Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę   1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
Len
Post : 23 lip 2006 15:20
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Dziś na stronie Jagged Alliance Center pojawił się wywiad z jednym z twórców Jagged Alliance 3D, a dokładniej z Maksem Tuminem - menedżerem projektu JA3D.
Wywiad był tłumaczony przeze mnie z języka rosyjskiego, za pomoc dziękuję Popusiowi, Snickowi i Thomassowi. Źródło: A.I.M. JA3D.
Ps. Tłumaczenie nie jest pierwszej klasy, ale ruski to trudny język więc pewnie zrozumiecie :wink:.

Choć wywiad nie dostarczył tak wielu informacji jakbysmy chcieli, bo Maks był trochę tajemniczy, uważam go za udany. Głównie ze względu na to, że jestem modderem i teraz mogę być spokojny - JA3D będzie równie łatwy w modyfikowaniu co JA2.
Dowiedzieliśmy się też jak będą wyglądać misje, moim zdaniem teraz będzie o wiele lepiej choć trochę ich mało, ale kto wie ile czasu one zajmą. Również będzie znacznie więcej broni, a co najważniejsze będą bardziej zróżnicowane, a tego właśnie bardzo brakowało w JA2. Pistolety, strzelby, noże itp. były praktycznie bez użyteczne, tylko na początku gry jest używaliśmy z przymusu.
Złą informacją jest usunięcie M.E.R.C. i zmniejszenie A.I.M., ale przynajmniej teraz już wiemy co nas czeka.

A co wy sądzicie o tym wywiadzie? Co was najbardziej zaskoczyło/zainteresowały a co oburzyło/zasmuciło?


Ostatnio zmieniony 01 sty 1970 01:00 przez Len, łącznie zmieniany 3 razy

*
  WWW
snick
Post : 23 lip 2006 16:02
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 686
  • Dołączył: 17.07.2006
  • Skąd: Zabrze


Najpierw poprawki:

Cytuj:
Powiedz coś proszę krótko o fabule gry. Czy to będzie kolejne zadanie "sprzątnięcia" dyktatora, albo czy będzie niejaka intryga?


propozycja korekty:
Czy to będzie kolejne zadanie "sprzątnięcia" dyktatora, czy też w grze pojawi się jakaś intryga?

Cytuj:
W poprzedniej części gry była tylko jedna "gałąź:
]

Należy zamknąć cudzysłów na końcu "gałąź"

Cytuj:
A jak będzie wyglądało przemieszczanie się po strategicznej mapie?


lepiej brzmi chyba "po mapie strategicznej"

Cytuj:
a skład A.I.M. skrócono do 30 najemników,


Lepiej będzie chyba "obcięto", albo "zmniejszono"

Cytuj:
To oznacza, że zasoby będą maksymalnie dostępne. Na początku będą one raczej trochę "zamknięte" (hasło na plikach itd.), lecz po pewnym czasie (niedługim) zasoby "otworzymy". Jak również udostępnimy edytory misji.


Lepiej
"Udostępnimy również edytory misji"


Sam wywiad jest ok, można dowiedzieć się ciekawych rzeczy. Martwi mnie to, że w AIM nie pojawi się nikt inny, a parę osób "popłynie". Również brak MERC trochę mnie boli - liczyłem na to, że w grze pojawią się nowi najemnicy, którzy poprawią wizerunek organizacji. Najgorsze jest jednak, że najemnicy z AIM będą mieć te same statystyki, co poprzednio. Tak, jakby podczas misji w Arulco w ogóle sie nie rozwinęli. :?

Nie podoba mi się też "W każdej klasie broni będą odpowiedniki, nie różniące się parametrami."
Po co wprowadzać 10 broni z tymi samymi statystykami, różniące się jedynie obrazkiem? To, że raz postrzelam sobie z karabinu amerykańskiego, a raz z rosyjskiego, bez żadnej różnicy w statystykach broni bardzo mnie dziwi. Rozumiem, różnią się amunicją, ale jednak twórcy mogli pokusić się o chociaż drobne zróżnicowanie.

Nie podoba mi się też, że pistolet został zakwalifikowany jako broń ostatniej szansy... Pistolet to, bądź co bądź, potężna broń w rzeczywistości. Strzał w głowę i po sprawie, a tutaj znów redukują jego rangę.


*
  WWW
Popuś
Post : 24 lip 2006 10:02
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Młodszy chorąży
Młodszy chorąży
  • Posty: 382
  • Dołączył: 01.06.2006
  • Skąd: I tak tu nie trafisz


Ten to zawsze musi znaleźć błędy... :p

A co do samego wywiadu. Najbardziej martwi to, że gracz straci pełną swobodę dzialania - już nie będzie się mógł swobodnie poruszać po mapie strategicznej. W grze zdaje sie nie bedzie "czyszczenia" kraju, ale po prostu będą nas zrzucać na kolejne misje i tyle. W sumie szkoda, bo ta swoboda n=to największy atut serii.
Martwi też zmniejszenie ilość najemników do wyboru. Dotychczas mieliśmy o 10 wiecej już tylko w samym AIM nie wspominając o MERC, które w UB już miało też nawet całkiem dobrych najemników. Kolejna minus. Denrwuje też brak nowych najemników, zostają tylko "starzy".
Na szczęscie grę będzie można łatwo modować, a co za ty idzie fani na pewno postarają się o to, żeby gra była o wiele lepsza. Oczywiście nie zakladam, że bedzie zła, ale dobrze to ten wywiad nie wróży...


*
  WWW
Len
Post : 24 lip 2006 10:45
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Te błędy to już raczej do admina bo on może tylko edytować artykuł. No albo bluzganie do Popusia bo to no poprawiał! :mrgreen:

Mnie też bardzo zmartwił brak swobody działania. Zobaczymy jak to się sprawdzi, jeśli nie to zapewne nie ujrzymy tego w JA3.


*
  WWW
Rafadan_PL
Post : 24 lip 2006 11:15
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 278
  • Dołączył: 11.07.2006
  • Skąd: Łódź


O ile do tłumaczenia zastrzeżeń nie mam (bo wiadomo o co chodzi - i to w zupełności starczy), to do samej gry mam bardzo poważne obawy :|

Coś czuję że z całkowicie nieliniowej poprzedniczki, w której mamy do dyspozycji cały kraj podzielony na sektory, twórcy zrobią coś w rodzaju UB w którym będziemy mieli szereg kolejnych misji do wykonania (czasem niekoniecznych do zakończenie gry) ustawionych w ścisłej kolejności. Jedyna możliwa decyzja gracza to będzie co najwyżej nie podjęcie jakiegoś subquesta na mapie :(

Boję się że będzie to kicha i niewypał na skalę światową, gdyż to co wszyscy tak kochali w JA2 (NIELINIOWOŚC W WYZWALANIU PAŃSTWA) będzie zamieniona na grę w roddzaju "po sznureczku do kłębka". Takie UB tylko oprawione w 3D ...


*
 
Popuś
Post : 24 lip 2006 11:15
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Młodszy chorąży
Młodszy chorąży
  • Posty: 382
  • Dołączył: 01.06.2006
  • Skąd: I tak tu nie trafisz


Len pisze:
No albo bluzganie do Popusia bo to no poprawiał!

Wiedziałem, że to powie... wiedziałem...grrr... ;)
Len pisze:
Zobaczymy jak to się sprawdzi, jeśli nie to zapewne nie ujrzymy tego w JA3

Problem w tym, że jak JA3D się nie sprawdzi to mozemy wcale nie ujrzeć JA3 :?


*
  WWW
Len
Post : 24 lip 2006 11:20
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Popuś pisze:
Problem w tym, że jak JA3D się nie sprawdzi to mozemy wcale nie ujrzeć JA3 :?
Heh no tak.

Zresztą nie dziwie się, temu co napisał Rafadan:
Rafadan_PL pisze:
będzie zamieniona na grę w roddzaju "po sznureczku do kłębka". Takie UB tylko oprawione w 3D...
...Bo ta gra to miał być na początku tylko remake UB ale twórcy doszli do wniosku, że UB był nie udany i wolą nie mieszać w to JA3D, gracze napewno od razu mieliby obawy.


*
  WWW
Rafadan_PL
Post : 24 lip 2006 11:22
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 278
  • Dołączył: 11.07.2006
  • Skąd: Łódź


Cytuj:
Bo ta gra to miał być na początku tylko remake UB ale twórcy doszli do wniosku, że UB był nie udany i wolą nie mieszać w to JA3D, gracze napewno od razu mieliby obawy.
Niestety, chyba znów zmienili zdanie i poszli po najmniejszej linii oporu :| Bo po co się wysilac, jak naiwniaki i tak to kupią. Liczy się tylko $$$ :(


*
 
Popuś
Post : 24 lip 2006 11:27
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Młodszy chorąży
Młodszy chorąży
  • Posty: 382
  • Dołączył: 01.06.2006
  • Skąd: I tak tu nie trafisz


Len pisze:
Bo ta gra to miał być na początku tylko remake UB ale twórcy doszli do wniosku, że UB był nie udany i wolą nie mieszać w to JA3D, gracze napewno od razu mieliby obawy.

Wolałbym udany remake UB z swobodobą rozgrywki niz nową grę, gdzie tej swobody nie mam.
Zresztą, niektóre zyczenia wydawcy zdają się być tylko po to, aby pogrązyć serię na amen...


*
  WWW
Len
Post : 24 lip 2006 11:30
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Popuś pisze:
Wolałbym udany remake UB z swobodobą rozgrywki niz nową grę, gdzie tej swobody nie mam.

No tyle, że UB nie miał tej swobody. No co prawda mogłeś się wrócić w dowolnej chwili ale całą grę idzie się tunelem sektorów prosto do zakończenia. Można wykonywać misje obowiązkowe i dodatkowe lub nie, tak jak w JA3D, tyle że w 3D wypełnianie dodatkowych osłabia wroga co jest potem widoczne na końcu gry.


*
  WWW
Popuś
Post : 24 lip 2006 11:31
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Młodszy chorąży
Młodszy chorąży
  • Posty: 382
  • Dołączył: 01.06.2006
  • Skąd: I tak tu nie trafisz


Chodziło mi o to ze mogli zrobić remake, gdzie ta swoboda by jednak była. Fajnie by się grało.


*
  WWW
snick
Post : 24 lip 2006 11:35
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 686
  • Dołączył: 17.07.2006
  • Skąd: Zabrze


Oooj, nie bluzgajcie tak szybko. Wiadomo, w JA2 bardzo ważna była swoboda ruchu, ale zobaczcie sobie na takiego Silent Storma - tam też głównie wykonywało się misje, bez żadnego łażenia po mapie i nikt nie narzekał. Co prawda można było rozbić obóz gdziekolwiek, nawet poza terenem misji albo stoczyć bitwę w losowym sektorze, zupełnie niezwiązaną z fabułą, ale mało kto się na to decydował. A jeśli już, to jedynie ze względów takich jak zebranie gratów denatom i sprzedanie ich w bazie lub zdobycie doświadczenia.


*
  WWW
Popuś
Post : 24 lip 2006 11:48
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Młodszy chorąży
Młodszy chorąży
  • Posty: 382
  • Dołączył: 01.06.2006
  • Skąd: I tak tu nie trafisz


No, ale sam zobacz - jak na razie wiecej minusów niż plusów wychodzi, wiec co mamy pisać?


*
  WWW
Rafadan_PL
Post : 24 lip 2006 12:03
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 278
  • Dołączył: 11.07.2006
  • Skąd: Łódź


Zauważ Snick że w Ja2 gramy do dzisiaj i jeszcze nam się to nie znudziło :) Główny tego powód to nieliniowośc. A taka gra JA3D to co? Przejdzie się góra 2-3 razy i ląduje na półce :roll:

A swoboda ruchu to niekoniecznie nieliniowośc.
Popatrz na F:Tactics. Tam, choc zachowano pozorną swobodę ruchu, to wszystkie misje ustawiono w rządku - jedna po drugiej. Efekt? Niewielka żywotnośc gry i nuda jaką odczuwa się pokonując kolejne zadania.

Chocby i docieralibyśmy na nie sami w JA3D, to i tak ewentualne zniszczenie nieliniowości będzie krokiem w tył i ogromnym błędem twórców :evil:


*
 
Len
Post : 16 sie 2006 15:23
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Nowy wywiad z Maksem Tuminem!

No i mamy kolejny wywiad i znowu z Maksem Tuminem, jak wszystkie zresztą :) Ja i Rafadan tłumaczyliśmy go z angielskiego, ale łatwo nie było bo sporo głupich zdań było. Ale najważniejsze, że jakoś się udało i teraz możecie czytać o nowym wywiadzie.

Co o nim sądzicie? Nie jest zbyt długi ale można się sporo dowiedzieć. Jak choćby wreszcie jasno opisania fabuła, do tej pory było to tylko takie coś - "Jest sobie dyktator w afryce, a ty masz go sprzątnąć". Fabuła jest bardzo podobna do tej z JA2, ale jest jedna ważna nowość, teraz już nie będzie mozna pójść prosto do celu omijając wszystko inne, samo zabicie dyktatora nic nie da, najpierw trzeba przekabacić na swoją stronę ludność cywilną.

Czytając ten wywiad trochę się uspokoiłem po ostatnim wywiadzie. Wiemy już, że będzie to gra ze znanym nam gameplayem lecz w nowej odsłonie. To dobrze, bo twórcy zawsze lubili zmieniać to co dobre, a to często nie wychodzi na dobre.

I cieszy mnie to, że będzie dopracowana ścieżka dźwiękowa jak i efekty dźwiękowe. Może będzie w najnowszych systemach? Wyobraźcie sobie te odgłosy z głośnikami 5.1 :mikolaj:

A co wy sądzicie?


*
  WWW
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   1, 2, 3, 4, 5  Następna


cron