Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę   1, 2  Następna
Autor Wiadomość
snick
Post : 23 sie 2007 20:15
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 686
  • Dołączył: 17.07.2006
  • Skąd: Zabrze


Zgodnie z najświeższym newsem na JAC - demo HG jest już udostępnione! Można je pobrać pod tym adresem. Plik waży 731 mb.

Link do newsa


*
  WWW
Len
Post : 23 sie 2007 20:32
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Ulala, ja już pobieram! Muszę przyznać, ze gdy zobaczyłem newsa na stronie GFI to tak się tym faktem podnieciłem, że nie mogłem wytrzymać tej chwili podczas której otwierało się JAC aby napisać newsa :D Pominę już fakt, że wszystko było przeciwko temu, żebym napisał tego newsa :]

Ja już pobieram FlashGetem, specjalnie ściągnąłem ten program do tego celu. Wolałbym nie być przy kompie (a muszę być) w momencie gdyby ściąganie się zawiesiło we Firefoxie. Wszak 761 MB to nie tak dużo ;) Ja mam już 5%, gdy ściągnę i zagram podzielę się z Wami wrażeniami.


*
  WWW
Bartek0511
Post : 23 sie 2007 20:34
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Porucznik
Porucznik
  • Posty: 1043
  • Dołączył: 11.07.2006


Aaaahahah.... już ściągam. Ciekaw jestem czy pójdzie mi na moim kompie. Poczekamy zobaczymy. :P :P :P :P :P

Len pisze:
Ja mam już 5%


hahah... a ja 10% zobaczymy kto będzie pierwszy :P


*
 
Pavcio
Post : 23 sie 2007 20:56
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 252
  • Dołączył: 17.07.2007


A ja poczekam na oryginał, po prostu wolę tak zabrać się za całość nieco pózniej.Poza tym demko po rosyjsku, co mnie jeszcze bardziej odpycha.Życzę żeby szybko Wam się ściągnęło! :D


*
 
mtl
Post : 23 sie 2007 22:21
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 954
  • Dołączył: 12.06.2006


Ściągnąłem, rozpakowałem i odpaliłem. Nie grałem długo, może 20 minut. Niestety, ale gra zupełnie nie spełniła moich oczekiwań. Przede wszystkim zupełny brak klimatu dwójki. Gra bardziej przypomina The Fall w tropikach, niż następcę poprzednika. Wątpię, czy włączę jeszcze demo, jak już to pełną wersję, dla porównania czy coś się "poprawiło".

Parę screenów:

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

_________________
"There are two kinds of people in the world, my friend.
Those who have a loaded gun and those who dig. You dig!"


*
 
snick
Post : 23 sie 2007 23:05
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 686
  • Dołączył: 17.07.2006
  • Skąd: Zabrze


Grałem i mi się podobało. Co prawda puściłem ją na najniższych detalach, żeby nie mieć problemów z płynnością, ale co tam. ;]

Moje spostrzeżenia:

- demo jest po angielsku, glosy też
- sporo nawiązań do JA2 (HD to właściwie klon - trudno się dziwić, skoro miała być kontynuacją serii JA).
- możliwość stworzenia własnego najemnika (w agencji podaje się kod xep624 - nie przypomina wam się coś?)
- system gadek z cywilami przypomina ten z Fallouta, a nie z poprzednich części Jaggeda
- zabicie przeciwnika (strzelając w tors) wymaga zazwyczaj co najmniej kilku trafień... :/
- przeciwnicy i sojusznicy kierowani przez komputer często rzucają komentarzami, ale też obelgami w kierunku przeciwnika. Znacznie częściej, niż w JA2. To dodaje grze tochę realizmu moim zdaniem.

- siły komputera (takie odniosłem wrażenie po pierwszej walce) nie współpracują ze sobą ściśle. Podczas gdy jeden przeciwnik (mocno raniony) krzyczał "Retreat", inny zaczął mnie atakować. Może osłaniał odwrót tamtego, ale nie wydaje mi się...

Mam jeszcze kilka uwag, ale o nich kiedy indziej ;]


*
  WWW
lukasamd
Post : 24 sie 2007 06:09
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Heh a ja mam takiego farta że nigdy mnie nie ma kiedy coś ciekawego się dzieje :wall:

Ponad 700 Mb.... OMG...

snick pisze:
- demo jest po angielsku, glosy też


no to ściągam :-D początkowo myślałem że będzie po rosyjsku i wcale nie zamierzałem tego robić.

EDIT:
A oto moje wrażenia.

Instalka (a właściwie jej brak) to zupełne dno i poracha - nawet demo powinno mieć. Do tego jeszcze musiałem ściągać najnowszego DirectX bo błędy jakieś wywalało.

