenie, torby, plecaki, kasjerke i rachunek itd. to kiedy wychodze mam jeszcze brac pod uwage rowerzyste na chodniku (???)"
Moge i biore pod uwage spadajace dachówki przy slinym wietrze, lecace rusztowania przy remoncie elewacji, sople lodu w zimie itd.
Dlaczego mam brac pod uwage jeszcze innego uzytkownika chodniku, który ma nade mna przewage i masy i szybkosci?

Z tego co napisałes wyciagnełam wnioski, że uwazasz zderzenie pieszy-rowerzysta za dotkliwsze dla rowerzysty.
Nie zgodze sie z tym.
Mądry rowerzysta kierujac sie zasada ograniczonego zaufania powinien miec na sobie te wszystkie gadzety, któe maja zapewnic mu ochrone w momencie upadku. I tak uzbrojony madry rowerzysta wpada na debila przechodnia (przepraszam debilke bo to przeciez kobieta).
Myslisz, że kto wyjdzie z tego spotkania bez szwanku?
Stawiam na rowerzyste.

Kiedys juz pisałam.
Jezeli masz problem z odczytaniem tego co pisze to po prostu ignoruj moje posty a nie sil sie na ich wykładanie.
Jakos nikt inny nie ma z tym problemu a Ty ciągle i ciągle usiłujesz cos udowadniac, to wnioski nasuwaja sie same.
Jezeli czegos nie rozumiesz lub jest dla Ciebie niejasne to w kulturze dyskusji funkcjonuje tak zwyczaj, że prosi sie o doprecyzowanie lub wyjasnienie jakis fragmentów wypowiedzi, motywów, celu itd.
To tylko wówczas oczywiscie kiedy chce sie prowadzic dyskusje a nie szukac okazji do podsumowania rozmócy, osmieszenia go za wszelka cene tak jak to ciagle robisz a co staje sie uciazliwe, mysle dla wszystkich

_________________
Pozdrawiam, Olinka

Moja mała "pasja"


*
 
Zhenia
Post : 06 lis 2010 19:59
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 175
  • Dołączył: 09.05.2009


Kiedy wy przestaniecie się kłócić?
Wasza kłótnia jest już chyba w każdym dziale JACenter.


*
 
Len
Post : 06 lis 2010 20:07
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Napisałaś, że nie używasz torebek, choć wcześniej stwierdziłaś inaczej*

*Chociaż z czegoś takiego "porzadukuje jeszcze to co kupiłam, torebke i mysli to rowerzysta" może wynikać wszystko, więc pewnie się mylę (podpowiedź: zdanie jest po polskiemu).

I tyle. Naprawdę tylko tyle. Nie musiałaś pisać wypracowania (i to nie na temat).

A postów ignorować nie będę, ponieważ jestem moderatorem, więc może skorzystaj z własnej rady i ignoruj moje... szczególnie, że już kilkukrotnie stwierdziłaś, że nie będziesz ze mną dyskutowała na jakiekolwiek tematy (nie żebym ci zarzucał niekonsekwentność, skądże...).

Cytuj:
Wasza kłótnia jest już chyba w każdym dziale JACenter.

Bo to już tradycja JACenter :D


*
  WWW
Olinka
Post : 06 lis 2010 20:16
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 958
  • Dołączył: 26.08.2008
  • Skąd: A.I.M


Len pisze:
Napisałaś, że nie używasz torebek, choć wcześniej stwierdziłaś inaczej*

*Chociaż z czegoś takiego "porzadukuje jeszcze to co kupiłam, torebke i mysli to rowerzysta" może wynikać wszystko, więc pewnie się mylę (podpowiedź: zdanie jest po polskiemu).
To był przykład i nie dotyczy mnie.

Len pisze:
I tyle. Naprawdę tylko tyle. Nie musiałaś pisać wypracowania (i to nie na temat).
nadal nie rozumiesz co do ciebie pisze

Len pisze:
A postów ignorować nie będę, ponieważ jestem moderatorem
to sie zachowuj jak moderator

Len pisze:
więc może skorzystaj z własnej rady i ignoruj moje... szczególnie, że już kilkukrotnie stwierdziłaś, że nie będziesz ze mną dyskutowała na jakiekolwiek tematy (nie żebym ci zarzucał niekonsekwentność, skądże...).
pozostawie bez komentarza do przemyslenia dla Administratora Forum

Len pisze:
Cytuj:
Wasza kłótnia jest już chyba w każdym dziale JACenter.

Bo to już tradycja JACenter :D
nie pochlebiaj sobie

_________________
Pozdrawiam, Olinka

Moja mała "pasja"


Ostatnio zmieniony 06 lis 2010 20:16 przez Olinka, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
lukasamd
Post : 06 lis 2010 20:31
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Len pisze:
Bo to już tradycja JACenter :D


Nie jest to "tradycja" godna pochwały.
Trzeba będzie się jej pozbyć, podobnie jak i zmienić tematy na bardziej apolityczne, bo to naprawdę staje się denerwujące :/


*
  WWW
Olinka
Post : 06 lis 2010 20:34
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 958
  • Dołączył: 26.08.2008
  • Skąd: A.I.M


lukasamd pisze:
Len pisze:
Bo to już tradycja JACenter :D


Nie jest to "tradycja" godna pochwały.
Trzeba będzie się jej pozbyć, podobnie jak i zmienić tematy na bardziej apolityczne, bo to naprawdę staje się denerwujące :/
Nie myslałam, że to powiem ale widac tu nie moze byc inaczej... zgadzam sie i w pełni popieram.

_________________
Pozdrawiam, Olinka

Moja mała "pasja"


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   Poprzednia   1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna