Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę   1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
Svean
Post : 29 sie 2012 09:08
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Młodszy chorąży
Młodszy chorąży
  • Posty: 389
  • Dołączył: 13.03.2009


Dla nieobeznanych z tematem - JAO dostaje kolejne update-y mniej więcej co tydzień (czasem krócej jak tylko poprawki, czasem dłużnej jeśli większe zmiany) które naprawdę sporo zmieniają - i pewnie tak będzie aż do wersji final a pewnie i dalej.

Niemniej pragnę poinformować że mniej-więcej weekendowa poprawka (24.08.2012) dodała m.in. (z takich ważnych rzeczy):
- opcję ustawienia broni w gotowości do strzału (można to zrobić w jednej rundzie a w następnej tylko strzelać) - moim zdaniem bardzo ważna rzecz i bardzo fajna;
- dropy itemków do craftingu (typu taśma, soczewki, craft kit czy nawet holosight, grip, bipod) , - craftingu jeszcze nie ma ale narzędzia i materiały już można gromadzić (!!!), poza tym sugeruje to że będą dodatki do broni (co ciekawe chyba tylko bronie typu common mają ikonkę craftingu);
- poszerzone opisy itemków - np. teraz każda broń ma wypisane ile strzałów wali serią, jaki ma bonus do przerwania i ile dają kolejne przycelowania - małe a cieszy;
- zróżnicowanie dropów w zależności od poziomu (?) a może zużycia paliwa (?) - tzn. teraz robiąc niskolevelowe misje w te i spowrotem zdobywamy czasem po 1 przedmiocie, natomiast na wysokolevelowych zazwyczaj wypada znacznie więcej (zwłaszcza do craftingu). Ma to sens o tyle że na trudniejsze misje trzeba wydać znacznie więcej fuela i... są trudniejsze (potem zwykle trzeba się leczyć lub naprawiać kamizelki).
- pojawiły się specjalne strefy walk w ramach sojuszy (nie testowane, ale wygrane za strefę są ciekawe).


Przyznam że jak to zobaczyłem to się podjarałem a zaraz potem 3 kolejne misje mi się zawiesiły i odpuściłem sobie, niemniej w miedzyczasie był kolejny update i misje już śmigają. Podejrzewam że jak się pojawia granaty (a liczę że się pojawią) to będzie sporo do balansowania i poprawiania, niemniej narazie - podoba mi się kierunek prac nad JAO. Granaty mają szansę dodać powera innym klasom prócz snajperów ;)

_________________
Obrazek


Ostatnio zmieniony 29 sie 2012 09:20 przez Svean, łącznie zmieniany 2 razy

*
 
Svean
Post : 31 sie 2012 07:33
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Młodszy chorąży
Młodszy chorąży
  • Posty: 389
  • Dołączył: 13.03.2009


Wczorajszym wieczorem JAO doswiadczyło OSTATNIEGO w historii resetu (tzn można robić postacie nie będzie następnego).
Tylko spróbowałem jak się gra, błędów jeszcze trochę jest, ale pononoć crafting już działa, od 7 poziomu można zrobić reset postaci (jeśli źle się rozwinęliśmy itp) i jest parę nowości.

Tu są ostatnie zmiany:
Cytuj:
- Adapted loading screen before missions in a way, that it does not disappear automatically and you have to press any key to continue. This enables you to actually read the information given there.
- Implemented crafting with blueprints for weapons, armors, consumables and crafting tools
- Adapted achievements to make sure they are all possible and realistic, although they are still not easy.
- Set max level to level 45 and adapted the whole progression to work in line with this.
- Reworked fuel system: Missions need less fuel to be started; healing and repair only need 1 fuel, max. fuel adapted
- Visualizations:
- You can now see the noise a merc or soldier creates while walking or shooting
- You receive a notification if you are spotted by an enemy or if you have spotted a enemy
- Now you only need weapon skills to use a weapon
- Lots and lots of balancing changes
- Fixed a huge amount of bugs throughout the game.

Dziś wieczorkiem może jeszcze posprawdzam jak działają nowości, niemniej jak widziałem DK3 (czyli WINDWAR) już wczoraj mocno działał i się udzielał na czacie :)

_________________
Obrazek


Ostatnio zmieniony 31 sie 2012 07:33 przez Svean, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
p5zx
Post : 05 wrz 2012 02:44
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Kapral
Kapral
  • Posty: 73
  • Dołączył: 26.08.2011
  • Skąd: Warszawa


Jak to zrobić ???

