Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 123 ]  Przejdź na stronę   Poprzednia   1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Autor Wiadomość
Starchris
Post : 21 gru 2011 19:00
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2054
  • Dołączył: 25.06.2010


Nie jestem za bardzo obeznany w STEAMIE (więc proszę o wyrozumiałość), bo z tego nigdy nie korzystałem i pewnie nie będę jeszcze długo korzystać (jak pewnie większość wole pudełkowe wersje gier) no ale czy w takim razie ta zapowiedź o dostępności gry tylko przez steam jednocześnie może oznaczać, że polski wydawca już na pewno się nie znajdzie ? Czy taki tryb dystrybucji oznacza, że grę będzie można kupić tylko przez internet czy jednak pudełkowe wersje też znajdą się w sklepach ale z tymi wszystkimi ograniczeniami związanymi ze Steamem (czy będzie w środku płyta z grą?) ?

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
Len
Post : 21 gru 2011 22:03
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Starchis: Gry dostępne na Steamie (i przypisane do tego systemu) są sprzedawane w pudełkowych wersjach. Przykład? Duke Nukem Forever. W pudełku była normalnie płytka z grą oraz klucz, który aktywowało się na Steamie. Po zainstalowaniu gry (z płyty) Steam po prostu ją aktualizował do najnowszej wersji i tyle.

Problem jednak pojawia się, gdy chcesz ją odsprzedać: nie zrobisz tego, bo nikt ci nie kupi gry bez klucza, a klucz zostanie na stale przypisany do twojego konta. Po drugie, jeśli nie masz neta, to nie wejdziesz na Steam, a co za tym idzie - nie aktywujesz gry i nie zagrasz. Po trzecie: po co komu pudełko z grą, jeśli może w dowolnym momencie ściągnąć grę ze Steama?

Z tych powodów moim zdaniem wydawanie takich gier w pudełkach mija się z celem, ale dystrybutorzy i tak to robią. Zapewne z BiA będzie podobnie.


*
  WWW
Starchris
Post : 21 gru 2011 22:28
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2054
  • Dołączył: 25.06.2010


Mam jeszcze jedno pytanie. Jak aktywuje grę przez Steam to czy za każdym razem gdy będę chciał zagrać w taką grę to będę się musiał za każdym razem łączyć z internetem i logować na moje konto Steam w celu weryfikacji klucza ?

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
Perry
Post : 21 gru 2011 22:49
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Chorąży
Chorąży
  • Posty: 571
  • Dołączył: 09.09.2008
  • Skąd: Old York


Starchris pisze:
Mam jeszcze jedno pytanie. Jak aktywuje grę przez Steam to czy za każdym razem gdy będę chciał zagrać w taką grę to będę się musiał za każdym razem łączyć z internetem i logować na moje konto Steam w celu weryfikacji klucza ?


Nie będziesz musiał, Steam ma bibliotekę gier, w której ma zapisane Twoje klucze z wszystkich płyt instalowanych na Twój komputer, a które są połączone ze Steam. Także klucz będzie zapisany raz i automatycznie weryfikowany przy każdym uruchamianiu gry.

_________________
Obrazek
"Na jednego zwycięzcę przypada jeden przegrany"


Ostatnio zmieniony 21 gru 2011 22:51 przez Perry, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
Starchris
Post : 21 gru 2011 22:52
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2054
  • Dołączył: 25.06.2010


No ale jednak za każdym razem gdy będę chciał włączyć np. JA Back in Action to będę musiał mieć dostęp do internetu w celu weryfikacji klucza, czy tak jest ?

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
Perry
Post : 21 gru 2011 22:57
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Chorąży
Chorąży
  • Posty: 571
  • Dołączył: 09.09.2008
  • Skąd: Old York


Grając przez Steam musisz mieć dostęp do neta... Czyli raczej tak... Ale jak już masz dostęp do neta to każde Twoje uruchamianie gry automatycznie zweryfikuje klucz..

