Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2
Autor Wiadomość
Len
Post : 04 wrz 2007 20:45
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Już niecałe 2 tygodnie minęły od czasy, gdy pojawiło się demo Hired Guns: The Jagged Edge. Prawie rok po tym jak Strategy First zerwał umowę z GFI na mocy, której miał powstać Jagged Alliance 3D. Pamiętacie jak rok temu w wywiadzie pytałem Maxa Tumina o demo gry? Powiedział, że będzie kilka misji prezentujących gameplay, jednocześnie przyznając, że takie demo się pojawi. Jednak od tamtego roku minął cały rok, ludzie zapomnieli o demie a tu taka niespodzianka!

Jak zauważyliście w tym temacie wszyscy wyrazili swoją opinię oprócz mnie. Ja jak zawsze wolałem to zrobić w nieco bardziej efektowny sposób pisząc jakiś duży artykuł :D I taki właśnie powstał - dokładniej to demo test, zajmuje 3 strony A4. Pisałem go 3 godziny więc jeśli nie przeczytacie to, to... nie będę was lubił :P Ale tak na poważnie - naprawdę polecam lekturę, nie wiem jeszcze na ile jest dobra/niedobra bo to dopiero Wy mi powiecie, ale zapraszam choćby po to byście poznali moje zdanie :) W korekcie i przygotowaniu wizualnym artykułu pomógł mi Popuś za co dziękuję :)

Hired Guns: The Jagged Edge - Demo test
Demo test Hired Guns: The Jagged Edge - News


*
  WWW
lukasamd
Post : 05 wrz 2007 04:52
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Nom trzeba przyznać że to dosyć efektowny sposób :) Artykuł jest bardzo fajny, oczywiście mam prawo nie zgodzić się z niektórymi elementami (i się nie zgadzam) ale trzeba przyznać - dla laików ale i wetaranó którzy nie mieli okazji zagrać, dobra rzecz :)


*
  WWW
Sir Kalach
Post : 05 wrz 2007 22:35
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 60
  • Dołączył: 26.08.2007
  • Skąd: Kraków


a jak sie ma samo demo?
Warto zagrać czy lepiej poczekać jak ukończą pełniaka?


*
 
lukasamd
Post : 06 wrz 2007 17:57
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Warto zagrać aby zobaczyć jak to wygląda - można już samemu doświadczyć czy gra jest dobra czy nie :)


*
  WWW
Len
Post : 07 wrz 2007 10:02
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Sir Kalach pisze:
Warto zagrać czy lepiej poczekać jak ukończą pełniaka?

Demo jest tylko po to by przekonać się czy warto kupować pełną wersję, czy gra jest w naszym guście. Więc lepiej zagraj zanim sięgniesz do portfela ;)


*
  WWW
Lothar
Post : 14 wrz 2007 15:54
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 31
  • Dołączył: 14.09.2007
  • Skąd: Gdańsk


Właśnie zaciągam demko, za jakąś godzinkę powinno już być :D
Oczywiście wrażeniami się podzielę :okulary:

========EDIT========
Pytanie - czy tylko mi JAZZ ciągle ściąga się jako uszkodzone i niektóre pliki się nie wypakowują? (niezależnie, czy z Gamespot, czy Fileplanet itd) :/

_________________
Gry, recenzje, zapowiedzi, kody, poradniki, fora
Dragon Age 2, Dragon Age, Toolset, Poradniki, Fora
Skyrim


*
 
Rhey
Post : 19 wrz 2007 20:33
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 18
  • Dołączył: 05.09.2007


Cytuj:
Wymagania sprzętowe:
Pentium IV 2Ghz, pamięć 512MB RAM, karta graficzna 128MB, 3GB wolnego miejsca na dysku, CD-ROM 16x, karta dźwiękowa, klawiatura, mysz

Po raz pierwszy będę musiał ulepszyć kompa na potrzeby turówki ale z tego co widzę to będzie warto.


*
 
XBARTEKX
Post : 20 wrz 2007 19:21
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 629
  • Dołączył: 12.05.2007
  • Skąd: Kurów


Ja prędzej kupie nowego kompa (jednostkę centralną) bo i tak do wyrzucenia tylko. Karta graficzna ge force 4 mx 64mb 128 mb ramu Procesor 1,2ghz. Krótko mówiąc dach do wymiany :].


*
  WWW
Len
Post : 25 paź 2007 14:47
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Dzisiaj sprawdziłem demo Hired Guns na moim komputerze. Niestety nowa karta graficzna niczego nie zmieniła jak to było w przypadku wielu innych gier. Wygląda na to, że czeka mnie zakup nowego procesora i pamięci :(


*
  WWW
Wigen
Post : 25 paź 2007 15:29
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1324
  • Dołączył: 30.01.2007
  • Skąd: Warszawa


Taa. Len czy ta gra ma aż takie wymagania że musisz wymieniać procesor i pamięć?


