Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę   1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Czy uważasz JA2:Wildfire za udaną grę?
Tak. 70%  70%  [ 42 ]
Nie. 18%  18%  [ 11 ]
Nie mam zdania. 12%  12%  [ 7 ]
Liczba głosów : 60
Autor Wiadomość
lukasamd
Post : 13 cze 2006 14:50
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Proszę o dzielenie się na tym forum opiniami na temat tej gry - chodzi mi raczej o całokształt chociaż nie zabraniam oczywiście oceny tylko niektórych jej aspektów.


*
  WWW
Len
Post : 13 cze 2006 15:23
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Ja niestety grałem w Wildfire 5.0 (2004), i na tą chwilę tylko o nim mogę coś powiedzieć, ale na głos w sondzie zaczekam aż zagram w nową wersję.

Gra zawiodła moje oczekiwania, ale mimo to ciągle czuje do niej respekt. Nie wiem czemu, to takie odświeżone JA2, w lepszej formie.


*
  WWW
lukasamd
Post : 13 cze 2006 18:14
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Gdybyś chciał JA2W to mogę podesłać nawet listownie ;) musisz tylko z góry opłacić koszty. Niestety nie mam oryginałki.

PS: Propozycja jeżeli nie masz dojścia do JA2W ;)


*
  WWW
Popuś
Post : 13 cze 2006 19:18
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Młodszy chorąży
Młodszy chorąży
  • Posty: 382
  • Dołączył: 01.06.2006
  • Skąd: I tak tu nie trafisz


Moim zdaniem gierka udana. Co prawda nie wprowadza wiele nowości, a polska wersja ma sporo błędów, ale uważam, że jest lepsza od "oryginalnego" Jagged Alliance 2. Jej największe plusy to oczywiście nowa rozdzielczość i poprawione statystyki broni.


*
  WWW
Len
Post : 14 cze 2006 12:56
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Dzięki za propozycję Lukas, ale chyba i tak nie wiele to da ponieważ na tym monitorze i tak nie pogram :] Zresztą na necie jest link, do pełnej polskiej wersji :D


*
  WWW
lukasamd
Post : 14 cze 2006 16:12
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Ja ściągałem przez torrenta prawie 1,5 tygodnia takie były fajne transfery :D ale uważam ze warto było czekać :D


*
  WWW
Fireox
Post : 15 cze 2006 23:07
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 201
  • Dołączył: 04.06.2006
  • Skąd: Zamość


Ja sobie kupiłem na allegro (bo w moim mieście nie było i nie ma do tej pory :/) Gra jest dobra ale jak dla mnie za mało w niej nowości :/


*
 
Len
Post : 04 lip 2006 22:07
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


To tak jak u mnie :) WF nie pojawił się w żadnym sklepie w tym mieście ani na chwilę, nawet w Empiku. A dziwne bo mają tam wszystkie inne gry z oferty Topware, czyżby firma zaprzestała produkcji gry?


*
  WWW
snick
Post : 23 lip 2006 12:28
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 686
  • Dołączył: 17.07.2006
  • Skąd: Zabrze


Wildfire to dobra gra, ale za mało w niejj nowości. Nowa rozdzielczość, bronie, najemnicy i sektory - to z pewnością duże zalety, ale w grze roi się od bugów, których nie powinno tam być. Ponadto nie wprowadza zmian w fabule, nowych postaci NPC, questów itd. Jest po prostu nowym-starym Jaggedem, dobrze odgrzanym, ale jednak dalej tym samym kotletem.

Poza tym musieliśmy na nią czekać zbyt długo i ukazała się w zbyt wysokiej cenie. Wersja PL też mnie nie zachwyciła specjalnie.