_________________
Obrazek
"Na jednego zwycięzcę przypada jeden przegrany"


*
 
lukasamd
Post : 21 gru 2011 23:03
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Nie tyle weryfikuje klucze gier, co dane konta STEAM - to jest podobnie jak w przypadku kont Origin (od EA) takie "centrum" naszych danych u nich kupionych i sposób na DRM bez przesadnego utrudniania życia (no ale GOG.com to to nie jest, wiadomo).
Ogółem obecnie ciężko jest bez internetu jest uruchomić grę, której dystrybucja idzie równolegle w pudełku i przez STEAM. Najczęściej wymagane jest jej przypisanie do konta. Z drugiej strony, jest to jednak wygoda. Ja już gier pudełkowych nie kupuję, no chyba, że cena w GOG/STEAM/Origin jest znacznie wyższa niż np. na Allegro.


*
  WWW
M'cin
Post : 22 gru 2011 00:03
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 775
  • Dołączył: 18.11.2009


Dla przykładu, zombie driver ie wymagał połączenia, tylko ostrzegał, że save nie zapisze się w chmurze i że nie zapisze osiągnięć w sieci.


*
 
Turtagh
Post : 22 gru 2011 20:22
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 5
  • Dołączył: 18.12.2011


MOŻNA grać w trybie offline we wszystkie gry. Wystarczy dać zapamiętanie hasła. Pytanie tylko czy save'y będą zapisywane w sieci czy na dysku.


*
 
Shogun
Post : 10 sty 2012 15:03
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 108
  • Dołączył: 26.08.2006


Grę można kupić w preorderze na Steamie za ~24 euro, premiera zapowiedziana jest na 9 lutego.
Dla ciekawskich, poprzez Steama można przeczytać instrukcję do gry.


*
 
Aver
Post : 11 sty 2012 12:25
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 259
  • Dołączył: 07.04.2010


Liczyłem że ktoś w Polsce wyda BiA i to cenę typu 69-79 zł. Skoro tylko Steam wchodzi w grę to poczekam na jakąś przynajmniej 50% przecenę co pewnie się wydarzy w przeciągu 6 miesięcy. Do gry mi się jakoś niespecjalnie spieszy, zwłaszcza że nie będzie możliwości stworzenia własnego najemnika.


*
 
hasan_talib
Post : 12 sty 2012 12:19
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 328
  • Dołączył: 25.08.2010




*
 
M'cin
Post : 12 sty 2012 13:17
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 775
  • Dołączył: 18.11.2009


Niezłe hejterskie forum wzajemnej adoracji z tego sajta :P


*
 
Stridingshadow
Post : 12 sty 2012 15:16
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


M'cin pisze:
Niezłe hejterskie forum wzajemnej adoracji z tego sajta

Hejterskie jak hejterskie, to jest ciężki przypadek zbiorowego hipsterstwa z cechami kółeczka wzajemnej adoracji.

Jedynym argumentem jest 'aktywna pauza jest be!'.
Doceniam ten argument, ale prawdą jest, że system turowy to naleciałość z gier planszowych, i wynika z ograniczeń takich jak moc obliczeniowa danego systemu (graczy w grę planszową czy wczesnego komputera).
Obecnie nierzadko mamy w komórkach kompy silniejsze niż wymagane do odpalenia JA2 na najwyższych ustawieniach z pełną płynnością, na biurkach mamy jeszcze silniejsze maszyny.

Rozumiem, że ktoś ma sentyment do dawnych rzeczy, ale jeżeli robimy remake, to możemy chyba zmienić coś w technologii gry.

_________________
Obrazek


Ostatnio zmieniony 12 sty 2012 15:16 przez Stridingshadow, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
M'cin
Post : 12 sty 2012 23:05
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 775
  • Dołączył: 18.11.2009


Nie zgodzę się, znowu. Można po prostu lubić system turowy, niezależnie od jego pochodzenia ;)
A i hipsterstwo jakby z założenia nie jest zbiorowe :P


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   Poprzednia   1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna


cron