Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
mrxaoo
Post : 30 paź 2014 13:29
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 2
  • Dołączył: 30.10.2014


Wiem, pytanie tak postawione jak w temacie od nowego usera woła o permanentnego bana, ale dajcie szansę :)

Doprecyzuję. Wiele, wiele lat temu, kiedy o internecie wiedzieli nieliczni, zagrywałem się w turówki - zaczęło się chyba od Sabre team, Ufo 1 (enemy unknown?) no i kultowe Jagged alliance. Potem po kolei różne sequele itd... teraz natknąłem się na najnowszą wersję Jagged'a - Flashback, położyłem żonę i dzieci spać i odpaliłem Flashbacka... no i mieszane uczucia. Niby wygląda to to ładnie, niby coś nowego, ale to chyba nie ta para kaloszy... ale napalić się napaliłem na dobrą turówkę i już nie odpuszczę. A że jak dobrze widzę, w tzw. mięczyczasie pojawiły się jakieś mody, dodatki, nowe części - zapytuję: Która część ze wszystkich zasługuje na miano obiektywnie najporządniejszej? (celowo nie piszę najlepszej...) mając mało czasu na takie rzeczy nie mogę sobie pozwolić na eksperymentowanie i instalowanie wszystkich części... Pomożecie? Którą część zainstalować, aby długie jesienno-zimowe wieczory nie były zmarnowane?
Z góry dziękuję!


*
 
Ripper
Post : 30 paź 2014 16:25
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 324
  • Dołączył: 24.09.2010


Witaj :)

Flashback to niesamowity nie wypał także lepiej go sobie odpuścić.

Moim zdaniem najporządniejszy jest Stary ale jary Jagged Alliance 2 :)

Poprostu niema lepszej części, a z modem 1.13 to już prawdziwy symulator "życia" na wojnie, prawie jak simsy :D tam już dosłownie wszystko jest brane pod uwagę, brakuje chyba tylko wpływu wiatru :D


W 1.13 można toczyć prawdziwie epickie bitwy jeśli dobrze się to ustawi, ja teraz tocze pojedynki obronne w miastach 30milicji +8 najmemników vs 50 wrogów i więcej.

Niestety 1.13 ma tyle nowych opcji ze aż głowa boli, dlatego jesli nie przytłoczy cie istny nadmiar wszystkiego, to graj z 1.13 a jeśli chcesz oryginał bez modów to zwykłe JA2 :)


*
 
Mr.Jagged
Post : 30 paź 2014 17:31
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 145
  • Dołączył: 24.08.2012
  • Skąd: z Wielunia


Powiem tak Jaggeda 2 kupił mi kiedyś ojciec jak bylismy w Media Markt , zaczałem grac i gram do tej pory. Njapierw przechodze sobie 2 potem 2.5 , wildfire i nak oniec te nowsze czyli BiA i Crossfire. Czekałem dlugo na Flashback i szcerze nie kupiłem i nie zamierzam kupic bo za darmo moge pograc w wersje przeggladarkowa ktora jest o niebo lepsza niz ta z Kickstartera.

Mogliby zrobic cos na bazie Wildfire jakas nowa mapka , NPC , Bronie

_________________
Obrazek
Obrazek


*
 
Starchris
Post : 30 paź 2014 17:39
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2054
  • Dołączył: 25.06.2010


Jak nie masz za dużo czasu, to ja również polecam tylko i wyłącznie klasycznego JA2 z 1999 roku. Na 1.13 musisz poświęcić ogrom czasu, żeby go skalibrować pod siebie, a nawet jak zaczniesz rozgrywkę na domyślnych ustawieniach, to samo zaznajomienie się z wszystkim i tak zajmie Ci multum czasu. Przejdź najpierw JA2, a potem zabierz się ewentualnie za coś innego.

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
mrxaoo
Post : 30 paź 2014 17:51
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 2
  • Dołączył: 30.10.2014


Ok, w takim razie JA 2. Golas. Gdzieś na dysku mam chyba paczkę starych wersji, i cos kojarzy mi sie tez wersja Gold. Czym to sie różni ?

PS. Fajnie, ze forum żyje :) bałem sie, ze nikt tutaj nie zajrzy.


*
 
Starchris
Post : 30 paź 2014 19:34
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2054
  • Dołączył: 25.06.2010


Wersja GOLD, to wersja 1.12. Najlepsza pod względem poprawności i stabilności działania (zresztą wyższej wersji już nie ma). Tylko w nią graj. Polska wersja jest do wersji 1.05r, dużo bugów i niedopracowań, ale da się fajnie grać, lecz i tak nie polecam.

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
Ripper
Post : 30 paź 2014 20:29
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 324
  • Dołączył: 24.09.2010


Skoro przy tym jesteśmy to czym dokładniej różni się ja2 gold od naszego ja2 pl ?

Bo wsumie pozatym że nie działa balime movie to co jest jeszcze pobugowane bo tyle razy przechodziłem i pozatym nie widziałem nic strasznego :P


*
 
Mr.Jagged
Post : 30 paź 2014 21:25
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 145
  • Dołączył: 24.08.2012
  • Skąd: z Wielunia


A tak z innej strony fajnie jak by ktos mogl zrobic do UB albo do 2 mape z Flashback bo szczerze grale mw moda do UB shady job to fajne sa mapki wyspy

_________________
Obrazek
Obrazek


*
 
Starchris
Post : 30 paź 2014 22:13
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2054
  • Dołączył: 25.06.2010


Ripper pisze:
Skoro przy tym jesteśmy to czym dokładniej różni się ja2 gold od naszego ja2 pl ?

Będzie ciężko żebym pamiętał lub miał spis, ale na pewno jest bug 100 dla statystyki, jeśli najemnik będzie miał taki parametr, to przy wejściu w inny sektor wywala gra. Najgorzej jest przy seriach, trafia tylko co druga kula, to naprawili dopiero w GOLDzie.

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
Ruttwen
Post : 30 paź 2014 23:37
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 122
  • Dołączył: 08.06.2013
  • Skąd: Tychy


Ja zaproponuję taką kolejność:

1) Podstawa JA2

2) JA2: Wildfire (na początku zaskoczy Cię poziom trudności, ale przywykniesz).

3) JA2 1.13 - ale poprzednia wersja. Aktualna faktycznie jest rozbudowana (dla niektórych nawet za bardzo).

Grałem JA 2: UB, ale po tym polskim dubbingu mam trwały uraz :( Zanim zdecydowałem się przejść, długo naszukałem się w necie angielskich plików dźwiękowych i polskich napisów (bo wersji "półpolskiej" - bez dubbingu, ale z napisami - chyba nie ma). Więc jak będziesz miał jeden wieczór (to raptem kilka sektorów), to również możesz spróbować.


*
 
M'cin
Post : 31 paź 2014 00:26
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 775
  • Dołączył: 18.11.2009


A mody fabularne nie wymagające 1.13, np wielokrotnie chwalony Urban Chaos?


*
 
Mr.Jagged
Post : 31 paź 2014 00:44
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 145
  • Dołączył: 24.08.2012
  • Skąd: z Wielunia


Sobra skoro jestesmy przy jaggedach to zainstalowalem czyste BiA i chce zagrac w tego moda Combat Evolved wpakowalem tego moda do folderu z grai wlaczam i nic nowego nie ma ???

_________________
Obrazek
Obrazek


*
 
ManWithTheHorn
Post : 01 lis 2014 13:54
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 19
  • Dołączył: 10.06.2012


M'cin, dokładnie Urban Chaos rządzi ... :ok:


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie


cron