Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Falcon
Post : 10 lut 2012 09:12
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Szeregowy
  • Posty: 4
  • Dołączył: 09.02.2012


Konti pisze:
Premislaus pisze:
Gdyby tak producent wydał SDK, to fani mogliby z tego zrobić prawdziwe JA3. W innym przypadku nie liczyłbym na wielkie modyfikacje.



Czyli możemy o tym zapomnieć, ponieważ w erze Steama wszystko dąży do robienia pieniędzy, DLC i inne dodatki bez których obejść się nie można, więc nie dostaniemy dostępu jak przy JA2, aby właśnie JA3 nie powstało za tanio...


*
 
Len
Post : 10 lut 2012 09:15
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


3 DLC już w dniu premierze doskonale świadczą o podejściu twórców do tworzenia modyfikacji - sami je będą robili i nam udostępniali (oczywiście nie za darmo). Jak dobrze pójdzie, to może za parę lat udostępnią nam narzędzia. Póki co, musimy zadowolić się skarpetkami dla najemnika za parę dolców...


*
  WWW
Premislaus
Post : 10 lut 2012 12:01
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 291
  • Dołączył: 14.02.2008
  • Skąd: zachodnia Małopolska


Len pisze:
3 DLC już w dniu premierze doskonale świadczą o podejściu twórców do tworzenia modyfikacji - sami je będą robili i nam udostępniali (oczywiście nie za darmo). Jak dobrze pójdzie, to może za parę lat udostępnią nam narzędzia. Póki co, musimy zadowolić się skarpetkami dla najemnika za parę dolców...


Nikt tych dodatków nie kupi.

Mam nadzieje, że słaba sprzedaż i brak zwrotu kosztów produkcji otworzy ich w stronę moddingu. Pewnie nie pozwolą na dodanei broni i wdzianek w modach, do których są już DLC.

_________________
„Myśl, że państwo jest potrzebne do tworzenia prawa, jest tak samo mitem jak to, że jest potrzebne do dostarczania usług pocztowych lub policyjnych.”

prof. Murray Newton Rothbard


Ostatnio zmieniony 10 lut 2012 12:03 przez Premislaus, łącznie zmieniany 2 razy

*
  WWW
Jaahquubel
Post : 10 lut 2012 12:11
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1153
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


lukasamd pisze:
Premislaus pisze:
Do rozpakowywania plików CTX i PAK. Binarki plus źródła.


Jeeeeeee :jupi:
Wypakowałem paczkę z muzyką, ten główny motyw który jest w tle menu może teraz u mnie non-stop lecieć :D
Cała ścieżka dźwiękowa miażdży. Jednocześnie brzmi świeżo i podobnie do muzyki z JA2. I trochę jakby zalatuje też muzyką z The Expendables. :D


*
  WWW
M'cin
Post : 12 lut 2012 20:58
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 775
  • Dołączył: 18.11.2009


Premislaus pisze:
Trzeba utworzyć osobne podforum dla modów! I jakiś wątek zbiorczy z opisem i wszelkimi linkami do danego moda.


Sam miałem to zaproponować i popieram. BTW zmieńcie opis działu, "nadchodzącym remake'u to już nieaktualne :)


*
 
Starchris
Post : 12 lut 2012 21:11
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2054
  • Dołączył: 25.06.2010


Na razie piszcie wszystko w dziale JA BiA. Niczemu to nie przeszkadza bo w każdej chwili można przenieś wybrane tematy do konkretnego podforum. Każdy z adminów jest teraz zajęty czymś innym jeśli chodzi o JA BiA, więc to musi jeszcze trochę poczekać.

Najlepiej na razie utworzyć odrębny temat o narzędziach i temat o tych minimodach, które połączyłem z tym tematem ale jak się teraz okazuje nie potrzebnie. Posty przeniosę do odpowiednich tematów.

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
Premislaus
Post : 12 lut 2012 21:20
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 291
  • Dołączył: 14.02.2008
  • Skąd: zachodnia Małopolska


Jeżeli bitComposer nie wyjdzie teraz na rękę moderom i zaprzepaści ten entuzjazm, to cała społeczność postawi na nich krzyżyk.

Pewnie jutro się ostro zdziwią jak przyjdą do roboty :). I pewnie posypie się znowu parę banów, bo kilka osób znów po nich pojechało...

_________________
„Myśl, że państwo jest potrzebne do tworzenia prawa, jest tak samo mitem jak to, że jest potrzebne do dostarczania usług pocztowych lub policyjnych.”

prof. Murray Newton Rothbard


*
  WWW
Len
Post : 12 lut 2012 21:23
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


W sumie to już utworzyłem podforum "Modyfikacje". Niezwykły rozwój programów i samych modyfikacji w ciągu zaledwie paru dni przepowiada świetlistą przyszłość temu segmentowi sceny miłośników Jagged Alliance. Zatem lepiej, żeby wszyscy pisali tam już teraz, niż w potem wszystko przenosić.