Cytuj:
opcję ustawienia broni w gotowości do strzału (można to zrobić w jednej rundzie a w następnej tylko strzelać) - moim zdaniem bardzo ważna rzecz i bardzo fajna;

_________________
"Damn guns. A knife never runs out of ammo."


*
 
Svean
Post : 05 wrz 2012 13:29
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Młodszy chorąży
Młodszy chorąży
  • Posty: 389
  • Dołączył: 13.03.2009


Po prawym klawiszem NA postaci (nie obok bo wtedy zmieniamy tylko tryby poruszania się i ew. obrotu/zmiany kierunku patrzenia) masz ikonkę kucania (jeśli stoisz, jak kucasz to oczywiście wstawania), po drugim right-clicku masz ikonkę celownika - to jest właśnie uniesienie broni do pozycji gotowości do strzału.

Proste i przydatne (zwłaszcza dla ciężkich i dużych giwer), ale w sumie też chyba dopiero w JA2v1.13 się pojawiło (tzn. nie było w JA2).

_________________
Obrazek


*
 
p5zx
Post : 10 wrz 2012 08:21
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Kapral
Kapral
  • Posty: 73
  • Dołączył: 26.08.2011
  • Skąd: Warszawa


Dzięki za info za nic nie mogłem tego znaleźć.

Bardzo fajnie się gra po tych wszystkich poprawkach, czekam aż dojdę do momentu z przed resetu bo ten crafting mnie ciekawi bardzo.


Dodano: 09 wrz 2012 09:51

Zauważyłem że jak mamy jakąś bron nowa to Durability jest np.62 po jakimś czasie używania mamy załóżmy 54/75 następnie naprawiamy bron na maxa ale Durability nie wraca do poziomu 62 a spada 3,4 pkt w dół (mi teraz spadło z 62 na 59 ).
Ciekawy jestem czy można jakoś naprawiać broń aby maksymalne Durability nie spadało z każdą naprawą ???
Z serii przypuszczeń to może przez to że naprawiam gumą do żucia :) a nie profesjonalnym zestawem ?


Dodano: 10 wrz 2012 09:21

Svean na jakim lvl reputacji jesteś?
Próbowałeś już Craftingu ? Jeśli tak to jak to wygląda w praktyce ?
Właśnie dobiłem do 22lvl reputacji ale nie mam wystarczająco itemów do craftingu na żadną broń.
Z tego co wiem to crafting może się nie udać i wtedy chyba tracimy bron która próbowaliśmy uppgradowac.

_________________
"Damn guns. A knife never runs out of ammo."


Ostatnio zmieniony 10 wrz 2012 01:53 przez p5zx, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
Svean
Post : 10 wrz 2012 09:37
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Młodszy chorąży
Młodszy chorąży
  • Posty: 389
  • Dołączył: 13.03.2009


Więc tak - reputacje mam na poziomie 26, ale mam narazie tylko 4 Craft kity a na upgrade M24 potrzebuję 5 i nie mogę znaleźć żadnego (inne rzeczy wypadają, mam coś z 5 Junk RDS-ów itp, a craft kit-y mimo że wypadają zwykle po kilka, nie wypadły mi chyba od 20 misji - pecha mam). Jak coś więcej powytwarzam to dam znać ale jak narazie niewiele "przepisów" na upgrady widzę - może trzeba coś wytworzyć, albo ponieść poziom warsztatu... A upgrade M24 jest ciekawy bo sporo podnosi obrażenia i nieco celność więc będzie całkiem spoko i nie takie przestarzałe jak mi się robi obecnie.

Co do napraw - ja zwykle naprawiam olejkiem (Grease) x2 albo nawet i x3 (użyte naraz w kolejnych slotach) żeby podnieść prawdopodobieństwo, jak nie jest skomplikowany item to wystarczy 2x Grease + Needle - właśnie żeby nie spadała całkowita wytrzymałość. Zresztą leczenie też robię po 2x adrenalina + plaster naraz w kolejnych slotach - zwykle wystarcza.

_________________
Obrazek


*
 
p5zx
Post : 10 wrz 2012 16:21
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Kapral
Kapral
  • Posty: 73
  • Dołączył: 26.08.2011
  • Skąd: Warszawa


Czyli jak naprawiasz 2x Grease + Needle to maksymalne Durability nie spada jak w przypadku naprawy 2x Grease + Gum ??? nie mam jak sprawdzić w pracy jestem ;)
W przypadku M24 uppgrade co prawda podnosi obrażenia i celność ale za to minimalny zasięg broni zmienia się na niekorzyść z 12 na 14 pkt

_________________
"Damn guns. A knife never runs out of ammo."


*
 
Svean
Post : 11 wrz 2012 07:43
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Młodszy chorąży
Młodszy chorąży
  • Posty: 389
  • Dołączył: 13.03.2009


p5zx pisze:
Czyli jak naprawiasz 2x Grease + Needle to maksymalne Durability nie spada jak w przypadku naprawy 2x Grease + Gum ??? nie mam jak sprawdzić w pracy jestem ;)

