Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2
Autor Wiadomość
Premislaus
Post : 20 lut 2012 23:29
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 291
  • Dołączył: 14.02.2008
  • Skąd: zachodnia Małopolska


R@S poinformował niedawno, że zmieni nazwę moda. Właśnie ukazał się Blue Dawn Mod - analogicznie do gry 7.62 jest Blue Sun Mod.

Kopiuje cały post:

Cytuj:
Blue Dawn Mod 0.1

New Weapons:
- SIG Sauer P220
- HK UMP 45
- Saiga-12K
- CZ 805 Bren
- AR-57
- Kel-Tec SU-16CA
- Vepr .308
- HK SL8-4
- HK G36
- HK 416
- HK 417
- AK-12
- AS Val
- SV-98
- L96A1
- AI AS50
- M60
- PKP Pecheneg

Ammo:
- 7.62x39mm
- 9x39mm

Attachments:
- CQB Kit: EOTech and Suppressor
- Spec Ops kit: 12x Scope and Suppressor

Changes:
- Weapon and caliber names
- Weapon magazine capacity, range and damage
- Caliber pentration values
- New SCAR-H inventory image
- New FN FAL inventory image and model skin
- Replaced .38 Special with 9x39mm ammunition
- Militia are equipped with armoured vests and helmets
- Changed number of militias at Roadblocks and SAM sites
- Added weapon description to vanilla weapons
- Increased charges on some items
- Removed requirement for canteens
- Increased effectivness of Large medkits
- BulletSix fixed the smallest inventory images of the added weapons

Added to Bobby Ray's
- HK G36C
- HK MP7
- FN F2000
- AN-94
- VECTOR KRISS Super V
- DSR-1
- Striker
- PP-2000
- M27
- Colt 1911A1
- 9A-91
- Scorpion EVO 3


Go to Mod_Options to customize the mod to your liking:

1. select difficulty you need:

- Normal(Default) - pretty much the same as vanilla just meele enemies were removed
and enemies look more like soldiers not, junkies with axe's :)

- Hard - Enemies are tougher, faster and better equiped when compared to vanilla,
You will be facing decently equipped soldiers straigt away :) So be warned.
This Mode is intended for people who find game not chalenging enough.


2. Militia Armour options:

- Prisoners armoured(Default) - Recruitable Prisoners will be armored.
- No prisoner Armour - Everybody else will still be armored exept prisoners.

3. Armor Sets

- Light - Flak jackets + bandana
- Medium(Default) - Kevlar + Steel helms
- Heavy -Spectra + kevlar+ googles


4. Backup weapons.txt with pre-Wilson weapon stats in case you find them too hard.


Wilson's Realism Changes:

Major Changes:

Range: Weapon ranges are based on real world maximum effective range on a point target, scaled to roughly within the game's original balance. As real distance increases, the amount it is compressed increases by a scaled amount, i.e. an arithmetic sequence. The real range is then divided by the resulting number to create and in-game representation of real world range that scales steeply at the highest end, but is more evenly balanced at the lower end.

Damage: I took real world muzzle velocity, barrel length, projectile weight, and caliber and devised a formula by which they are all added together (since if any of those numbers get larger, it makes the weapon more powerful overall) then divided and reduced the results down to within the game's original balance. Some weapons now hit harder, some not so much, but all weapon damages are now judged by the same standard across the board.

Minor Changes:

Behavior: Changed the behavior of some weapons. LMGs now shoot farther, as they do in reality, based on maximum effectiveness on and area target, but they don't hit as often, and must be used form the prone to really hit anything at all intentionally.

Stance Accuracy: Changed some accuracy from various stances based on how easy the weapon is to manipulate in a given way. Much more work will be done on this after testing, probably to make weapons slightly less accurate overall.

Durability: Changed some weapons' durability. LMGs now need maintenance at an interval closer to every other weapon (increased, because they fire more rounds).

RPM: Tweaked RPM to closer to real world rate of fire values. I'm well aware that RPM affects aiming time, however, the developers used real world values for some weapons, but not others. Overall RPM got a bump because I used the highest possible rate of fire of every weapon. Some weapons get special RPM values because of their class, i.e. Handguns, Shotguns, Sniper Rifles.

