Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2
Autor Wiadomość
Fisher
Post : 30 wrz 2010 12:46
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 188
  • Dołączył: 13.09.2009
  • Skąd: Polska,Poznań


To co Shadow moge napisac jakis artykuł o An94/M1911/M16?

_________________
Podpis w budowie


*
 
Stridingshadow
Post : 30 wrz 2010 20:03
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Fisher pisze:
To co Shadow moge napisac jakis artykuł o An94/M1911/M16?

Róbta co chceta, byle było merytorycznie poprawne.

_________________
Obrazek


*
 
Jaahquubel
Post : 12 paź 2010 21:02
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1154
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


Stridingshadow pisze:
Widzisz Kuba? Doczekałeś się :D
Prawda, doczekałem. Ale to, co napisałeś, to za mało.
No bo co się dzieje, jak skończą się naboje? Jaką rolę odgrywa bezpiecznik/przełącznik?

Cytuj:
Podstawa muszki i komora gazowa (to jeden nieoznaczony na schemacie element, jest dość łatwy do rozpoznania)
A to nie jest numer 23?

Nie każdy musi znać takie wyrazy jak "tłoczysko".

Cytuj:
13. Pocisk pędzi sobie na złamanie karku przewodem lufy.
:lol2: Jeszcze nie widziałem pocisku ze złamanym karkiem. :)


*
  WWW
Stridingshadow
Post : 12 paź 2010 21:40
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Jaahquubel pisze:
No bo co się dzieje, jak skończą się naboje?

Nic się nie dzieje, broń nie ma czego załadować, a zamek powraca do skrajnie przedniego położenia nie dosyłając wszak naboju do komory.
Broń jest zaryglowana bez naboju w komorze.
Jeżeli strzelano ogniem ciągłym, to kurek jest zwolniony, a jeżeli pojedynczym (i nie pociągnęło się spustu po wystrzeleniu ostatniego naboju) to pozostanie napięty.

Jaahquubel pisze:
Jaką rolę odgrywa bezpiecznik/przełącznik?

Ma jak każdy przełącznik, ma kilka nastaw.
-Pierwsza (górna): broń zabezpieczona, zablokowane są spust i kurek (nie można oddać strzału) ponadto okno wyrzutowe i wycięcie na rączkę przeładowania są zasłonięte, dzięki czemu dźwignia bezpiecznika przełącznika działa w tej pozycji jako dodatkowa osłona przed kurzem.
-Druga (środkowa): broń odbezpieczona, ogień ciągły. Nie będę się na razie rozwodził nad detalami mechanizmu spustowego broni, to nie jest takie trudne. Trzymajmy się póki co podstaw, w swoim czasie to omówię.
-Trzecia (dolna): broń odbezpieczona, ogień pojedynczy.

Jaahquubel pisze:
Prawda, doczekałem. Ale to, co napisałeś, to za mało.

Jesteś malkontentem.
To co napisałem powinno wystarczyć każdemu, kogo interesuje wpływ flaków broni na jej działanie.
Reszta to bardziej smaczki rusznikarskie. Dokładna budowa zatrzasku magazynka czy mechanizmu spustowego nie ma w tym wypadku istotnego wpływu na osiągi broni.
Budowa mechanizmu zatrzaskowego kolby nie ma żadnego znaczenia dla kogoś, kogo obchodzi zasadza działania broni.

Jaahquubel pisze:
A to nie jest numer 23?

Nr 23 to pokrywa komory zamkowej, część skądinąd nie niezbędna (broń bez niej działa, choć nie można ukryć, że bardziej się kurzy, a sam strzelec ma szansę na okoliczność z zespołem ruchomym broni).

Jaahquubel pisze:
Nie każdy musi znać takie wyrazy jak "tłoczysko".

Zgadzam się.
Tłoczysko to metalowy pręt łączący tłok z suwadłem.
W AK jest ono integralne z tłokiem, w Galilu MAR -z suwadłem, a w Galilach o standardowej długości -ma część tłokową i suwadłową.
W broni działającej na zasadzie krótkiego odrzutu suwadło, tłok i tłoczysko to zasadniczo osobne niepołączone elementy.
Gdybym miał możliwość zaznaczenia tłoczyska na rysunku technicznym, to bym to zrobił.
Niestety ze względu na cechy konstrukcyjne broni, tłoczysko jest częścią suwadła, i nie zostało wyróżnione jako osobna część.

Jaahquubel pisze:
Jeszcze nie widziałem pocisku ze złamanym karkiem.

Pociski .303 British wyglądają ciekawie po zderzeniu z celem o spoistości tkanki zwierzęcej.

_________________
Obrazek


*
 
Jaahquubel
Post : 12 paź 2010 21:50
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1154
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


Stridingshadow pisze:
Jesteś malkontentem.

Nie chodziło mi o zatrzask magazynka, a o mechanizm spustowy właśnie, którego dalej jestem ciekaw. W dalszym ciągu nie wiem skąd broń wie, że ma już dalej nie strzelać, jeśli spust jest naciśnięty, ale przełącznik jest w położeniu do strzału pojedynczego.


*
  WWW
Stridingshadow
Post : 12 paź 2010 21:52
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Jaahquubel pisze:
Nie chodziło mi o zatrzask magazynka, a o mechanizm spustowy właśnie, którego dalej jestem ciekaw. W dalszym ciągu nie wiem skąd broń wie, że ma już dalej nie strzelać, jeśli spust jest naciśnięty, ale przełącznik jest w położeniu do strzału pojedynczego.

Omówię, w swoim czasie.
Mechanizm spustowy jest na tyle skomplikowany, że zasługuje na własne osobne omówienie.
Naprawdę mu się to należy.

_________________
Obrazek


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2


cron