Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę   1, 2  Następna
Autor Wiadomość
PER
Post : 17 wrz 2008 15:01
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 8
  • Dołączył: 17.09.2008


Nie znajduje w polskim necie pelnej listy turowych gier taktycznych, a przeciez nie bylo ich zbyt wiele.

Kryteria sa scisle okreslone:
- system turowy oparty na tzw punktach akcji;
- operuje sie stosunkowo niewielkim oddzialem;
- tzw skala jednego zolnierza;
- realia, w ktorych podstawowym rodzajem broni jest bron palna (ew. laserowa);
- fabula w cieniu rozgrywki taktycznej a nie na odwrot.

Oto prowizoryczna, wstepna lista pozycji spelniajacych (chyba) powyzsze kryteria.
1. Rebelstar Riders 1984
Nie znam tej gry, ale byla ponoc pierwszym znaczacym krokiem w strone kultowego Laser Squad.
2. Rebelstar 1986
Rozwiniecie pomyslu braci Gollop z wczesniejszego projektu.
3. Rebelstar 2 1988
Rozbudowana wersja poprzedniczki. Od tego momentu dzielil nas juz jeden krok do Laser Squad.
4. Laser Squad 1988
Chodzi o wersje na ZX Spectrum, bo pozniejsza na amige i peceta ma zupelnie inna grafike i tzw grywalnosc (jak rowniez mniejsza liczbe misji). Laser Squad jest tak naprawde pierwsza gra, ktora ustanowila pewien standard i wzor w zakresie taktycznych gier turowych, ktory obowiazuje do dzis.
5. Space Crusade 1992
6. Sabre Team 1993
Na amige i peceta. Niewielka ilosc misji, ale mialy swoj klimacik i zadowalaly fanow Laser Squad. Realia wspolczesne.
7. UFO - Enemy Unknown 1994
Kolejny projekt Juliana Gollopa, ktory okazal sie niekwestionowanym sukcesem.
8. Jagged Alliance 1994
Fabula fikcyjna, technologia wspolczesna. Seria stala sie natchnieniem dla tworcow tej stronki.
9. X-COM: UFO - Terror from The Deep 1995
Rozwiniecie poprzedniej czesci na tym samym silniku.
10. Wages of War 1996
Moim zdaniem udana gra oferujaca kilkanascie dosc zroznicowanych misji. Do dzis mam przyjemnosc posiadac oryginalna plytke.
11. Incubation 1997
12. X-COM: Apocalypse 1997
Kontynuacja serii, tym razem ze zmieniona grafika i nieco innym systemem sterowania, zachowujaca jednak kryteria wyznaczone przez Laser Squad.
13. 101st Airborne in Normandy 1998
14. Soldiers at War 1998
15. Warhammer 40000 - Chaos Gate 1998
16. Jagged Alliance 2 1999
Wraz z dodatkami smakowity kasek dla maniakow gier typu Laser Squad.
17. Gorky 17/Odium 1999
18. Rezerwowe psy 1999
Gra spelnia kryteria, ale ze wzgledu na zepsucie niemal wszystkiego co bylo do zepsucia, mozna o niej mowic jedynie z "pewna taka niesmialoscia", a jej tworcy powinni mowic o niej ze wstydem. Jedyne z czego zaslynela, to z wulgarnych wstawek.
19. Squad Leader 2000
Realia II WŚ. Pomysl fajny, ale wykonanie katastrofalne. Malo intuicyjny system sterowania zolnierzami, a "animacja" postaci wola o pomste do nieba.
20. Fallout Tactics 2001
Postnuklearny swiat tym razem w wersji czysto taktycznej. Poprzednie pozycje to rpg-i, dla ktorych faza walki byla dodatkiem i uzupelnieniem. Tutaj strona Laser Squad bierze gore i w porownaniu z poprzednimi Falloutami zostala mocno rozwinieta.
21. Silent Storm 2003
Realia II WŚ i po. Dodatek ciekawszy od podstawy. Niemniej pomysl wkomponowania w to klimatow science-fiction moim zdaniem kompletnie poroniony.
22. Jagged Alliance 2: Wildfire 2005
Mimo, ze to "tylko" dodatek dopisuje go jako samodzielna gre. Sporo modyfikacji w stosunku do oryginalu.
23. Hired Guns: The Jagged Edge 2007

- Gry typu Brigade E5 czy kontynuatorka 7.62mm nie spelniaja kryteriow, bo wprowadzaja inny niz klasycznie turowy (pkt akcji) system rozgrywki oparty na tzw aktywnej pauzie. Sa to pozycje ciekawe, ale na powyzszej liscie z oczywistych wzgledow znalezc sie nie moga.
- Przy ogromnym szacunku i czolobitnosci dla Combat Mission rozwiazania zaczerpiete z tej serii i zastosowane w takich grach jak Laser Squad Nemesis czy Alfa Antiterror rowniez te gry z tej listy dyskwalifikuja. Wyglada na to, ze Jagged Alliance 3 rowniez do niej nie zostanie dopisany.