Balance: Overall, I tried to make each weapon reflect their real world benefits and drawbacks versus just making them tiered so that one is always better than the next. Firearms are generally more deadly now. They can engage at slightly longer ranges, and more than a few got an increase to their damage based on their real world statistics, while others lost stopping power due to their barrel length and muzzle velocity, caliber, etc. All values are still within the developer's intended highs and lows for every stat.


How to install:
Extract the archive to your game directory, if asked to overwrite, answer Yes.



A special thanks to sbobovyc for taking the time to develop some tools to mod this game. Without his work this mod wouldn't have been possible.

Credit goes to Geroj for making a new loading screen image


Download Blue Dawn 0.1


Have fun :)

R@S, Wilson and Confus.


http://boards.jaggedalliance.com/index. ... blue-dawn/

_________________
„Myśl, że państwo jest potrzebne do tworzenia prawa, jest tak samo mitem jak to, że jest potrzebne do dostarczania usług pocztowych lub policyjnych.”

prof. Murray Newton Rothbard


*
  WWW
Premislaus
Post : 20 lut 2012 23:30
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 291
  • Dołączył: 14.02.2008
  • Skąd: zachodnia Małopolska



_________________
„Myśl, że państwo jest potrzebne do tworzenia prawa, jest tak samo mitem jak to, że jest potrzebne do dostarczania usług pocztowych lub policyjnych.”

prof. Murray Newton Rothbard


Ostatnio zmieniony 20 lut 2012 23:30 przez Premislaus, łącznie zmieniany 1 raz

*
  WWW
Starchris
Post : 20 lut 2012 23:57
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2054
  • Dołączył: 25.06.2010


Jeżeli to jest kontynuacja moda to znaczy, że to jest ten sam mod tylko, że pod inną nazwą. Na chwilę obecną nie jest dobrym pomysłem rozdzielenie tych tematów dlatego połączyłem je w jeden.

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
Svean
Post : 21 lut 2012 08:19
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Młodszy chorąży
Młodszy chorąży
  • Posty: 389
  • Dołączył: 13.03.2009


Noooo - ale chłopakom z bitComposera ciężko będzie nadążyć z nowymi patchami jak scena moderska tak się rozkręciła.

Szczerze powiedziawszy także bardzo czekam na mod podobny do v1.13 i bardzo mi się podoba inicjatywa Blue Dawn, ale zdecydowanie bardziej czekam i potrzebuję Fog of War (!!!). Bez tego nowe bronie i zmniejszona ogólna celność (co uważam za plus i porządne urealnienie) jakoś mniej mnie cieszą :P

Także narazie będę sobie pykał w podstawkę (za mało czasu na granie i jeszcze daleko mi do końca) a międzyczasie liczę że bitComposer wyda patcha z FoW a wtedy zaszaleję z Niebieskim Dałnem ;)

_________________
Obrazek


Ostatnio zmieniony 21 lut 2012 08:22 przez Svean, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
Morfeusz5555
Post : 21 lut 2012 21:22
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 1
  • Dołączył: 20.02.2012


Szkoda tylko że po wgraniu moda nie chodzą savy :(


*
 
Stridingshadow
Post : 26 lut 2012 23:15
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Panie i Panowie, gorąco polecam mod R@S'a, czyli Blue Dawn mod.

Raz, że zmienia nazwy broni na normalne, poprawia ich parametry użytkowe, a dwa, że dzięki file'om zawartym w modzie można dość łatwo nieco wpłynąć na nieco denerwujące aspekty gry, oraz stworzyć sobie kogoś, na wzór IMPa.

Można np. edytować parametry sprzętu (broni palnej/amunicji/narzędzi/apteczek/mat. wybuchowych).
O ile broń jest fajnie rozwiązana, o tyle można np. zwiększyć ilość ładunków w apteczce/wytrychach itd...
Osobiście zadbałem o to, żeby wytrychy się praktycznie nie zużywały (9999 użyć).

To są rzeczy proste, ale poprzez modyfikację postaci gry (plik tekstowy) można np. zmodyfikować sobie do woli (włącznie z wyglądem, ceną najmu, wyposażeniem początkowym) kogoś z AIM, i traktować jak IMPa.
Dla przykładu wziąłem takiego Stephen'a, pozmieniałem mu umiejętności, zmieniłem włosy na długie, klatę na gołą (normalnie nawet bez ubrania jest w białej koszuli), i ubrałem jeansy, kowbojki i brązową skórę, do tego beret, bo berety są cool :P
Na wyposażenie MP5K + parę magazynków i nóż, żeby było jak w starym JA2.

Mam najnowszą wersję moda, oferuję pomoc przy edycji parametrów broni czy postaci.

Najnowsza wersja moda:
http://dl.dropbox.com/u/17796446/%23Blu ... %200.2.rar

_________________
Obrazek


Ostatnio zmieniony 26 lut 2012 23:18 przez Stridingshadow, łącznie zmieniany 2 razy

*
 
Svean
Post : 27 lut 2012 09:22
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Młodszy chorąży
Młodszy chorąży
  • Posty: 389
  • Dołączył: 13.03.2009


Też się pobawiłem w Blue Dawna (co prawda w wersję 0.1) - niemniej ciekawe doświadczenie.

Generalnie wszystko jest fajnie i nowe nazwy nie rażą, oraz statystyki broni są bardziej zbliżone do realnych... tyle że w obecnej wersji BiA jak dla mnie to nie działa...
A to w bardzo prostego powodu - brak FoW, oraz zasięg widzenia wrogów na poziomie żenującym jakichś 20-30m max (w dzień). Podczas gdy bronie mają zasięg 3x taki. To powoduje że gra się zdecydowanie byt łatwo (nawet jeśli część lepszejszych najemników ma obniżony Marksmanship albo Dexterity) - taka Ira (generalnie beznadziejna) z pierwszym lepszym kałaszem (czy innym AR-em) jest masakrycznie skuteczna nawet przeciw sporo wyższym levelowo przeciwnikom i wykańcza ich całe hordy.

W grze trzeba by najpierw zmienić mechanikę a potem można się brać za balansowanie broni - bo to co teraz jest fajnie wygląda i w sumie działać działa, ale... na BiA v1.13 poczekamy ;)

---- UPDATE: --------------------------------------------
Rozpakowałem właśnie i sprawdzam co się zmieniło między wersjami i... chyba muszę przetestować nową wersję bo widzę że skrócili zasięgi broni o połowę (zwłaszcza że sam im podesłałem sugestię że "BestRange" to zasięg optymalny nie maksymalny i powyżej tego zwiększa się czas celowania).

Na v.1.13 przyjdzie poczekać ale może nie aż tak długo ;)

_________________
Obrazek


Ostatnio zmieniony 27 lut 2012 09:29 przez Svean, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
Kmieciu4eveR
Post : 27 lut 2012 12:03
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 10
  • Dołączył: 14.02.2012


Z kolei w wersji Blue Dawn 0.2b + Firearms Rebalanced Experiment 1.7 gra jest zbyt trudna :-) Przeciwnicy strzelają do nas z drugiego końca planszy czyli na otwartym terenie nie mamy szans. Natomiast w CQB spamują nas niemiłosiernie granatami.

Do tej pory nigdy nie musiałem wczytywać gry, a wczoraj wczytywałem ją więcej niż za czasów JA2 :-)


*
 
Stridingshadow
Post : 27 lut 2012 20:48
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Falcon pisze:
Witaj Mógłbyś mi powiedzieć, gdzie zmienić postaci te parametry o których mówiłeś, czyli długość włosów czy koszulki?

Pozdrawiam

To treść wiadomości, jaką dziś dostałem.

characters pisze:
//70
//05
Character ("Trevor", 0)
{
/// - BODY:
Gender 0
SkinColor 0
EyeColor 1

TextIndex 5
VoiceType 5
Portrait 1005

Head 05
Cap 538
Torso 2000
Legs 2000
Feet 0

/// - STATS:
Agility 77
Dexterity 98
Strength 79
Wisdom 95
Perception 97

//Marksmanship 81
Marksmanship 60
Mechanics 99
//Explosives 88
Explosives 78
Medical 7
Sneak 38

Level 4

HiringFee 32000
HiringDeathRate 35
HiringReputation 5

/// - TRAITS:
Trait ExplosivesAdept
Trait ShotgunAdept

/// - RELATIONS:
Dislikes 0 "Fidel"
Hates 0 "Fidel"

