Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę   1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Len
Post : 06 gru 2018 13:54
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Dziś swoją światową premierę ma zapowiadany od kilku miesięcy Jagged Alliance: Rage! Akcja gry ma miejsce na tropikalnej wyspie, gdzie naszym zadaniem będzie zlikwidowanie bossa narkotykowego wraz z jego oddziałami. Do dyspozycji będziemy mieli znanych nam najemników, ale tylko kilku z nich - i to mocno podstarzałych. Wszystko dzieje się bowiem 20 lat po wydarzeniach z pierwszej części serii i są już dość zmęczeni. Co ciekawe, postacie mają posiadać unikalne umiejętności gniewu, które będziemy mogli wykorzystać raz na jakiś czas, by odwrócić sytuację na polu bitwy.

Twórcy Rage! postanowili powrócić do tradycyjnego turowego systemu walki, co jest zdecydowanie na plus po ostatnich trzech mało udanych odsłonach z systemem aktywnej pauzy. Ciekawie może wyglądać rozgrywka multiplayer pozwalająca na wspólną grę dla dwóch graczy jednocześnie. Obawy wielu budzi natomiast kreskówkowa oprawa graficzna i dość przesadzone animacje. Grę przygotowało niemieckie studio Handy Games na zlecenie THQ Nordic, które jest aktualnym właścicielem praw do marki. Wcześniej ta firma specjalizowała się raczej w aplikacjach mobilnych, więc zobaczymy, jak poradzili sobie z nowym projektem. A miejmy nadzieję, że tym razem będzie lepiej, bo to już 9 odsłona serii. Ostatnia, wydana w 2014 roku JA: Flashback, zdobyła negatywne recenzje i nie sprzedała się najlepiej. Podobnie zresztą, jak wydawane od 2012 roku JA: Back in Action oraz JA: Crossfire.

Jagged Alliance: Rage! zostanie opublikowane na platformie Steam dziś o godzinie 19:00 w cenie 71,99 zł i pełnej polskiej wersji językowej. Dajcie znać na naszym forum, jak już zagracie.


*
  WWW
Lis
Post : 06 gru 2018 14:03
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 77
  • Dołączył: 11.08.2011
  • Skąd: Białystok / Luton UK


Jeżeli ktoś się skusi - czekamy na opinie ;)


*
 
Len
Post : 06 gru 2018 17:30
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006




*
  WWW
micand1989
Post : 06 gru 2018 19:35
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


Bez jaj ?! 79.99 zł za taką gre? Przecież nikt tego nie kupi.

_________________
Obrazek
Obrazek


*
 
Len
Post : 06 gru 2018 20:28
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Ja kupiłem :D


*
  WWW
M'cin
Post : 06 gru 2018 20:40
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 775
  • Dołączył: 18.11.2009


Było poprosić o egzemplarz recenzencki :P


*
 
Len
Post : 06 gru 2018 22:17
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Nie chciało mi się czekać i prosić.


*
  WWW
Len
Post : 06 gru 2018 22:23
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Pograłem dziś około godziny. I jakie są moje pierwsze wrażenia?

Generalnie gra jest spoko, przyjemna dość, ale jeśli ją porównać do JA2, to sprawia wrażenie mobilnej pogrywałki. Animacje postaci wyglądają jakby je stworzono kilkanaście lat temu i ogólnie całość wygląda dość tanio. Ciekawe jest jednak to, że naszym głównym przeciwnikiem jest Elliot - TEN Elliot z JA2. Za to na minus zdecydowanie liczba najemników: do wyboru mamy ich tylko 6. Turowy system walki jest dość dziwny, bo ciężko zajarzyć ile ruchów możemy wykonać (np. strzałów). Poza tym, tury nigdy się nie wyłączają i trwają nawet wtedy, gdy nie odbywa się walka, co jest dość męczące. Gra się w to bardzo szybko i łatwo. Moim zdaniem starczy tego na 20 godzin gry.

A co Wy sądzicie? Ktoś już też grał?


Załączniki:
20181206215642_1.jpg
20181206215642_1.jpg [ 538.64 KiB | Przeglądany 3586 razy ]
20181206214700_1.jpg
20181206214700_1.jpg [ 343.66 KiB | Przeglądany 3586 razy ]
20181206204755_1.jpg
20181206204755_1.jpg [ 463.41 KiB | Przeglądany 3586 razy ]
*
  WWW
Wigen
Post : 06 gru 2018 22:38
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1324
  • Dołączył: 30.01.2007
  • Skąd: Warszawa


Nie mówcie mi że do wyboru jest tylko 6 najemników! Gdzie podziała się reszta? o.O


*
 
Starchris
Post : 06 gru 2018 22:50
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2054
  • Dołączył: 25.06.2010


Ja jeszcze nie miałem czasu zagrać, a jak polski dubbing wyszedł?

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
Len
Post : 06 gru 2018 23:08
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Dość typowo, czyli aktorzy pomylili grę z bajką dla dzieci. Momentami wychodzi jednak bardzo fajnie i cieszy ucho to, że przeklinają normalnie i nie boją się użyć nawet takich słów, jak "chuj".


*
  WWW
Mysogan
Post : 06 gru 2018 23:22
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 1
  • Dołączył: 06.12.2018


Niestety do wyboru jest tylko 6 postaci :(. Postacie same w sobie wyglądają miernie i tak jakby twórcy nie mieli jakiegokolwiek pomysłu na nie(Raven wygląda naprawdę tragicznie :/). Ubolewam bardzo nad tym faktem jako iż w JA zdarzało mi się spędzać czasem nawet dobrą godzinę zastanawiając się nad tym jaka drużyną tym razem będzie mi się najlepiej grało. Pomijając fakt ten sam gameplay nie jest zły. Po pierwszych dwóch godzinach gry uważam, że gra się przyjemnie lecz jesteśmy za bardzo prowadzeni za rękę to nie to co w przypadku starszych gier z serii gdzie jesteśmy rzucani wprost na głęboką wodę. Nie uznaję tego za jakiś minus, nowi gracze muszą się jakoś zaznajomić z strategią turową. A zapomniałem wspomnieć o tym, że do wybieramy dwóch spośród 6 najemników. Teraz pewnie pada pytanie ale jak to? Przecież zawsze mogliśmy posiadać maksymalnie do 6 najemników. Zapewne powodem zmiany ilości postaci którymi możemy sterować są o wiele mniejsze mapy. Pomimo tego, że obszary gdzie toczy się rozgrywka nie są tak rozległe jak kiedyś to za to są (przynajmniej dla mnie) bardzo dobrze wypełnione różnymi elementami oraz oferują nam parę opcje działania. Co do AI przeciwników, wybrałem normalny poziom trudności i z miałem odczucie, że przeciwnicy nie chcą we mnie trafić nie wiem czy to kwestia tego, że to początek gry czy to wina normalnego poziomu trudności. Czterech przeciwników stojących (na oko) ode mnie 3 metry trafiali mnie raz. Mógł być to też łut szczęścia. Jutro od nowa zacznę na trudnym poziomie trudności i sprawdzę jak zmienili się przeciwnicy. Mimo wszystko uważam, że warto dać grze szanse, posiada swoje własne mechaniki i ciekawą oprawę graficzną a z czasem pewnie znajdę kilka mniejszych lub większych zalet. Moja opinia/recenzja nie należy do najlepszych i zapewne zawiera błędy interpunkcyjne oraz składniowe za co bardzo chcę przeprosić, pisanie tego typu rzeczy nie należy do moich zalet. Pozdrawiam


*
 
M'cin
Post : 07 gru 2018 22:35
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 775
  • Dołączył: 18.11.2009


Zgłaszam do administracji za przeklinanie.

A nie, czekaj...


*
 
Len
Post : 07 gru 2018 22:39
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


To Ivana Dolvicha trzeba zgłosić. On to powiedział ;-)


*
  WWW
brujah
Post : 09 gru 2018 19:20
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 5
  • Dołączył: 18.02.2017


hej
gra dupy nie urywa ale tez nie jest tak zla jak ostatnie czesci na pewno daleko jej do modowanej czesci drugiej
zapewne studio wypościło ta gre by zobaczay jak bedzie wygladalo zainteresowanie ta gra
jak na moje to oni powinni wszystko co bylo w czesci drugiej zapakowac w nowa grafike i mamy hit

jest nadzieje ze jagged wróci do lask


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   1, 2  Następna