Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
detalite
Post : 15 mar 2012 21:37
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 2
  • Dołączył: 15.03.2012


Po blisko 25 latach legendarna gra Wasteland ma szansę doczekać się swojego następcy. Będzie to oczywiście RPG, turowe i taktyczne, czyli wszystko to, co tygryski lubią najbardziej. Za to dzieło odpowiadać będzie wieloletni prezes Interplay'a Brian Fargo(po odejściu z Interplay załozył swoją własną firmę produkującą gry inXile), który to oczywiście maczał palce w pierwszej części gry Wasteland, Falloutach 1 i 2 i wielu innych znakomitych grach. Na tą okoliczność skrzyknął ekipę która współtworzyła wymienione wcześniej gry. Brian jak sam zaznacza w krótkim filmiku stworzonym na okazję reklamy projektu przez wiele lat próbował namówić wydawców na sfinansowanie tej gry, lecz w ich oczach gry tego typu należą do niszowego gatunku i spotykał się z wielokrotną odmową. Dzięki nowym sposobom pozyskiwania funduszy (tzw. crowd funding) realizacja tego wielkiego przedsięwzięcia stała się możliwa, a każda osoba (posiadająca kartę kredytową) za jedyne 15$ może stać się mecenasem (i przyszłym posiadaczem 1 egzemplarza poprzez cyfrową dystrybucję na platformie Steam) kolejnej jak mniemam wielkiej gry. Jako że wymaganą minimalną kwotę 900 000$ uzbierano w ciągu 42 godzin i 30 minut pozostaje nam odczekać ok. 18 miesięcy na wynik prac. Do końca zbiórki pozostało jeszce 32 dni (a zebrano już 1.020.000$) więc kto żyw na armaty, bo im więcej zbiorą funduszy, tym lepszą grę dostaniemy (taką mam nadzieję :D ).

Wasteland 2 na platformie do zbierania funduszy Kickstart:
http://www.kickstarter.com/projects/inxile/wasteland-2

Forum Wasteland 2:
http://wasteland.inxile-entertainment.com/forum/index.php


*
 
M'cin
Post : 15 mar 2012 21:54
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 775
  • Dołączył: 18.11.2009


Może być. Finansowanie przez fanów, z pominięciem aparatu biurokratycznego Korporacji i wymagań zachłannych akcjonariuszy, czyli z każdego dolca więcej trafi na produkcję - tak na logikę. Za cRPG nie przepadam, ale jako że lubię wszystkie gry idące współcześnie "pod prąd", cicho kibicuje projektowi :)


*
 
Wigen
Post : 15 mar 2012 22:45
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1324
  • Dołączył: 30.01.2007
  • Skąd: Warszawa


A w przyszłości nie moglibyśmy się tak zrzucić na Jagged Alliance 4? :P


*
 
M'cin
Post : 15 mar 2012 22:57
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 775
  • Dołączył: 18.11.2009


Jeszcze trójki nie ma, więc na razie nie narzekaj :D


*
 
void
Post : 16 mar 2012 11:39
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Kapral
Kapral
  • Posty: 51
  • Dołączył: 24.02.2012
  • Skąd: Wrocław


detalite pisze:
za jedyne 15$ może stać się mecenasem (i przyszłym posiadaczem 1 egzemplarza poprzez cyfrową dystrybucję na platformie Steam)

Dorzuciłem się, ale skąd ta informacja o Stemie? Mnie obicano "Digital Downloable copy of game DRM free for PC", a dla mnie DRM-free jest istotne.


Ostatnio zmieniony 16 mar 2012 11:39 przez void, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
detalite
Post : 16 mar 2012 14:52
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 2
  • Dołączył: 15.03.2012


Cytuj:
Dorzuciłem się, ale skąd ta informacja o Stemie?

Prawdę mówiąc sam nie pamietam gdzie to wyczytałem, ale wydaje mi się że to chyba jedyna mozliwość. Mniejsza o to. Są ciekawsze wiadomości:

Cytuj:
Through the support of our amazing fan community we will be localizing the game into French, German, Italian, Spanish, Russian, and Polish. For anyone in those territories that want to help with this, please look for information on our Forums.
http://www.kickstarter.com/projects/inxile/wasteland-2/posts


Wychodzi na to że będziemy mieli polską wersję, o ile KTOŚ :> będzie chciał wspomóc w tym temacie inXile. Zważywszy, że sami się o to proszą.


*
 
void
Post : 16 mar 2012 16:10
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Kapral
Kapral
  • Posty: 51
  • Dołączył: 24.02.2012
  • Skąd: Wrocław


Jak to Steam jedyna możliwość? Mogą udostepnic bezpośtednio link do gry jak większość, albo torrenta jeśli nie chcą sobie obciążać łącza.