/// - EQUIP:
AddItem 47 // CAWS
//AddItem 905 //12 Gauge
AddItem 905 //12 Gauge

AddItem 120 // Defuse Kit
AddItem 160 // C4 Timer
AddItem 111 // Tool Kit
AddItem 182 // lock pick

AddItem 5020 //chucks
AddItem 2221 // shirt flanell
AddItem 3120 // beige trousers
AddItem 4000 // Kevlar Vest
}

A to jest typowy opis postaci w pliku 'characters' (Steam->SteamApps->common->jabia->bin_win32->configs->characters).
Gender oznacza płeć, 0 to facet, 1 kobieta.
SkinColor to kolor skóry, 0 to biała, 1 to śniada, 2 to czarna.
EyeColor to kolor oczu.

Text index to chyba nr porządkowy listy wypowiedzi danej postaci, a speech type to numer porządkowy jej głosu.
Jeżeli skopiujemy numer speech type i text index od drugiej postaci, to będziemy mieć te same wypowiedzi.

Portrait to po prostu obrazek z twarzą postaci.

Head to głowa, czyli rzeźba (bryła) głowy konkretnej postaci, można tu skopiować nr głowy innej postaci, ale np. zmienić jej kolor skóry.

Cap to po prostu fryzura. Można zamienić na fryzurę innej postaci.

Torso legs i feet to wyjściowy wygląd części ciała (zapewne domyślne ubranie) postaci.

Stats to cechy postaci.
Nie będę się rozwodził, każdy ma google, i google translator.
Nie wiem, dlaczego niektóre cechy mają dwie wartości, sugeruję jednak, żeby ta 'górna' była zawsze większa bądź równa dolnej.

HiringFee to ilość dolarów amerykańskich jakie pochłonie rekrutacja postaci.
HiringDeathRate to chyba maks. ilość najemników, którzy nam zgineli, przy których postać jeszcze da się nająć.
HiringReputation to procent odbitego Arulco, jakie musimy mieć, żeby postać chciała dla nas pracować.

Traits to specjalizacje/um. specjalne.
Lista jest na górze pliku characters (expert to wyższa ranga niż adept), można mieć ich chyba góra 3.

Relations to stosunki względem innych najemników.
Możliwe są nastawienia Likes, Dislikes, Hates, czyli odp. lubi, nielubi, nienawidzi.
W dodatku liczba po nazwie relacji (0 albo 1) chyba odzwierciedla 'siłę' relacji.
Dobre relacje poprawiają morale i sprzyjają rekrutacji, złe działają odwrotnie.
W tym wypadku Trevor nie lubi Fidela, a 'także' go nienawidzi.

Equip to ekwipunek początkowy.
'AddItem 47 // CAWS' to po prostu H&K CAWS
'AddItem 905 //12 Gauge' to 1 paczka (ustalona w grze ilość) amunicji do strzelby wagomiar 12
'//AddItem 905 //12 Gauge' to chyba pół paczki powyższej amunicji.

Podobnie jest z początkowym sprzętem.
Po prostu musimy się rozeznać, co chcemy dać postaci.
Kody ubrań są w pliku characters (w inwentarzach różnych postaci), a kody wszystkich broni w pliku weapons.

Jeżeli np. chcemy mieć fryzurę jak Steroid, to odnajdujemy w pliku steroida, kopiujemy nazwę jego fryzury 'Cap 507' i zastępujemy nią kod fryzury Trevora czyli 'Cap 538'.
Zwróćcie uwagę, że gra automatycznie kalkuluje ceny wynajmu ze sprzętem na stronie AIM (tzn. jak zrobimy sobie dream team z karabinami automatycznymi, full amunicji i zestawem ciężkich osłon, to możemy mieć problem z najęciem ich ze względu na sprzęt).

_________________
Obrazek


*
 
Falcon
Post : 28 lut 2012 11:39
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Szeregowy
  • Posty: 4
  • Dołączył: 09.02.2012


Dzięki wielkie za odpowiedź. Wszystko było dla mnie jasne, jedynie nie wiedziałem jak zmieniać fryzurę danej postaci! :) Teraz zaczynam IMPowanie ;)


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2


cron