Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
bloodring
Post : 17 gru 2019 16:53
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 6
  • Dołączył: 09.04.2019


Witam szanowne grono.
Naszło mnie (po dość długiej przerwie) na klasyczne JA2. Pomyślałem sobie, że nieco zmodyfikuję statystyki postaci, żeby wyeliminować kilka idiotycznych z założenia parametrów... Posiadam wersję 1.12 Gold z GOG-a, na której PROEDIT działa OK. Jednakże w wersji 1.05R folder pod nazwą BinaryData, do którego należy wkleić proedit w ogóle nie występuje. W momencie gdy tworzę ten folder i umieszczam tam proedit program w żaden sposób nie wpływa na statystyki postaci z gry. Czy znacie może sposób, żeby dokonać edycji postaci tym programem w wersji 1.05R? Z góry dziękuję za odpowiedź


*
 
Starchris
Post : 18 gru 2019 15:49
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2054
  • Dołączył: 25.06.2010


Niektóre wersje miały inne nazwy plików, które musisz edytować. Wypakuj z tej polskiej wersji plik Binarydata.slf i sprawdź jaką ten plik miał dokładną nazwę.

EDIT

A już chyba wiem co robisz źle. Wklejasz sam program PROEDIT, a powinieneś wkleić plik PROF.DAT, bo to tam są statystyki postaci zapisane, a PROEDIT to tylko program do ich zmieniania. Niestety zmiany działaja tylko od nowo rozpoczętej gry.

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
bloodring
Post : 31 gru 2019 23:04
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 6
  • Dołączył: 09.04.2019


Z całym szacunkiem, to nie jest kwestia pliku PROF.DAT, bo wkleiłem wszystkie pliki towarzyszące programowi PROEDIT. Tak jak powiedziałem w wersji GOLD 1.12 z GOG-a zabieg się udał, a było to dlatego, że w folderze data istniał folder BinaryData, gdzie wkleiłem proedit wraz z plikami i podmieniłem właśnie plik PROF.DAT. Rzecz w tym, że w wersji 1.05R (np. z CD-Action) zamiast folderu BinaryData występuje plik SLF o takiej nazwie. Jego zawartość jest pewnie podobna albo taka sama, ale nie potrafię się do niego dobrać tak aby wyłuskać te pliki a następnie je podmienić

EDIT: W pliku SLF znajdują się wszystkie pliki powiązane z PROEDIT. Rzecz w tym, że SLF Explorer pozwala na otwarcie i przekopiowanie zawartości pliku SLF, ale nie doszedłem do tego jak wcisnąć do środka zmodyfikawane pliki


*
 
Starchris
Post : 01 sty 2020 16:12
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2054
  • Dołączył: 25.06.2010


U mnie działa. Ja zrobiłem tak.

1. Wypakowałem plik Binarydata.slf przy pomocy programu UNSLF. Instrukcja w punkcie III https://jagged-alliance.pl/artykul374/p ... owy-tekst/ Program UNSL dostępny jest tutaj https://jagged-alliance.pl/plik464/

2. Teraz z dostępnych narzędzi w tym pliku https://jagged-alliance.pl/plik464/, należy za chwilę posłużyć się programem ProEdit PL, a w nim JA2.

3. Z wypakowanych plików z Binarydata wziąłem PROF.DAT i wkleiłem do programu ProEdit PL, do katalogu JA2.

4. Odpaliłem Proedit i pozmieniałem co chciałem i zapisałem zmiany.

5. Na koniec przekopiowałem zmodyfikowany plik PROF.DAT już bezpośrednio do gry, do katalogu Data / Binarydata (gdyby ich nie było, to tworzymy je).

Ewentualnie w załączniku masz gotowy program z załączonym plikiem z polskiej wersji JA2. Otwórz, zmodyfikuj co chcesz, zapisz, a na końcu skopiuj sam plik PROF.DAT i wklej go do gry do katalogu Data/ Binarydata (jak nie ma ich, to je stwórz).


Załączniki:
JA2.7z [258.74 KiB]
Pobrany 124 razy
2.jpg
2.jpg [ 115.56 KiB | Przeglądany 1667 razy ]
1.jpg
1.jpg [ 135.84 KiB | Przeglądany 1667 razy ]

_________________
Obrazek
Poradniki Modera
*
 
bloodring
Post : 10 lut 2020 00:52
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 6
  • Dołączył: 09.04.2019


Dziękuję. Wszystko jest w porządku. Dla chcącego nic trudnego


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie


cron