Już się jakiś Polak zgłosił do tłumaczenia.
Osobiście wolę wersję oryginalną.


*
 
Van
Post : 15 kwie 2012 09:24
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 159
  • Dołączył: 05.04.2011


Piękna sprawa, w legendarnego Wastelanda nie miałem okazji grać, ale jestem ogromnym fanem obu pierwszych części sagi Fallout. Jeśli gra wpisze się bardziej w konwencję tego, co dziś nazywamy grami indie, i oleje grafikę 3D, skupiając się na innych elementach rozgrywki to jest szansa na ciekawą grę. Wsparcie dla wielu platform też cieszy (Linux, yay!).


*
 
Kynio
Post : 15 kwie 2012 21:27
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 52
  • Dołączył: 16.12.2011


Zebrali już prawie 3 miliony, więc w 2 d nie wierzę. W Wasteland 1 grałem, jestem wielkim fanem, mało tego, recenzja na moim blogu (w sygnaturce link), a na 2-kę czekam z niecierpliwością. Bryan Fargo zebrał świetny skład ludzi (w tym Avellone'a! i Marka Morgana!) i zrobi świetną grę - ja temu facetowi ufam i wierzę, że wreszcie powstanie gra, w której można mordować dzieciaki jak w Falloutach, Wasteland i JA2 :-D .
Jak na razie, wg. wywiadów z Fargo, facet wypiął się na wielkich wydawców, którzy chcieli mu "pomóc" w robieniu gry, wpływając na jej całokształt. I super, mi gry Bryana Fargo po prostu się podobają - czy to Stonekeep, czy to Fallout, czy nawet nowe Bard's Tale (ten humor... :D ). Czekam! I gdzie moja książeczka czekowa...? :P

_________________
http://gryziemiajalowa.blogspot.com/


*
 
Sir_Cactoos
Post : 16 kwie 2012 17:52
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 11
  • Dołączył: 13.04.2012
  • Skąd: Marki


Kynio, wiadomo, że Brian Fargo to człowiek-intytucja, nazwisko dla świata gier równie ważne, co Hitchcock dla kina itd. Ale tym "wypięciem się" na wydawców nieco mnie zaniepokoiłeś. Może i jest na rynku półbogiem, ale przede wszystkim dla starszego pokolenia graczy, pamiętającego pierwsze Fallouty. Teraz na rynek wchodzi nowa generacja, która nie czuje magii tego nazwiska. Coś mi mówi, ze wydawcy o tym wiedzą... Zatem dobrze byłoby jednak kogoś znaleźć...

_________________
Hunde, wollt ihr ewig leben?!


*
 
M'cin
Post : 16 kwie 2012 18:02
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 775
  • Dołączył: 18.11.2009


Raczej chodziło o samo inwestowanie w grę i zmienianie jej wyglądu. Produkcja dzięki samej akcji na Kickstarterze się mocno rozreklamowała, obstawiam ze na 100 % będzie wydawana na Steamie i pewnie jakiś "duży" wydawca zainteresuje się wystawieniem gry na półki... tyle tylko, że zajmie się dystrybucją i ew. reklamą, a nie będzie inwestował w samą produkcję. segment indie udowadnia, że gdy nie ma opasłych menadżerów i dywidendochłonnych akcjonariuszy na utrzymaniu, to i mniejsze fundusze starczą na zrobienie dobrej gry.


*
 
Kynio
Post : 16 kwie 2012 22:02
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 52
  • Dołączył: 16.12.2011


Sir_Cactoos pisze:
Teraz na rynek wchodzi nowa generacja, która nie czuje magii tego nazwiska. Coś mi mówi, ze wydawcy o tym wiedzą... Zatem dobrze byłoby jednak kogoś znaleźć...


Miałem na myśli to, co opisał M'cin - Fargo nie pozwoli na to, żeby wielcy tego swiata mówili mu, co ma robić. Kickstarter pozwala (jak mi się wydaje) na wydanie gry bez łożenia na nią swojej kasy, a gra ma na 99% być na steamie, może nawet na GoG'u, więc o dystrybucję nie ma się co martwić. A reklama? Sam zobacz - w googlach cała masa info, a cały erpegowy świat żyje W2.
No ale nie ma co zapeszać - oby zrobili walkę turową w stylu JA2 - bo brakuje mi cRPGa tego typu (JA2 to gra taktyczna i basta :P ).

_________________
http://gryziemiajalowa.blogspot.com/


*
 
jaggers
Post : 12 lut 2013 11:37
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 2
  • Dołączył: 11.02.2013




*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie