Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę   1, 2  Następna
Autor Wiadomość
M'cin
Post : 21 sie 2012 18:35
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 775
  • Dołączył: 18.11.2009


http://www.moddb.com/mods/ce-mod-jabia

Zna ktoś? grał ktoś? Pomoże w wyborze ? :P
Mam już swoje BiA i nie wiem, czy chce mi się grać w "czyste", więc zastanawiam się nad modami. Poza Starchrisowym zlepieńcem ten wydaje się drugą sensowną propozycją. Koleś ma niezłe ambicje, chyba chce stworzyć mod wszech czasów :P Ogólnie podobne kierunki działań i zmian jak u R@Sa, i zastanawiam się, komu lepiej wyszło grzebanie w plikach. Pytanie - Ściągać czy nie?


*
 
Starchris
Post : 21 sie 2012 20:02
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2054
  • Dołączył: 25.06.2010


M'cin pisze:
Mam już swoje BiA i nie wiem, czy chce mi się grać w "czyste", więc zastanawiam się nad modami.

Pracuje właśnie nad dodaniem zakładek i opisów najpopularniejszych modyfikacji do Back in Action plus kilka poradników do modowania ale za nim to wszystko wyjdzie, to minie jeszcze trochę czasu.

Combat Evolved to na chwilę obecną najpopularniejsza, najbardziej rozbudowana i najbardziej wszechstronna modyfikacja. Gdybyś chciał sobie wybrać najodpowiedniejszą dla siebie modyfikację, to zajrzyj tutaj.

http://www.ja-galaxy-forum.com/board/ub ... Post305633

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
M'cin
Post : 21 sie 2012 20:09
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 775
  • Dołączył: 18.11.2009


Przepraszam, jeśli zbyt bezpośrednio, ale chyba najlepiej znasz All Modifications Together, więc chciałbym prosić o 2-3 zdaniowe porównanie z wymienioną w temacie :)


Ostatnio zmieniony 21 sie 2012 20:10 przez M'cin, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
Starchris
Post : 21 sie 2012 20:20
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2054
  • Dołączył: 25.06.2010


Combat Evolved tak naprawdę zawiera w sobie All Mods Together, ponieważ w Combat Evolved edycji zostały poddane niemal wszystkie pliki, które wchodzą w skład All Mods Together tylko inaczej zostały pozmieniane. Dodatkowo CE zawiera nowe misje, bronie, dodatki do nich, osłony, przedmioty, amunicję, granaty (razem z nowymi modelami 3D), przeorganizowaną armia Deidranny i wiele innych, o których najlepiej poczytać u źródła. AMT ma tę przewagę, że jest lekkim modem, który zmienia tylko podstawowe rzeczy. To tak w skrócie.

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
M'cin
Post : 22 sie 2012 08:51
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 775
  • Dołączył: 18.11.2009


Dziękuję, jestem usatysfakcjonowany. Jednak porównywanie listy zmian bez znajomości gry nie jest optymalną metodą, przyda się zdanie fachowca :)


*
 
Starchris
Post : 03 paź 2012 16:35
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2054
  • Dołączył: 25.06.2010



_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
M'cin
Post : 03 paź 2012 21:18
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 775
  • Dołączył: 18.11.2009


Spoko, zdecydowałem się jakiś czas temu i już mam około 40 godzin przeghrane w CE i jestem, delikatnie mówiąc, zachwycony :) Tym niemniej dzięki :*


*
 
Zares
Post : 22 kwie 2013 01:16
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 6
  • Dołączył: 22.04.2013


Na początku grałem na czystym BiA na poziomie hard. Szło mi całkiem nieźle - zdarzało mi się nieraz naglowić, nawczytywać - bitwy były ciężkie, ale przyjemne.

Teraz wgrałem CE i po opisie, że na początku ma być ciężko, a później nie łatwiej, a ciekawiej oraz tym, że twórca moda daje możliwość wyboru łatwiejszego trybu - postanowiłem, że zagram na normalu, by nie było trudniej niż hard na grze bez moda.

I niestety na wstępie się rozczarowałem - lotnisko poszło gładko, a Drassen, po otrzymaniu ekwipunku od A.I.M., jeszcze gładziej. Scar-l ma dość duże obrażenia i duży zasięg. Na czystej grze tylko czekałem na okazję, by wymienić na coś lepszego, a tu zmiata wszystkich bez problemu.

