Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
Len
Post : 05 mar 2007 15:32
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Jagged Alliance Legion | Iron Squad Site | Jagged Alliance Zone

To są trzy polskie strony na których możecie znaleźć zbiór poradników. Temat ten powstał abyście nie musieli szukać poradników po googlach bo jeśli na tych stronach nie ma to znaczy, że nie ma nigdzie. Ten temat powstał także po to abyśmy my admini tych stron mogli dowiedzieć się czego wy tak naprawdę od nas oczekujecie. Ten temat powstał również po to zwrócić uwagę ich opiekunów poprzez waszą krytykę, szczerą jak najbardziej ;) Co prawda jestem adminem jednej z nich ale to nie znaczy, że nie mogę wypowiedzieć się o tych stronach a także przekazać wam informacje o nich.

__________________________________

Jagged Alliance Legion (32 poradniki)
Jak większość zapewne wie Legion to pierwsza polska strona tego typu, od czasu powstania nie zmieniła się znacząco. Jest to pierwsza taka strona a co za tym idzie najpopularniejsza i z największą ilością poradników. Prowadzona jest ona przez Jazza, twórcę moda jA2: Legion i niedokończonego JA2: Operacja Igła, jakiś czas temu zdecydował się odsunąć od tworzenia modyfikacji choć nie trudno nie zauważyć, że tak nie zrobił :)
Jest to najstarsza strona więc posiada najwięcej poradników, choć do tych poradników mam pewne zastrzeżenia. Kiedyś często z nich korzystałem i muszę powiedzieć, że są dziwnie napisane i często niejasne oraz brak w nich informacji o problemach jakie mogą wystąpić lub do czego taki poradnik może w ogóle posłurzyć. Szata graficzna też nieco dziwna ale może być.

Iron Squad Site (28 poradników)
Oficjalna strona grupy Iron Squad. Najmłodsza strona o tworzeniu modyfikacji lecz zdecydowanie najszybciej rozwijająca się i ma to swoje uzasadnienie. Jakie? Spójrzcie na ilość poradników, jest tak młoda a posiada ich już niemal tyle co Legion. Co prawda jestem jej adminem ale też często z niej korzystam jak zwykły użytkownik, gdy nie pamiętam jak coś zrobić, więc mogę się swobodnie o niej wypowiadać. Moim zdaniem strona IS jest najładniejsza ze wszystkich, ale w końcu jestem jej adminem :D
A co do poradników, niestety mało ich do moda 1.13 a te co są to tylko opisy plików (choć to się zmieni ;)), pod tym względem zdecydowanie góruje nad nią Legion. Ale jeśli chodzi o całość to moim zdaniem IS posiada najbardziej różnorodne poradniki, a to przez to, że staram się pisać o tym o czym jeszcze nie pisano albo przynajmniej rzadko to robiono, żeby się o tym przekonać wystarczy zajrzeć do działu JA2 / JA2UB.
Oprócz poradników są tam informacje o grupie i jej projektach więc jest jeszcze co poczytać dla tych co nie modują. No i ta strona jako jedyna ma bardziej różnorodną nazwę, pozostałe obie mają bardzo podobną, w zasadzie tylko jedno słowo jest inne. Strona została ostatnio nieźle zaniedbana co jest jej minusem zwazywszy na to, że nie istnieje zbyt długo.

Jagged Alliance Zone (54 poradników)
Strona Bartka0511, twórcy modyfikacji JA2: Wielka Wojna i powstającej jeszcze JA2: Nowa Kaledonia. Powstała na niedługo przed powstaniem Iron Squad Site lecz 11 kwietnia 2007r. po dużym zaniedbaniu powróciła do życia. Strona jest w htmlu i mimo to bardzo wygodna. Strona jest ładna i przejrzysta i co najważniejsze zawiera mnóstwo poradników (najwięcej) lecz zastrzeżenia mam do sposobu ich napisania, często są one napisane z wieloma błędami i w sposób mało zrozumiały co wymaga dodatkowej korekty. Strona zawiera jeszcze opisy programów słurzących do tworzenia modyfikacji choć są one trochę skromne. Oprócz tego znajdziemy tam informacje o projektach grupy, a nas na pewno najbardziej w tej chwili interesuje Nowa Kaledonia.
__________________________________

Więc cóż, ja swoje powiedziałem. Co wy sądzicie o tych stronach, czego na nich brakuje, a może czy to co już jest tam jest w dobrej formie? Osądzcie to sami, jedźcie po nas tak abyśmy wzięli się za robotę :D xD


Ostatnio zmieniony 16 maja 2007 23:58 przez Len, łącznie zmieniany 7 razy

*
  WWW
Lemur
Post : 08 mar 2007 11:25
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 361
  • Dołączył: 11.01.2007


Ja zaglądałem i nie powiem, stronki są fajne. Szczególnie ciekawią mnie informacje o modowaniu. Problem w tym że jakiś młody fan JA może ich nie znaleźć jak tu nie zajrzy. No ale dobrze że jest taki post, cenna informacja.

_________________
http://www.taktykazone.pl/


*
 
Bartek0511
Post : 11 kwie 2007 22:22
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Porucznik
Porucznik
  • Posty: 1043
  • Dołączył: 11.07.2006


Jagged Alliance Legion
To była bodajże pierwsza strona o JA2 na którą weszłem pierwszy raz, pamiętam jak przeglądałem godzinami poradniki Jazza. Strona jest najstarszą stroną o tematyce moddingu i jest to adekwatne do jej stylu. Legion jest oparty na cms'ie Guppy jest to zagraniczny system więc czasem mnie denerwują angielskie wstawki. Ogólnie strona OK tylko przydałoby się styl zmienić i pisanie poradników w niektórych się musiałem ostro nagłówkować aby zrozumieć o co autorowi chodziło.

Iron Squad
No teraz czas na strone naszego wójka Lena, więc tak wymienie zalety i wady:
Zalety: bardzo fajny styl (moteel ;)), dobrze napisane pordaniki i co najważniejsze można je zrozumieć, żółty link (Len wie o co chodzi), i ogólnie super strona.
Wady: Link "Projekt X", ostatnio zaniedbano pisanie poradników co przyczyniło że IS straciło miejsce egzekwo z JAZ na drugim miejscu ale można to wytłumaczyć w łatwy sposób porosty IS ma mnóstwo pracy.

Więc jak narazie IS jest bardzo zapracowanie i to się odbija na stronie, ale wieże, że gdy wszystkie sprawy będą już szły z górki Len dobrze zaaktualizuje strone i dowiemy się o nowych tajnikach modowania.

Swojej strony nie będe oceniał i komentował wole aby to zrobili inni jak sami wiecie strona odżyła i nabrała nowych rumieńców.

PS. Mój 600 post. :D


*
 
Len
Post : 11 kwie 2007 23:16
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Bartek0511 pisze:
Wady: Link "Projekt X"

Eee... a co w nim złego? :P Poza tym, nie żebym się chwalił ale na IS Site pojawia się najwięcej newsów spośród wszystkich 3 stron o czym zapomniałeś napisać :D


*
  WWW
Bartek0511
Post : 12 kwie 2007 09:20
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Porucznik
Porucznik
  • Posty: 1043
  • Dołączył: 11.07.2006


Len pisze:
najwięcej newsów spośród wszystkich 3 stron o czym zapomniałeś napisać


Tylko ja sądze że strona o modowaniu to nie serwis informacyjny czy inny portal gdzie w miesiącu musi być 10 newsów :)


Ostatnio zmieniony 12 kwie 2007 13:25 przez Bartek0511, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
Len
Post : 12 kwie 2007 09:37
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


I tym się różni IS od JAZ ;)


*
  WWW
Bartek0511
Post : 12 kwie 2007 09:44
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Porucznik
Porucznik
  • Posty: 1043
  • Dołączył: 11.07.2006


Len pisze:
I tym się różni IS od JAZ


racja ;)


*
 
lukasamd
Post : 12 kwie 2007 16:40
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


No wiecie każda strona może być a nawet powinna być różna - takie same nie byłyby ciekawe do oglądania ;) Każda musi mieć własny klimat i styl i tak ma właśnie być


*
  WWW
Nowy temat Odpowiedz w temacie


cron