Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 117 ]  Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
Lutek70
Post : 22 mar 2011 23:25
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Kapral
Kapral
  • Posty: 54
  • Dołączył: 29.07.2010


lukasamd pisze:
Spróbuj po instalacji SP3 + wszystkich aktualizacji.
Poza tym polecam wrzucić .NET Framework, najnowszy DirectX 9 oraz Microsoft Visual C++ 2005 Redistributable Package - te rzeczy są często potrzebne do poprawnego działania aplikacji.


Zrobiłem tak jak radziłeś i przez chwilę było wszystko ok ale coś pochrzaniłem i teraz mam ostrą kaszankę z kompem(straciłem część danych min moda do Hired Guns nad którym pracowałem :( )Niemniej dzięki za radę jak tylko zrobię porządek z moim zabytkiem to chętnie przetestuję UC


Dodano: 22 mar 2011 23:25


Ostatnio zmieniony 22 mar 2011 23:26 przez Lutek70, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
Ciubus
Post : 07 kwie 2011 09:49
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 28
  • Dołączył: 07.07.2009
  • Skąd: Rzeszów


lukasamd pisze:
Spróbuj po instalacji SP3 + wszystkich aktualizacji.
Poza tym polecam wrzucić .NET Framework, najnowszy DirectX 9 oraz Microsoft Visual C++ 2005 Redistributable Package - te rzeczy są często potrzebne do poprawnego działania aplikacji.


Hello, również mam problem z uruchomieniem INI Editior, dostaję trochę inny komunikat :
http://img715.imageshack.us/i/errormpc.jpg/

Zrobiłem wszystko co Lukas napisał (również poprawnie zainstalowałem wszystkie pliki)... bez rezultatu.
Macie jakieś pomysły?
Pozdrawiam

_________________
Obrazek


*
 
M'cin
Post : 26 wrz 2011 16:44
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 775
  • Dołączył: 18.11.2009


Taki problem mam. Zacząłem dziś (w końcu!) grać w toto, wersja z downloadu, pierwszy sektor przeszedłem bez bólu, a że mi się gadać nie chciało, zaatakowałem kwadrat obok. Fajnie, ale przeciwnicy zamiast odpowiadać ogniem biegali w tę i na zad po parkingu jak kaczory pod ostrzałem. Dopiero, gdy Barrym stanąłem kratkę od wroga, ten zaczął działać, postrzelił mnie z metra w nogi (!) po czym przeskoczył mur i zaczął okładać z piąchy ignorując innych najemników. Czytałem, że 1.13 miewa takie odpały. Co zrobić?


*
 
Kozas
Post : 07 paź 2011 17:45
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 21
  • Dołączył: 07.10.2011


Gdzie jest plik xml uzywany przez ta hybryde ? Teraz mam katalogi data, data-1.13, data-uc, data-uc113 i sie pogubilem juz w tym. Pytam sie bo lubie przed rozpoczeciem gry troche pomieszac i wyrzucic np. najpotezniejsze bronie. W 1.13 to bylo proste, bralem xml z data-1.13 ;p


*
 
Zhenia
Post : 24 lis 2011 22:18
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 175
  • Dołączył: 09.05.2009