Możecie tam zakładać tematy, ale wielka prośba - róbcie to schludnie i czytelnie - modyfikacje i te wszystkie edytory są bardzo liczne, często skomplikowane i często się w nich zagubić, więc jeśli piszecie o nowym modzie/programie to w oddzielnym temacie z nazwą odpowiadającą treści. To bardzo ważne.


*
  WWW
Jaahquubel
Post : 14 lut 2012 11:51
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1153
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


Jak się fani wezmą za ostre modowanie JA BiA, to mogą nie chcieć potem porządnie przysiąść do JA3 - jest takie ryzyko.
Dlatego nie oczekujcie na jakiekolwiek prezenty dla społeczności. Otwarcie kodu to prezent od nieboszczyka, nie od firmy, która chce żyć i zarabiać.


*
  WWW
Premislaus
Post : 15 lut 2012 13:38
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 291
  • Dołączył: 14.02.2008
  • Skąd: zachodnia Małopolska


Póki co jest proste instalowanie i deinstalowanie modów i nie musimy kopiować katalogów. Dobra rzecz. Chociaż wolałbym moddir i launcher do tego.

_________________
„Myśl, że państwo jest potrzebne do tworzenia prawa, jest tak samo mitem jak to, że jest potrzebne do dostarczania usług pocztowych lub policyjnych.”

prof. Murray Newton Rothbard


Ostatnio zmieniony 15 lut 2012 13:39 przez Premislaus, łącznie zmieniany 1 raz

*
  WWW
mnik1
Post : 17 lut 2012 13:41
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 1
  • Dołączył: 17.02.2012


Koledzy, mam pytanie. Ściągnąłem zmodyfikowany plik "characters.txt", pozmieniałem trochę statystyki milicji (niekończące się odbijanie lokacji jest strasznie dobijające) i wrzuciłem ten pliczek do folderu "configs". Czy mój "mod" będzie działał? Czy może muszę zrobić coś jeszcze?


*
 
Premislaus
Post : 20 lut 2012 23:41
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 291
  • Dołączył: 14.02.2008
  • Skąd: zachodnia Małopolska


mnik1 pisze:
Koledzy, mam pytanie. Ściągnąłem zmodyfikowany plik "characters.txt", pozmieniałem trochę statystyki milicji (niekończące się odbijanie lokacji jest strasznie dobijające) i wrzuciłem ten pliczek do folderu "configs". Czy mój "mod" będzie działał? Czy może muszę zrobić coś jeszcze?


Będzie działał. Te katalogi tworzysz w bin_win32.

-- 20 lut 2012 23:41 --

Panowie ukazał się szereg różnych modów i trudno na bieżąco o wszystkich samemu informować. Postaram się pozakładać parę tematów.

_________________
„Myśl, że państwo jest potrzebne do tworzenia prawa, jest tak samo mitem jak to, że jest potrzebne do dostarczania usług pocztowych lub policyjnych.”

prof. Murray Newton Rothbard


*
  WWW
lost
Post : 04 mar 2012 01:46
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 48
  • Dołączył: 21.11.2011


Mam pytanie. Czy powstał mod, dzięki któremu zabici "wyrzucają" cały swój ekwipunek?

_________________
Obrazek


*
 
Stridingshadow
Post : 04 mar 2012 08:57
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


lost pisze:
Mam pytanie. Czy powstał mod, dzięki któremu zabici "wyrzucają" cały swój ekwipunek?

Nic mi o tym nie wiadomo.
Autorem moda Blue Dawn dla BiA (oraz Blue Sun dla 7.62: HC) jest R@S.
Proponuję go pomęczyć o zaimplementowanie w grze tzw. full item drop'a.

Jednocześnie ostrzegam, że taka modyfikacja istotnie wpłynie na równowagę w rozgrywce.
Nie będziemy potrzebować pieniędzy na najemników, bo tych kupujemy na stałe.
Nie będziemy potrzebować pieniędzy na broń, bo tę zdobędziemy.
Nie będziemy potrzebować pieniędzy na oporządzenie, bo nadmiar zużytego zdobycznego felajsu wymienimy ze sporym zyskiem na nowy sprzęt w pobliskim sklepie.
Już teraz (podczas gry w mod Blue Dawn) nie potrzebujemy pieniędzy na amunicję, ponieważ armia nie lata już z maczetami i siekierami, i żołnierze mają niemal 100% szansę na pozostawienie po sobie chociaż amunicji do swojej broni (ew. także samej broni, pieniędzy i ubioru/pancerza).

IMHO full item drop jest fajny, ale na chwilę obecną nieco zepsułby rozgrywkę.
Może doczekamy się moda, w którym będzie trzeba odnawiać kontrakty, wtedy full item drop nabierze większego sensu.

_________________
Obrazek


*
 
M'cin
Post : 04 mar 2012 10:01
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 775
  • Dołączył: 18.11.2009


Full item drop bez inwentarza sektora? :>


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3  Następna


cron