Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę   1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
micand1989
Post : 17 mar 2011 19:33
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


Stridingshadow pisze:
Kolego, kolega Pablo1989 raczył zażartować, patrz link w jego poście.

nie zauważyłem, bo się zaczął jakiś filmik otwierać i mi się zwiesiło na moim starym kompie
sorry, zwracam honor :ok:

Stridingshadow pisze:
Wszystkie są robione obecnie niemal 'na jedno kopyto' i oferują bardzo podobne możliwości.
Z powtarzalnych karabinów snajperskich podoba mi się R93 Tactical (ze względu na układ modularny i zamek ślizgowy).

podobny bardzo do Hecate wyglądem. Muszę powiedzieć, że bardziej on taki łowiecki niż militarny, ale dość ładny i osiągi też niezłe.

Niemcy robią fajne snajperki
http://world.guns.ru/sniper/sniper-rifl ... r-1-e.html
on zajmuje 3-cie miejsce w moich ulubionych

_________________
Obrazek
Obrazek


*
 
Stridingshadow
Post : 17 mar 2011 20:07
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


micand1989 pisze:
Muszę powiedzieć, że bardziej on taki łowiecki niż militarny

Tactical jest wyczynowo-snajperski.
Poza tym Blaser produkuje raczej broń myśliwską (której wariantem wyczynowo-snajperskim jest Tactical).

micand1989 pisze:
Niemcy robią fajne snajperki

'Fajne' to dość daleko posunięte określenie.
W celności broni powtarzalnej liczy się głównie lufa, jej zawieszenie, mechanizm spustowy, amunicja, i optyka.
Jeżeli ograniczyć się do samej broni, to zostaje lufa, zawieszenie i mechanizm spustowy.
Lufę można zrobić tym lepszą, im więcej włoży się w nią pieniędzy, zawieszenie lufy w pojedynczym miejscu (lufa swobodnie pływająca) to obecnie standard w broni wyborowej i myśliwskiej, a ręczne wykończenie i pasowanie części mech. spustowego zapewnia gładkie działanie.
Nie ma co się zachwycać bronią wyborową, tu jest prosty przelicznik ceny na jakość.

_________________
Obrazek


*
 
Fisher
Post : 17 mar 2011 20:29
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 188
  • Dołączył: 13.09.2009
  • Skąd: Polska,Poznań


Skoro ludziska tu puszczaja o karabinach wyborowych to ja wrzuce mój ulubiony:

Na podstawie Ja2 i wielu innych gier jestem pod duzym wrazeniem broni opartych o remingtona r700

http://world.guns.ru/sniper/sniper-rifl ... 700-e.html

moim marzeniem jest wziasc cos takiego na strzelnicy i rozwalic pare puszek.

_________________
Podpis w budowie


*
 
Stridingshadow
Post : 17 mar 2011 20:54
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Fisher pisze:
jestem pod duzym wrazeniem broni opartych o remingtona r700

Jak mówiłem, w przypadku broni wyborowej celność jest jedynie kwestią ceny.
Np. broń z zamkiem ślizgowym (jak R93) cechuje się większą szybkostrzelnością praktyczną niż broń z zamkiem obrotowo ślizgowym.
Podobnie jest z bronią wzorowaną na SMLE (np. AIA No.4 Mk4), w której napinanie iglicy przebiega dwuetapowo (najpierw napinana jest do połowy podczas otwierania zamka, potem do końca podczas zamykania zamka), co również zwiększa jej szybkostrzelność praktyczną dzięki minimalizacji różnic w oporach podczas przeładowania.

Broń z zamkiem wzorowanym na Mauserze należy do najbardziej niezawodnych modeli broni powtarzalnej (dzięki naprawdę solidnemu wyciągowi), do takiej broni należą m.in wszystkie powtarzalne karabiny Rugera.

Kwestia skupienia pocisków, to już kwestia pieniędzy włożonych w produkcję.
Remingtona 700 w taniej wersji myśliwskiej można kupić za ok 400 USD, a w wersji wyborowej (kopia M24) za ok 2500 USD.
Mechanizmy są te same, materiały i standardy wykonania już nie.

_________________
Obrazek


*
 
Jaahquubel
Post : 17 mar 2011 21:13
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1154
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


DSR-1 "Subsonic" faktycznie wysyła pociski z prędkością poddźwiękową i tym samym jest podobny na AS-Wał, czy ta nazwa to tylko pic i prze-wał?


*
  WWW
Stridingshadow
Post : 17 mar 2011 21:40
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Jaahquubel pisze:
DSR-1 "Subsonic" faktycznie wysyła pociski z prędkością poddźwiękową i tym samym jest podobny na AS-Wał

Tak.
Istnieje wiele modeli broni wyborowej możliwych do wyposażenia w tłumik dźwięku.
Jeżeli broń taka jest zasilana amunicją pierwotnie naddźwiękową, to do jej skutecznego wytłumienia wymagane jest użycie specjalnej amunicji poddźwiękowej.
Widziałem gdzieś taki integralnie wytłumiony karabin firmy AI, był przeznaczony do użytku miejskiego przez siły specjalne, i posiadał łatwo odłączaną integralnie wytłumioną lufę. Całość mieściła się (wraz z amunicją) w pozornie zwyczajnej walizce podróżnej (ale nie takiej jak na filmach, to była zwykła pełnowymiarowa walizka z kółkami).
WSS i AS powstały jako broń dla oddziałów specjalnych, a ich przeznaczenie (obu modeli broni) jest ściśle określone.
Oba karabinki cechują się zatem niezłą celnością do 300m i skutecznym tłumieniem (oraz dostateczną siłą obalającą), pomimo znacznie mniejszych wymiarów niż broń zachodnia.

Ciekawym rozwiązaniem w DSR-1 "Subsonic" jest to, że tłumik zamontowany jest do osłony lufy (czyli szkieletu broni) zamiast samej lufy.
Co znaczy tyle, że lufa jest swobodnie pływająca, także w obrębie tłumika.

_________________
Obrazek


*
 
GrU
Post : 17 mar 2011 21:47
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 258
  • Dołączył: 04.03.2008



_________________
Jeżeli historia nas czegoś uczy, to tego, że każdego można zabić


*
 
micand1989
Post : 18 mar 2011 08:27
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe



_________________
Obrazek
Obrazek


*
 
Fisher
Post : 18 mar 2011 15:07
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 188
  • Dołączył: 13.09.2009
  • Skąd: Polska,Poznań


Mój top 5 zwyczajnych karabinów snajperskich (samopowtarzalne/powtarzalne bez armat kalibru powyzej .50 BMG

1. M40 / powtarzalna kaliber 7.62x51 NATO
2. AI AWM / powtarzalna kaliber .338 Lapua Magnum
3. Cheytac m200 Intervention /powtarzalna kaliber .408 cheytac
4. SVD dragunow / samopowtarzalna 7.62x54
5. MK 11 / samopowtarzalna 7.62x51 NATO

_________________
Podpis w budowie


*
 
Jaahquubel
Post : 18 mar 2011 15:41
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1154
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


Stridingshadow pisze:
Istnieje wiele modeli broni wyborowej możliwych do wyposażenia w tłumik dźwięku.Jeżeli broń taka jest zasilana amunicją pierwotnie naddźwiękową, to do jej skutecznego wytłumienia wymagane jest użycie specjalnej amunicji poddźwiękowej.

Czyli, jak rozumiem, istnieje poddźwiękowa amunicja 7,62x51?
Czym ona się fizycznie różni od "najzwyklejszej"? Tzn. jest mniejszy ładunek miotający, większa masa pocisku, czy jak?
No i czy do strzelania z kbw, ale nie wkbw, używa się takiej samej amunicji 7,62, jak do strzelania ze "zwykłych" karabinów? Np. HK PSG1 i G3.


*
  WWW
micand1989
Post : 18 mar 2011 16:06
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


Jaahquubel pisze:
Czyli, jak rozumiem, istnieje poddźwiękowa amunicja 7,62x51?
Czym ona się fizycznie różni od "najzwyklejszej"? Tzn. jest mniejszy ładunek miotający, większa masa pocisku, czy jak?

Nie spotkałem się nigdy z poddźwiękową 7,62x51 (to jest ammo do SVD, nieprawdaż?). Wiem że jest 9x39mm do AS Val i SP-6 do VSS Vintorez napewno. Ja się na takiej amunicji nie znam, ale wiem że takowa istnieje.

~Fisher
M40 w wersji A3 (M40A3 "McMillan") Polecam zwrócenie uwagi.

Dziękuje moderatorom za przesunięcie do nowego tematu

_________________
Obrazek
Obrazek


*
 
Jaahquubel
Post : 18 mar 2011 16:07
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1154
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


micand1989 pisze:
7,62x51 (to jest ammo do SVD, nieprawdaż?)