Witam.
Chcialem sie podzielic wrazeniami z gry w hybryde UC-1.13.
Uwazam ze obok Shady Job Urban Chaos to najciekawszy mod, ktory dostarczyl mi chyba najwiecej wrazen ze wszystkich modow do JA2. Postanowilem wiec przetestowac go na platformie 1.13.
Pierwsze wrazenie jest takie, ze gra sie na bardzo niskim poziomie trudnosci. A im dluzej sie gra, tym ten poziom jest nizszy, gra polega na odpowiednim ustawieniu oddzialu i odstrzale wszystkich bezradnych przeciwnikow.
Pomimo zmiany parametrow w INI nie udalo mi sie zrobic tak, by strona MERC byla dostepna pozniej. Jest dostepna od samego poczatku ze wszystkimi najemnikami. Wsrod nich tacy jak Ayana czy Morgan wzgledem swoich umiejetnosci sa do wziecia niemal za darmo.
Stworzylem 6 postaci IMP i zrekrutowalem wszystkich dobrych najemnikow MERC, ktorzy byli dostepni. Na szczescie wiekszosc byla niedostepna, wzialem Morgana, Iggiego, Bigginsa i Numba. Na samym poczatku w metrze zdobylem CAR-15, pozniej wraz z Rude Dogiem M4. Wrogowie nie maja najmniejszych szans - oni praktycznie nie strzelaja!
Rozwoj uzbrojenia mam postawiony zawsze na "skrajnie niski" - lubie walczyc pistoletami wiekszosc gry, wtedy kazdy peem cieszy, nie mowiac juz o pierwszym kalaszu :)
Majac te "super zabawki" zdobylem wiekszosc Calisto, Policja zaczela do mnie niespodziewanie strzelac wiec musialem oczyscic sektory i od niej. Jest ona lepiej uzbrojona i szczegolnie lepiej opancerzona nawet od Gwardii. Zolnierze wroga nie strzelaja - nowy system celowania i obliczania trafien zmienil inteligencje przeciwnika w negatywna strone. Z zwyklej JA2 wrog strzelal nawet jak mial 1% szans na trafienie i bylo wrazenie, ze jest sie pod ciaglym ostrzalem przeciwnika. Teraz wrogowie strzelaja tylko wtedy jak maja dobra szanse na trafienie - a ja moge strzelac z dowolnego dystansu. W rezultacie nie dozywaja oni momentu zblizenia sie na tyle by jakkolwiek mi zagrozic. W efekcie polozenie kompanii przeciwnika to pestka, w przeciwienstwie do "czystego" Urbana.
Zrobilem sobie "eksperyment". Jest jeden trudny sektor w UC - mianowicie drugi sektor lotniska Calisto. Tamtejsi "cywile" mieli w oryginale CAR-15 i snajperki CZ, oraz oslony Spectra.
Poniewaz gram "uczciwie" - zadnych loadow (juz ponad rok nie loadowalem jak cos nie wyszlo :) ) to szedlem do tego sektor z dusza na ramieniu. W nocy. Oslony mialem lekkie lub zadne, bron jedno M4 i dwa AKSU-74 zabrane ochroniarzom Lynn i kilka butelek wodki ze szmata- myslalem ze teraz czeka mnie powazniejsza walka. Zabilem wszystkich, wrog nawet ani razu nie wystrzelil. W efekcie mam super bron jak na ten etap, dzieki Borry Ray amunicje do niej i nie wiem czy nie zabrac sie za oryginalne UC, gdyz bylo po prostu trudniejsze, a gra w hybryde wieje nuda...


*
 
M'cin
Post : 24 lis 2011 23:07
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 775
  • Dołączył: 18.11.2009


Czyli to nie problem z moimi zabawami w ini :) Ja rzuciłem mod na drugim sektorze, gdy się zorientowałem, że wrogowie zamiast walczyć biegają w kółko.


*
 
Zhenia
Post : 25 lis 2011 00:44
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 175
  • Dołączył: 09.05.2009


W niektorych sektorach sie zdarza taki bug - wrogowie pedza do jakiegos wyznaczonego punktu (np na lotnisku w Atremo) nie zwazajac na nic. Jak sie takiego delikwenta "zatrzyma" to dopiero wtedy zaczyna strzelac.
Teraz na SAM kolo Calisto z wrogow wypadly dwa Dragunowy - chyba najlepsze snajperki w modzie :)
Bede grac bez Bobby Ray'a. Zrobie sobie problem z amunicja - predzej czy pozniej sie skonczy i bede musial uzywac zdobycznej (teraz glownie 9x18mm). Moze w ten sposob jakos utrudnie sobie gre. Poki co moda jeszcze nie rzucam - moze czyms zaskoczy ;)


*
 
M'cin
Post : 25 lis 2011 13:56
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 775
  • Dołączył: 18.11.2009


A to ja miałem zupełnie inaczej, po prostu biegali w tą i z powrotem nie strzelając.


*
 
micand1989
Post : 25 lis 2011 16:02
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


M'cin pisze:
A to ja miałem zupełnie inaczej, po prostu biegali w tą i z powrotem nie strzelając.

W każdej wersji jest tak. Zawsze znajdzie się jakiś 'przełącznik' albo coś takiego co przyciąga wrogów.

_________________
Obrazek
Obrazek


*
 
M'cin
Post : 25 lis 2011 19:40
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 775
  • Dołączył: 18.11.2009


Na dowolnej mapie... chyba zapomniałem tego dodać. I nie biegli w jednym kierunku, tylko bez celu po mapie.


*
 
Starchris
Post : 02 sty 2012 23:59
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2054
  • Dołączył: 25.06.2010


Dosyć szybko został zaktualizowany Urban Chaos 1.13 do najnowszej wersji JA2 1.13 (4870). Oczywiście jest już w naszym dziale Download i można go ściągnąć i przetestować.

