Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 152 ]  Przejdź na stronę   1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
Len
Post : 08 lut 2012 00:15
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Nasze wrażenia z Jagged Alliance: Back in Action

Jako że premiera Back in Action już za 2 dni, pozwoliłem sobie założyć temat, w którym będziemy dzielili się ze sobą swoimi spostrzeżeniami na temat Jagged Alliance: Back in Action. Pozwólcie, że ja zacznę - dostałem dziś z bitComposer Games klucz z przedpremierowym dostępem do pełnej wersji gry. Czy się chwalę? Oczywiście, że tak :D Spędziłem już kilka godzin przy grze i zdobyłem całe Drassen, więc chyba już mogę podzielić się z Wami swoimi wrażeniami.
________________________

Zacznę od intra, którego nie było w JA2 - jest dosyć fajnie wykonane, ale to właściwie skrócona wersja oryginalnego (jest niewiele dłuższe od tego, co widzimy na zwiastunie). Wyświetla się za to zaraz po logach producentów, a nie po włączeniu nowej gry. Sama gra zajmuje niewiele, bo zaledwie 2,23 GB.

Po uruchomieniu nowej gry pojawia się okropny obrazek z jakimiś podpowiedziami i możliwością włączenia laptopa, gdzie najmujemy najemników (są podejrzanie drodzy, starczyło mi tylko na Ice'a i Barry'ego). Ich mordy są okropne, o czym zdążyliście się przekonać w demie, ale sam laptop całkiem zacny, podobnie zresztą jak mapa Arulco. Po zwerbowaniu żołdaków włączamy nową grę i znajdujemy się od razu za płotem na lotnisku w Drassen (znaczy - pojawiamy się, nie ma żadnego śmigłowca). Sprawdziły się więc moje przewidywania z zapowiedzi - nie ma Omerty. Samo Drassen nie przypomina tego, co było w JA2, choć znajdziemy tam te same budynki (np. hangar z towarami, które przyjmuje Pablo) i składa się z dwóch całkiem sporych map (przebiegnięcie drugiej w całości zajmuje najemnikowi dobrą minutę).

Ale koniec z suchymi faktami, czas na wrażenia. Z początku gra zawodzi ubogością opcji i w ogóle tym całym uproszczeniem rozgrywki. Zarówno pod względem mechanizmu, jak i świata gry. Brakuje wielu opcji (na dachy możemy wchodzić tylko przez drabiny, ściany też wysadzimy tylko tam, gdzie twórcy tego sobie życzą), a np. Skyrider czy Ira są od razu w Drassen, zamiast tam, gdzie powinni być. Z początku system walki wydaje się też niezrozumiały (zalecam przejść tutorial) i gra ogólnie odpycha, ale...

Kiedy już przyzwyczaimy się do nowego systemu walki, przestaniemy w końcu narzekać, że "to i tamto powinno być inaczej" i potraktujemy BiA jako zupełnie nową odsłonę, to nagle okazuje się, że... gra się świetnie. Wierzcie mi lub nie, ale wciągnęła mnie. Z początku wydawała się bardzo trudna, ale teraz wiem już jak należy eliminować przeciwników, więc idzie mi to całkiem sprawnie. Samo załatwianie wrogów sprawia mi dużą przyjemność i generalnie z niepokojem spoglądałem na zegar, mając w głowie myśl, że niedługo trzeba kończyć.

Ukończyłem tylko dwie mapy, ale na razie podoba mi się. Nie rozumiem tylko po co twórcy nazywali to rimejkiem. Gdyby nie udawali, że starają się wzorować na JA2, to gra byłaby znacznie lepsza, a tak to porównania są nieuniknione. Jeśli jednak przestaniecie marudzić, a potraktujecie to jako nową grę, to Wam również się spodoba. Załączam trochę screenów, które dziś zrobiłem:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

A i jeszcze jedno - grałem na najwyższych ustawieniach jakie tylko da się ustawić i działała płynnie, więc za bardzo nie rozumiem zarzutów o słabą optymalizację. Niby mam mocną kartę graficzną (1024 MB), ale procesor słaby (dwurdzeniowy 2,4 GHz) - mimo to przycinała tylko odrobinkę po wczytaniu sektora, a potem wszystko ok.


*
  WWW
Wigen
Post : 08 lut 2012 00:20
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1324
  • Dołączył: 30.01.2007
  • Skąd: Warszawa


Len pisze:
dostałem dziś z bitComposer Games klucz z przedpremierowym dostępem do pełnej wersji gry.


Ja również chcem :D


*
 
aszek
Post : 08 lut 2012 01:01
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 260
  • Dołączył: 13.11.2009


Len, powiedz mi, czy według Ciebie BiA jest wartę swej ceny ? Czy zmieniłbyś sobie dla niej GPU ?

_________________
Obrazek kogo by tu jeszcze sprać, no kogo... ? - Wojmił (brat księcia Mirmiła)


*
 
Len
Post : 08 lut 2012 09:23
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Hmm... trudno mi o tak daleko idącą ocenę po zajęciu zaledwie dwóch map. Mógłbym powiedzieć dopiero po przejściu większej części gry, ale wtedy to i wy będziecie mogli sprawdzić. Na obecną chwilę mogę powiedzieć, że BiA jest jedną z najbardziej grywalnych strategii taktycznych ostatnich lat, nawet bardziej od 7.62, które było bardzo rozbudowane i miało wiele ciekawych rozwiązań, ale jakość wykonania potrafiła odepchnąć (czego dowodem jest niewielka liczba graczy, którzy w to grali).

Ja już miałem zamiar kupować BiA i chyba nie żałowałbym wydanych pieniędzy. Ale czy od razu ulepszał dla niej kompa? W takim wypadku chyba poczekałbym aż stanieje.