Nie. SVD jest karmiony 7,62x54 (radziecką). Ja tu pytam o amunicję do DSR-1, czyli natowską.


*
  WWW
Stridingshadow
Post : 18 mar 2011 16:07
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Jaahquubel pisze:
Czyli, jak rozumiem, istnieje poddźwiękowa amunicja 7,62x51?

Tak.
Podobnie jest z innymi rodzajami amunicji pierwotnie ponaddźwiękowej.

Jaahquubel pisze:
Tzn. jest mniejszy ładunek miotający, większa masa pocisku, czy jak?

Dokładnie.

Jaahquubel pisze:
No i czy do strzelania z kbw, ale nie wkbw, używa się takiej samej amunicji 7,62, jak do strzelania ze "zwykłych" karabinów?

I tak, i nie.
Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zasilać PSG-1 zwykłymi nabojami 7.62x51mm, jakie produkuje się głównie do broni maszynowej.
Jednak korzystając z takiej amunicji nie osiągnie się szczytu możliwości broni.
Np. SWD został opracowany z myślą o specjalnej amunicji wyborowej, jednak ze względu na słabą dostępność takowej, jest zazwyczaj zasilany zwykłą amunicją karabinową 7.62x54mm R.
Podobnie jest np. z M21: karabin ma być docelowo zasilany amunicją 7.62x51mm z pociskiem M118, ale gdy brak takowej korzysta się ze zwykłej amunicji 7.62x51mm przeznaczonej dla KMów.

Amunicja wyczynowa różni się od standardowej węższymi granicami tolerancji (głównie w kwestii masy pocisku oraz masy ładunku).
Ponadto w konstrukcji amunicji wyczynowej nierzadko odchodzi się od tańszych rozwiązań stosowanych uprzednio w amunicji standardowej.
Np. wiele rodzajów amunicji karabinowej i pośredniej cechuje się obecnością kanelury na pocisku (podłużne rowki na powierzchni styku pocisku i łuski, która ułatwiają osadzenie pocisku w łusce i nieco zwiększają łatwość fragmentacji), z której w przypadku amunicji wyczynowej się rezygnuje.
Podobnie większość pocisków pełnopłaszczowych ma jednolity płaszcz od strony wierzchołka, a zasklepiony od strony podstawy pocisku.
W pociskach amunicji wyczynowej jest odwrotnie (podstawa pocisku jest pierwotnie jednolita, podczas gdy wierzchołek jest zasklepiony), co minimalizuje kontakt gazów prochowych z rdzeniem pocisku, topnienie tego ostatniego, i utratę wyważenia pocisku.
Wiele pocisków amunicji wyczynowej cechuje się nieco zmienioną geometrią (minimalizacja oporów powietrza).
Ostatecznie niektóre rodzaje amunicji wyczynowej posiadają nieco inną masę pocisku i ładunku w st. do amunicji standardowej.
Pozwala to zoptymalizować płaszczyznę lotu pocisku, i wymaga czasem odmiennego gwintu broni.

Mimo wszystko amunicję standardową i wyborową można praktycznie zawsze stosować zamiennie.

_________________
Obrazek


*
 
micand1989
Post : 18 mar 2011 16:19
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe



_________________
Obrazek
Obrazek


Ostatnio zmieniony 18 mar 2011 16:21 przez micand1989, łącznie zmieniany 2 razy

*
 
Jaahquubel
Post : 18 mar 2011 16:23
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1154
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


To jeszcze jedna sprawa. Skąd wynika lepsza przebijalność wspomnianej amunicji SP-5/SP-6, od standardowej amunicji? Większa masa, ale mniejsza prędkość - jak rozumiem, mniejsza energia wylotowa. Czy jednak w momencie uderzenia w cel, to pęd (oprócz konstrukcji pocisku, konkretnie solidnego rdzenia), a nie energia, ma decydujące znaczenie? I czy pęd "wlotowy" (w momencie dotarcia do celu) tak ciężkiego pocisku jest większy, niż lżejszego pocisku o tej samej energii wylotowej?


Dodano: 18 mar 2011, 16:23

micand1989 pisze:
za dużo tych pocisków 7,62

Pocisków? A dodaj do nich łuski i magazynki, to dopiero będzie.


*
  WWW
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   1, 2, 3, 4, 5  Następna


cron