Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Sir Kalach
Post : 19 maja 2010 12:48
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 60
  • Dołączył: 26.08.2007
  • Skąd: Kraków


Potrzebuję programu/ sposobu na edycję postaci stworzonej za pomocą IAP.
Pasują mi ustawione parametry, oraz umiejętności postaci, ale totalnie nie trafiony wypadł charakter.


*
 
aszek
Post : 19 maja 2010 13:17
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 260
  • Dołączył: 13.11.2009



_________________
Obrazek kogo by tu jeszcze sprać, no kogo... ? - Wojmił (brat księcia Mirmiła)


*
 
Sir Kalach
Post : 19 maja 2010 21:17
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 60
  • Dołączył: 26.08.2007
  • Skąd: Kraków


O, świetne, świetne :D lecz niełatwo zakumać.
Wiesz - nigdy nie uczyłem się angielskiego.

Cóż.. część skapowałem poprzez translator. Może i reszty się domyśle.


Te.. ale ja mam excela. Choć nie mogę otworzyć za jego pomocą tego pliku.
Ten program co podałeś niby zawiera obsługę excela, a xml to własnie jego format.
Na pewno OpenOffice.org Calc jest niezbędny?
(plik niby otwarłem z notatnika ale wygląda inaczej już na stronie)



Progress...
edit: 22:26
Okay, znalazłem inny program działający w trybie portable:
http://www.freshwap.net/applications/38624-portable-oxygen-xml-editor-v11.0.html
Ufam że jego instalacja nie namiesza mi w już zainstalowanym Office.


Ostatnio zmieniony 19 maja 2010 21:26 przez Sir Kalach, łącznie zmieniany 3 razy

*
 
aszek
Post : 19 maja 2010 21:30
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 260
  • Dołączył: 13.11.2009


Nie chodzi o Excela z MS Office'a, tu trzeba mieć:

Cytuj:
If you have Microsoft Office's XML editor makeing your own mercs super easy. You can get a free trial of it off Microsofts home site. If your useing a text editor like notepad or something ya it's super hard.


Open Office.org ma obsługę XML'a - w Calc można wczytać dokument .xml przy czym przy imporcie określasz właśnie ten format pliku i masz wszystko wczytane w kolumnach, sam się tak bawiłem. XML'a można też edytować na piechotę pod notatnikiem, a Ty potrzebujesz sobie poszukać odpowiednich nagłówków i pozmieniać nieco wartości atrybutów, więc może nie koniecznie trzeba ściągać kombajn jakim jest OO.

_________________
Obrazek kogo by tu jeszcze sprać, no kogo... ? - Wojmił (brat księcia Mirmiła)


*
 
Sir Kalach
Post : 19 maja 2010 21:46
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 60
  • Dołączył: 26.08.2007
  • Skąd: Kraków


Hmm.. mam więc kolorową tabelkę z atrybutami.
Przeszukałem całą od góry do dołu w poszukiwaniu postaci z takimi współczynnikami jak ustawiłem w kreatorze postaci w grze - nie znalazłem :/
Jak znaleźć własną postać?

edit1:
Niby są postacie:

imp_male_01
imp_male_02
imp_male_03
imp_female_01
imp_female_02
imp_female_03

ale nijak mają się do mojego save.

edit2:
Domyślam się że trzeba zedytować jeden z tych rzędów, choć w angielskiej instrukcji pisze coś o DODANIU rzędu... ?
Jeśli trzeba coś dodać to mam pytanie: co wspiąć w kolumnach : name, person type, desc, oraz things ?

edit:
coś mi to nie wychodzi
Próbowałem edytować już istniejące pola z imp'ami
Próbowałem kilkakrotnie jednak każde zapisanie zmian i próba wczytania lub uruchomienia gry kończy się błędem krytycznym.
Jak zacząć edytować plik?
Trzeba tworzyć nowy rząd?
Co wpisać w polach name, person type, desc, things ?
A może ma ktoś z was zedytowany plik z postacią imp. Porównałbym go sobie z oryginałem.


edit 4:
Coś jest ostro nie tak.
Przeprowadziłem prosty test.
Otworzyłem plik : "Persons"
Zapisałem plik : "persons" bez wprowadzenia zmian
Przy próbie uruchomienia gry z save lub nowej gry widzę ten sam bład krytyczny odwołujący się do właśnie tego pliku.
Obrazek
Używam programu OpenOffice.org Calc (aktualna wersja)
Plik przed zapisaniem waży 709 KB, a po zapisie (te same dane) 939 KB.


Ostatnio zmieniony 20 maja 2010 01:04 przez Sir Kalach, łącznie zmieniany 7 razy

*
 
aszek
Post : 20 maja 2010 19:03
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 260
  • Dołączył: 13.11.2009


Widzę, że persons.xml to baza danych postaci w grze, co prawda jest tam też 6 prototypów (statystyki podstawowe) IMPów (rozłożone na 3 pliki w zależności od wybranej trudności), ale IAP i tak wygeneruje postaci nowe atrybuty. Tamten post na http://www.matrixgames.com jest o wprowadzeniu nowego merca do gry (nie zastępowania już istniejącego przez edycję jego statów), więc tutaj nie pomoże (no, może poza wyjaśnieniem znaczenia kolumn).

Z tego co widzę to format pliku .xml w HG ma inny nagłówek (i dane formatujące) niż OO kiedy do zapisuje. Z tąd różnica wagi, nawet po wywaleniu formatowania komórek i usunięciu 2 arkuszy (które OO automatycznie dodaje), i mimo że plik jest nawet mniejszy (660KB) to nic to nie zmienia - gra nie potrafi wczytać tego formatu.

Z drugiej strony pytałeś o parametry IMPa które są już w save (gra go już wygenerowała), więc chyba tylko edycja save może je zmienić, ale jak widzę save to plik binarny (ew. czymś spakowany) - raczej nie do ruszenia.

Sorki za wprowadzenie w błąd, nie pomogę :( HG nie widziałem całe lata i coś mi się popieprzyło.. nawiasem mówiąc właśnie zainstalowałem HG z patchem z ciekawości czy poprawili okno do ekwipunku sektora by ew. pograć chwilę, ale to zostało po staremu, więc nie będe tej gierki ponownie katował (grzebał przy niej).

_________________
Obrazek kogo by tu jeszcze sprać, no kogo... ? - Wojmił (brat księcia Mirmiła)


*
 
Sir Kalach
Post : 20 maja 2010 20:13
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 60
  • Dołączył: 26.08.2007
  • Skąd: Kraków


Cóż zrobić? Oky.
Fart nie fart nauczyłem się jak zmieniać (tworzyć nowe) avatarki postaci, jak i trafiłem na stronę z tabelą psychotestu IAP ( tutaj wyniki).
Dzięki temu udało się się stworzyć postać o parametrach startowych jakie mi pasowały.


Ostatnio zmieniony 20 maja 2010 23:13 przez Sir Kalach, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie


cron