Jak raz naprawiłem (kiedys dawno jeszcze) przy pomocy jakiegoś druta i naraz mi spadło durability chyba o 6 to teraz bardzo patrzę żeby nie obniżać - zwłaszcza w itemkach typu epic ew. uncommon.
p5zx pisze:
W przypadku M24 uppgrade co prawda podnosi obrażenia i celność ale za to minimalny zasięg broni zmienia się na niekorzyść z 12 na 14 pkt

M24 wykorzystuję zwykle na max dystansie - poza snajperem mam jeszcze gościa z LMG który na średnim dystansie świetnie dobija jeśli po pierwszych 2 strzałach (zwłaszcza w łepetynę) z M24 zostało jeszcze życia. Poza tym szkolę snajpera dodatkowo w shotgunach tak żeby z bliska też sobie radził, bo na 10-12 to teraz też jeszcze całkiem w miarę daje radę (68-70 umiejek w snajperki starcza bo zauważyłem że więcej niewiele daje).

A tak poza tym to jak się szybko chce zrobić reputację (i levele w sumie też) to polecam misję "No Mercy" - wystarczy pójść wschodnią stroną i po drodze skasować 2 typa, potem górą jeszcze 3, a do tego wystrzelanie skrzynek. Szybko, prosto, dużo reputacji i jeszcze bike partsy (przynajmniej częściej niż inne pierdoły) wypadają. Ja mam już reputację na poziomie 30 :)

_________________
Obrazek


*
 
Bloomy
Post : 11 wrz 2012 13:23
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 14
  • Dołączył: 05.09.2012


Chciałem się zarejestrować ale jest jakiś error. Co jest?


*
 
p5zx
Post : 11 wrz 2012 19:56
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Kapral
Kapral
  • Posty: 73
  • Dołączył: 26.08.2011
  • Skąd: Warszawa


Nie wiem ja konta robiłem jakoś w lutym teraz nie próbowałem, dziś w nocy sprawdzę i dam znać.

_________________
"Damn guns. A knife never runs out of ammo."


*
 
Svean
Post : 12 wrz 2012 07:14
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Młodszy chorąży
Młodszy chorąży
  • Posty: 389
  • Dołączył: 13.03.2009


Wczoraj na chwilę się logowałem koło 17 (to co prawda 3,5 godz po poście) i wszystko śmigało...

A tak względem craftingu - na poziomie 31 reputacji pojawia się znacznie więcej receptur na bronie (i dodatki), naprawdę całe stada tego. Aż trochę bez sensu to zrobili że od poziomu 22 do 31 nic, a potem nawał, zwłaszcza biorąc pod uwagę że na 35 pojawiają się receptury na pancerze (przynajmniej taki mam opis w tym dziale).

_________________
Obrazek


*
 
p5zx
Post : 12 wrz 2012 17:04
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Kapral
Kapral
  • Posty: 73
  • Dołączył: 26.08.2011
  • Skąd: Warszawa


Cytuj:
Wczoraj na chwilę się logowałem koło 17 (to co prawda 3,5 godz po poście) i wszystko śmigało...

Bloomy chciał chyba się zarejestrować a nie zalogować ;) Ja wczoraj próbowałem nowe konto zrobić i też coś nie mogłem.

Cytuj:
A tak względem craftingu - na poziomie 31 reputacji pojawia się znacznie więcej receptur na bronie (i dodatki), naprawdę całe stada tego. Aż trochę bez sensu to zrobili że od poziomu 22 do 31 nic, a potem nawał, zwłaszcza biorąc pod uwagę że na 35 pojawiają się receptury na pancerze (przynajmniej taki mam opis w tym dziale).


No to pozostaje mi gonić do 35lvl Rep , misja No Mercy rzeczywiście fajna :)

_________________
"Damn guns. A knife never runs out of ammo."


*
 
p5zx
Post : 02 paź 2012 03:39
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Kapral
Kapral
  • Posty: 73
  • Dołączył: 26.08.2011
  • Skąd: Warszawa


Gra ktoś jeszcze ?

_________________
"Damn guns. A knife never runs out of ammo."


*
 
Svean
Post : 03 paź 2012 07:20
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Młodszy chorąży
Młodszy chorąży
  • Posty: 389
  • Dołączył: 13.03.2009


No ja czasem zaglądam chociaż bardzo niewiele - chciałem przy okazji sprawdzić odpalone co dopiero UFO-online.
Przyznam że o ile graficznie i klimatowo JAO znacznie bardziej mi odpowiada to pod względem taktycznym UFO rządzi...

_________________
Obrazek


*
 
p5zx
Post : 25 paź 2012 19:12
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Kapral
Kapral
  • Posty: 73
  • Dołączył: 26.08.2011
  • Skąd: Warszawa


Mam nadzieje ze każdy zarobił trochę kasy bo dzisiejszy update zmienił ilość pieniędzy otrzymywanych za ukończenie misji teraz to nie wygląda ciekawie.

_________________
"Damn guns. A knife never runs out of ammo."


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   1, 2, 3, 4  Następna