I tutaj pytania do Was, byłbym wdzięczny za odpowiedzi bez bicia :)
1. Czy później poziom wzrośnie, czy lepiej już teraz zacząć od nowa na poziomie hard?
2. Kompletnie mi się nie podoba wygląd broni w ekwipunku. Rozumiem, ze sentyment do JA2, ale jakoś mi to nie pasuje w grze z lepszą grafiką - wołałem domyślne ikonki. Da się wrócić jakoś te drugie?


*
 
M'cin
Post : 22 kwie 2013 10:36
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 775
  • Dołączył: 18.11.2009


Podczas walki np. o Almę czy Grumm miałem kilkadziesiąt wrogów, którzy na rozkaz dowódcy biegli na mnie na hurra i jakiejbyś broni nie miał, nie było opcji nawet ich wystrzelać, zanim dobiegną... Może spróbuj pobić jeszcze hicksów, tam są mocno zbici (więc wali się na Ciebie kilku na raz) i miałem duży ból walcząc z pancernymi wieśniakami z karabinami myśliwskimi o dużym zasięgu. Jeśli tam będzie za łatwo, graj od nowa.
PS Ja postanowiłem grać bez ekwipunku z DLCów.
PPS Mogę spytać, kogo wybrałeś na początek?


*
 
Zares
Post : 22 kwie 2013 11:41
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 6
  • Dołączył: 22.04.2013


Steroida i MD - obaj nieźli pod względem strzeleckim na start, pierwszy terminator ze zdrowiem prawie na maksa, drugi dobry medyk. Myślę, że najlepszy team na początek :)

Czyli wychodzi na to, że w dalszych częściach mapy, wrogowie o wyższym lvl mogą również pruć z daleka z niezwykłą skutecznością? Wiem, że na czystej grze, na hardzie był problem ze snajperami. Lubię się głowić przy grach, ale na razie na normalu na tym modzie idzie aż za łatwo.


*
 
M'cin
Post : 22 kwie 2013 15:53
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 775
  • Dołączył: 18.11.2009


Może kwestia tego, że najpierw wprawiłeś się na czystym BiA. Ja grałem samym steroidem, a medyk z niego jest jaki jest, więc w zasadzie musiałem każdego zdejmować pojedynczo, jak już szło na mnie dwóch to było po ptokach, ból sprawił mi też koleś z kałachem - jak go ugryźć z Destert Eagla :) Mi się wydaje, że na początek Ice jest najlepszy, kosisz każdego po cichaczu serią z tłumikiem w głowę.


*
 
Zares
Post : 22 kwie 2013 16:32
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 6
  • Dołączył: 22.04.2013


A'propos Desert Eagle'a i w ogóle pistoletów w CE. Szybkostrzelność jest podana ponad 1000 strz/min. Czy to czasem nie błąd? Nawet podczas strzelania z biodra nie strzela się z taką szybkością.


*
 
M'cin
Post : 22 kwie 2013 20:40
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 775
  • Dołączył: 18.11.2009


To jest podane orientacyjnie. Im większa broń ma szybkostrzelność, tym częściej postać z niej strzela. SMG będą miały około 700, karabiny automatyczne około 500, nieautomatyczne 200-300, a AMR nawet mniej niż 100, i wtedy celowanie trwa około 10 sekund ;)


*
 
Zares
Post : 28 kwie 2013 12:43
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 6
  • Dołączył: 22.04.2013


Cofam to, co napisałem. Rzeczywiście gra zaczyna być coraz trudniejsza. Przejąłem po wielkich trudach Almę (tak, tak.. miałeś rację - szarżowali, jak szaleni :D ), a teraz czas na baraki, ale nie wiem, jak to ugryźć. Ile mieliście najemników przy przejmowaniu baraków nad Almą? Jakieś wskazówki, porady? Da się w ogóle w BiA przeciąć ogrodzenie tak jak w JA2?


*
 
M'cin
Post : 28 kwie 2013 19:54
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 775
  • Dołączył: 18.11.2009


Nie.
Baraki, baraki.. od południa, wybiłem pół planszy, a potem obszedłem wszystko od zachodu, zaatakowałem od południowego zachodu, wybiłem, co pod lufę nadchodziło, wbiłem bramą, przeleciałem budynek na południu używając dużo dymu, potem metodą prób i błędów nadbrzeże i niedobitki. Jakieś 5 godzin ostrego save/load przy 14 chyba najmitach wypasionym sprzęcie :>


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   1, 2  Następna


cron