Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2
Autor Wiadomość
Lis
Post : 09 gru 2018 23:31
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 77
  • Dołączył: 11.08.2011
  • Skąd: Białystok / Luton UK


Rzeczywiście gdyby np. Wildfire opatrzyć nową grafiką(nie żeby starej czegoś brakowało) nie zmieniając samej rozgrywki itp, ale zmieniając miejsce działanmia to kto wie :)
Co do Rage'a to jeszcze poczekam i może po nowym roku zaatakuję :)


*
 
Hurricane
Post : 10 gru 2018 06:33
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Kapral
Kapral
  • Posty: 64
  • Dołączył: 13.11.2010


Gdyby dubbing był przemyślany i nie opierał się na gimnazjalnym języku, to bym się może i zainteresował, a tak pozostaje czekać na prawdziwego następcę JA2.


*
 
raiden84
Post : 16 gru 2018 18:49
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 8
  • Dołączył: 02.11.2009


Gra na zabicie czasu. Jak dla mnie za prosta. Walka na niskim poziomie. Rozwalam wszystkich na odległość. Bez sensu.
Nie wiem dlaczego ale przypomina mi grę "Commandos" tylko w wersji turowej i uproszczoną.
Dużym minusem jest tak mała ilość najemników i wielkość sektorów.
Za to podobają mi się proste zasady walki i trybu turowego oraz szans na trafienie. W JA2 zawsze irytuje mnie zbyt mała ilość punktów akcji.
Fajne jest wykorzystanie terenu w walce. Chowanie się za różne zasłony na różnych poziomach.
Co do grafiki to trochę żenada. Zwłaszcza jeśli chodzi o dialogi.
Ogólnie całkiem miły zabijacz czasu ale nic więcej.


*
 
Starchris
Post : 16 gru 2018 20:40
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2054
  • Dołączył: 25.06.2010


Pograłem trochę i jakby patrzyć na nią jako całkowicie nową grę, to gra jest spoko, fajnie się gra, rozgrywka jest prosta i intuicyjna. Mogę śmiało polecić tę grę, na szybkie weekendowe przejście, bo gra jest krótka, a same sektory minimalne. Natomiast jakby porównać ją z JA2, no to się zgadzam z większością opinii, że to jest kolejny niewypał i trzeba nadal czekać na godnego następce JA2.

Po pierwszej mapie od razu ta gra skojarzyła mi się z jakąś inną grą, a po kilku następnych dosłownie czułem jakbym grał w Jagged Alliance Online. Tak to właśnie według mnie wygląda. Ta gra jest dosłownie jak sklejka rozwiązań z wielu innych gier: JA Online, UFO, Commandos i innych. Trochę, a nawet bardzo słabo, że twórcy nie pokusili się o swoje własne rozwiązania, tylko w mniejszym lub większym stopniu skopiowali je z innych gier.

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
Lis
Post : 17 gru 2018 00:09
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 77
  • Dołączył: 11.08.2011
  • Skąd: Białystok / Luton UK


Hmm czyli wychodzi na to, że posklejali trochę z innych gier i opatrzyli tytułem mając nadzieję, że fani się na to rzucą ?


*
 
Len
Post : 17 gru 2018 02:33
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Pograłem wczoraj trochę dłużej i generalnie da się przy tej grze spędzić naprawdę wiele czasu. Mimo wszystko potrafi wciągnąć, a jak się człowiek zacznie we wszystko zagłębiać, to czas mija.


*
  WWW
Hanti
Post : 02 maja 2022 10:13
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 95
  • Dołączył: 28.01.2007


Wczoraj spróbowałem tej gry. Gdybym bardziej zwracał uwagę na to, co piszą o niej oficjalnie, to bym się mniej rozczarował ;-)
Głowna cecha, którą ominąłem wyjaśnia cel gry: "Poza zabawą w pojedynkę, twórcy przygotowali także sieciowy tryb kooperacji, przeznaczony dla maksymalnie dwóch osób.". To jest ta idea: konsolowa, mobilna rozgrywka we dwoje, gdzie każdy gra swoim najemnikiem. Dlatego CAŁĄ kampanię mamy tylko dwóch najemników. Do wyboru jest 6, ale przechodzimy grę dwójką.
Gra jest przeznaczona dla tego typu "mobilnej" widowni. Widać to po też grafice: "Jagged Alliance: Rage! odeszło od realistycznej grafiki poprzedników. Twórcy zdecydowali się na bardziej komiksowy i przerysowany styl wizualny oraz użycie mocno kontrastujących kolorów." Tak dokładnie jest. Dla mnie jest to brzydota. Twarze wszystkich postaci są brzydkie, bronie bez wyrazu, tylko otoczenie ujdzie.
Przeszedłem planszę samouczka. Prowadzenie za rączkę, jak dziecko. To też wskazuje dla kogo jest przygotowana gra.
A poza tym mapy są małe, przeciwnicy przewidywalni, mało miejsca na ekwipunek.
Gdyby to się nie nazywało JAGGED ALLIANCE, to bym się nawet cieszył ;-)
Oczekiwania miałem za duże.

A gra jest prosta, przyjemna, w klimacie i bez ambicji. Ot, miło spędzony czas.

Ja mam problem, bo porównuję to do 1.13, a to są dwie inne ligi. Pomijając to porównanie, w Rage można zagrać, o ile dorwie się ją za małe pieniądze, bo jest zwyczajnie za droga "normalnie".

Na GOG za 67 zł, ale klucz STEAM za 19 zł. Dwie dychy można dać, choć ja ze STEAM nie korzystam.

_________________
Obrazek
Piszę poprawnie po polsku.


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2