*
  WWW
Lenon
Post : 13 sie 2006 11:45
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 62
  • Dołączył: 28.07.2006
  • Skąd: zza pieca


Cytuj:
Moim zdaniem gierka udana. Co prawda nie wprowadza wiele nowości, a polska wersja ma sporo błędów, ale uważam, że jest lepsza od "oryginalnego" Jagged Alliance 2. Jej największe plusy to oczywiście nowa rozdzielczość i poprawione statystyki broni.
snick pisze:
Jest po prostu nowym-starym Jaggedem, dobrze odgrzanym, ale jednak dalej tym samym kotletem.

Zgadzam sie z tymi opiniam.
Najbardziej podoba mi sie dopieszczenie broni, czyli w miare realistycznie oddana sila broni. Krew mnie zalewala jak Desert Eagleem mogles drapac gosciu po helmach, a teraz? Odglos niczym wyskakujacy pociag z tunelu :>
Lokacje wydaja sie ciekawsze, ladniejsze i zroznicowane co pozwala na oprcawywanie nowych taktyk. Nowi najemnicy i porcja broni + modyfikacja starej o czym wspomnialem wyzej.
Tak jak napisaliscie troche za malo mimo wszystko nowosci. Wciaz ten sam quest, czyli zabic krolowa itd.
Jestem na TAK mimo wszystko ;)


*
 
suicidegirl
Post : 19 lis 2006 10:48
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 90
  • Dołączył: 08.11.2006
  • Skąd: Warschau


snick pisze:
Jest po prostu nowym-starym Jaggedem, dobrze odgrzanym, ale jednak dalej tym samym kotletem.


I to na dodatek siedmioletnim kotletem, który już nie smakuje tak, jak kiedyś. Myślę po prostu, że to próba zbicia nowej kasy na starym produkcie ze zmienioną nazwą i z zupełnie nowymi, niekiedy uniemożliwiającymi grę bugami. To wszystko...

_________________
http://nathalie.zan.pl/blog


*
  WWW
AzuR
Post : 04 sty 2007 11:23
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 78
  • Dołączył: 25.12.2006
  • Skąd: łódź city


Ja, choc gram od tygodnia uwazam ze gra sie udala. Nie moge tego powiedziec z taka pewnoscia jak Wy, poniewaz nie mialem okazji grac w pierwsze czesci gierki.

Dawno nie spotkalem sie z tak rozbudowana gierka, pelnej akcji, przy czym gra mimo ze turówka sie nie nudzi, a wbrew powszechnym opiniom ze "strzelnka turowa jest do kitu" to jest to naprawde udany.

_________________
Obrazek


*
 
AnnoNimo
Post : 12 mar 2007 11:32
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 58
  • Dołączył: 15.02.2007
  • Skąd: A.I.M


Wildfire jest synem znanego nam dobrze JA2 (respect:) PO prostu wnosi pare nowości, ale nie wprowadza takich upgradów że mamy oto całkiem nową giere. Tak więc JA2 jest nieśmiertelne i za pare lat na wspomnienie właśnie ojca Wildfire'a będzie sie nam łezka w oku kręcic.. :lol: ehhh

_________________
Anno- because i don't wanna to be known
Nimo- cause we don't care about it


*
 
lukasamd
Post : 12 mar 2007 16:52
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


No nie wiem - JA2 jest cały czas rozwijany (patch 1.13 to co? koń :P ?) więc nie wiadomo ale może w przyszłości będzie najbardziej rozbudowaną grą tego typu na świcie :D . Wildfire niestety jest skazany na "nie rozwój" - nie ma sensu budować nowej platformy pod mody skoro mamy już dobrą.