Menu nie szokuje grafą, jest tam ona słabiutka. Podczas samej gry byłem zaś tym bardzo zachwycony - nie ma antyaliasingu ale kiedy puściłem wszystko na maksa było ok a grafa wyglądała bardzo ładnie. ŚWIETNIE wyglądają eksplozje granatów.

Muzyka jest ok choć już taką znamy, sterowanie bardzo podobne a częściowo identyczne jak te z JA2 (np. t - ukrywa korony drzew). Podobieństw do JA2 w ogóle jest masę - bardzo podobnie tworzy się swojego najemnika, zamiast A.I.M mamy I.M.A (poprzestawiali tylko litery :D). Polecam wejść do katalogu gry i sound - odgłosy wrogów są... z JA2! Trochę mnie to zdziwiło ale przynajmniej nie zmieniali czegoś co już było ok.

Grałem dosyć krótko ale grało się bardzo przyjemnie - gra ma według mnie klimat Jagged Alliance i jest dobra, nie podoba mi się za to jedno - wszystko chodzi ZA SZYBKO - ja rozumiem że to tury ale wolę aby ludzie biegali jak w JA2, wolniej ale bardziej realistycznie.


*
  WWW
Ravender
Post : 24 sie 2007 17:00
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 26
  • Dołączył: 25.11.2006


No i jestem po pierwszych walkach :).

W ogole nie zagłebialem się w jakies dialogi tylko od razu przeszedlem do jatki. Na pierwszy ogień poszlo spotkanie jak się okazało z neutralnymi npcami, ktore pozniej pomagają w walce

http://www.acid19.linuxpl.com/taktykaup ... jazz/1.jpg

Cały interfejs jest po angielsku, ale natrafiłem na taką oto notatkę:

http://www.acid19.linuxpl.com/taktykaup ... jazz/2.jpg

Jeśli chodzi o intefejs gry, to wygląda on tak:

http://www.acid19.linuxpl.com/taktykaup ... jazz/5.jpg

Na dole po lewej mamy mapkę taktyczną, która jest tak nieczytelna że aż niepotrzebna. Przydałaby się opcja jej powiększenia na cały ekran (przynajmniej nie trafiłem na taką opcję). Na środku panel odpowiedzialny za poruszanie się i czynności najemników. Ich funkcje niczym się nie różnią w stosunku do oryginalnego JA. Po prawej na dole okno, w którym możemy sobie ustawić w którą część ciała nasi bohaterowie mają strzelać.
Poza tym na wizerunkach najemników znajdziemy trzy liczby: ilość PK i ilość widzianych wrogów.

Początkowo byłem dość mocno zamotany. Ciężko było dostrzeć wrogów ale znalalem magiczny przycisk TAB, który wyświetla rożne informacje nad postaciami na planszy. Zdecydowanie ułatwia grę.

http://www.acid19.linuxpl.com/taktykaup ... jazz/6.jpg

Jeśli chodzi o organizację inwentarza, to jest to stary, dobry i sprawdzony system z JA :). Cztery duze kieszenie, osiem małych. Warto zauważyć, że po doczepieniu tłumika, zmieniają się parametry i opisy broni (nalozylem na siebie dwa screeny)

http://www.acid19.linuxpl.com/taktykaup ... jazz/4.jpg

Nie podoba mi się sterowanie kamerą. Myślalem, że nareszcie spojrze najemnikom głęboko w oczy a tu lipa. Kamera zawieszona jest prawie że na stałe nad glowami naszych podopiecznych i nie mozemy jej zoomować na tyle.. na ile by sie chcialo. To co udalo mi sie maksymalnie wyciagnąć z gry (kamera sama sie ustawila w ten sposob po turze npców)

http://www.acid19.linuxpl.com/taktykaup ... jazz/7.jpg

Niestety po rozwaleniu wszystkiego co się rusza, chcialem przejsc do ekranu strategicznego i moim oczom ukazał się ten piękny napis

http://www.acid19.linuxpl.com/taktykaup ... jazz/3.jpg

Nie wiem czy to problem z moim kompem (w oblivionie tez czasami wyskakuje) czy demo jest jeszcze niedopracowane.

A TERAZ UWAGI:

Po naciśnięciu przycisku strzału, następuje zablokowanie kursora. W tym momencie nie jest możliwe wyjście z trybu strzelania gdy nam się odwidzi. Mozliwe, ze po prostu cos zle robie.

Wrogowie biegną przed siebie bardzo szybko z okrzykiem na piersiach i równie szybko padają od moich kul jak muchy. A gdzie AI ?!

Mapka taktyczna za mała i nic na niej nie widac

VENOM jest fajna :P

Strzelanie nie daje tyle frajdy co w JA. Naciska sie przycisk, jest tylko SRU i już po salwie..

