Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę   Poprzednia   1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
Cichacz_32
Post : 21 maja 2011 08:25
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 16
  • Dołączył: 23.03.2010
  • Skąd: Cicha Wieś


A gówno prawda nie będzie końca tego cholernego świata. :diabelek:

_________________
"Frank Zappa and the Mothers
were at the best place around.
But some stupid with a flare gun
burned the place to the ground."
Smoke on the Water


*
 
hasan_talib
Post : 21 maja 2011 09:28
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 328
  • Dołączył: 25.08.2010


lukasamd pisze:
Nie bardzo było wiadomo gdzie to dać, no ale rzecz rozchodzi się o jednego pomyleńca.
Chciałbym się pożegnać, bo przecież jutro koniec świata i nie wiadomo, czy będzie jeszcze okazja :lol:


Zainteresowałem się tym tematem (z ciekawości, nie strachu przed rychłym końcem ;-) ) i wgłębiłem się trochę w tę "przepowiednię", czy jak to tam nazwać.
Do domniemanego końca świata mamy jeszcze czas, bo według Harolda Campinga - tego, co to wymyślił, pana, który troszeczkę kojarzy mi się z naszym ojcem Rydzykiem (http://en.wikipedia.org/wiki/Harold_Camping), "21 maja (dziś) o 6 rano (czyli pi razy oko o 14-15 dla nas, w Polsce, jako, że Camping jest Amerykaninem - strefy czasowe i te sprawy) Bóg zamyka możliwość nawrócenia się dla ludzi. Od dziś rozpoczną się prześladowania Chrześcijan, trwające do 21 października - wtedy to Bóg zniszczy Ziemię i cały wszechświat ogniem". Jakoś tak to szło ;-) Więc mamy jeszcze 5 miesięcy życia :-P


Cichacz_32 pisze:
A gówno prawda nie będzie końca tego cholernego świata. :diabelek:


Jasne, że nie będzie, na pewno nie 21 maja, ani 21 października, ani nawet w grudniu 2012 ;-)


Ostatnio zmieniony 21 maja 2011 09:29 przez hasan_talib, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
Cichacz_32
Post : 21 maja 2011 10:00
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 16
  • Dołączył: 23.03.2010
  • Skąd: Cicha Wieś


A w Biblii jest napisane coś w stylu że nie będzie żadnego potopu gdyż raz już był. (Nie mogę przytoczyć cytatu)

W ogóle ten mit z końcem świata i Majami jest z dupy wyciągnięty. Wyrżnęli tą cywilizacje a oni nie dokańczali tego kalendarza. Ijeszcze coś warto pod uwagę wziąść to że Majowie przez sto parę lat przerwali kalendarz i rzekomy koniec świata miałby nastąpić nie w 2012 roku a w 2116.

_________________
"Frank Zappa and the Mothers
were at the best place around.
But some stupid with a flare gun
burned the place to the ground."
Smoke on the Water


*
 
hasan_talib
Post : 21 maja 2011 10:20
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 328
  • Dołączył: 25.08.2010


Rozmawiałem o tym rzekomym końcu świata, w maju/październiku z moją dziewczyną. Pokazała mi taki fragment Ewangelii:

Jezus odpowiedział: Strzeżcie się, żeby was nie zwiedziono. Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić: "Ja jestem" oraz: "Nadszedł czas". Nie chodźcie za nimi!"

Było gdzieś też, że nikt nie może poznać daty końca, więc nie należy wierzyć w żadne zapowiedzi, ale tego już nie zacytuję, bo nie pamiętam dokładnie ;-)


*
 
Len
Post : 21 maja 2011 10:27
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Znowu? Koniec świata miał być już w 1999, 2000 i potem w 2001. Chyba przegapiłem.


*
  WWW
momo78
Post : 21 maja 2011 10:45
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1415
  • Dołączył: 05.11.2007


Obawiam się, że nikt z nas nie dożyje do końca świata, no chyba, że będziecie żyć po parę milionów/miliardów lat.

Tak BTW. co ma wspólnego koniec kalendarza jakiejś wymarłej cywilizacji do końca świata?

_________________
I'm afraid.
I'm afraid, Dave.
Dave, my mind is going. I can feel it.
I can feel it. My mind is going. There is no question about it.
I can feel it. I can feel it. I can feel it.
I'm a... fraid.


*
 
hasan_talib
Post : 21 maja 2011 11:01
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 328
  • Dołączył: 25.08.2010


Len pisze:
Znowu? Koniec świata miał być już w 1999, 2000 i potem w 2001. Chyba przegapiłem.


Nie tylko, Len ;-)

http://www.bible.ca/pre-date-setters.htm

Po paru akapitach tego tekstu na górze jest fajna tabelka z datami ;-)


*
 
Cichacz_32
Post : 21 maja 2011 13:32
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 16
  • Dołączył: 23.03.2010
  • Skąd: Cicha Wieś


momo78 pisze:
Obawiam się, że nikt z nas nie dożyje do końca świata, no chyba, że będziecie żyć po parę milionów/miliardów lat.

Tak BTW. co ma wspólnego koniec kalendarza jakiejś wymarłej cywilizacji do końca świata?