*
  WWW
blackraven81
Post : 08 lut 2012 12:05
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 9
  • Dołączył: 08.02.2012


Witam serdecznie,

W dniu dzisiejszym zamówiłem Jagged alliance: back in action (steam) oraz postanowiłem załozyć konto na stronie miłośników JA
Wracam do korzeni po dluggimmmm oczekiwaniu na kontynuację serii (sfatygowane pudełko JA 2 wciąż stoi na półce :) )

Potwierdzam, że brak "mgły" w grze to duży błąd (niedopatrzenie, celowe uproszczenie ...nieważne)
Mam nadzieje, że szybko pojawią się patchy poprawiające niedociągnięcia gry.


*
 
Len
Post : 08 lut 2012 12:14
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


blackraven81, witamy i mamy nadzieję, że będzie to udany powrót :)

Z tym brakiem mgły wojny w ogóle jest ciekawa sprawa, ponieważ wedle pierwotnych planów miało jej w ogóle nie być, jednak potem twórcy zmienili zdanie i obiecali ją wprowadzić. Z relacji osób, które grały w BiA na niemieckich targach Gamescom (sierpień 2011) wynika jednoznacznie, że mgła wojny była zaimplementowana. Z nieznanych nam powodów potem postanowili jednak ją usunąć. Widzieli reakcje graczy i pewnie długo ją testowali, więc musieli wiedzieć, co robią. Podejrzewam, że po prostu z mgłą wojny BiA było grą znacznie gorszą.


*
  WWW
Van
Post : 08 lut 2012 14:25
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 159
  • Dołączył: 05.04.2011


Offtopicie na potęgę :)

W grę nie grałem, sprzęt nie pozwala, obejrzałem gameplay na YouTube, czytałem Wasze opinie, oglądałem screeny. I powiem to samo, co Len. Gdyby to nie było Jagged Alliance, to wszystko byłoby pięknie. Bo z jednej strony, patrząc na twarze i zniemczony, spłycony klimat gry, na brak mgły wojny lub jakiegokolwiek jej odpowiednika, czuję się, jakby legendę obdzierano żywcem z tego, co w niej najpiękniejsze. Zajebistość najemników znanych nam z JA2 została zgwałcona poprzez dodanie nijakich głosów i, przede wszystkim, obrzydliwych, uproszczonych twarzy. Z drugiej strony, mamy tu kawał solidnej gry taktycznej. Dobrej gry, jak na dzisiejsze czasy. Jednak ostatecznie poprzez wieloletnie uwielbienie JA2 dzisiaj nie jestem w stanie spojrzeć łaskawym okiem na BiA.


*
 
Len
Post : 08 lut 2012 15:06
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Dzisiaj zdobyłem stację pomp pod Drassen i zobaczcie co znalazłem - jedyna w swoim rodzaju urządzonko przenośne iDevice (iUrządzenie? xD) z systemem operacyjnym iDOS :D

Obrazek

BTW. Proponuję o plikach jednak rozmawiać w dziale o modowaniu, a tutaj pozostawić miejsce wrażeniom z gry, bo inaczej się pogubimy.


*
  WWW
M'cin
Post : 08 lut 2012 15:26
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 775
  • Dołączył: 18.11.2009


Pewnie zastąpi Lame Boya :)


*
 
GR0s
Post : 08 lut 2012 16:19
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 2
  • Dołączył: 03.02.2012


Jak wygląda nadmierna celność przeciwnika i widzenie poprzez przeszkody ? Jak z AI przeciwnika, w dalszym ciągu tylko część z nich słyszy wystrzały ?


*
 
Stridingshadow
Post : 08 lut 2012 18:59
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Podobają mi się cechy Steroida:
Atletyczny, maczo i 'jednak' (though, a powinno być 'tough') :P

_________________
Obrazek


*
 
Ripper
Post : 08 lut 2012 20:25
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 324
  • Dołączył: 24.09.2010


A jak tam Shadow ?, bo twarz ma chyba najgorszą ze wszystkich, a w ja2 był to mój ulubiony najemnik.
Btw jak zdobyłeś Drassen to była scenka z Elliotem ?


*
 
McVoy
Post : 08 lut 2012 23:29
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Kapral
Kapral
  • Posty: 37
  • Dołączył: 02.10.2010


iDevice znalazłem w demie. Dochodzi 23:30. Za pół godziny premiera. Ciekawe czy gra pojawi się na Steam o 00:00, bo doczekać się już nie mogę;)


*
 
Wigen
Post : 08 lut 2012 23:35
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1324
  • Dołączył: 30.01.2007
  • Skąd: Warszawa


McVoy pisze:
Ciekawe czy gra pojawi się na Steam o 00:00, bo doczekać się już nie mogę;)


Gra na platformie Steam pojawi się jutro o godzinie 19:00 :)


*
 
McVoy
Post : 08 lut 2012 23:39
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Kapral
Kapral
  • Posty: 37
  • Dołączył: 02.10.2010


Wigen pisze:
McVoy pisze:
Ciekawe czy gra pojawi się na Steam o 00:00, bo doczekać się już nie mogę;)


Gra na platformie Steam pojawi się jutro o godzinie 19:00 :)

Żartowałem z tą 00:00. Ale dzięki.
Nie wiem jak ja dzisiaj zasnę, takie emocje, takie emocje. Jutro prawdziwa kontynuacja JA!!! Miałem brać wolne z pracy na jutro i nie spać dzisiaj całą noc. Ale przełożę to jeszcze o 19,5 godziny.
Czyli noc z czwartku na piątek będzie zarwana a na piątek biorę urlop "kacowy".
Rzekłem.


Ostatnio zmieniony 08 lut 2012 23:40 przez McVoy, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna


cron