Leczenie umierającego współtowarzysza i doprowadzenie go do stanu używalności trwa ułamek sekundy :.

Skalowanie ekranu gry jest niewystarczające...

Przydałaby się opcja "LINE OF SIGHT" czyli linia prowadząca od oczu najemnika do kursora.. w ten sposob moznaby ustalić czy najemnik widzi wroga przez wzgórze i czy moze strzelać.

To jednak jest stary dobry JA :D


*
 
mtl
Post : 24 sie 2007 17:23
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 954
  • Dołączył: 12.06.2006


Ravender pisze:
Po naciśnięciu przycisku strzału, następuje zablokowanie kursora. W tym momencie nie jest możliwe wyjście z trybu strzelania gdy nam się odwidzi. Mozliwe, ze po prostu cos zle robie.


Aby przerwać celowanie, wystarczy wcisnąć ESC, to tak dla ścisłości.

_________________
"There are two kinds of people in the world, my friend.
Those who have a loaded gun and those who dig. You dig!"


*
 
Shogun
Post : 24 sie 2007 17:29
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 108
  • Dołączył: 26.08.2006


Grałem trochę w demo i muszę powiedzieć że jest raczej źle, jeśli pełna wersję będzie reprezentować ten sam poziom co demo to sobie daruję jej kupno. Po pierwsze demo jest dość niestabilne, zaliczyłem już kilka CTD, a na dodatek nie wszystko zostało przetłumaczone w tym niektóre opisy. W zasadzie gra przypomina mi trochę zubożone JA2 przeniesiony do środowiska 3D. Na grafikę nie ma co narzekać, jest ona jakby dodatkowym elementem, który poprawia zabawę, pewnie znajdą sie jacyś malkontenci, ale jest ona wykonana dobrze, nie najlepiej, ale reprezentuje znośny poziom, choć zauważyłem pewne problemy jak przenikanie ciał martwych wrogów przez tekstur. Nie jestem pewnie ale odnoszę wrażenie iż w grze jest "rag doll", jeśli jest to jakiś kiepski, jedne z przeciwników, którego zabiłem zamiast przewrócić sie do tyłu i oprzeć i zsunąć ze ściany upadł martwy na twarz. Dość irytującą sprawą jest to że w 3D nie widać jaki dodatki są doczepione do broni, Brygada E5 wydana z dwa lata temu reprezentuje pod tym względem nieporównywalnie lepszy poziom. Uważam że w przypadku mapy twórcy poszli wstecz, nie przypomina już ona tej znanej z JA2, dla mnie są to po prostu sektory połączone ustalonymi z góry ścieżkami przemieszczania się, jakoś sobie nie mogę wyobrazić przechwytywania wrogiego oddziału, tzn. mogę ale tylko na drogach. Dodatkowo przejście z mapy taktycznej do strategicznej wymaga wczytania tej drugie i co za tym idzie nie można będą w połowie walki przejść do strategicznej i wydać rozkazy innemu oddziałowi. Dość dobrze prezentuje się tu zasięg widzenia, np jak wróg kucnie to może sie okazać że go nie zobaczymy, albo jak nasz najemnik widzi wroga tylko nie może oddać strzału bo coś mu przeszkadza to porostu się wychyli zza przeszkody odda strzał i schowa za nią z powrotem. O zasięgu słyszenia nie ma co mówić, nasi najemnicy bardzo precyzyjnie identyfikują miejsce z którego dochodzą odgłosy nawet z bardzo dużej odległości. Niech ktoś mnie oświeci i powie czy wachlarz ruchów i polecenie jakie można wydać najemnikowi powiększył się w stosunku do JA2, ja zauważyłem tylko jedno polecenie strzał z najwyższą celnością. Gra ze względu na ukształtowanie terenu nie jest już tak płaska jak JA2 co urozmaica zabawę, tylko z jakiegoś poziomu nie byłem wstanie wejść na dachy budynków. Co do SI przeciwników to jakoś mnie nie powaliło, podczas gdy jeden z nich atakował drugi biegał w kółko bez celu, miałem wrażenie że SI nie różni się specjalnie od tego znanego z JA2. Odnośnie najemników to ich obelgi i hasła są fajnymi sprawami, nie wiem czy mi zdaje czy tak jest na prawdę, ale wszyscy najemnicy którzy w demie mają głos mieli rosyjski akcent, Najemnicy których możemy zatrudnić to wielka porażka, twórcy zastosowali, kryterium że im droższy najemnik tym lepsze statystyki, zastosowali je dosłownie (średnia inteligencja najemników wynosi 50-60) tak dosłownie że jak uszeregujemy najemników wg ceny to od razu w przybliżeniu będą uszeregowani wg wysokość statystyk. Nie zauważyłem też specjalnych cech najemników. Nie podoba mi się też sposób płatności za usługi najemnika, jest on pobierany automatycznie z naszego konta o 24:00. Jak grałem w demo to zauważyłem że wiele dźwięków jest wyciętych z JA2.
Mam tylko nadzieje że demo nie reprezentuje w całości gry, wydaje mi się zostało ono wydane na szybko bo ma wile niedoróbek, które w grze zosatną poprawione.


*
 
Bartek0511
Post : 24 sie 2007 17:35
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Porucznik
Porucznik
  • Posty: 1043
  • Dołączył: 11.07.2006


Powiem jedno. Mam to samo co w przypadku moteela 20 minut i poszłem grać w NK. Jednym słowem jak dla mnie nudy.

Ravender pisze:
Niestety po rozwaleniu wszystkiego co się rusza, chcialem przejsc do ekranu strategicznego i moim oczom ukazał się ten piękny napis

http://www.acid19.linuxpl...load/jazz/3.jpg


mam to samo.


*
 
Len
Post : 25 sie 2007 12:32
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Przeczytałem Wasze opinie i doszedłem do prostego wniosku. Traktujecie tą grę jak kontynuację serii JA, owszem miała nią być, ale przez ostatni rok produkcji nią nie była więc zmierzała w innym kierunku. Więc już tak nie narzekajcie, gdy coś jest inne niż w JA2 :)
Ravender pisze:
Nie podoba mi się sterowanie kamerą. Myślalem, że nareszcie spojrze najemnikom głęboko w oczy a tu lipa. Kamera zawieszona jest prawie że na stałe nad glowami naszych podopiecznych i nie mozemy jej zoomować na tyle.. na ile by sie chcialo. To co udalo mi sie maksymalnie wyciagnąć z gry (kamera sama sie ustawila w ten sposob po turze npców)

Moim zdaniem to byłby duży błąd. Taka kamera jest w Brigade E5 i to fatalne rozwiązanie. Owszem, można wszystko dokładnie oglądnąć, ale w tej grze co sektor muszę szukać nowego ustawienia kamery a przyglądając się szczegółom podświadomie się zniechęcamy.
Cytuj:
Wrogowie biegną przed siebie bardzo szybko z okrzykiem na piersiach i równie szybko padają od moich kul jak muchy. A gdzie AI ?!

To akurat mnie nie dziwi ;) Już rok temu Max Tumin podczas wywiadu mówił mi, że inteligencja nie będzie jakaś wspaniała. Po prostu trochę lepsza od tej z JA2.


*
  WWW
Mocium Panie
Post : 25 sie 2007 16:42
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 1
  • Dołączył: 25.08.2007


Witam :D

A ja akurat mam problem z tym demkiem :( ponieważ gdy je odpalam to wyskakuje następujący komunikat "not found any technique when loading special/decal" :wall: Czy ktoś wie o co może chodzić :?:
Pozdrawiam

_________________
<zniesmaczony>


*
 
snick
Post : 25 sie 2007 22:17
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 686
  • Dołączył: 17.07.2006
  • Skąd: Zabrze


Cytuj:
Już rok temu Max Tumin podczas wywiadu mówił mi, że inteligencja nie będzie jakaś wspaniała. Po prostu trochę lepsza od tej z JA2.



A mnie się wydaje, że powiedział, że inteligencja nie będzie gorsza od tej z JA2...

Dokładnie brzmiało to tak:

Cytuj:
Nie obiecujemy Rewolucyjnego, Unikatowego, Wspaniałego (wszystko z dużej litery) AI, za to staramy się by nie ustępował on temu z Jagged Alliance 2. Sztuczna inteligencja została stworzona "od zera" specjalnie na potrzeby gry i jej świata. Zachowanie zarówno pojedynczych żołnierzy jak i całych grup jest zsynchronizowane, spójne, ale również zmieniające się pod wpływem przemieszczającego się "umeblowania". A na polu bitwy, jak wiecie "umeblowanie" zmienia się co sekundę. Myślimy, że AI nie rozczaruje nawet najlepszych taktyków.


Faktycznie, nic Rewolucyjnego, Unikatowego, ani tym bardziej Wspaniałego... A taktyków to ona może rozczarować. :P


*
  WWW
lukasamd
Post : 26 sie 2007 08:12
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Mocium Panie pisze:
Witam :D

A ja akurat mam problem z tym demkiem :( ponieważ gdy je odpalam to wyskakuje następujący komunikat "not found any technique when loading special/decal" :wall: Czy ktoś wie o co może chodzić :?:
Pozdrawiam


Sprawdź czy masz aktualnego DirectX - u mnie coś podobnego wywalało, zainstalowałem wersję 9.0c August 2007 i po restarcie było już ok.


*
  WWW
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   1, 2  Następna