Połączyłem wszystkie potrzebne modyfikacje i pliki aby powstało jedno archiwum dlatego tak jak to było wcześniej modyfikacja jest całkowicie gotowa do wrzucenia na czyste Jagged Alliance 2. Sprawdzałem i działa bez zarzutu. Nawet duże mapy na ekranie taktycznym wyświetlają się prawidłowo.

Urban Chaos 1.13 (4870) v. 3.60

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
micand1989
Post : 06 sty 2012 20:37
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


Przy pierwszym uruchomieniu miałem kłopot z grafiką. Uruchomił się w 1024x768 i była sieczka. W 800x600 działą prawidłowo.

Dużo nowego sprzętu, ale statystyki z 1.13. Znowu nierealne :(
Dużo rzeczy usunięto.

_________________
Obrazek
Obrazek


*
 
Starchris
Post : 07 sty 2012 16:08
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2054
  • Dołączył: 25.06.2010


micand1989 pisze:
Przy pierwszym uruchomieniu miałem kłopot z grafiką. Uruchomił się w 1024x768 i była sieczka.

Sprawdzałem jeszcze raz i w tej rozdzielczości uruchamia się prawidłowo.

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
micand1989
Post : 07 sty 2012 18:22
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


800x600 to dla mnie i tak dobrze. We większych rozdziałkach to gra się rżnęła jak stringi w kroku :D .

Urban Chaos 1.13 trochę mnie zdziwiło.

Wersja JA2 1.13 miała dużo sprzętu, a tu jest jego za dużo.
5 lunet, 7 celowników typu średniego, 5 małych celowników i różne inne dodatki do celowników...gdzie w 1.13 były 2 lunety i 2 celowniki.

LBE i inne kamizelki taktyczne....no nie wiadomo co na siebie założyć. Są rzeczy na lato, jesień, zimę i wiosnę :P

Na plus zasługują skrzynie z amunicją (wreszcie jakoś wyglądają), zmieniona grafika Barrett M82A1 (tamta z 1.13 była szpetna), nowe karabiny snajperskie (np. MacMillan-50) i zakupy w sklepie BR`s (żeby przetestować nowości ze sklepu musiałem wykonać 16 pełnych zamówień).

Minusem jest to, że niektórych rzeczy nie ma trybie realistycznym (40mm HE, Tear, Iperyt, pociski moździeżowe, materiały wybuchowe C4, C1, HMX, itp).

_________________
Obrazek
Obrazek


*
 
djt
Post : 20 maja 2012 22:05
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 132
  • Dołączył: 14.03.2007
  • Skąd: Północna DOKP :)


Po długich męczarniach dobrnąłem do końca Urban Chaos 1.13. Męczarniach, bo w wersji którą grałem nie było Goose'a (pilota śmigłowca) ani Madlaba. W żadnym sektorze. Madlab - pal go licho, ale bez śmigłowca musiałem zakładac garnizony samoobrony z jednym lub dwoma najemnikami w każdym mieście i SAMie, ze względu na ciągłe ataki niemilców (grałem na Insane). Dodatkowo zwiedzałem każdy sektor w poszukiwaniu tego dodatkowego questu, o którym była mowa na BP. Podejrzewam jedynie, że postacią, która ten quest inicjowała był Manny, który w oryginale jest barmanem. Gdy skończyłem grę, przeglądałem w edytorze mapy i maruder ten był umieszczony osobno w sektorze H11. W mojej wersji ten sektor był pusty. Cóż, trudno.
Co nowego w porównaniu z fabułą oryginalnego UC:
1. Jakoś nie przypominam sobie podziemnego sektora P1 w oryginalnym UC - tu zaś jest. Na górze ośrodek wypoczynkowy, na dole ukryta stacja metra. Przeprojektowany jest też schron królowej. W oryginale był... no, oryginalny (inny), a tu jest klasyczny, znany z bazowego JA2.
2. Występują trzy nowe postacie: Elhi (snajper - rekrutacja w sektorze A10), Clerk - sprzedawca broni w sektorze K12 i kolejny sprzedawca - Merchant w sektorze G1. Ten ostatni ma mnóstwo wypasiastych i drogich superbroni, których nie znajdziemy ani u nieprzyjaciela, ani w sektorach. Można też u niego kupić niedostępną, a nietypową amunicję LSAT do supernowoczesnego plastikowego lkm zdobytego na Mike'u.
3. Zrekrutować można maksymalnie 32 najemników.
4. W zakończeniu występuje Batman, Robin i Dedrianna. Tego też nie było w oryginale.

Pozdrowienia

_________________
http://www.michalkiewicz.pl


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna