Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę   1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
Len
Post : 13 maja 2008 19:43
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Polskie gry to trudny temat. Z jednej strony jesteśmy zasypywani produktami nastawionymi na zysk, a z drugiej mamy kilku producentów którym naprawdę zależy na osiągnięciu sukcesu. Muszą oni jednak walczyć ze stereotypami, że "jak polskie to pewnie lipa". Osobiście bardzo lubię polskie gry i to bez względu na ich jakość, dlatego gram we wszystkie i jak mało kto mogę się wypowiedzieć na temat ich jakości. Dobre gry robiliśmy już od początku lat 90., mam na myśli takie produkcje jak Teenagent czy Polanie, zdobyły one popularność w naszym kraju jednak były zbyt zacofane aby konkurować z zagranicznymi. Pierwsze nasze gry, które zauważono na zagranicznych rynkach to... no właśnie, większość z Was pewnie powie Wiedźmin, a to duży błąd :) Mało kto dziś pamięta, że w 1999r. Gorky 17, którą w samej Rosji sprzedano w ilości 150 tys. egzemplarzy, w Polsce i innych krajach po kilkadziesiąt tysięcy. Kolejny przełom to dopiero rok 2003 i gra Chrome, gra bardzo wyczekiwana zarówno w Polsce jak i na świecie, wysoko oceniana głównie za grafikę jednak nie zdołała zapaść na dłużej w pamięci naszych sąsiadów. Lepszy pod tym względem był rok 2004 kiedy swoją premierę miało Xpand Rally oraz Painkiller. Dlaczego wspominam o XR? Dlatego, że naprawdę wiele polskich i zagranicznych serwisów uznało ta grę za następcę Colina McRae, dotychczasowego króla, jednak XR nie zdobył aż tak dużej popularności. O Painkillerze nawet wspominać nie muszę, sam Fatal1ty wypowiadał się na temat tej gry, jednak PK nie był wiele lepszy od gier, które wyżej wymieniłem, po prostu jako pierwsza polska gra trafiła na porządnego zachodniego wydawcę. Ale może po kolei:

Polskie gry, które naprawdę zostały zauważone poza granicami Polski:
1. Gorky 17
2. Chrome
3. Xpand Rally
4. Painkiller
5. Earth 2160
6. Call Of Juarez
7. Wiedźmin

Średnia ocen ww. gier wg portalu GameRankings.com:
1. Xpand Rally - 82.6%
2. Painkiller - 81.8% (wersja Gold - 86%)
3. The Witcher - 81%
4. Call Of Juarez - 74.7%
5. Earth 2160 - 73%
6. Gorky 17 - 70%
7. Chrome - 69%

Polskie gry w produkcji, które mają największą szansę na sukces:
- Dead Island (PC, Xbox 360)
- Warhound (PC, Xbox 360)
- Chrome 2 (PC, Xbox 360)
- They (PC, Xbox 360, PlayStation 3)
- Sadness (Wii)


Możecie się kłócić, które zostały zauważone albo nie. Ja bardzo chętnie dodałbym do tej listy Chrome: SpecForce, Gorky Zero, Gorky.02, Crime Cities i Xpand Rally Xtreme, które są niesamowite ale fakt jest taki, że z różnych przyczyn nie zdołały się wybić z tłumu (zazwyczaj przyczyną było jednoroczne opóźnienie premiery bądź słaby wydawca). Wasz komentarz na temat stanu polskich gier jest bardzo mile widziany.

Powiedzcie proszę, które polskie gry lubicie najbardziej i jakie są Wasze typy na przyszłość. Ja korzystając z okazji zapraszam Was do obejrzenia poniższego filmiku, który jest zestawieniem największych produkcji naszego rodzimego Techlandu.

https://www.youtube.com/v/z_AXDmtJxiE&hl=pl


Ostatnio zmieniony 17 lip 2008 14:53 przez Len, łącznie zmieniany 2 razy

*
  WWW
Wigen
Post : 13 maja 2008 20:17
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1324
  • Dołączył: 30.01.2007
  • Skąd: Warszawa


Może zacznę od tego że polski rynek gier wskoczył na naprawdę wysoką pozycję jeśli chodzi o produkcje. Przykładem może być oczywiście wspomniany przez Ciebie Wiedźmin CD Projektu oraz Chrome Techlandu. Moja ulubioną polską grą jest oczywiście Wiedźmin. Ta polska superprodukcja zrobiła na mnie bardzo ogromne wrażenie. Otrzymałem najlepszą do tej pory produkcje jaka kiedykolwiek powstała. A jakie są moje typy na przyszłość? Podam jedno krótkie zdanie: Oczekuje bardzo na Wiedźmina II.


*
 
momo78
Post : 13 maja 2008 20:47
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1415
  • Dołączył: 05.11.2007


Ja ciągle jestem za "jak polskie to pewnie lipa", ponieważ nie grałem w żadną gierkę polską, która mogła by mnie przekonac, żebym zmienił zdanie. W Wiedźmina nie grałem, ale mam zamiar i zobaczymy.

BTW. grałem we wszystkie gry(i większość ukonczyłem), które LEN wymienił jako te, które zostały zauważone(no oprócz Wiedzmina) i nie znalazem tam nic dla siebie ciekawego.

BTW2. Nie wiem czemu, ale mi filmik sie nie odpala- tak jakby go wogole nie było.

_________________
I'm afraid.
I'm afraid, Dave.
Dave, my mind is going. I can feel it.
I can feel it. My mind is going. There is no question about it.
I can feel it. I can feel it. I can feel it.
I'm a... fraid.


*
 
Yury
Post : 13 maja 2008 22:16
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 222
  • Dołączył: 06.06.2007
  • Skąd: Suwałki


Nie uważam że Polskie gry to chłam, są lepsze i te gorsze :D .
Niesamowicie spodobał mi się Wiedźmin (Kawał dobrej roboty)
Painkiller również mi się spodobał :)
Gorky 17 gra ta wryła mi się ostro w pamięć .Przechodze go regularnie co jakiś czas :D :P

_________________
Czesc wiesz moze gdzie moge znalezc jakiegos G.E.C.K'a ?


*
 
momo78
Post : 14 maja 2008 06:11
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1415
  • Dołączył: 05.11.2007


O!
Filmik spko, widze, że jednak warto na niektóre gry czekać(warchound, chrome 2)
Zdaje się, że będą spoko, tylko kiedy będą? Niech ktos łaskawy napisze.

_________________
I'm afraid.
I'm afraid, Dave.
Dave, my mind is going. I can feel it.
I can feel it. My mind is going. There is no question about it.
I can feel it. I can feel it. I can feel it.
I'm a... fraid.


*
 
lukasamd
Post : 14 maja 2008 10:51
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Polskie gry zdążyły sobie już parę(naście) lat temu wyrobić niezbyt dobrą opinię. Na szczęście dzięki firmom takim jak Technland sytuacja zaczyna się zmieniać... Sam grałem w sporo polskich gier i większość była niestety całkowitymi gniotami ale są i perełki:

- Painkiller (najlepsza młócka w jaką miałem okazję młócić :D)
- Call of Juarez (oryginalna fabuła, wyśmienite wykonanie)
- Earth 2150 (gra wydana przez Niemców z tego co pamiętam ale robiona przez Polaków, jak dla mnie jeden z najlepszych RTSów jaki powstał, na silniku tej gry leci znacznie więcej gier a to już o czymś świadczy).

Bardzo ładnie zapowiadają się Warhound i Chrome 2, to będą pierwsze gry w tym roku które osiągną (a oby i prześcignęły) poziom wykonania który zaoferował nam w listopadzie ubiegłego roku Crysis i do tego polskie :)

Rynek ten w Polsce teraz bardzo się rozwija - zobaczmy na premierę Wiedźmina, nie pamiętam aby do tej pory ludzi w Polsce czekali w kolejkach na premierę jakiejś z gier, nawet zagranicznej ;)


*
  WWW
Len
Post : 14 maja 2008 11:37
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


W tym roku premierę będzie miał Warhound (polski Crysis) oraz Dead Island. Na Chrome 2 niestety musimy poczekać przynajmniej do przyszłego roku. Nie wiem czy wiecie ale poza granicami naszego kraju jest głośno właśnie o Dead Island, wielkie portale internetowe naprawdę interesują się tą grą np. przeprowadzając wywiady z twórcami. Dlaczego tak ich interesuje? Zapewne dlatego, że jest to gra innowacyjna. Teoretycznie DI jest grą z gatunku shooter FPP ale w praktyce z broni korzystamy bardzo rzadko, to przed czym będziemy się bronili przed zombie na bezludnej wyspie to... wszystko, można dosłownie wszystko podnieść i zadać tym cios przeciwnikom, czy to łom, czy noga od stołu, a może gaśnica.

Zresztą, obejrzyjcie poniższy teaser. Nie wiele pokazuje ale na końcu jest kawałek fajnej walki.

<object width="425" height="355"><param name="movie" value="https://www.youtube.com/v/ZadzDKWWz24&hl=pl"></param><param name="wmode" value="transparent"></param><embed src="https://www.youtube.com/v/ZadzDKWWz24&hl=pl" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="300" height="250"></embed></object>


*
  WWW
Pablo1989
Post : 30 maja 2008 18:54
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 135
  • Dołączył: 27.01.2008
  • Skąd: Gdynia


olskie gry nie są takie złe


1.Wiedźmin Nasz SuperBohater, gdyby nie on nikt by o nim pewnie nikt nie słyszał
2. Painkiller Coś jak serious sam, tylko ciekawsze (tryb demona) kupowanie kart tarota i ich zbieranie, poprzez wymogi np zabij wszystkich wrogów urzywając Strzelby
3.Soldat może Shareware ale fakt to też polska gra, i to bardzo popularna, hehehe Biorę udział w Akcji NO PL, w której żaden gracz z polski nie miał z tyłu przyrostka PL, bo normalnie wstyd mnie ogarnia, albo jakiś kolo wpada na serv co pół graczy ma ten przyrostek i pyta się czy są polacy :D.
4.Polanie jedynka wymiata a w dwójce Podstawą ekonomii w, podobnie jak w pierwszej odsłonie Polan jest mleko :D.
5.Xpand Rally grałem tylko w xtrme baaardzo dobra rajdówka, tylko szkoda że nie ma licencji na prawdziwe wozy w xtrme.
6.Chrome fajny fpp z implantami , pojazdami kto gustował w Deus ex poczuje się jak w domu


*
 
Wigen
Post : 30 maja 2008 19:50
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1324
  • Dołączył: 30.01.2007
  • Skąd: Warszawa


A Jack Orlando, Wacki. To również polskie gry chociaż nie znalazły wielkiego uznania. :D


*
 
lukasamd
Post : 30 maja 2008 20:19
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Grałem w Wacki, może nie jest to gra najwyższych lotów ale za to pełna humoru no i bardzo ładnie wykonana (tak jakby komiks ale jednak inaczej :P).


*
  WWW
GrU
Post : 30 maja 2008 21:14
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 258
  • Dołączył: 04.03.2008


Rezerwowe Psy - w ta gierkę ciałem długo i ostro mimo kiczowatości i sztywności i tak ta grę za "coś" lubiłem, bo taka polska była z polskim funem, i nie mogę znaleźć sposobu żeby ja pod XP odpalić :(

Co do reszty może i Polacy robią "czasami" dobre gry ale do tych zejebiszczych im trochę daleko, imo mimo iż wiedźm całkiem całkiem to jednak ciut przereklamowany. bo to polskie bo Sapkowski, bo tyle hajsu w to wpakowali itp

_________________
Jeżeli historia nas czegoś uczy, to tego, że każdego można zabić


*
 
Popers
Post : 30 maja 2008 21:25
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 596
  • Dołączył: 31.01.2007


CLASH :D:D:D hehe, strategia turowa.
Mógłbym wymienić masę z czasów amigi bo wtedy wystarczył tylko zapał żeby gre zrobić, ale większość użytkowników i tak by nie czaiła tytułów.


*
 
Pablo1989
Post : 31 maja 2008 10:27
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 135
  • Dołączył: 27.01.2008
  • Skąd: Gdynia


I jeszcze seria Freeware, B.E.U Blow Everything up, 1 dodatek i 2 coś jak soldat ale skradanko strzelanka, MP do bani :P, A B.E.U Blow Everything up net 2006 i 2007 już czysta sieciówka, co w MP może wymiata ale BRAK graczy, widać że wszczcy wolą soldata, czasem można kogoś znaleść ale nie na 100%.


*
 
Len
Post : 15 lip 2008 13:39
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


W sieci pojawiła się oficjalna strona gry Code Of Honor 2: Łańcuch Krytyczny. Stronka wygląda bardzo ładnie, dobrze że chociaż o nią dbają bo sama gra, jak zawsze w wykonaniu City Interactive, będzie marna i strasznie krótka.

Pojawiły się też nowe zdjęcia z gry. Przyznać trzeba, że chociaż grafika będzie dobra. W końcu działa na silniku znanym z gry FEAR.

http://www.codeofhonor2game.com/


*
  WWW
Wigen
Post : 15 lip 2008 14:02
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1324
  • Dołączył: 30.01.2007
  • Skąd: Warszawa


Chcecie kolejnej polskiej gry? A proszę Was bardzo. Otóż w krakowskim studiu Teyon powstaje polska gra o nazwie District Wars osadzona w klimatach GTA. W grze tej wcielimy sie w postać gangstera o nazwisku Tyrus Jones. Naszym głównym celem będzie dokonanie zemsty na tych którzy dokonali mordu na kompanach głównego bohatera.

District Wars powstaje na silniku Waterfall Engine który oferuje granie w trybie single player jak i multiplayer. Wydanie planowane pod koniec tego roku.

District Wars - INFORMACJE


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   1, 2, 3, 4  Następna


cron