*
 
Len
Post : 25 paź 2007 15:45
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Cytuj:
Pentium IV 1.5Ghz, pamięć 512MB RAM, karta graficzna 128MB, 2GB wolnego miejsca na dysku, DVD-ROM 4x, karta dźwiękowa, klawiatura, mysz

Źródło


Kartę graficzną mam 256MB ale procesor i pamięć RAM za słaby.


*
  WWW
Wigen
Post : 31 paź 2007 16:25
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1324
  • Dołączył: 30.01.2007
  • Skąd: Warszawa


Ha ha, a oto i najnowsza nowina.

Było już CD Action oraz Click !. Teraz pora przyszła także na Playa. Otóż w najnowszym numerze znaleźć możemy....demo "Hired Guns: The Jagged Edge" które nareszcie ujrzało światło dzienne także w polskiej gazecie. To dobry znak bo coraz bardziej zbliżamy się do polskiej premiery gry.

A o zawartości płyty w najnowszym Playu na: http://www.playpc.pl


*
 
Premislaus
Post : 15 lut 2008 06:45
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 291
  • Dołączył: 14.02.2008
  • Skąd: zachodnia Małopolska


snick pisze:
zabicie przeciwnika (strzelając w tors) wymaga zazwyczaj co najmniej kilku trafień... :/


Też mnie to boli :/ .

Ravender pisze:
Na dole po lewej mamy mapkę taktyczną, która jest tak nieczytelna że aż niepotrzebna.
Ravender pisze:
Mapka taktyczna za mała i nic na niej nie widac


Cześć Ravender! Szkoda, że nie chciałeś ciągnąć taktykazone, fajne forum było. Hmm może ta strona w przyszłości będzie nie tylko poświęcona serii Jagged Alliance? Ale zrobi bardziej ogólną? Postanowiłem się tutaj zarejestrować, bo znam ten serwis od jakiegoś czasu i jest tu kilka osób które widziałem na taktyce. Klawiszem "M" można włączyć tę minimapke na cały ekran. Wszystko ładnie widać prócz najemników którzy są małymi kropeczkami. I jak stoją na zielonym podłożu to nie bardzo idzie ich rozróżnić, czy są tłem, czy postaciami.

Zauważyliście, że ci murzyni mimo bycia rdzennymi Afrykanami, wyglądają jak mulaci, albo Latynosi ;-)? Poza tym szkoda, że nie da się bardziej przybliżyć widoku i, że postacie są tak małe :no:. I grafika... jest taka sobie, nie chodzi mi o nowoczesne wodotryski które u mnie by nie działały(demko na maxa w 1152x864 chodzi mi bardzo dobrze, tylko ładowanie mogłoby być ciut szybsze), ale o estetykę. Takie JA2 do tej pory ma fajną, klimatyczną oprawę.

Shogun pisze:
zaliczyłem już kilka CTD


Ja na razie jak chciałem zrobić quick save.

Shogun pisze:
Uważam że w przypadku mapy twórcy poszli wstecz, nie przypomina już ona tej znanej z JA2, dla mnie są to po prostu sektory połączone ustalonymi z góry ścieżkami przemieszczania się, jakoś sobie nie mogę wyobrazić przechwytywania wrogiego oddziału, tzn. mogę ale tylko na drogach. Dodatkowo przejście z mapy taktycznej do strategicznej wymaga wczytania tej drugie i co za tym idzie nie można będą w połowie walki przejść do strategicznej i wydać rozkazy innemu oddziałowi.


Mnie też to zniesmaczyło. Na dodatek ta mapka jest mała, a zdjęcie prezentujące sektory są duże. Mam nadzieję, że przez to nie będzie się dało przejść gry w kilka wieczorów. Nie wie ktoś ile potrzeba godzin na skończenie pełnej wersji? Może na zagranicznych forach ktoś to pisał? Pograłem chwilę, ale nie zauważyłem czy można zebrać sprzęt z sektora, tak jak się dało na mapie globalnej w JA2. Może da się na taktycznej, tylko, że nie znalazłem takiego przycisku :(.

Ravender pisze:
VENOM jest fajna :P


Tuś mi bratem ;-).

Ravender pisze:
Leczenie umierającego współtowarzysza i doprowadzenie go do stanu używalności trwa ułamek sekundy : .


To jest chyba jedno z najgorszych ułatwień, w JA2 trzeba było nosić opatrunki, albo w szpitalu kilka godzin posiedzieć.

Ravender pisze:
Strzelanie nie daje tyle frajdy co w JA. Naciska sie przycisk, jest tylko SRU i już po salwie..


Też tak myślę.

W każdym razie - mimo zawodu, bo gra jest zdeczka kiepskawa - to ją kupię, jak nie przesadzą z ceną. Najwyżej bym dał z 50 zł, ale powinna moim skromnym zdaniem kosztować 20, maksymalnie 30, bo więcej nie jest warta.

_________________
„Myśl, że państwo jest potrzebne do tworzenia prawa, jest tak samo mitem jak to, że jest potrzebne do dostarczania usług pocztowych lub policyjnych.”

prof. Murray Newton Rothbard


*
  WWW
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2