*
  WWW
Loucipher
Post : 16 sie 2007 16:02
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 148
  • Dołączył: 16.08.2007


Jeśli o mnie chodzi - Wildfire to na razie mój ulubiony wariant. Poprawiono niemal wszystko, co mnie denerwowało w oryginale:
- rozdziałka (OK, w 1998 była super, ale z biegiem czasu coraz bardziej leciwa)
- słabe mapy sektorów (dwie rozchwierutane chaty na krzyż nie czynią jeszcze miasteczka, na honor!)
- nienormalnie niska skuteczność broni w stosunku do pancerzy (najemnik w komplecie ze Spectra-18 mógł przejść przez ogień maszynowy, jakby był hologramem)
- dość mało zróżnicowany wybór broni (ktoś powie "czepiasz się", ale dla mnie nieobecność nowoczesnych pukawek była minusem)
- LAW bez możliwości przeładowania (że niby to taka przerośnięta jednorazowa maszynka do golenia?)
- łączenie przedmiotów i robienie z nich gadżetów a'la MacGyver (pewnie, ktoś mnie przekona, że byle kawał pręta wkręcony w sprężynkę zastąpi starannie wyważony zamek z iglicą tylko dlatego, że jest z aluminium... )
- ogólnie słaba AI gry - nawet na poziomie Ekspert (aby gra była wyzwaniem, trzeba by było chyba z punktu pozbyć się wszystkich snajperek, inaczej robił się z tego konkurs strzelecki)

Wildfire poprawił niemal wszystko. Nowe bronie (gdy zobaczyłem, że w WF można strzelać z H&K G36, to zacząłem się autentycznie ślinić :) ), dużo lepsze sektory z dość realistycznym (wreszcie!) wyglądem (baza SAM pod Drassen to w końcu porządnie umocniony posterunek wojskowy, a nie coś, co go tylko przypominało!), likwidacja karabinów rakietowych (nierealistyczne, zresztą i tak nie tęsknię za nimi - pojedynczy ogień i niemożliwość przekazania broni komu innemu? Dziękuję, postoję!), bardziej rozbudowane miasta (przynajmniej niektóre), pojawienie się mafii (dla mnie to zaleta - w "standardowym Arulco byliśmy tylko my, królowa i jej żołdactwo, kilku rebeliantów i trochę niezwiązanej z nikim ludności cywilnej w roli "przeszkadzajek" podczas starć) oraz zwiększenie roli Kingpina (od porządnego bossa mafijnego można by wymagać nieco więcej niż kontroli nad jednym miastem). Do tego wprowadzenie pojęcia własności i fakt, że kradzież niektórych przedmiotów kończy się zaatakowaniem nas przez właściciela skradzionej rzeczy (i słusznie! w JA2 można było czyścić całe sektory i nikt słowa złego nie powiedział. Przyzwyczaili się do grabieży przez dziesięć lat okupacji? :) ). Do tego grafa - wreszcie porządne 1024x768, no i dzięki temu na oddział wchodzi nam 10, a nie 6 osób (smaczek, ale cieszy). A skoro o smaczkach - nie da się w końcu zamontować wszystkich ulepszeń na każdej broni (Tłumik od czterdziestki piątki na broni kal. 9mm? Zacznij myśleć!), pojawiły się też nowe, dużo realistyczniejsze wersje "macgyverskich" ulepszeń zlikwidowanych w WF (kolimator do rosyjskich broni... mniam :) ). No i wreszcie... broń to broń, a nie urządzenie do strzelania piłkami tenisowymi. Tu nawet zwykły pistolet to zabójcza broń, i to bez amunicji HP!
Podsumowując, na Wildfire patrzę jako na oryginalne JA2, tyle, że urealistycznione (ktoś powie: po co wobec tego tryb SF? odpowiem: bo w JA2 też był, poza tym to zawsze jeden dość ciekawy quest więcej). I tak właśnie go traktuję. Błędy, które są (jakie są, wszyscy wiedzą), jakoś mnie szczególnie nie rażą. Jeśli ktoś od JA2:WF nie oczekuje bycia czymś zupełnie nowym, to nie powinien na tę odsłonę narzekać. Tym bardziej, że ostatnia odsłona WF kosztuje już tylko 19,90zł, a za tą cenę warto już to mieć (zresztą, ja kupiłem jeszcze za 49zł i nadal uważam, że warto było! :) )

_________________
Loucipher

"Fight for freedom, kill for cash, play for fun."


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna