Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
Len
Post : 27 cze 2008 14:51
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


No panowie, przed dwoma dniami na łamach Miasta Gier, które objęło patronat medialny nad grą, pojawiła się pierwsza w Polsce recenzja Hired Guns: The Jagged Edge! Autorem tekstu jest Ogidogi - redaktor naczelny portalu. Recenzja jest długa i raczej skierowana do osób, które o grze jeszcze nie słyszały (i trudno się temu dziwić). Jest poprawna, nie znalazłem żadnych błędów. Co ciekawe, wśród zalet na pierwszym miejscu dużymi literami wymieniono grywalność, dalej jest klimat, projekty lokacji, nieliniowość fabuły, samouczek i... grafika. To ostatnie może być dla niektórych zdziwieniem, dla mnie nie bo gra rzeczywiście wygląda bardzo ładnie mimo, że nie powala jakimiś nowymi rozwiązaniami.
Ale w zupełności zgadzam się co do wad: oprawa audio, błędy, nie najlepsza inteligencja wrogów oraz skomplikowany interfejs dla początkujących. Grę oceniono na bardzo dobre 8.0.

Miasto Gier - Recenzja Hired Guns: The Jagged Edge


*
  WWW
Wigen
Post : 27 cze 2008 15:05
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1324
  • Dołączył: 30.01.2007
  • Skąd: Warszawa


No właśnie. Jedyną wadą jest w HG muzyka. Została nagrana dosyć szybko i do końca nie została dopracowana. Miejmy nadzieję że Topware wyda jakieś łatki które może albo nie poprawią jakość muzyki. Ale jak na ocenę 8.0 to całkiem przyzwoicie nie uważacie ? :D


*
 
Cell
Post : 14 lip 2008 16:15
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Chorąży
Chorąży
  • Posty: 500
  • Dołączył: 25.03.2008
  • Skąd: Świdnik


Hmmm, nadeszła odpowiedź Gema. I wiecie co? Jego odpowiedź jest niedość, że intrygująca, to jeszcze zaskakująca.


Pozwole ją sobie zacytować:

Cytuj:
Jagged Alliance znam raczej dobrze. Dla niej specjalnie te 10+ lat temu kupiłem cały 10-pak jakichś śmieci. To jednak już historia i obecnie preferuję inne gatunki. Nie sądzę też, bym w przewidywalnej przyszłości miał zająć się recenzowaniem "duchowych spadkobierców" dzieła Sir-Techa. Choćby dlatego, że wypadłem nieco z obiegu i siłą rzeczy recenzja nie byłaby ścisła...



No to pięknie. Jesteśmy ostatnią nadzieją i trza się wziąść do roboty. Jakieś plany?


*
 
gvk
Post : 14 lip 2008 18:17
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 29
  • Dołączył: 20.06.2008


Ocena 8.0? To chyba jakiś żart :no: JA2 pewnie ma wg ich skali 25.0.


*
 
Wigen
Post : 14 lip 2008 19:34
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1324
  • Dołączył: 30.01.2007
  • Skąd: Warszawa


Cytuj:
Jagged Alliance znam raczej dobrze. Dla niej specjalnie te 10+ lat temu kupiłem cały 10-pak jakichś śmieci. To jednak już historia i obecnie preferuję inne gatunki. Nie sądzę też, bym w przewidywalnej przyszłości miał zająć się recenzowaniem "duchowych spadkobierców" dzieła Sir-Techa. Choćby dlatego, że wypadłem nieco z obiegu i siłą rzeczy recenzja nie byłaby ścisła...



No cóż spodziewałem się odpowiedzi która by mnie usatysfakcjonowała w jakimiś tam stopniu, ale straciłem już nadzieję że jakaś recenzja o Hired Guns: The Jagged Edge się ukaże w CD Action . Innych redaktorów się nie będę pytał bo nie chce ryzykować ostem.

Kiedyś tam próbowałem coś o niej napisać, ale wyszły flaki z olejem. Jak już przejdę całą grę i coś naskrobię co będzie mi na tyle pasowało to wyślę odpowiedniej osobie.


*
 
zadra666
Post : 14 lip 2008 20:18
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 796
  • Dołączył: 23.11.2007
  • Skąd: Rozpoznanie


Tak z ręką na sercu. Powiedzcie mi czy warto kupić ? Podsumowując waszą dyskusję w różnych wątkach nie mam jasnej "ścieżki:/

_________________
...


*
 
Cell
Post : 14 lip 2008 20:23
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Chorąży
Chorąży
  • Posty: 500
  • Dołączył: 25.03.2008
  • Skąd: Świdnik


zadra666 pisze:
Tak z ręką na sercu. Powiedzcie mi czy warto kupić ?



Ja ci mogę powiedzieć [z ręką na sercu]: Kategorycznie NIE. Zainwestuj w inną gre. Wiesz mi; nie warto.


Jeśli bedzie jakiś path to się go zobaczy i wtedy ponownie się na pytanie odpowie.

Ale teraz... Nie kupuj. Diabelnie się na HG zawiodłem. :


*
 
Len
Post : 15 lip 2008 11:01
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


A ja ci powiem TAK. Według mnie warto, gra jest bardzo trudna ale przy odrobinie cierpliwości potrafi wciągnąć.

Więc jak widzisz, lepiej nie kierować się opiniami innych bo nic nie wywnioskujesz. Wszystko zależy od nastawienia do gry. Jeśli ktoś oczekuje powtórki z 99r. to się zawiedzie. HG to nie jagged.


*
  WWW
sirmicho
Post : 15 lip 2008 11:11
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 174
  • Dołączył: 02.07.2008
  • Skąd: Gdańsk


Len pisze:
HG to nie jagged

Jagged, ale Edge, a nie Alliance.

U mnie HG leży na dysku zainstalowany i dojrzewa:) Jeszcze nie grałem. JA2 mnie wchłonął:)


*
  WWW
zadra666
Post : 16 lip 2008 21:27
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 796
  • Dołączył: 23.11.2007
  • Skąd: Rozpoznanie


A i tak nie kupie zaraz , jak już odkryję wszystkie możliwe zakończenia w S.T.A.L.K.E.R.ze to może się skuszę !

_________________
...


*
 
lukasamd
Post : 17 lip 2008 15:05
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Ja na momencik wrócę do tematu recenzji - a co wy się tak tym CDA przejmujecie? :wall: Czy to jest jedyny w Polsce magazyn o grach komputerowych? Poza tym to nie 1998 gdzie gracze czytają czasopisma, a 2008 gdzie naprawdę sporo osób ma dostęp do internetu i o grze z pewnością się dowie / dowiedziała.

Jeżeli chcecie recenzji dla oceny to no comments - ocena to całkowicie subiektywny element, każdy powinien wystawić swoją.

A co HG - jeżeli będzie patch, tak (ale ja nikomu nie gwarantuję, że znajdzie w HG klimat rodem z Jagged Alliance 2 i potomnych - ja nie znalazłem i dlatego na razie się z graniem wstrzymałem). Jeżeli błędów nie naprawią, to będzie kiepsko i wątpię aby grę wydano w większej ilości egzemplarzy.


*
  WWW
Cell
Post : 17 lip 2008 16:17
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Chorąży
Chorąży
  • Posty: 500
  • Dołączył: 25.03.2008
  • Skąd: Świdnik


lukasamd pisze:
Jeżeli chcecie recenzji dla oceny to no comments



Chodzi o to (przynajmniej mi), żeby przeczytać prawdziwie profesjonalną opinię. I żeby dużo ludzi się dowiedziało o gierce, o serii JA, itd. ;)


*
 
Wigen
Post : 31 lip 2008 10:04
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1324
  • Dołączył: 30.01.2007
  • Skąd: Warszawa


Recenzja gry Hired Guns: The Jagged Edge w najnowszym CD-Action 8/2008.

Zawartość CD - Action 8/2008

Do tego tytuł pojawił się jeszcze na okładce. Jakby co to ocena jaką dali redaktorzy nie jest mi znana.


*
 
Len
Post : 31 lip 2008 11:47
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


No nareszcie. Bardzo się ucieszyłem, kiedy zobaczyłem newsa. Pytanie tylko - jaką dali ocenę. Bo jeśli będzie to np. 5/10 to raczej nie ma z czego się cieszyć :) Może dzięki tej recenzji wzrośnie sprzedaż gry, która i tak jest niezła. Dowiedziałem się, że Hired Guns znika z półek dość szybko.


*
  WWW
Wigen
Post : 31 lip 2008 12:28
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1324
  • Dołączył: 30.01.2007
  • Skąd: Warszawa


Myślę że nie powinna dostać mniej niż 7/10, ale to zobaczy się już we wtorek.


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3, 4, 5  Następna


cron