Bardzo prosze o podrzucenie tutaj tytulow, ktore z roznych przyczyn pominalem. Prosze tez o ewentualna weryfikacje pozycji. Niektore z tych gier znam wylacznie z opisow

Czy gra okazala sie udana czy nie, nie ma tutaj najmniejszego znaczenia..


Ostatnio zmieniony 17 wrz 2008 23:41 przez PER, łącznie zmieniany 22 razy

*
 
Popers
Post : 17 wrz 2008 15:35
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 596
  • Dołączył: 31.01.2007


20. WARHAMMER 40K CHAOS GATE !!!! jak można było zapomnieć o tym tytule... :P idealnie spełnia kryteria, a do tego jest rewelacyjna. Oddział imperialnych ultramarines kontra siły chaosu. Taktyka, tury, rozwój posaci, wielkie spluwy i rozpierducha.

21. ICUBATION !!! też rewelacja i też spełnia kryteria. Próbujemy przeżyć oddziałem na opanowanym przez kosmostwory staku/kolonii. Rozwój postaci, tury, rozpierducha. Spluw też nie brak ;)


Ostatnio zmieniony 17 wrz 2008 15:47 przez Popers, łącznie zmieniany 2 razy

*
 
Jazz
Post : 17 wrz 2008 15:37
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 325
  • Dołączył: 09.12.2006


Brakuje jeszcze Space Crusade.

_________________
Archiwum : Jagged Allians 2 : Deadly Games


*
 
GrU
Post : 17 wrz 2008 15:42
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 258
  • Dołączył: 04.03.2008


Rezerwowe Psy, bardzo polska gra, i za polskość właśnie pogrywałem w nią kilkanaście razy
a 2 części nie ma i chyba nigdy nie będzie ...

_________________
Jeżeli historia nas czegoś uczy, to tego, że każdego można zabić


*
 
PER
Post : 17 wrz 2008 15:51
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 8
  • Dołączył: 17.09.2008




Ostatnio zmieniony 17 wrz 2008 20:28 przez PER, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
GrU
Post : 17 wrz 2008 20:04
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 258
  • Dołączył: 04.03.2008


opis :d
scrn i info o 2 części pojawiły się rok-półtora po premierze 1, a premiera 1 to
data premiery: 27 października 1999
data wydania PL: 25 października 1999
także ja sobie nadziei nie robię

_________________
Jeżeli historia nas czegoś uczy, to tego, że każdego można zabić


*
 
PER
Post : 17 wrz 2008 20:28
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 8
  • Dołączył: 17.09.2008


Moze masz racje. Nie sledzilem tego zanadto.


*
 
Hanti
Post : 20 lut 2011 21:41
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 95
  • Dołączył: 28.01.2007


Przeglądając ten temat zauważyłem, że napisaliście o Wages of War.
Oczekując na nowe "wspaniałe" gry jaggedo-podobne warto sięgnąć po ten tytuł, jeśli ktoś nie grał.
Gra jest krótka i to jest jej wadą. Poza tym jest świetna.
Polega na wypełnianiu kolejnych misji - nie ma chodzenia po mapie.
Natomiast misje są wyśmienite (atak na hacjendę mafioza czy walkę wokół samolotu pamiętam do dziś).

Charakterystyczną cechą gry jest to, że tury nie są w klasycznym stylu. Żołnierze nasi i wroga ruszają się w TEJ SAMEJ turze, a kolejność ruchu zależy od zręczności/doświadczenia/nie pamiętam nazwy cechy wojaka. Walka może więc wyglądać tak, że rusza się nasz ludzik, po nim ludzi przeciwnika, potem dwóch naszych, potem znów przeciwnik itd. I to wygląda realistycznie!
Szczerze pisząc wolę to od "moja tura, twoja tura".

Pozdrawiam


PS: tu jest krótki opis
http://www.gaminator.tv/gra/4065,Wages- ... attle.html

_________________
Obrazek
Piszę poprawnie po polsku.


Ostatnio zmieniony 20 lut 2011 21:42 przez Hanti, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
Stridingshadow
Post : 20 lut 2011 22:01
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Hanti pisze:
Żołnierze nasi i wroga ruszają się w TEJ SAMEJ turze

Podobnie było chyba w UFO.
Zresztą to niemal krok w kierunku systemu aktywnej pauzy.