Nic. Tylko jajogłowi zinterpretowali to jako datę końca świata. Który będzie wtedy kiedy nie będzie na świecie żadnej żywej istoty.

_________________
"Frank Zappa and the Mothers
were at the best place around.
But some stupid with a flare gun
burned the place to the ground."
Smoke on the Water


*
 
hasan_talib
Post : 21 maja 2011 13:38
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 328
  • Dołączył: 25.08.2010


Wikipedia o kalendarzu Majów i "końcu świata" w 2012:

Cytuj:
Czwarty świat skończył się według Długiej Rachuby właśnie po okresie zapisanym jako 13.0.0.0.0., ale nie oznacza to końca piątego świata po takim samym okresie. Badacze kultury i astronomii Majów są zgodni, że rok 2012 nie miał szczególnego znaczenia dla tego ludu[17]. Układ gwiazd i Słońca 21 grudnia tego roku nie jest szczególnie rzadki i powtarzał się trzykrotnie w ciągu ostatnich 200 lat (jeśli pominąć ruch precesyjny Ziemi i ruch Układu Słonecznego w Galaktyce); co więcej przesilenie zimowe, przypadające na ten dzień, nie pełniło żadnej istotnej roli w religii i kulturze Majów. Żadna z zachowanych inskrypcji Majów nie wskazuje też na 21 grudnia 2012 roku jako na "koniec świata"[17], a jedynie na koniec pewnej epoki; wg wierzeń Majów czas nie ma charakteru linearnego lecz jest nieskończonym cyklem powstawania i upadków systemów światowych[16][18].


Żaden koniec świata, tylko epoki :-)


*
 
M'cin
Post : 21 maja 2011 14:08
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 775
  • Dołączył: 18.11.2009


Z tego co napisali w "Strrrasznej Historii", ach jak ja za młodu ten cykl lubiłem, koniec kalendarza majów oznaczał koniec świata, po którym przeżywała parka ludzi i rozmnażali się od nowa. Był chyba potop, susze i inne pierdoły, teraz ma być piąty, wielka wojna. Jak coś pomyliłem, przepraszam - do szafki daleko.


*
 
Stridingshadow
Post : 21 maja 2011 15:00
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


M'cin pisze:
koniec kalendarza majów oznaczał koniec świata, po którym przeżywała parka ludzi i rozmnażali się od nowa

Wszystkie tego typu opowieści o odtworzeniu gatunku z 1 zachowanej pary, należy wrzucić między bajki ze względu na tzw. zjawisko 'bottleneck' ;)

Mówiąc wielkim skrótem: pula genów w populacji powstałej z dwojga osobników byłaby tak uboga, że istniałoby bardzo duże ryzyko wymarcia populacji podczas pierwszej (i każdej kolejnej) selekcji.

_________________
Obrazek


*
 
Len
Post : 21 maja 2011 19:48
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Stridingshadow pisze:
Wszystkie tego typu opowieści o odtworzeniu gatunku z 1 zachowanej pary, należy wrzucić między bajki ze względu na tzw. zjawisko 'bottleneck' ;)

Mówiąc wielkim skrótem: pula genów w populacji powstałej z dwojga osobników byłaby tak uboga, że istniałoby bardzo duże ryzyko wymarcia populacji podczas pierwszej (i każdej kolejnej) selekcji.

Jak śmiesz heretyku, ateisto i sługusie Putina głosić takie bzdurne bzdury! Na stos!


*
  WWW
JollyBuszko
Post : 21 maja 2011 21:27
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Kapral
Kapral
  • Posty: 70
  • Dołączył: 21.03.2011
  • Skąd: Uciekinier z Wawy zamieszkały w Olsztynie . :)


Dobry wieczór ! Przepraszam że nie odzywam się na forum ale odkąd nie mam rehabilitacji w przychodni nie mogę ciągle przesiadywać przed komputerem . Ale do rzeczy , uważam że tak zwany koniec świata nastąpi wtedy gdy mocarstwa zaczną obkładać atomówkami . Hm , po za tym ten prorok jest chyba fałszywy ... Dla mnie końcem świata była wiadomość że rehabilitacje to ja będę dopiero od września , bo NFZ dał wąskie limity i miejsc nie ma .


Ostatnio zmieniony 21 maja 2011 21:30 przez JollyBuszko, łącznie zmieniany 2 razy

*
 
M'cin
Post : 21 maja 2011 21:44
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 775
  • Dołączył: 18.11.2009


To nie będzie koniec świata, co najwyżej cywilizacji albo ludzkości - Newton grawitacji nie zatrzyma, a Einstein nie cofnie względności, planety dalej będą zap******* po nieboskłonie, ale nie będzie komu patrzeć :)


*
 
Stridingshadow
Post : 22 maja 2011 06:04
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


JollyBuszko pisze:
bo NFZ dał wąskie limity

NFZ daje takie limity i takie warunki leczenia, żeby się czasem nie wykosztować.
Co się tyczy rehabilitacji, to w RP najczęściej trzeba dorzucić do tego sporo z własnej kieszeni (żeby efekt końcowy był zadowalający).
Koniec offtopu.

_________________
Obrazek


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   Poprzednia   1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna


cron