_________________
Obrazek


*
 
wierzba
Post : 21 lut 2011 21:12
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 209
  • Dołączył: 06.02.2010
  • Skąd: Legnica


Incubation , seria Jagged Alliance, Warhammer , Silent Storm - dobre bo grałem. mam jeszcze starszego Fallouta taktyka


*
 
zuberbohler
Post : 09 lis 2011 19:39
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 10
  • Dołączył: 09.11.2011
  • Skąd: Pabianice


Polecam gry:

Twilight 2000 - genialny system tworzenia postaci. W rozgrywce trudno się połapać ale spędziłem przy tym wiele godzin i mogę śmiało polecić fanom JA. Z tego co pamiętam dziwnie rozwiązana kolejność w której poruszają się najemnicy/wrogowie. link - http://www.old-games.com/download/5648/twilight-2000

Titans of steel - dość skomplikowana,trudna gierka ale sprawiająca ogromną satysfakcję. Gratka dla fanów mechworriora :) link - http://www.matrixgames.com/products/237/details/Titans.of.Steel:.Warring.Suns

101 airborne - Wcześniej wspomniana ale pozwolę sobie dodać link do patcha 1.4 kolosalnie poprawiającego rozgrywkę tzn. mechanikę, bugi i największy minus czyli powolną animację (przyspieszmy ją wciskając F4). link - http://dlh.net/cgi-bin/dlp.cgi?lang=eng&sys=pc&file=101v14bt.zip&ref=ps

Free combat - Nie jest to turówka ale naprawdę polecam :) link - http://www.old-games.com/download/4267/free-combat

Pozdrwiam

_________________
Obrazek


*
  WWW
JollY_BeAsT
Post : 09 lis 2011 23:17
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 42
  • Dołączył: 09.11.2011
  • Skąd: Warszawa teraz Olsztyn potem może Tokyo


Twilight 2000 - pamiętam te grę chociaż nie doszedłem zbyt daleko mój Win XP jest dosyć dziwny . Zaś Dosbox miał jakiś błąd i wywalał się przy uruchomieniu .

Airborne 101 - Nie lubiłem tej gry , Zawsze narzekałem na granie tylko amerykanami .

Batelle Isle 2 - ??


Dodano: 09 lis 2011 23:17

No może jeszcze Misson : Cyberstorm 1 i 2 Sierry Coś o mechach tyle że na tury , można było nawet tworzyć własne maszyny .

_________________
Moje nogi są jak SKS tactical , próba zrobienia z antyka AR LKM . Ciągle się zacina i wymaga ciągłej uwagi . Ale walczę dalej aby żyć ...


*
 
zuberbohler
Post : 10 lis 2011 00:35
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 10
  • Dołączył: 09.11.2011
  • Skąd: Pabianice


Cytuj:
Twilight 2000 - pamiętam te grę chociaż nie doszedłem zbyt daleko mój Win XP jest dosyć dziwny . Zaś Dosbox miał jakiś błąd i wywalał się przy uruchomieniu

Możesz spróbować nakładką na dosboxa zwaną "D-fend" lub szukać gierki tej lub innej na http://www.gog.com/, gdzie bardzo sprytnie rozwiązali odpalanie starych gierek oczywiście nie za darmo...


Cytuj:
Airborne 101 - Nie lubiłem tej gry , Zawsze narzekałem na granie tylko amerykanami .

Fakt :) Szkoda, że nie wypaliło z kontynuacją czyli "All American: The 82nd Airborne in Normandy"

Z Battle Isle i Cyberstormem nie miałem jeszcze do czynienia ale przymierzam się do tego drugiego. Z tego co się orientuje to Titans Of Steel w porównaniu do konkurencji ma megahiperduper rozwinięty system tworzenia mechów. Jakież było moje zdziwienie gdy po KILKU GODZINACH skręcania swoich stalowych najemników okazało się, że jeden się przegrzał po 5min, drugi źle wylądował po skoku, trzeci coś tam, a komputer i tak wszystko rozniósł bez większych problemów. Na początku wydaję się wszystko ciężkie do ogarnięcia ale później jest spora satysfakcja, gdy zaczyna wychodzić. Nie wiem czy dobrze pamiętam ale AI po czasie wydaje się dosyć słabe

_________________
Obrazek


*
  WWW
eshelon
Post : 17 lis 2011 18:29
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 24
  • Dołączył: 14.03.2011


Shadow Vault (2004)
Niskobudżetowa i żadna rewelacja, ale miło wspominam czas spędzony przy niej.
Video i info.

_________________
Fire-At-Will - wyłącznie ciekawe artykuły o tematyce militarnej


*
 
Andrew Vysotsky
Post : 04 sty 2012 14:52
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 82
  • Dołączył: 21.10.2010


Stridingshadow pisze:
Hanti pisze:
Żołnierze nasi i wroga ruszają się w TEJ SAMEJ turze

Podobnie było chyba w UFO.
Zresztą to niemal krok w kierunku systemu aktywnej pauzy.


Nie do końca. Tylko strzelają w turze przeciwnika, o ile w swojej pozostawili niewykorzystaną ilość punktów ruchu pozwalającą na strzał.

_________________
Obrazek
Ignorancja jest pychą, a pycha ignorancją.


Ostatnio zmieniony 04 sty 2012 14:53 przez Andrew Vysotsky, łącznie zmieniany 1 raz

*
  WWW
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   1, 2  Następna